•  

  pokaż komentarz

  Dla Facebooka utrata dostępu do treści rozmów to niewielka strata, którą jest w stanie nadrobić wizerunkowo. Pamiętajmy, ze FB ma wciąż dostęp do metadanych - nie musi wiedzieć o czym rozmawiamy, aby stworzyć nasz profil - wystarczy ze wie z kim rozmawiamy i jakie są zainteresowania naszych rozmówców. Jest duże prawdopodobieństwo, że regularnie rozmawiając w godzinach pracy z wieloma programistami pracującymi dla wspólnego pracodawcy (i który sami się zadeklarowali w taki sposób na fb), my rownież pracujemy na stanowisku programisty w tym samym zespole.
  Jedyny plus - WhatsApp może wpłynąć na świadomość społeczną na temat szpiegowania i szyfrowania rozmów. Minus - ciężej będzie namówić znajomych do przejścia na bezpieczniejszą alternatywę, "bo juz mam szyfrowanie we WhatsAppie".

 •  

  pokaż komentarz

  Instalujcie oryginalny Signal zamiast WhatsApp - nie wpychajcie calej swojej komunikacji w lapy jednej firmy.

  •  
   C...........t

   +2

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt:

   Signal jest bardzo dobry, ale też nie rozwiązuje do końca problemu prywatności i bezpieczeństwa...

   1. Z tego co wiem jest to komunikator scentralizowany, a wskazane byłoby aby był zdecentralizowany; najlepiej tak by każdy mógł postawić serwer.

   2. Obecnie jest na smartfony (na starszych smartfonach problemy z instalacją lub niemożliwośc instalacji).

   3. Wymagane jest posiadanie aktywnego nr telefonu.

   4. Wersja na PC jest w fazie testów beta.

   Sam ostatnio zniesmaczyłem się gdy Signal wyskoczył mi z informacją, ze taki i owaki człowiek z mojej listy kontaktów zainstalował sobie Signal...
   Facet dla mnie obcy, znam go tylko zawodowo, a tutaj dzięki takiemu info dowiaduję się, ze facet ma smartfona i zainstalował sobie Signal ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Przydałby się komunikator zdecentralizowany, tak, że każdy postawić może sobie serwer, oparty w 100% na otwartym protokole, coś jak Jabber/xmpp z szyfrowaniem OTR.

   Jest pełno programów open-source wspierających XMPP na wszelakie platformy, dzięki czemu komunikacja nie jest uzależniona od jednego rodzaju sprzętu i na starszych można uruchomić. Sam taki program do komunikacji XMPP z szyfrowaniem OTR ma też małe wymagania, działa na starszych androidach i wymaga około 4-10MB.

  •  

   pokaż komentarz

   @CaptainBryant: Ale kiedy nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... :)
   Zgadzam się z tobą, jednak niektóre z tych uwag to drobnostki, które z czasem mogą się zmieniać.

   Co do user experience, na iPhonie nie mialem zadnych komunikatow co do tego kto dolacza, ale przy instalacji nastepuje skanowanie ksiazki adresowej, a kontakty ktore Signal maja, są potem podświetlane. Jeżeli ktoś dołącza, przynajmniej póki co, nic mi nie wyskakuje [i cale szczescie, bo to dziwne i niepotrzebne].

 •  

  pokaż komentarz

  Mi się podoba telegram, ale weź teraz namów na to ludzi :/

 •  

  pokaż komentarz

  pytanie czy :
  1. jest to odporne na awarie?
  jakis kabel przeciety i dziala, np. skype dzialal tekstowo nawet po powaznych miendzykontynentalnych awariach
  2. czy jest jakis sposob uzywania tego poprzez skrypty lub C? Chcialbym zintegrowac ze swoim programem i przesylac np. dane