•  

  pokaż komentarz

  Mleko się rozlało, znaczy samolot wylądował kolizyjnie z ziemią, afera z tym związana nie milknie, moje pytanie, ale to takie zasadnicze i poważne i życiowe zarazem brzmi: Kto do c$!?? pakuje najważniejsze osoby w państwie do jednego samolotu i wysyła na wyp#!$owo gdzieś po za granice kraju? Na lotnisko wątpliwej jakości bez zabezpieczenia służb specjalnych na miejscu, służb Polskich które już powinny tam być i pilnować wszystkiego. Bez wywiadu, który udaje się na miejsce i określa czy warunki nadają się w ogóle na to by przyjechać tam samochodem ale primo, czy jest bezpiecznie. Ja to wiem, wy to być może wiecie a i prawdopodobnie takie są procedury w każdym cywilizowanym państwie.

  A teraz szukamy winnych.....jak zwykle z resztą,

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: Pomijając kwestię przyczyn, okoliczności katastrofy smoleńskiej, dla mnie o wiele większą katastrofą smoleńską jest nie samo rozbicie się samolotu, a to co się stało z narodem. Ogromne podziały społeczne. Ludzie ulegli zezwierzęceniu, reagowanie śmiechem i agresją wobec ludzi mówiących o smoleńsku, wobec tematyki smoleńska, szydzenie i pogarda wobec ludzi którzy którzy uważają, że trzeba tą katastrofę wyjaśnić dogłębnie. Plucie w twarz rodzinom ofiar smoleńska. Medialne nagonki i medialne robienie z ludzi wariatów, wszystko to zaserwowane w ramach politycznego zwalczania opozycji przez poprzednią ekipę rządząca. Wyszydzić, wyśmiać, opluć, nazwać wariatem. Strategia poprzedniego rządu. To jest dla mnie katastrofa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n:> __samolot wylądował kolizyjnie z ziemią_
   czy to aby nie bełkot?

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: to jest typowo polskie - "jakoś to będzie". Mgła, ruski samolot, ruskie lotnisko - my nie wylądujemy? Tak samo było z Dudą i jego BMW. Załóżmy stare opony i pop%?%???ajmy 200 na godzinę. Co, my nie dojedziemy? Zawsze jest "jakoś" zamiast "jakość".

  •  

   pokaż komentarz

   @aikonek: pamietaj o niezapinaniu pasów :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n:

   Zwykłym ludziom wydaje się że pilotowanie samolotu to wyższa szkoła magii, tymczasem dziś bycie pilotem rejsowym niewiele różni się od bycia szoferem taksówki czy kierowcą TIRa. Przy współczesnych instrumentach nawet laik posadzi boeinga na lotnisku będąc pierwszy raz za sterami i dostając instrukcje które guziki wciskać i co robić.

   W Smoleńsku w normalnych warunkach pilot by sobie spokojnie wylądował i nie byłoby tragedii.

   Ale nie było normalnych warunków, była w ch@@ gęsta mgła i nie było ILS. Pilot popełnił błąd. I tyle. Takich wypadków jest co roku kilkanaście w lotnictwie cywilnym i wojskowym i pies z kulawą nogą się nimi nie interesuje. Kręcenie gównoburzy z akurat tego jednego wypadku i różnych teorii spiskowych (zamach itp.) odbywa się tylko dlatego że w katastrofie zginęła cała masa VIPów z prezydentem na czele.

  •  

   pokaż komentarz

   @far_away: Ten podzial i trzymanie wraku to genialna wrecz gra Rosjan, powinnismy sie od nich uczyc jak robi sie polityke zagraniczna destabilizujac kraj ktory mieszal w regionie.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto do c$!?? pakuje najważniejsze osoby w państwie do jednego samolotu i wysyła na wyp#!$owo gdzieś

   @Centuri0n: Taki sam jak ten co zakłada starą oponę do auta

  •  
   SkarykaturaIizowany_prestidigitator

   +30

   pokaż komentarz

   @far_away: no spoko ale skoro już piszesz o podziałach to dlaczego tak jednostronnie? Są "wariaci" ale przecież też "zdrajcy" - wszyscy ci, którzy nie wierzą w zamach, uznają ustalenia komisji Milera.
   No i najważniejsze: wcale nie jest tak, że są dwie strony. Większość ludzi ma jakieś zdanie tylko wtedy gdy czują się w obowiązku odpowiedzieć na pytanie ankietera ;) Katastrofa w Smoleńsku nie istnieje w ich życiu, czasem przewija się w mediach, ostatnio częściej bo PiS budował na tym kapitał polityczny i nie może się teraz wycofać, czasem w kościele, czasem przy świątecznym stole ale zazwyczaj mają to gdzieś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: pis

   a teraz malo nie zabili maliniaka
   jakby zginal to bylaby dopiero gownoburza

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: niech zgadnę - nigdy w życiu nie prowadziłeś samolotu.

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro:

   Był odcinek pogromców mitów w którym robili taki eksperyment na symulatorze, posadzenie nowoczesnego samolotu na lotnisku z ILS potrafi zrobić nawet osoba która siedzi za sterami pierwszy raz w życiu - o ile dostaje instrukcje co robić.

   Tu za sterami nie siedział randomowy człowiek ale pilot który N razy startował i lądował. Gdyby nie było mgły to by wylądował bez problemu. Ale była mgła.

   To ile prokuratorów wysłano, ile części zebrano, czy wrak odzyskano itd itp to typowe PiSowskie p#!@%$%enie bzdur. Można było wysłać 50 milionów prokuratorów specjalistów ekspertów, zrobić ekshumacjie 34 tysięcy razy i poskładać wrak 2345 razy. I ch@@ by to do sprawy wniosło. Bo prawda jest doskonale znana: zginęli bo była mgła, lecieli na radiowym wysokościomierzu i jebnęli w drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   @aikonek: w sumie piloci nie mieli wyboru bo przy odmowie to już więcej by nie polecieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: Czy ktoś poruszał temat autokarów? Przeciez musialy tam jakies czekac, żeby ludzi przewiezc, a nie kojarze nic co by mówiło, czy autokary byly juz podstawione, jechały, czy jaka cholera?

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: ojtam ojtam, przecież państwo polskie istnieje tylko teoretycznie wiec czemu się dziwić?

   A tak na poważnie to jest to prawdziwie przerażające.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyszydzić, wyśmiać, opluć, nazwać wariatem. Strategia poprzedniego rządu. To jest dla mnie katastrofa.

   @far_away: chcesz powiedzieć, że to okołopisowskie zabiegi by Smoleńsk nie ucichł to nie jest szydzenie z tragedii? Puszki po Tyskim, gotowane parówki i generatory mgły jako dowody, nie są próbą manipulacji i skłócania społeczeństwa?

   Obawiam się że do tego tragikomicznego gównoszoł zwanego Smoleńskiem, potrzebni byli aktorzy zarówno z PO jak i PiS.

  •  
   d....3

   -2

   pokaż komentarz

   Ten podzial i trzymanie wraku to genialna wrecz gra Rosjan

   @michalfranc: to nie tyle gra ile koniec gry, gra zaczynała się od dogadywania podziału wizyt i likwidacji pierwszych niewygodnych osób (Michniewicz)

  •  

   pokaż komentarz

   Kto do c@#!# pakuje najważniejsze osoby w państwie do jednego samolotu i wysyła na wyp#$?owo gdzieś po za granice kraju?

   @Centuri0n: Odpowiadam: Prezydent RP Lech Kaczyński

  •  

   pokaż komentarz

   @far_away: Tusk i jego prawdziwi POlacy osiagneli swoj cel.

  •  

   pokaż komentarz

   @aikonek: Sytuacja z Dudą jest nieprawdopodobna. Ułatwiło to przekonanie opinię publiczną do wydania grubej kasy na nowe fury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Centuri0n: No dokładnie tak jak piszesz szukamy winnych - bo procedury, może nie obejmujące wszystko, ale są i nie były przestrzegane. Właśnie dlatego Państwo nie zdało egzaminu przed i po katastrofie 1) ponieważ w ogóle doszło do lotu 2) ponieważ nie ścigają nikogo za to. No teraz jest cywilny proces przeciwko Arabskiemu - dlaczego prokuratura nie oskarżyła go z urzędu?

  •  

   pokaż komentarz

   @aikonek: "Stefan, aaa te oponki to założymy do Krysi auta, bo tu i tak.. Paaatrz jaki bieżnik dobry, nie ma sensu zmieniać"

  •  

   pokaż komentarz

   @mk761203: ale Arabski nie miał prawa zatrzymać samolotu niezależnie od tego jaka była mgła. Zatrzymać go mogli albo odesłać na inne lotnisko: pilot albo Błasik. Któremu chcesz wytoczyć proces?
   Poza tym właśnie szukanie winnych pokazuje to że to państwo jest złe rządzone. Moim zdaniem ważniejsze jest to jakie procedury zostały złamane i jak zmienić procedury na przyszłość tak aby to takiej katastrofy jak Smoleńsk czy MMirosławiec juz nie doszło. Prawda jest jednak taka że winy jest ważniejszy od tego aby nauczyć się na błędach. Gdyby Mirosławiec był lekcją z której wyciągnięte zostały wnioski nigdy do smoleńska by nie doszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @far_away: Są dwie grupy ludzi roztrząsających ten wątek: ludzie, którzy nie mogą przeboleć nieudolnego śledztwa, niegodnego potraktowania ciał itd. oraz druga grupa - szukająca winnych, spisków itd. Ta druga grupa widzi problemy wszędzie tylko nie w ekipie która ten lot zorganizowała i zgwałciła wszelkie możliwe standardy bezpieczeństwa.

   Tą pierwszą grupę wspieram, tej drugiej grupy nawet nie jest mi szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   Strategia poprzedniego rządu.

   @far_away: trafiło się ślepej kurze ziarno. Platforma dostała wszystko jak na tacy razem z przystawkami. Na dobrą sprawę wystarczyło nie przeszkadzać. Bo nawet jeżeli ta umiarkowana część PiS-owskiego elektoratu stawała na głowie żeby odciąć się od awantur i transparentów pod krzyżem, to za chwilę politycy na kolejnych miesięcznicach i spotkaniach ekspertów od modelarstwa podcierali sobie tymi staraniami tyłki. Można się zastanowić kto tu z kogo robił wariata.

  •  

   pokaż komentarz

   @far_away: Ostatnia ekipa postarała się o to by z katastrofy smoleńskiej zrobić kabaret, a tak naprawdę obrzydzić i ośmieszyć ludziom opozycję (PIS). Widać, że się w dużym stopniu udało. Inna sprawa, że opozycja przez nieprzymyślane działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy też pomogłą w tym ośmieszaniu (choćby test na podgrzanej parówce). Sienkiewcz miał rację, mówiąć że państwo istnieje teoretycznie. Tak fatalnie przygotowanej podróży głowy Państwa chyba długo by szukać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk761203: Bo w Polsce dominuje mentalność "jakoś to będzie" i w związku z tym do niczego nie trzeba się przykładać. Wszędzie w tzw budżetówce, od Urzędu Pracy po Biuro Ochrony Rządu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: W odpowiedzi na materiał publicystyczny (który ze swojej natury nie jest obiektywny) o okładkach Newsweeka oburzyłeś się, że autor felietonu nie przeprowadził badań i nie przedstawił ich metodologii (sic!):

   Jak widzę nikogo nie interesuje czy tezy w tych artykułach są prawdziwe tzn. czy są poparte, jakieś badania, jaka metodologia, jakie wyniki i jakie wnioski.

   A jednak w sprawie rozbicia się samolotu i śmierci ponad stu osób, prezentujesz dużo mniej naukowe podejście:

   To ile prokuratorów wysłano, ile części zebrano, czy wrak odzyskano itd itp to typowe PiSowskie p$#$$%#enie bzdur. Można było wysłać 50 milionów prokuratorów specjalistów ekspertów, zrobić ekshumacjie 34 tysięcy razy i poskładać wrak 2345 razy. I ch%% by to do sprawy wniosło. Bo prawda jest doskonale znana: zginęli bo była mgła, lecieli na radiowym wysokościomierzu i jebnęli w drzewo.
   była w ch%% gęsta mgła i nie było ILS. Pilot popełnił błąd. I tyle.


   Doprawdy odrażająca obłuda i hipokryzja. Niestety idealnie wpisujesz się w komentarz @far_away: Fanatyzm światopoglądowy i nienawiść do PiS odbiera Ci rozum. #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrodin:

   Bullshit się aż wylewa z twojej wypowiedzi. Na miejscu była masa polskich ekspertów d/s wypadków lotniczych, nakręcono setki godzin filmów i zrobiono tysiące zdjęć. Przeanalizowano zapisy z rejestratorów. Przedstawiono raport wskazujący przyczyny wypadku.

   W normalnym kraju sprawa byłaby uznana za wyjaśnioną i zamknieta. Ale nie w Polsce.

   U nas wchodzi PiS mówi: hola hola, tu NIC nie zostało wyjaśnione. Na miejscu byli eksperci? Oj tam oj tam, powinno być ich 10 razy więcej. Zrobiono tysiące zdjęć? Oj tam oj tam, powinno zrobić się ich miliony. I tak dalej.

   Tak jakby k@!?a, skierowanie tam setek dodatkowych prokuratorów, złożenie tego wraka z milionów części, i tysiąc ekshumachji zwłok zmieniloby te trzy proste nie ulegające wątpliwości fakty:

   1) w ch#? gęsta mgła,
   2) brak ILS i
   3) zejście na wysokościomierzu radiowym poniżej poziomu decyzji (nieudana próba odejscia na autopilocie) i skutek w postaci jebnięcia w drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pitersi: Nie miał prawa zatrzymać, ale miał obowiązek prawidłowo zaplanować wizytę (nie mówię, że własnoręcznie - i być może nie dopuścić do zaplanowania przelotu z lądowaniem w Smoleńsku), a tego nie zrobił - nie zastosował się do istniejącej procedury. Oczywiście jak procedura jest niedoskonała, to trzeba ją udoskonalić, ale skoro nie są przestrzegane istniejące, to można by sobie zadać pytanie po co je udoskonalać, skoro i tak nie będą przestrzegane (to już sarkazm).

  •  

   pokaż komentarz

   @mk761203: http://www.fakt.pl/Zobacz-jak-przygotowywano-lot-do-Smolenska,artykuly,78954,1.html
   wiem, fakt to lipne źródło, ale pierwsze wyskakuje w google. Sam przyznaje - nie pamiętam jaki był udział Arabskiego - ale z tego co czytam - to on przygotowywał wizytę Tuska a nie Kaczyńskiego. Wizytę Kaczyńskiego chyba przygotowywał Strużyna (tak wynika z tego harmonogramu) - z kancelarii Prezydenta. Jeżeli się mylę i wizytę Kaczyńskiego przygotowywał Arabski to za wyznaczenie Smoleńska powinien odpowiedzieć.

   To, że Tusk i Kaczyński lądowali w Smoleńsku samo z siebie zgadzam się - jest przejawem buty i głupoty. Bo lądowanie zaplanowanie lądowania najwazniejszych osób w państwie na lotnisku, które jest nieczynne od kilku lat - tylko dla ich wygody jest głupotą... Tak jak i głupotą jest to w jaki sposób najważniejsze osoby w państwie wozi BOR. Oby jak najszybciej, wyprzedzając na trzeciego i jadąc na złamanie karku. Oby jek najszybciej nie zważając uwagi na bezpieczeństwo zwykłych obywateli...

   Inna kwestia - zgodnie z harmonogramem Faktu Rosjanie wysłali dwa razy plany lotniska, a z tego co mnie pamięć nie myli piloci nie wiedzieli o jarze przed lotniskiem (albo byli źle wyszkoleni bo używali złego narzędzia do pomiaru wysokości)... W każdym przypadku ktoś powinien odpowiedzieć - bo za błędy w szkoleniu kub niedostarczenie map ktoś też odpowiada (z tym, że nie wiem czy za szkolenie nie odpowiada śp Błasik ew któryś z ministrów obrony - w tym Komorowski "Polski lotnik wyląduje i na drzwiach od stodoły")...

 •  

  pokaż komentarz

  Gdy dochodzi do wypadku lotniczego a tym bardziej z takimi ludzmi na pokladzie to wszystko powinno byc zbadane blyskawicznie, profesjonalnie i bez problemowo z obydwu stron. W Smolensku NIC! nie bylo wykonane prawidlowo dlatego jestem pewny ze "wypadek" to nie byl. I nie jest to teoria spiskowa bo wszystkie dowody a raczej ich brak wskazuja ze spiskiem jest wlasnie "nieszczesliwy wypadek" u Ruskich. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  tak samo jak zaj$!%li kadafiego za rope, tak samo jak zaj$!%li husajna za bron bilogiczna, tak samo jak rozp?#%%#@ili pol wietnamu dla zabawy, sponsoruja j$!%ny isis zeby oslabic europe, zielone ludki rozk##?ily krym,
  tak samo ktos zaj$!%l Kaczora. jezeli to do kogos nie dociera, to niech sobie uswiadomi ze wszystkie powyzsze tez byly tylko "teoriami spiskowymi" a dzis wiemy ze chodzilo o interesy.
  zycie ludzkie nic nie znaczy jak mozna zarobic. A Kaczor ewidentnie przeszkadzał w geszeftach to go zajebali.

  pokaż spoiler sory za bluzgi ale inaczej juz nie da rady do cwokow mowic

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: a konkretnie to jak go zaj%#@li? mgła? trotyl czy wada fabryczna?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: gdyby Tusk nie działał na szkodę Polski i żądał zwrotu wraku wraz z powołaniem międzynarodowego śledztwa ze specami z USA, Holandii, UK i paru innych krajów to już dawno by sprawa była wyjaśniona.

   Kilka krajów V4 potrafi przycisnąć Rosję o tranzyt dla TIR'ów to myślisz że międzynarodówka nie wyciągnęłaby wraku? Po prostu im nie zależy. Mamy 4 strefy wpływów w Polsce, bo czysto Polski rząd to się skończył w czasach królów.

   Braun ma na to śmieszną nazwę ale jak się nad tym zastanowić to ma b.dużo racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: uważasz że to jest odpowiedź na moje pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Akurat Wietnam nie był wojną dla zabawy, polecam zgłębić genezę tego konfliktu i kto kogo, pierwszy zaatakował.

   I niby jak został wykonany ten zamach na Kaczyńskiego? Polecam może zapoznać się z opiniami takich ekspertów jak Paweł Artymowicz

   gdyby Tusk nie działał na szkodę Polski i żądał zwrotu wraku wraz z powołaniem międzynarodowego śledztwa ze specami z USA, Holandii, UK i paru innych krajów to już dawno by sprawa była wyjaśniona.
   Uwielbiam te proste rozwiązania skomplikowanych spraw międzynarodowych proponowane przez błyskotliwych wykopków.

   Załóżmy, że dostajesz tekę premiera RP, jak odzyskasz wrak i jak wymusisz to na Rosji?
   Weź pod uwagę, że jakoś przed aneksją Krymu inne państwa nie dały rady wymusić na FR wycofania się z półwyspu.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   już dawno by sprawa była wyjaśniona.

   @przeciwko78: gdybyś czytał ze zrozumieniem to tak. na razie wiadomo że jakieś leśne dziadki stwierdziły brzozę.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Petrodolary to oczywista sprawa dla każdego kto się interesuje geopolityką.
   I NIGDY nie były "teoriami spiskowymi" nigdy.
   A by the way dla ludzi w Wietnamie lepiej byłoby gdyby wujek sam dokończył robotę(Kore płd,Japonia) ale pożyteczni idioci pacyfiści zrobili swoje.
   Kaczyński był skończony przed wyborami nie wiem kto chciałby go zabić i w imię jakiego interesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @flager: Tusk stwierdził że dla dobra śledztwa wrak zostanie w kraju katastrofy. Chyba wystarczająco kretyńska decyzja biorąc pod uwagę historię Polsko-Rosyjską?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: jest las, jest brzoza. Nie należy latać samolotem w lesie, bo można natrafić na brzozę. Stąd zakaz zejścia poniżej stu metrów.
   zaraz szósta rocznica, może czas przyswoić sobie podstawowe fakty?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: @flager 50 tonowy samolot stracił skrzydło zahaczając o wierzchołek drzewa? Właśnie dlatego ten wrak powinien być w Polsce i Tusk za wszelką cenę powinien zrobić wszystko żeby udowodnić wypadek a nie jak ostatni cieć zostawić sprawę ruskim. Nie powiem ci jak doszło do wypadku, ale wątpię w komisję milera skoro nawet dobrze tego wraku nie widzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: nie o wierzchołek, trafił w dorosłe drzewo. Przyczyną katastrofy nie jest konkretna brzoza tylko fakt znalezienia się samolotu w miejscu, w którym nie miał się prawa znaleźć. Co starannie pomija Macierewicz. facet robi wszystko, żeby odwrócić uwagę od tego, co się działo w samolocie i czemu piloci podjęli karkołomną próbę lądowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: dobra, ty mówisz co było przyczyną, ok. A ja mówię dlaczego Tusk działał na szkodę Polski i dlaczego wrak nie powinien leżeć w rosji. To dwie zupełnie inne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tusk stwierdził że dla dobra śledztwa wrak zostanie w kraju katastrofy. Chyba wystarczająco kretyńska decyzja biorąc pod uwagę historię Polsko-Rosyjską?

   @qwert321: Jeżeli wg ciebie to wszystko takie proste i oczywiste, to powiedz mi dlaczego obecny rząd nie zwrócił się oficjalnie do FR o zwrot wraku? Czyżby to J. Kaczyński stał za "zamachem" i grał tą tragedią dla osobistych politycznych celów?

   50 tonowy samolot stracił skrzydło zahaczając o wierzchołek drzewa?
   Obejrzałeś wg to wideo?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: od pół roku PO jest w opozycji, a wraku nadal nie ma. Szydło działa na szkodę Polski :)
   Wrak został przebadany, przyczyny są znane. Została kwestia nacisków na załogę.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: nie ma i nie będzie bo tusk go zostawił na mocy jakiegoś tam porozumienia (moge poszukać) i teraz decyzja pozostaje po stronie rosji
   jeżeli ufasz jakimś komuchom z komisji milera pokroju zbawcy wałęsy to ok, są w tym kraju ludzie którzy im nie ufają. tutaj masz np. macierewicza

   @flager No jako premier mógł powiedzieć że chce zbadać wrak w kraju i powołać komisję, najwyżej putin by protestował. ale on po prostu odpuścił temat, co tutaj jest skomplikowane wdł ciebie?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Aha, jak Tusk nie chce odzyskać wraku to jest zdrajcą, a Kaczyński po prostu odpuścił.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78 @flager no i panowie, nie wiem jak jestescie wychowani ale zamordowac wlasnego brata, wasza sprawa. do tego kopaczowa specjalistka. kilkaset osób straciło bliskich a ona ze swoim paskudnym ryjem przed kamerą że osobiście przekopała cały teren na 2 metry w głąb, a szczątki były wymieszane. k???a no takiego braku szacunku dla bliskich jak ta prostaczka to ciężko temat ogarnąć

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: sprawa jebie, ale nie wiem czy Kaczyński był taki mocny, że trzeba go było unieszkodliwiać zwłaszcza, że miał nikłe szanse na wygraną w nadchodzących wyborach. Każdego z tych, których przywołałeś "mieli powód" do zabicia , a wątpię, że Kaczyński miał wpływ na coś co mogło znaczyć na globalnej arenie albo chociaż w naszym regionie. Ropy nie mamy, nie stanowimy zagrożenia w regionie, broni biologicznej też nie mamy. Minęło prawie 6 lat, przeciwna Kaczyńskiemu ekipa rządziła jeszcze przez 5, a nam się jakoś nic nie stało, więc ostrożny byłbym z tym zamachem, bo nie ma efektów sięgających obecnych czasów. No chyba, że są a ja nie wiem to proszę o przytoczenie/wytlumaczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: ruscy nie chcą oddać wraku i nic im nie zrobisz.
   ale nie musimy go mieć bo go zbadaliśmy. Nie ufaj Macierewiczowi, on nie ma w zwyczaju udowodniania swoich bzdurnych tez.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: ty trollujesz, prawda? Kopaczowa stwierdziła że teren był przekopany na metr, bo w błąd wprowadzili ją Rosjanie. Wyjaśniła to, ale zawsze ten bzdurny argument zobaczę.
   Ona była w Moskwie, pomagała rodzinom ofiar w tych strasznych dniach.
   Macierewicz po katastrofie zjadł obiad i wrócił do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Obawiam się, że zupełnie nic nie byłoby wyjaśnione (co nie oznacza, że wrak nie powinien do nas wrócić już dawno). Od lat jesteśmy narodem rusofobów i zachowujemy się jak społeczeństwo amerykańskie w czasie zimnej wojny - robimy z ruskich wcielenie wszelkiego zła i winimy nawet za przesoloną zupę. Ta nasza zgniła buta narodowa (żeby nie powiedzieć narodowościowa) nie pozwala nam spojrzeć w lustro i w szukaniu winnych zacząć od samych siebie.
   Poza tym, politycy to nie krowy, siłą nikt ich do samolotu nie wpakował. Po drugie - o ile pamiętam, wylot do Smoleńska organizowano w pośpiechu, co sprawiało wyraźne wrażenie próby utarcia nosa tym, którzy na obchody uroczystości pojechali pociągiem. Po trzecie, z całym szacunkiem dla wszystkich zmarłych w wyniku katastrofy, ale warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania:
   1. Czy nasz ówczesny rząd był aż tak strategicznie istotny/niebezpieczny/niewygodny (niepotrzebne skreślić), że opłacałoby się przeprowadzić zamach na tak wielu jego członków jednocześnie?
   2. Jeśli tak, to dlaczego wkrótce potem nie doświadczyliśmy wymiernych rezultatów tego "ataku" ze strony rosyjskiej?

   Powtórzę - nauczmy się rozliczać w pierwszej kolejności samych siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: ty go badałeś, kto go badał, komisja milera? a moze spece od ambergold?
   jakis dowod na to ze zjadl objad i wrocil jakby nigdy nic? moze go wiozles osobiscie skoro znasz takie szczegoly?

   @Lord_Gerwazy ani rosja ani niemcy nie sa nam przychylni. Dla USA jestesmy strefa buforowa, w 2ws tez nie spieszyli sie z pomoca, dobrze ze wgl alianci dotarli. do tego nie wiem czy wiesz ale np. jak masz wycieczke z izraela w oswiecimiu to zdaza sie ze sa eskortowani przez uzbrojonych panow z mosadu, a ty co mozesz we wlasnym kraju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A Kaczor ewidentnie przeszkadzał w geszeftach to go zajebali.

   @qwert321: w czym przeszkadzał? jesteśmy jakąś potęgą miedzynarodową z bronią biologiczną/ chemiczną/ atomową? czy może złożami ropy? jesteśmy nic nie znaczącym państwem... a tym bardziej kaczor nic nie znaczył...

  •  

   pokaż komentarz

   eskortowani przez uzbrojonych panow z mosadu,

   @qwert321: kto ci takich bajek naopowiadał xD

   ty go badałeś, kto go badał, komisja milera? a moze spece od ambergold?

   @qwert321: to że badali go spece od lotnictwa nic nie znaczy, ale to że komisja macierewicza zbadała na modelu z puszek i parówek to niezbity dowód na zamach? lecz sie...

  •  

   pokaż komentarz

   gdybyś czytał ze zrozumieniem to tak. na razie wiadomo że jakieś leśne dziadki stwierdziły brzozę.
   @qwert321: Leśne dziadki stwierdziły wybuch (a raczej jeden dziadek) , gdybyś oglądnął film nad twoim to może by ci to dało coś do myślenia, a może nie...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: a widzisz co sie dzieje dzisiaj w niemieckich mediach w przypadku gdy mogą stracić swoje wpływy? Za PO ogólnie wyzywali PIS od ruskich agentów ale teraz to już dostali gorączki.

   Albo może i słaby przykład, ale aplikacja Pola do rozpoznawania produktów. Co niemców obchodzi jakaś Polska aplikacja na smartfony? A jadą po niej jak po łysej kobyle. Jak kupisz polski produkt to nie kupisz niemieckiego. chyba proste? Oni nie chcą płacić na nasze emerytury. Rosja jest jaka jest, trzeba być ostrożnym, ale nie rozumiem jak można być zapatrzonym na szwabnie.

  •  

   pokaż komentarz

   A Kaczor ewidentnie przeszkadzał w geszeftach to go zajebali.

   @qwert321: a konkrety? W jakich geszeftach? i jak przeszkadzał? Tym bardziej, ze w następnych wyborach by pewnie przegrał/

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: bo nasz rząd próbuje za wszelką cene odciąć sie od wszystkich... niemcy złe- nasza najwieksza wymiana handlowa, ruscy złe- bo wraku nie daja, amerykanie złe bo mówią że nie powinni ruszac trybunału, unia zła bo komisja wenecka...

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: na pewno nie trollujesz? sypiesz bredniami jak z karabinu :)
   powrót Macierewicza pierwszym pociągiem to fakt. Obiad po katastrofie też.
   Komisja Millera, zespół Laska ustaliły fakty. Macierewicz to puszki i parówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @KulfonToPrzyMnieModel: oglądnął ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   @siodemkaxx jak masz blisko to pojedź w wisone/lato i zobacz, może trafisz. a jak nie to polecam film zniesławienie

   czytaj ze zrozumieniem, mówie że wrak powinien być w polsce i powinien być badany przez międzynarodową komisje a nie komuchów pokroju wałęsy kumasz to?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Nie bardzo kojarzę, mógłbyś mi przypomnieć, w czym alianci nam pomogli gdy już dotarli?
   Nieprzychylność to bardzo kiepski powód, by strącić samolot z prezydentem na pokładzie. Idąc tym tokiem myślenia, znam kilka państw, które regularnie traciłyby samoloty trzy razy w tygodniu.
   Poza tym, wyraźnie zalecano lądować na innym lotnisku, lądowanie w Smoleńsku było idiotycznym pomysłem, na który wpadnięto na krótko przed jego wdrożeniem w życie. Widać, bardziej niż teorii spiskowych brakuje nam jasnowidzów.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: wiesz dlaczego kabriolety wypadają gorzej w dachowaniu od zwykłych samochodów? Z podobnej przyczyny samolot który na boku lub do góry kołami uderza w ziemię ma znikome szansę by się nie rozpaść. Podwozie w czasie lądowania przyjmuje największe obciążenia, a zamocowane jest tam gdzie samolot ma najmocniejszą konstrukcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: no tak, wiedział że przegra to kazał rozj%$#ć samolot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: ameryki nie odkryłeś ale jak to ma się do dyskusji

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: o k@?%a ty naprawde masz coś z głową xD komuch wałęsa badał wrak... może powinny go zbadać komuchy które teraz siedzą w rządzie? piotrowicz z krzyżym by sie nadali?

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: uważasz że jest ok gdy krytykuje się gazoport że to szkodzi i wgl jest be a w między czasie kładzie się już 2 nitke NordStream? uważasz że jest ok jeżeli społeczeństwo nie chce muslimów a PO na siłę będzie brać bo makrela każe? to k##!a oni reprezentują interes społeczeństwa Polskiego czy niemieckiego?

  •  

   pokaż komentarz

   no tak, wiedział że przegra to kazał rozj@#%ć samolot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @qwert321: co ty p%#%#!!isz? i nie odpowiedziałeś na pytanie, czekam na konkrety

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: a czyj interes reprezentuje pis? oprócz patoli która dostała 500 na wódke? niszczą rolnictwo, spółki energetyczne, stajnie, w sumie to wszystkie panstwowe spółki wsadzając ludzi bez jakichkolwiek kompetencji do danego stanowiska, podnoszą podatki, zadłużają państwo przy jednoczesnym odpływie kasy z obligacji, rozj!$%nie trybunału, nie respektowanie prawa unijnego do którego zobowiązał nas wspomniany wyżej lech kaczynski podpisując traktat lizboński, skłócanie społeczeństwa jak sie da... komu służy to j!$%ne niszczenie gospodarki?

  •  

   pokaż komentarz

   eskortowani przez uzbrojonych panow z mosadu,

   kto ci takich bajek naopowiadał xD
   @siodemkaxx: ale o co chodzi? pierwszy raz o tym słyszysz? osobiście widziałem uzbrojonych gości wśród zwiedzających obóz na Majdanku w Lublinie oraz na lubelskiej starówce. Byli ubrani po cywilu. Jakim prawem mówisz o bajkach?

   @qwert321 kto i za co chciał up%@?%#%ić Kaczyńskiego? proszę o konkrety w jakich "geszeftach" im ewidentnie przeszkadzał

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: ruscy dokonali zamachu, wykonujac atak psioniczny na umysly naszych dzielnych pilotow, zmuszajac ich tym samym do zlamania wszelkich zasad bezpieczenstwa i dokonanie proby ladawania, w warunkach widzialnosci znacznie ponizej minimow ustalonych dla tego typu samolotu i lotniska.

   j%?!ny majstersztyk.

   źródło: Yuri_red_alert.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321:po zamachu często padało pytanie dlaczego większość samolotów przy uderzeniu w ziemię z takiej wysokości nie ulega takiemu rozwaleniu jak ten nasz tupolev. Stąd te teorie spiskowe. Gdyby nie to że leciał tam prezydent to już z dawno nikt by o tym wypadku nie pamiętał.

   Ja proponuję zacząć od wyjaśnienia katastrofy lotu Sikorskiego. Jakoś Brytyjczyków nikt nie przyciska do wyjaśnienia sprawy a minęło tyle lat a akta dalej są tajne.

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: słaby przykład z tą patolą, dostaną pijaki, dostaną też normalni.
   jak zniszczyli rolnictwo?
   jeżeli wdl ciebie jest ok ze PO sprzedalo energetyczna spółkę PKP jakiejś firmie krzak i przez 8 lat "badali" czy stawiać atom to nie ma tematu kolego.
   zniszczyli stajnie xD
   a po obsadzalo ludzmi z kompetencjami?
   PO tez podnoslo podatki i gdzie byles i czemu nie darles mordy? albo jak zabierali ulgi?
   spoleczenstwo to juz dawno bylo sklocone, tylko media ci lansowaly ze jest hajlajf

  •  

   pokaż komentarz

   ale o co chodzi? pierwszy raz o tym słyszysz? osobiście widziałem uzbrojonych gości wśród zwiedzających obóz na Majdanku w Lublinie oraz na lubelskiej starówce. Byli ubrani po cywilu. Jakim prawem mówisz o bajkach?

   @zurnalista: nigdy o czyms takim nie słyszałem... co słyszałem od przewodnika w auschwitz to to że żydzi w ogóle nie szanują tego miejsca... zachowują sie jak chołota mimo że wiedza co tam sie działo

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Hmm, Kto najbardziej zyskał na skutkach katastrofy? (nie, nie Putin...)

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: w 50% głosów pisu to patola która chciała 500+ jesli tego nie rozumiesz to mi cie szkoda...
   rozj$?@li ostatnią ustawą... czekam jeszcze na decyzje unii czy zabiorą nam finansowanie czy nie...
   a według ciebie jest ok wyp#@@@#@ac zarząd w pkp gdzie robią restrukturyzacje i ciągną kase z unii a grupa ekspertów za to odpowiadających jest wyjebywana i wsadza sie swoje rodziny i znajomych? czy według ciebie walka ze smogiem powinna polegac na rozwiązaniu komisji specjalistów i wyciszeniu sprawy? czemu pis nie stawia atomu? wymienili juz prezesa na swojego? po przynajmniej w wiekszosci starało sie zeby dana osoba cos miałą wspólnego ze stanowiskiem na którym pracuje... a czemu od razu po? ostatnio wyj$?@ny prezes lotosu był za po, był za pisu, był za sld, a teraz stwierdzili ze trzeba wsadzic tam posła pisu... porównaj sobie w jakiej dupie bylismy i jaka była sytuacja na swiecie w 2008 i 2009 roku a jak nas teraz wyciągneli na prostą... i co właśnie robi pis? nigdy społeczeństwo nie było tak skłócone, widze to osobiście po znajomych, rodzinie, sąsiadach...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Służby są z nimi, uzbrojone w pistolety. Ochraniają grupę, czasem nie pozwalają podejść zbyt blisko i np. zagadać. A że zwiedzający nie szanują, to też fakt...o kradzieżach z obozowych baraków nawet nie wspomnę...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: a to k%?%a w innych partiach nie było nepotyzmu? mieli zostawić te szuje żeby dalej siedzieli tak jak PO wsadziło tego ciecia do trybunału bo wiedzieli że przegrają?

   a skąd ty wiesz k%?%a ile % to patola? w gusie pracujesz czy po rodzinie badałeś?

   jak masz wojne wpływów w kraju to masz kłótnie, znasz strategie dziel i rządź ?

   "2008 i 2009 roku a jak nas teraz wyciągneli na prostą" a minimum krajowe 410e, minimum dla imigranta 2000e xD

   eldorado k%?%a mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zurnalista: przecież @siodemkaxx to jakiś kuc co o historii Polski wie tyle co nic a o obozach to obiło mu się na lekcji jak nauczycielka kazała mu zwinąć mape

  •  

   pokaż komentarz

   @flager: jeśli chodzi o genezę wojny w Wietnamie możemy polemizować. dallas 63 rozwiązywał większość spraw. A w dobie gdy media przychylnie zobrazowały atak który prawdopodobnie miał miejsce wojna na tym terytorium miała wsparcie mas oraz sens bytu. Wojny nie prowadzi się już od dawna dla idei lub honoru to interes który jest wart więcej niż sumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: a kim on był? każdy sie z niego śmiał bo tak jak i brat mial manie wielkości i same kompleksy, razem z bratem rządzili nieudnie i już wtedy dzielili naród na dobrych i złych, na reelekcje praktycznie nie mial szans, rządy pisu wtedy nie przyniosly niczego dobrego, a obecne raczej tez nie zapowiadają nic dobrego

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: 100kg człowiek umiera po strzale w głowę pociskiem o wadze kilku gramów... PiS razem ze swoimi wyborcami to swoista ynteligencja

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx:

   jaka była sytuacja na swiecie w 2008 i 2009 roku a jak nas teraz wyciągneli na prostą...

   Bo nie zdążyli tyłków ruszyć, aby wdrożyć program pomocowy, a potem okazało się, że nawet to i dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurnalista: To są po prostu ochroniarze. Zdajesz sobie sprawę czym jest Mosad? To nie są opiekunki do dzieci z podstawówek.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frrua: a przed czym ochraniają? zobacz film zniesławienie jak izraelskie dzieciaki są nastawiani przeciw polakom

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: Co mnie obchodzi przed czym ochraniają? To nie jest Mosad i już. A jak są nastawieni do Polaków to wiem, bo nie raz widziałem izraelskich gówniarzy zachowujących się po chamsku na Kazimierzu w Krakowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: byl nikim. oj ma dużo, ale takie sp#$$@%!iny pisowskie jak ty nie maja mózgu żeby powiązać najbardziej oczywiste fakty, macie zbiorowa psychozę i urojenia, bo wszędzie widzicie spiski,, zamachy i wrogów państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cephalopoda_Ammonoidea: ja nie głosowałem na PIS i nie jestem przychylny tej partii ale potrafię wiązać fakty. widzę że mocny jesteś w gębie przez kabel

  •  

   pokaż komentarz

   @qwert321: widać po twoich postach, że jednak nie potrafisz wiązać faktów. nie grzeszysz inteligencją, z resztą ja cały elektorat pis

 •  

  pokaż komentarz

  Ten kraj już został upokorzony. Minister obrony powinien zrobić jedną rzecz żeby uratować swój honor.

 •  

  pokaż komentarz

  jeśli ktoś uważa że ta wizyta była idealnie zorganizowana to jest kompletnym idiotą... ostatnia akcja z zakładaniem starej opony która miała iść do utylizacji, zbieraniem śladów 20h po wypadku, zostawieniem kilku krawężników przy pomocy drogowej która ładowała auto prezydenta( bez boru)... a to tylko kilkaset kilometrów po naszym kraju...

  pokaż spoiler dobra zapomniałem że to wina tuska przepraszam ( ͡° ʖ̯ ͡°)