•  

  pokaż komentarz

  Świetnie. Tak prawdę mówiąc od dłuższego czasu przyglądam się sytuacji USA-Chiny. Spójrzcie na rozwój obu krajów.
  USA cały czas się mieni drapaczami chmur postawionymi 100 lat temu, a tymczasem Chiny stawiają nowoczesne, oszklone, drapacze w ilości niewyobrażalnej. Potencjał jest w Chinach, natomiast militaria i "utrącenie łba" Chinom jest w USA. Bardzo ciekawe czasy nas czekają. Choć nie wierzę, że Chiny nie przeskoczyły technologicznie USA - przy tej liczbie ludzi, naukowców i dostępnej technologii jest raczej niemożliwe, aby nie dały sobie rady z USA. Może nie dziś, ale za 5-10 lat? Kto wie. Jeśli chcą inwestować w Polsce = SUPER! Tylko ciekawe na ile Polska może grać na 2 fronty...

  pokaż spoiler Niech w końcu zrobią porządek z tym brakiem wolności społecznej w Chinach - jeśli otworzą społeczeństwo, to żaden kraj nie będzie jakichkolwiek szans na konkurencję.

  •  

   pokaż komentarz

   @world: krążą ploty że przeprowadzają takie eksperymenty że hej... i dawno USA przegonili tylko to kryją( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @world: To coś nieaktualne dane masz. Zobacz sobie ile wieżowców budują teraz w New Yorku, poza tym w stanach jest zabudowa zazwyczaj domkowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @world: Nie masz pojęcia o czym mówisz. Znam Polaków którzy pracowali na kierowniczych stanowiskach w korporacjach w Chinach i to jest kultura w której innowacyjność wymaga zwalczenia własnego kodu kulturowego. Tam się nie można wychylać (nie znają "burzy mózgów" jak w europie/usa), nie można się przyznać do niewiedzy (przez co wszystko zawsze wiedzą i rozumieją), krytyka i wytykanie błędów są źle widziane.

   Tak, jest tylu Chińczyków, że jest sporo doskonałych naukowców i inżynierów, ale przez wiele dziesięcioleci nie da się tego przełożyć na cały naród.

  •  

   pokaż komentarz

   @world: odechciewa mi się czytać wypok po takich bełkotliwych komentarzach. Tak k%@?a, mierzyć rozwój kraju i podniecać się drapaczami chmur. Misiu kolorowy, korzystając z twojego z dupy wziętego wskaźnika, to powinieneś podniecać się najbardziej Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, bo tam stosunek tych twoich szklanych domków do populacji jest najlepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @LooZ: Jako osoba ktora aktualnie pracuje w Chinach, a wczesniej w USA potwierdzam w zupelnosci. Chinczykom przy obecnym nastawieniu zabrakloby i 100 lat w dogonieniu zachodniego swiata. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @world: Nie wiem czy jest jakieś miasto w którym buduje się obecnie więcej wieżowców +300m niż w NYC
   http://ny.curbed.com/maps/mapping-the-rise-of-new-york-citys-20-supertall-towers
   O niższych nie wspominam. Akurat teraz Nowy Jork przeżywa wielki boom architektoniczny. Póki co to stary dobry Manhattan nadal wyznacza trendy. Podziwiam rozmach chińskich miast ale charakteru amerykańskich nie mają i mieć nie będą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jako osoba ktora aktualnie pracuje w Chinach, a wczesniej w USA potwierdzam w zupelnosci. Chinczykom przy obecnym nastawieniu zabrakloby i 100 lat w dogonieniu zachodniego swiata. Pozdrawiam

   @Vontroba: Ciekaw jestem Twojej opinii, mógłbyś to odrobinę rozwinąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @LooZ: @Vontroba: generalnie się zgadzam ale akurat w gonieniu zachodu to oni są świetni, tyle że nie bardzo wiedzą co potem, i nie dotyczy to tylko chińczyków a generalnie azjatów czego zresztą świetnym przykładem jest japonia gdzie stało się dokładnie to samo: czyli dopóki mamy kogo gonić to wszystko jest wspaniale natomiast jak mamy samemu coś wymyślić to już się wszystko sypie

  •  

   pokaż komentarz

   @world: Europa juz dawno powinna zaorac Waszyngton i uwolnic Indian spod okupacji

  •  
   p........f

   +4

   pokaż komentarz

   @world: USA to dojrzały kraj, a Chiny dopiero się budzą. Jeszcze nie tak dawno w USA też bardzo różnie było z tą ich demokracją, a popatrzcie jak jedni i drudzy się zmienili na lepsze. Z tymi prawami człowieka, też oba mają problemy. Ja obstawiam, że Chiny jeszcze bardzo dużo zmienią się na lepsze, podobnie jak pozostałe kraje w Azji - bo to ich wiek w historii nadchodzi. Pociesza to, że statystyki pokazują, że rownolegle mamy rewolucję światopoglądową - młode pokolenie Chińczyków pozytywnie ocenia USA i vice versa.

  •  

   pokaż komentarz

   @phfthphthf: jeśli dojdzie do wojny o supremację na morzu południowochińskim między mocarstwami to ten stosunek może się zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @LooZ: @Vontroba: Z całym szacunkiem do Was, ale na podstawie chińskiego korpo świata z 1 czy 2 firm oceniacie kondycję i potencjał ponad miliardowego społeczeństwa i najstarszej do dziś zachowanej cywilizacji. Z drugiej przecież strony gdy Chińczycy patrzą na patyczkowanie się zachodniego świata z tzw. imigrantami to chyba szału c?%!@ dostają i wieszczą nasz upadek.
   Przed IIWŚ armia USA pod względem liczebności była na 19 miejscu, pod względem uzbrojenia zajmowali zbliżoną pozycję i nic nie zapowiadało że po 45 roku będą największą potęgą militarną świata.
   Wiele rzeczy może się wydarzyć na przestrzeni dekady, a co dopiero w ciągu 50 czy 100 lat - to nie tak wiele to kwestia jednej czy dwóch generacji. Chiny są bardzo cierpliwe.
   Nie jestem jakimś sinologiem, ale z rezerwą podchodzę co do przyszłości i oceniania kogo czy czegokolwiek. No bo kto by w latach 70 przypuszczał że w najbliższej przyszłości Polacy będą leczyć ukraińskich żołnierzy wracających z frontu walk z Rosjanami i że będziemy akcentować swoją suwerenną opinię na temat konfliktu na Ukrainie, niegdyś jednej z republik ZSRR?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vontroba: Tylko małe pytanko: Czy Chińczycy w ogóle chcą gonić dziki w istocie i coraz bardziej zdegenerowany Zachód? Myślę że ich wielotysiącletniej cywilizacji w ogóle nie rozumiemy. Druk, papier, astronomię, strategię, rakiety oni opanowali jak my jeszcze byliśmy niemal na drzewach. Oni mają własne metody i pychą gówniarza jest ich ocenianie według własnych poglądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D2_z_Sosnowca: Z tego co kojarze w Shenzhen buduje się wiecej wież 300+ niż w NYC.

  •  

   pokaż komentarz

   @Transhumanista: czekaj aż wystartują ze wszystkim planowanym na Manhattanie. Będzie niezły wyścig ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety w Polsce zafiksowanie w stronę zachodu jest tak silne że relacje handlowe nawet z Białorusią wyglądają mizernie a co dopiero z Chinami. Jeden think-tank robi dobrą robotę ale to nie wystarcza żeby wystarczająco szybko zmienić mentalność. I tfu tfu obym się mylił ale mam wrażenie że obecnie szansa na relacje Chinami przecieka nam przez palce.

 •  

  pokaż komentarz

  Niedawno był w Czechach, teraz Polska. Coś dużo wizyt w te rejony ostatnio :D

  źródło: a57.foxnews.com

 •  

  pokaż komentarz

  W Chinach szanuję ten spokój i wytrwałe dążenie do celu. W Europie i USA kręci się karuzela lewackich aberracji, a tam spokojnie jest budowany dobrobyt.

 •  

  pokaż komentarz

  <PO TROLL ON>

  Przyjeżdża do nas uczyć się jak robić propagandę w swoim kraju!

  <PO TROLL OFF>