•  

  pokaż komentarz

  500+ socjalistyczna wylęgarnia patusów za pieniądze ciężko pracujących ludzi. Ty zap%%$%?%aj, a piniądze będą szły do 16 letniej DŻESIKI, matki DWÓJKI dzieci. Co tu się odj??#ło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: No i nie zapomnij o Matce, która ma piątkę dzieci. Kumacie, że ona też będzie pobierać kasę na dżesikę?

  •  

   pokaż komentarz

   Kumacie, że ona też będzie pobierać kasę na dżesikę?

   @Jarek: Incepcja 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: Tu nawet nie chodzi o ten jeden przypadek. Po prostu mój rozum nie ogarnia tego, jak można wpaść na pomysł, żeby rozdawać bez żadnej weryfikacji i kontroli ludziom pieniądze, zabierając je jednocześnie rozsądnym, ciężko pracujacym ludziom, którzy wiedzą, że spłodzenie dziecka to nie tylko zalanie jakieś tępej Dżesiki, ale też odpowiedzialność za przekazane życie. Tacy ludzie mają świadomość, że na dziecko można sobie pozwolić w ustabilizowanej sytuacji finansowej i rodzinnej. I tacy właśnie ludzie, zamiast mieć więcej dla siebie będą musieli płacić pieniądze Dżesice i jej matce. Ja jebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: Nie będzie, dzieci posiadające własne dzieci nie łapią się do programu. I bardzo dobrze, zaczęliby 12-latki rozmnażać dla pieniędzy -.-

  •  

   pokaż komentarz

   Co tu się odj??#ło.
   @Jarek:

   Powstało dochodowe źródło utrzymania zwłaszcza dla niepracujących patoli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: wolę aby16-letnia jessika miała dzieci niż za 10 lat - 20 lat bidę demograficzną

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: niestety demografia to nie jest matematyka
   ludzie patrzycie przez pryzmat promila patologii a tak naprawdę zobaczcie że normalnie pracujący ludzie na najniższych krajowych ledwo wiążą koniec z końcem z dwójką dzieci
   i to dla nich jest ta pomoc a może i impuls do 3 dziecka

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: A jak ida na cala zaj@!!na klase swietych zaj@!!nych w dupe Polskich biurw to jest ok ? Ludzie kiedy wy w koncu zrozumiecie ze te pieniadze i tak sa za darmo , one nie ida z waszych podatkow , bo z tego co wy placicie jako narod-spoleczenstwo w podatkach nawet na waciki by nie bylo. Dlatego wlasnie panstwo Polskie ma deficyt , tak samo jak kazde inne panstwo na ziemi , jest zadluzone. I nikt nigdy nie bedzie w stanie tego splacic . Wspolczesnym problemem cywilizacyjnym nie sa "piniadze" bo te jako ludzkosc tworzymy za pomoca klawisza enter w komputerze ( co uwazam za ostro poj@!!ne , ale taka jest rzeczywistosc) lecz problemem jest demografia .

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: masz jakieś dane ile wynosi dofinansowanie w Niemczech lub w Anglii ? Podobno tam są jeszcze większe datki na takie cele.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: miało być więcej rodzących się Polaków to jest. a ci pracujący ambitni to i tak się nie nadają bo albo bezpłodni ze stresu albo nie mają czasu i nigdy się nie zdecydują.

  •  

   pokaż komentarz

   miało być więcej rodzących się Polaków to jest

   @agablazej: Sugerujesz, że Dżesika polowała na 500+? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   t.....n

   +260

   pokaż komentarz

   @koral: @Elloo: Beka. Polska ma jeden z najniższych współczynników ludzi pracujących w wieku produkcyjnym. Jeżeli mielibyśmy taki jak Szwajcaria to mielibyśmy o 1/3 więcej pracujących i o ponad 50% mniej ludzi żyjących na różnorakich zasiłkach.

   Poza tym jaki k!?#a niż demograficzny w warunkach, kiedy po wyjechaniu 2 mln najmłodszych polaków dalej masz 10% bezrobocie i jeden z najniższych współczynników liczby pokoi/metrów kwadratowych mieszkania na człowieka?! Mamy przeludnienie to nic dziwnego, że dzietność jest niska. Gdzie ludzie mają dzieci rodzić? W kawalerkach?! PiS razem z resztą niedojebów ich pokroju powinien zdrowo się w czoło puknąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: najpierw zabrać ludziom 70% pensji w podatkach i daninach a potem rodzawać 500+. Nie sądzisz, że ludzie bez problemu wiązali by koniec z końcem gdyby nie vaty, zusy, pity, nfzty, abonamenty rtv etc?

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ida na cala zaj##@na klase swietych zaj##@nych w dupe Polskich biurw to jest ok ?

   @Elloo: Ale na tą klasę nie przestały iść. Dodatkowo 2 razy tyle dajemy Dżesikom, i to pieniędzy, których nie mamy. Które mój syn będzie musiał spłacić, gdy przyjdzie wykupić obligacje, za które zostało sfinansowane 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: a ja wolę za 10-20 lat mieć bidę demograficzną, niż mieć za te same 20 lat kolejne 5 milionów patoli, którzy nie będą pracować, tylko ciągnąć jeszcze więcej socjału. Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że każdy narodzony patol to za X lat kwota UJEMNA dla budżetu

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: nie ma reguły patologii, to nie jest tak że osoba z dysfunkcyjnej rodziny nie może odnieść sukcesu a druga z klasy średniej nie stanie się patologią

  •  

   pokaż komentarz

   500+ socjalistyczna wylęgarnia patusów za pieniądze ciężko pracujących ludzi. Ty zap%!#$!!aj, a piniądze będą szły do 16 letniej DŻESIKI, matki DWÓJKI dzieci. Co tu się odjebało.

   @Fialo: Ja tam wolę naszą lokalną patologię niż jakiegoś Abdullacha z Afryki. A takiego trzeba będzie zaprosić do nas na socjal w roli zapładniacza, dziurę demograficzną trzeba będzie kimś wypełnić. A jak ci szkoda kasy wydawanej na dzieci to sam zacznij produkcje Brajanów i Dżesik, też dostaniesz hajsu.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Już widzę oczami wyobraźni jak dzieci dżesiki budują ciężką pracą ten kraj za 20 lat. No bo chyba o to ci chodzi w niwelowaniu bidy demograficznej hę? Jak to powiedział jeden guru, stymulowanie nadprodukcji ludzkich śmieci...

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Masz rację, efektywność zarządzania budżetem jest słaba i szukałbym oszczędności wśród nadmiernej administracji

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: A to moja wina ze studenciakom -zawadiakom nie chce sie pracowac i zamiast tego , wola ciagnac kase i jedzenie od rodzicow i studiowac na gowno kierunkach ? Gdyby jeden z 2 pomyslal i poszedl nawet do takiego zakladu spawalniczego , zagadal z prezesem ze on nawet za 5 na h bedzie pracowal aby go tylko zatrudnil i czegos by sie nauczyl a po 3-4 latach mial by juz jakies pojecie np o spawaniu to nie jak ja za 5 zl skoro same adidaski na nozkach noszone musza byc za minimum 300 zlotych . Problem tego wielkiego i wspanialego kraju to mentalna bieda i pozerstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: naturalnie. Ale statystycznie większość dzieciaków nauczonych że "państwo da" do końca życia od państwa bierze. Nie wszystkie, oczywiście. Ale większość. Więc wspieranie rozmnażania patologii ma ujemne skutki dla kraju.
   No i pamiętaj, że Abdullachy z Afryki po osiedleniu się w Polsce ze swoimi 43 dziećmi również mogą zgłosić się po 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: I ty sobie narób bachorów. Co, nie potrafisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @pecca: w każdym projekcie zdarzają się "błędy", co roku w Polsce zamykanych jest spora grupa niewinnych ludzi do więzień i godzimy się na to w imię naszego bezpieczeństwa nikt nie jest doskonały i żaden opracowany program nie jest genialny

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: dlatego w tym celu należałby uszczelnić system aby tylko obywatele polski dostawali

  •  
   t.....n

   +62

   pokaż komentarz

   @Elloo: To, że ludzie nie pracują wynika nie tylko z tego, że studiują. To jest tylko 5 lat. Natomiast przeciętny Polak pracuje 10 lat mniej niż Szwajcar i 6 lat mniej niż Niemiec.

   Po co zwiększać dzietność o kilka procent, kosztem olbrzymich długów jak można znacznie lepsze efekty osiągnąć zmieniając prawo pracy (koniec z 40-letnimi emerytami), zmniejszając przyjęcia na studia i aktywizując przedsiębiorczość?

  •  
   d......2

   +4

   pokaż komentarz

   @Jarek: Na Dżesikę nie dostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: przytoczone dane są jak najbardziej trafne, zastanawiam się tylko kto na nas będzie robił?
   i nie jest to pytanie bezzasadne. Jest 2060-2070 rok jesteśmy na emeryturze polaków jest 30 mln, na emeryturze jest 15 mln, dzieci 5 mln czyli 10 mln pracujących wtedy aby utrzymać emerytów zus będzie musiał być w wysokości 150%
   no chyba że zaczniemy przyjmować emigrantów.

  •  
   m......a

   -17

   pokaż komentarz

   @Jarek: ''No i nie zapomnij o Matce, która ma piątkę dzieci. Kumacie, że ona też będzie pobierać kasę na dżesikę?'' Naprawdę nie dałeś rady dotrwać drugiego zdania tego materiału włącznie z 99 plusującymi? LOL. ''Jej matka Katarzyna dostanie 2500 zł na pięcioro dzieci, choć mogłaby dostać na sześcioro...Mogłaby na sześcioro, bo przecież Dżesika ma dopiero 16 lat, ale wniosku na nią pani Katarzyna jednak nie złożyła. ''

  •  
   b......u

   +60

   pokaż komentarz

   i to dla nich jest ta pomoc a może i impuls do 3 dziecka

   @koral: Jak się jest życiowym przegrywem i żyje za najmniejszą życiową to OSTATNIE co powinno przychodzić do głowy to robienie kolejnego bachora. tak właśnie pis tworzy patologie, przepraszam, swoich wyborców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: czytałeś artykuł? jest napisane, że na Dżesikę nie złożyła wniosku.

  •  
   t.....n

   -5

   pokaż komentarz

   przytoczone dane są jak najbardziej trafne, zastanawiam się tylko kto na nas będzie robił?

   @koral: Jak to kto? Ci, którzy teraz siedzą na zasiłkach.

   Jest 2060-2070 rok jesteśmy na emeryturze polaków jest 30 mln, na emeryturze jest 15 mln, dzieci 5 mln czyli 10 mln pracujących wtedy aby utrzymać emerytów zus będzie musiał być w wysokości 150%
   A ilu teraz masz pracujących? 16 mln. Więc skąd wynalazłeś sobie 150%? Wystarczy, żeby wydajność wzrosła do poziomu dzisiejszych Niemiec i będziemy mieli NIŻSZY ZUS. Nawet przy danych, jakie podałeś (które są niemożliwe, ale to inna bajka).

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: Ja i moja partnerka niestety nie zarabiamy na tyle, żeby zapewnić dziecku dorastanie w komfortowych warunkach. Sorry.

  •  

   pokaż komentarz

   16-letnia jessika miała dzieci niż za 10 lat - 20 lat bidę demograficzną

   @koral: a co ci po kolejnych upośledzonych ludziach? Myślisz, że będą zapieprzać na czyjeś emerytury? Nie... to emeryci będą zapieprzać na utrzymanie tych ludzi albo w ośrodkach dla upośledzonych, albo na utrzymanie ich rodzin- jak teraz my zap@%!%@!amy na utrzymanie ich i ich rodziców. To jest zamknięte koło.

  •  
   c.....l

   -12

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   normalnie pracujący ludzie na najniższych krajowych ledwo wiążą koniec z końcem z dwójką dzieci
   i to dla nich jest ta pomoc a może i impuls do 3 dziecka


   @koral: trzeba mieć nie po kolei we łbie żeby mieć 2 x 1355 zł i decydować się na dwójkę dzieci... ale żeby decydować się na trzecie za 6000 zł rocznie to trzeba być podczłowiekiem... Jak już budżet pieprznie jak żul o podłogę i zabiorą im te 500+ to się zacznie dramat bo patusy umysłowe myślały, że jak im "władza daje" to pewne, na całe życie i nieodwołalnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: Tak zgadzam sie z Toba i o tym tu juz pisalem jako o polskich biurwach i budzetowce . Ja natomiast pisze o tym skoro i tak sie zadluzamy jako panstwo to znacznie lepiej jest te pieniadze rozdac na Polskie dzieci jakie by one nie byly , nawet gdy one wyjade pozniej za granice to i tak wyjdzie na to ze bedziemy kolonizowac inne kraje swoimi ludzmi za pieniadze kapitalu zagranicznego . I w tym momencie my wygrywamy a zachod zostaje kolokwialnie mowiac wyj#$$ny , gdyz te pieniadze i tak sa nie splacalne . W przeciwnym razie bedzie tak pozyczki jako Polska i tak brac bedziemy a zamiast dla dzieci pojda one na stadiony narodowe i walki do kieszeni glownego wykonawcy jakiegos syna bylego ubeka.Swiat nie jest idealny i ten system rozdawnictwa pieniedzy i zadluzania panstw nie jest moim ulubionym , ale z koniem sie kopac nie bede , na konia tak jak i na wielki miedzynarodowy - kapital lichwiarski trzeba miec system . Wiec dymajmy ich - my Polacy za ich wlasna kasa ktora nam dadza.Bo Polakow nigdy za wiele !

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: nie każdy jest ogarnięty, nie każdy ma zdolności ale są to uczciwi ludzie, którzy bardzo ciężko pracują na każdą złotówkę kochają swoje dzieci ale tak im się życie ułożyło czy z tego powodu nazywasz ich przegrywem?
   Z tych rodzin jest naprawdę wiele fajnych ludzi którzy będą w przyszłości tworzyć kraj

  •  

   pokaż komentarz

   @Elloo: weź mnie wytłumacz i pokaż skąd pieniądze są za darmo ?? to po kiego huja oni wprowadzają podatek od hipermarketów banków i resztę nowych danin? skoro masz tyle kasy za darmo to po co państwo się tak zadłuża skoro kasę ma za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: PiS sobie głosy jakoś musi zapewnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: oczywiście symulacja podana jest z kosmosu ale bardziej chodzi o pokazanie proporcji
   nadal nikt nie pokazał jak odwrócić negatywną tendencję spadku urodzin, oczywiście biorę pod uwagę że jest to również wyjazdem młodzieży za granicę i tam robią wzrost. Nie łudźmy się ze wrócą sami powinniśmy rozwiązać ten problem.

  •  
   b......u

   -1

   pokaż komentarz

   @koral: Niech sobie będą, ale jeśli są biedni, to niech nie robią następnych dzieci. Proste? Co w tym jest?
   Ludzie majętni, zarabiający po 15k na rękę nie decydują się na dzieci gdy nie są w 100% zabezpieczeni życiowo, tak by móc wychować dziecko w jak najlepszych dla niego warunkach, tak by pomóc mu osiągnąć sukces. Z drugiej strony ludzie biedni, zarabiający grosze robią jak najwięcej dzieci które wychowują się w urągających człowiekowi warunkach. Które często przejmują wzorce od rodziców. I to nie są dobre wzorce. Czemu zdecydowana większość rodzin wielodzietnych to patologie? Ja wiem że jakoś pis musi sobie wyborców wyhodować, ale pamiętaj. Żeby na kogoś rząd "zapłacił" 500pln to musi reszcie zabrać 700. I ta reszta co uczciwie zarabia, nie chce dawać na patologię, dżesiki i brajany.

  •  
   t.....n

   +3

   pokaż komentarz

   oczywiście symulacja podana jest z kosmosu ale bardziej chodzi o pokazanie proporcji

   @koral: To może jednak wziąłbyś dane z prognoz.

   nadal nikt nie pokazał jak odwrócić negatywną tendencję spadku urodzin,
   Po co? Bo pan prezes tak kazał?

   Dzięki ujemnemu "przyrostowi" naturalnemu w Polsce mamy teraz najmniejsze obciążenie demograficzne w ciągu 25 lat "wolności" - nie wiem, czy prezes ci wspominał, ale dzieci też muszą jeść.

   Poza tym nie słuchasz nawet tego co piszę - jeżeli wydajność w 2070 będzie taka jak obecnie w Niemczech to nawet z twoich danych z kosmosu, które są skrajnie niekorzystne poziom życia ludzi będzie wyższy niż dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Palwed: wyobraź sobie że i bez programu w Polsce są rodziny które mają po 5-6 dzieci i cienko przędą i z tego powodu nazwiesz ich podczlowiekiem? nie idź w tą stronę

  •  
   z........c

   -11

   pokaż komentarz

   @Fialo:
   Ja tam jestem zadowolony. 1,5 tysiąca miesięcznie do przodu = trzy noce zamiast na dyżurze w szpitalu w domu we własnym łóżku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I bynajmniej nie jestem przedstawicielem patologii, jak zdecydowana większość beneficjentów programu.

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: nie brnij w temat wydajności bo za dużo tłumaczenia na czym polega wydajnośc,

  •  
   b......u

   -9

   pokaż komentarz

   @koral: Nie, mam 33 lata, bardzo dobrze zarabiam, moja żona też, mamy świetne zawody, znamy parę języków, stać nas na wszystko, ale dzieci nie chcemy. Bo ciagle nie jesteśmy pewnie czy zapewnimy im odpowiednią przyszłość. Może po przeprowadzce na stałe za granice się zdecydujemy. A znam za to mnóstwo rodzin które na wsiach mają po 5-7 dzieci i wszystkie żyją w biedzie! No teraz już może nie rodzice, ale dzieci ciągle tkwią w tej patologii. Zobacz co się dzieje, rząd NIE POSIADA PIENIĘDZY! Rząd ma tylko te pieniądze które mu wpłacimy. To jest socjalizm to co robi jarkacz, rozdawnictwo pieniędzy które nie posiadają. No ale patologii tego nie wytłumaczysz, oni mają juz na parę zgrzewek żubra i nowego pasata w tdi.

  •  

   pokaż komentarz

   @paki82: Nie myl ekonomii globalnej z lokalna czyli w naszym wypadku Polska , zeby ktokolwiek na pozyczyl jako Polsce kase na arenie miedzynarodowej musimy sprawiac wrazenie panstwa poukladanego , czyli podatkujacego swoich obywateli i przedsiebiorcow.Nastepnie emitujemy obligacje i za te obligacje dostajemy pieniadze i to inwestujemy w ludzi - dzietnosc i edukacje. I zadluzamy sie tak bez konca jak Japonia czy Ameryka i inwestujemy w automatyzacje i robotyke tak jak napisal (polonium333) stajemy sie potega w dziedzinie za te darmowe pieniadze i dalej inwestujemy w dzieci . I kto wygrywa wtedy my Polacy - kasy i tak nie splacimy zachod uzaleznia sie od naszych technologii i do tego w Europie 100 milionow bialych polakow . My wygrywamy a zachod za wlasne pozyczone nam pieniadze zostaje wyj%##ny , zostajac z cala masa kolorowych "inzynierow" i "lekarzy"

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Po pierwsze to już przed 500+ rodziny wielodzietne, w tym wszelkie patole, dostawały takie wsparcie, że nikomu się tam nie opłacało chodzić do roboty. Dzieciaki dostawały wszystko; od żarcia, przez ubrania, po książki do szkoły...Rodzice dostawali (i wciąż dostają) kasę, oraz wsparcie materialne...

   Po drugie, jeżeli ktoś się decyduje na 5-6 dzieci i go nie stać to tak jest dla mnie podczłowiekiem gdyż to potrzeba pieprzenia bez gumy przysłania im instynkt samozachowawczy...

   Trzecia rzecz to taka, że wielki procent tych "ubogich i bogobojnych" rodzin wielodzietnych to regularna patologia, ludzie upośledzeni, uzależnieni, analfabeci- z których rodzi się takie samo następne pokolenie. Ludzie nauczeni, że praca to wycieczka do GOPS/MOPS i wyżebranie czegoś, potem załatwienie z kilku źródeł paczek dla ubogich i tyle... po co chodzić 8h dziennie do roboty..., po co płacić czynsze za mieszkanie... państwo da.

  •  
   M............n

   -19

   pokaż komentarz

   @Fialo: i tak zabierali, teraz zamiast na urzedasow i kolesiow pojdzie na dzieci
   nie slyszalem o jaks wielkich drastycznych podatkach oprocz tych na banksterow i sklepy ogromne

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek:
   @Fialo:

   trzeba będzie zwiększyć akcyzę na alkohol i fajki to wszystko momentalnie wróci do budżetu

  •  

   pokaż komentarz

   A ja to p@$#$##ę. Mam syna i to niepełnosprawnego, żona nie pracuje, a niepełnosprawność jest za mała, żeby dostawała więcej niż 150 zł na miesiąc. Właśnie skończył 3 lata - wg. terapeutów nie nadaje się do przedszkola - żona dalej będzie siedzieć w domu.

   Jednocześnie nie zarabiam więcej niż 3600 zł netto na miesiąc. I cieszę się z tego j?!!nego 500+, pozwoli mi to chociaż podreperować budżet i kupić młodemu np. kołdrę obciążeniową czy cichą książeczkę, na co normalnie musiałbym odkładać.

   A jak ktoś ma problem z tym świadczeniem - zróbcie sobie dzieci j?!!ne single, tacy zaradni, a nie umiecie zadbać, żeby miał kto zap%!#%??ać na wasze emerytury. No chyba, że w nie nie wierzycie jak jak :(, ale za to stać was na odkładanie sobie.

  •  
   B.....D

   +3

   pokaż komentarz

   @koral: Twój demograficzny argument leży i kwiczy, ponieważ obecnie mamy przyrost naturalny na poziome -0,1%, a potrzebujemy jakieś 5% na plusie by doprowadzić do efektywnej wymiany pokoleń, co jest obecnie równie prawdopodobne jak to, iż budżet się od tego rozdawnictwa nie rozp%#!@@$i

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: naprawę bardzo się cieszę że pod drugiej stronie jest osoba ogarnięta :) (szczerze, bez sarkazmu)
   demografia i ekonomia to są bardzo trudne do ogarnięcia tematy - nikomu się chyba nie udało rozwiązać tak aby było super.
   Niemcy niby tacy ogarnięci super wydajność, pełno pomocy, a wyliczają że brakować im będzie 1 mln rąk do pracy, obecnie mają najniższy wskaźnik bezrobocia.
   Nie jestem sympatykiem żadnej partii ale zastanawiam się jak to będzie za jakiś czas, obecnie eksperymentujemy i nie mamy 100% recepty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elloo: jakoś mi się wydaje że ostatnio akurat w tych rankingach ekonomicznych to lekko poszliśmy w dół ale ekspertem nie jestem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: i to do 21 roku życia prawdopodobnie. Ja p!?#!$@ę taki biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   @Palwed: ok to co z nimi zrobisz? czy receptą jest zabranie wszelkich dodatków - może faktycznie jest to rozwiązanie a 500+ powinno należeć się osobom które rokują

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo:
   Nie popadajmy w skrajnosc.
   Na pewno takie przypadki będą jednak sadze ze to bedzie mniejszosc.
   Pomysl w perspektywie czasu, czy wolal bys zeby na twoja emeryture robilo pieciu
   patusow czy jeden inteligent?

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: stać Was na wszystko oprócz zapewnienia dzieciom przyszłości? Tu juz chyba nie chodzi o pieniądze tylko o dorosłość.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Jak to co? Odebranie wszystkich świadczeń, zagonienie do roboty- chociażby państwowej, na pewno deficytowej finansowo dla państwa, ale roboty- która będzie wychowawcza i kasa nie będzie leciała "z nieba". Poza tym uważam, że ludzie upośledzeni powinni być pozbawiani możliwości reprodukcjii. Brutalne, ale innego rozwiązania nie ma. Mają oni ogromne potrzeby seksualne, ale za mało intelektu by wiedzieć kiedy brać np. tabletki. Na założenie gumy nie starcza czasu kiedy chuć dopadnie...

  •  
   b......u via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @patrykard: Na dzieci powinno mieć się odłożone sporo w gotówce. Do tego własny dom itd. Ja nie wiąże z tym krajem przyszłości więc część z tych punktów naturalnie nie jest spełniona.

  •  
   B.....D

   +6

   pokaż komentarz

   @koral: Pisałeś wyżej, iż "wolę aby16-letnia jessika miała dzieci niż za 10 lat - 20 lat bidę demograficzną".

   Nic nam to nie da. Wydano już 130 000 000 zł w ciągu 30 dni, a pomyśl ile pójdzie kasy w trakcie całego programu. Dzięki niemu o ile nam skoczy dzietność? 0,2%? Trzeba dodatkowo pamiętać o ludziach wyjeżdżających z kraju itd, co koniec końców zapewni nam co najwyżej wyjście na 0 jeśli chodzi o przyrost naturalny.
   To nic nam koniec końców nie daje, ponieważ by gówniaki miały szansę zarabiać na starszych a cały system się nie sypnął potrzeba kilku procent na plusie. Miałem okazję uczestniczyć w jednej konferencji z pół roku temu na ten temat, i jeśli dobrze kojarzę, to wtedy właśnie padło 5% niezbędnych do spełniającej swoje zadanie wymiany pokoleń.
   Jeśli chodzi o program 500plus to jest to dosłownie wywalanie kasy w błoto, które minimalnie podniesie w najlepszym wypadku statystki, ale dosłownie nic nam pod względem demograficznym nie pomoże ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @nawrocony_leming: Nie będzie żadnych 5 patusów na łeb, wydamy miliardy na 0,001 patusa więcej na osobę

  •  
   m.......6 via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @Fialo: nie znasz się ty i ponad 500+ :)
   demografia za 24 miesiące zweryfikuje czy ten program ma sens, a nie to czy się komuś podoba czy nie, moje kochane neomalthusy powtarzacie się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Palwed: już jeden taki był, ale nie będę brnął dalej

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Jak się człowiekowi wszystko z jednym kojarzy to można i do tego ograniczyć swoje horyzonty...

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Nowy Passat w TDI kosztuje ok 200 tys...

  •  

   pokaż komentarz

   @B_P_R_D: to jest eksperyment społeczny, który nie wiadomo jaki skutek przyniesie, to nie jest tak że należy go traktować zero-jedynkowo a starać się poprawiać w miarę rozwoju

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: a ja uważam, że 500+ dobrze zrobi naszej gospodarce, pieniądze będą wydawane u nas w kraju tylko szkoda że mamy tak dużo zagranicznych sieci handlowych mam nadzieję, że obecny rząd weźmie się też za to i rozwiąże ten problem bo to jest jawny drenaż naszego budżetu.W naszym kraju jest straszna bieda część ludzi przepije te pieniądze ale duża cześć będzie trochę lepiej jadła, trochę lepiej żyła,poprawi się wszystkim, wierzę w to. Pozdrowienia dla onkologii ! :)

  •  

   pokaż komentarz

   to jest eksperyment społeczny, który nie wiadomo jaki skutek przyniesie, to nie jest tak że należy go traktować zero-jedynkowo a starać się poprawiać w miarę rozwoju

   @koral: Nie, nie jest to eksperyment społeczny. Wiadomo, iż przyniesie marne skutki, skoro tworzone są nowe podatki, podnoszona wysokość starych danin itd by opłacić te rozdawnictwo. Co z tego iż patologia zrobi sobie po 2-3 nowe bachory, skoro w skali kraju będzie to promil? Podnosi się tylko skalę zubożenia klasy średniej, nic więcej.

   >starać się poprawiać w miarę rozwoju
   Gdyby to było celem, to wprowadzono by ulgi dla rodzin, a nie palenie hajsem w piecu napędzającym reakcję spalania alkoholi w januszowych organizmach

  •  
   b......u via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @lighte: oj chodzi mi oczywiście o sztrucla w gazie i z biedaledami. Taki typowy passat co się tego wala po wsi. Passeratti.

  •  

   pokaż komentarz

   @Biszkopcik: sorry za brutalność, ale rozumiem ze na twoja emeryture będzie zarabial twój niepełnosprawny syn? Czy może niepracujaca zona?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: Wciąż lepiej niż do starego dźejsona z austria albo stutgart

  •  

   pokaż komentarz

   @koral:

   >opłata audiowizualna
   >powiększenie kadry urzędniczej, nowe koszty
   >koszty obsługi samego programu
   >projekty nowych stawek podatkowych od obrotu w sklepach, które podniosą z tej okazji ceny
   >kolejne opłaty za wodę dla firm, którym podniesie to koszty produkcji
   >koszty związane z wprowadzeniem w życie ustawy antyterrorystycznej, które też z czegoś trzeba będzie pokryć
   >projekt obywatelski ustawy o zakazie handlu w niedziele, który według analityków może doprowadzić do zlikwidowania nawet 85 000 miejsc pracy, co zaowocuje spadkami dochodów, ergo więcej rodzin będzie mogło wziąć hajs z 500plus bo na pierwsze dziecko
   >500zł miesięcznie na Brajanka, które też nie biorą się z powietrza

   Nie no, w ogóle nie trzeba będzie ściągać hajsu z osób które i tak nie pobierają 500plus, lub nawet jeśli pobierają to i tak oddadzą jeszcze więcej kasy w nowych daninach, git gut m8 - pozdrawiam i żegnam

  •  
   D......o

   +3

   pokaż komentarz

   @Fialo: A co, ktoś się spodziewał czegoś innego? Dla człowieka pracującego te 500zł to i tak na waciki, dla patusów to w akurat na skrzynkę wódki będzie. A dzieciaka łatwo zrobić...

  •  

   pokaż komentarz

   @Palwed: czemu z góry zakładasz, że dzieci Dżesiki będą jakieś ułomne? Tak się pytam, z ciekawości. A może będą świadome własnej sytuacji w wieku kilkunastu lat i za wszelką cenę nie pójdą w ślady rodziców...

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: a gdzie Twoja solidarność społeczna? Chcesz żeby matki pod płotem umierały? Musisz się podzielić swoim bogactwem żyjąc w społeczności, tako rzecze #lewackalogika

  •  
   G...............e

   +5

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: W Niemczech miesięczny dodatek na pierwsze i drugie dziecko wynosi 184 euro, na trzecie - 190 euro, a na czwarte i więcej - 215 euro. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą wystąpić o jednorazowe becikowe, które wynosi 250 euro. Dodatki na dzieci w Wielkiej Brytanii przysługują wszystkim, bez względu na wysokość dochodów, do 16. roku życia dziecka lub - gdy kontynuują naukę - do 20 lat. Dodatek na najstarsze dziecko wynosi 20,50 funtów tygodniowo (ok. 28 euro), na każde kolejne - 13,55 funtów (ok. 19 euro). Rodzice o niższych dochodach mogą wystąpić także do urzędu podatkowego o zasiłek opiekuńczy, który wynosi 2 720 funtów (3812 euro) rocznie na każde dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khamel07: Tak jak i obecnie, pewnie i jakiś % dzieci z rodzin patologicznych wyrwie się z nich (najczęściej te które zostały odebrane rodzicom biologicznym możliwie wcześnie).

   Dlaczego tak z góry zakładam? Ano dlatego, że tak to już mają dzieci z FAS i innymi upośledzeniami wywołanymi piciem i paleniem w trakcie ciąży... To są osoby, które nie mają takiego samego poglądu na rzeczywistość jak człowiek zdrowy, ich horyzonty myślowe są ograniczone, a poznanie świata ogranicza się do najbliższej patolskiej okolicy, oraz s-f które oglądają w TV pt "Trudne sprawy" itd.. Bo dla nich, przedstawiona tam rzeczywistość jest często abstrakcyjna.

   Jeszcze pal licho dzieciaki patoli chowane w wielkich miastach, na osiedlach, pośród innych ludzi... Takie mają i większą opiekę i większą szansę. Ale to co się dzieje w tzw. "Polsce powiatowej", tj. małych miasteczkach, wsiach... Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z rozmiarów upodlenia do którego są w stanie posunąć się ludzie. Na ten przykład; świadome "zatruwanie" płodu gorzałą by dziecko urodziło się chore... bo zasiłki większe są na takie... A i mniej problematyczny gówniak bo często nawet nie mówi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: Dżaro tak chciał władzy że miał w dupie co się stanie z tym państwem

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem, ale czy według Ciebie tylko zarabiający 15k powinni posiadać dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: Ale ktos sie pojawil u Ciebie i z kieszeni czy portfela Tobie zabral te pieniadze ze tak nad tym lamentujesz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Weź się do pracy. Płać ZUS i odłóż też na emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Zastanów się, dlaczego "bida demograficzna" jest problemem i czy aby na pewno jest to warte kosztu 500+. Tym bardziej, że jak te dzieciaki dorosną, a kraj będzie miał rozpieprzoną gospodarkę, to po prostu wyjadą za granicę. I tyle z tego będzie.

   Ten program nie ma sensu i nawet PIS o tym doskonale wie. Im chodzi tylko i wyłącznie o wyhodowanie sobie grupy wiernych wyborców, uzależnionych od 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: ale co cie demografia? Jaki przyrost by cie zadowolił? Wykładniczy? Po cholerę tyle ludzi na ziemi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krawwo: Czytaj ze zrozumieniem. Jest to niepełnosprawność lekka, umysłowa wynikająca z paru ułomności naraz - jest do tyłu wiekowo, będzie się słabiej uczył (przynajmniej na razie tak jest). Nic nie broni mu w przyszłości podjąć pracy, szczególnie, że ułomności dzięki rehabilitacji mogą zniknąć. Właśnie na to przydadzą się pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @chrupol: To by się zgadzało, PiS zawsze ma ok. 30% poparcia, uprawnionych do głosowania jest ok. 30 mln, więc ok. 1\3 kraju to patologia. Zatrważające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: Zabawne jak wykop jest w ciągłej opozycji. Jakoś zmalało poparcie dla Prezydenta i Rządu. Niestety już nie jest zabawne to, że każdy następny Rząd może mieć bardzo poważne problemy z wycofaniem się z tego programu. Nie wyobrażam sobie aby ktoś w kampanii miał to w programie.
   Będziemy więc dopłacać pośrednio we wszystkich zwiększonych opłatach do obcych dzieciaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: Jeszcze sobie rozwinę temat. Nikt nie musi pracować na moją emeryturę bo co miesiąc sam na nią odkładam w podatkach. Zamiast więc rozdawać kasę na czyjeś dzieci, pieniądze powinny lądować na moim koncie w ZUS i tylko dlatego że już je rozpierdzielono a właściwie powinny czekać nietknięte aż przyjdzie czas mojej emerytury.
   Druga sprawa taki program 500+ jest taką zasłoną dymną, że niezauważone przejdą różne niefajne pomysły PISu a jak nie wystarczy i będą chcieli coś innego popchnąć to się dorzuci coś o Smoleńsku czy pomnikach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: w Holandii każy dostaje €240 na dziecko na kwartał, czyli ok 350zł na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: Ciekawe że tuż po wojnie nastąpił wyż demograficzny mimo iż kraj w zasadzie leżał w ruinie a metrów kwadratowych na głowę obywatela jakoś było mniej niż teraz. Dzietność nie jest tak prosto wyliczyć ze względu na metry kwadratowe. Większy wpływ ma stabilizacja społeczna, stała praca, dostępność żywności i niskie ceny towarów. Ale jeszcze do tego dołożyłbym wyłączanie oświetlenia w godzinach mocno popołudniowych (wyż demograficzny lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku).

  •  

   pokaż komentarz

   @Biszkopcik: no i spoko, zycze powodzenia ale zwrow uwage ze nie kazdy beneficjent tego progamu ma taka historie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fialo: też nie ogarniam, jak można rozdawać kasę za to, że ktoś ma dzieci. To jakaś masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu mój rozum nie ogarnia tego, jak można wpaść na pomysł, żeby rozdawać bez żadnej weryfikacji i kontroli ludziom pieniądze

   @Fialo: to retoryczne pytanie ?

  •  

   pokaż komentarz

   wolę aby16-letnia jessika miała dzieci niż za 10 lat - 20 lat bidę demograficzną

   @koral: ktore pewnie beda zyc z opieki w doroslym zyciu,

  •  
   t.....n

   +1

   pokaż komentarz

   większy wpływ ma stabilizacja społeczna, stała praca, dostępność żywności i niskie ceny towarów.

   @wiskoler: Który był idealny po wojnie a teraz jest tragedia, nie? Wtedy były inne standardy - teraz ludzi mierzi na myśl mieszkania w szóstkę na 30m2 a wtedy to nie było nic dziwnego. Ale i tak w miastach dzietność już od lat 60-tych była niższa niż 2.1.

   Ale jeszcze do tego dołożyłbym wyłączanie oświetlenia w godzinach mocno popołudniowych (wyż demograficzny lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku).
   Edukacja, zainteresowania i brak możliwości wykorzystania dziecka do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: jest w artykule że matka nie składa wniosku na dzesike

  •  

   pokaż komentarz

   wolę aby16-letnia jessika miała dzieci niż za 10 lat - 20 lat bidę demograficzną

   @koral: k$$%a, i rozwiązaniem tego problemu jest zabranie jednym i oddanie drugim. Brawo!

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: "Nie, mam 33 lata, bardzo dobrze zarabiam, moja żona też, mamy świetne zawody, znamy parę języków, stać nas na wszystko, ale dzieci nie chcemy. Bo ciagle nie jesteśmy pewnie czy zapewnimy im odpowiednią przyszłość."

   Z ludźmi z takim myśleniem też jest dramat xD

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Bo by w ogóle już przyrostu naturalnego nie było :)

  •  
   b......u

   +1

   pokaż komentarz

   @mirro: Może by było lepiej, jak by ludzie myśleli zanim zaczynają robić dzieci na potęgę? Mniej by było biedoty i patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: nie wiem czemu dostajesz minusy, nawet trochę mnie to martwi. Trudno tu oceniać bez źródeł, jednak z tym "promilem patologii" to chyba przesadziłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) dużo faktów - problem polega na braku weryfikacji wstępnej, jednak w wielu przypadkach taka weryfikacja na niewiele się zda.
   1. Pieniądze dostaną osoby chore - jakiś kwalifikator? Choroby nieuleczalne etc
   2. Pieniądze dostaną osoby ze stałymi przychodami - w tym punkcie chciałbym wykluczyć osoby będące na zasiłku, a także osoby niewyrażające chęci uczestnictwa w składaniu się na państwo
   3. Pieniądze dostaną osoby, których dochód nie przekracza jakiejś sporej kwoty - np. 5k/osoba. Unikamy tu wypłacania środków bogolom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Liczba zakwalifikowanych osób drastycznie by zmalała, jednak osobiście dalej by mnie to nie zadowalało - trudno zrobić dobry system gdy np. system zasiłków jest chory. Moim zdaniem np. zasiłek powinien należeć się przez pół roku i potem blokada na dłuższy czas - kryteria "wyrażania chęci do pracy" są żałosne i znam przynajmniej trzy osoby, które pobierają socjal a nawet nie myslą o tym żeby iść do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: No masz rację, ale tu chodzi o Ciebie. Przynajmniej na jedno dziecko Was spokojnie stać. Sorry, ale kpinę robisz z siebie tym tekstem. Jakby każdy aż tak dygał, to by się dzieci nie rodziły. Ależ skrajności, z jednej strony plebsy bez kasy rozmnażający się jak króliki, z drugiej świetnie wykształceni z bardzo dobrymi zarobkami twierdzą, że ich nie stać na dziecko - iksde

  •  
   d.....y via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @Fialo: To zobacz jak w Niemczech funkcjonuje Kindergeld.Zobacz jakie kwoty sie rozdaje i placi sie od razu za caly rok z gory. W kazdym nowoczesnym kraju jest pomoc dla rodzin i dzieci, a tutaj w Polsce pierwszy raz w zyciu rzad cos dal i od razu hejty sie sypia..Dzesika wtope zaliczyla, bo rodzice nie do konca wychowali. Ale to nie oznacza, ze musi ciepriec cale zycie. Jeszcze rok temu Dzesika bylaby skazana na lipe do konca zycia.A teraz ma szanse sie ogarnac i pojsc do pracy, a za 500+ oplacic nianke.Jak mozna hejtowac w ogole 500+?Jakie podakti podwyzsza?Na to kasa jest i nie srajce żarem ze zaraz Panstwo zbiednieje.Kasa jest i bedzie.A to ze Wam lewaki pazerne wkrecaly ze nie ma kasy, bo chcieli caly czas dla siebie, to sie nazwya dopiero j$#%nie w dupe narodu doslownie wrecz.

  •  
   b......u via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @mirro: Tu jest ta delikatna, subtelna wręcz różnica. Ja nie mam w dupie czy moje dziecko będzie miało co jeść i jaką będzie miało przyszłość. Oni mają to gdzieś. Są krótkowzroczni. Liczy się 500pln na przysłowiowego żubra w puszce...

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Nikogo nie powinno się oceniać kiedy ma mieć dziecko, z kim i gdzie. To jest czysto prywatna sprawa.

  •  
   b......u via Android

   0

   pokaż komentarz

   @koral: Ale swoją opinię wyrazić mogę? Na tym to polega chyba co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @rybycy: minusy to nie problem, większym problemem jest poziom świadomości, nie uważam abym pozjadał wszystkie rozumy, ale na razie moje różne przypuszczenia się sprawdzają
   Kiedy po pierwszej wygranej PO powiedziałem że będą rządzić 8 lat to nikt mi nie wierzył i śmiali się ze mnie.
   Kiedy mówiłem że z Unią ostrożnie i trzeba bardzo pilnować zapisów co jest nam gwarantowane to teraz jest płacz że nakazują nam przyjmować uchodźców a ponad nami już budują nordstream2
   na czym ma polegać ta solidarność? albo razem albo każdy sobie
   - to na marginesie

   sam program 500+ trochę inaczej bym rozwiązał ale nie siedzę przy rządowym stole

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: dlatego od początku powtarzam że 500 plus ale do każdej wypłaty a nie dla każdego.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: jesteś taki tępy czy tylko trollujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: to był ukłon w Twoją stronę, że Cię nie oceniali.

  •  
   b......u via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @koral: tak wiem, i dziękuję. Niestety częściej jestem oceniany negatywnie z powodu braku dzieci niż ludzie którzy je robią bezmyślnie. Ot ciekawostka.

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Kasa to nie jest wszystko, co zapewnia dzieciom odpowiednią przyszłość. Są ważniejsze i przyjemniejsze rzeczy w życiu niż wypchane kieszenie. Na szczęście:)

  •  
   b......u

   +1

   pokaż komentarz

   @kizi: No tak, oczywiście, a potem ludzie się zastanawiają skąd tyle patologii i dżesik w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Ze skrajności w skrajność. Świetne zawody, doskonałe zarobki, ale na dzieci się nie decydujecie, bo może nie zapewnicie im przyszłości. A jak ktoś się decyduje mając średni zawód i średnie zarobki to zaraz jakaś patologia. To co trzeba mieć i ile zarabiać, żeby się decydować wg was?

  •  
   b......u

   0

   pokaż komentarz

   @kizi: Tyle by spokojnie wystarczało. Po prostu. Żeby można było dziecku zapewnić wszystko czego będzie potrzebowało. i nie tylko jak będzie miało 2 latka, ale trzeba myśleć o przyszłych latach. Taką ja mam strategię.
   Inna sprawa jest taka że nigdy bym nie wziął złotówki od rodziny czy znajomych. Ale to już kwestia mentalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: Jakby na dzieci decydowali się tylko ludzie, którzy mogą im zapewnić wszystko, czego one będą potrzebować, to świat dawno by się wyludnił. Spoko, nie mam nic przeciwko zapewnianiu dóbr materialnych, ale wg mnie ważniejsze jest, by przysłowiowo nauczyć dzieci łowić ryby, a nie dać im kosz pełen ryb, bo można wychować lenia i nieroba.
   A i moim zdaniem większą sztuką jest wychowanie szczęśliwego i umiejącego o siebie zadbać człowieka niż danie mu wszystkiego, czego będzie potrzebował.

  •  
   b......u

   -3

   pokaż komentarz

   @kizi: Spoko, ja w tym widzę za dużo humanizmu i podejścia na zasadzie "jakoś tam będzie, ważne że się dziecko dobrze bawi". Jestem człowiekiem ścisłym, i nie muszę się z tym zgadzać :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: Na dziecko, które ma dziecko nie przysługuje 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: i na każdym rogu Dżesika i Brajan :) to już wolę przyszłość z Terminatora :)

  •  

   pokaż komentarz

   @blubi_su: nie widziałem odp bo jesteś u mnie na czarnej ale głupoty pierwszorzędne. Fajnie ze wiesz co musi być i powinno nie mając dzieci ;) chyba dużo czasopism przeczytałeś. Pozdrawiam. Ojciec.

  • więcej komentarzy(120)

 •  

  pokaż komentarz

  Dżesika z Boniewa, gratulujemy rekordu ...płaczę jak czytam o tym wszystkim....

 •  

  pokaż komentarz

  "Jest nim konkubent pani Katarzyny, będący zarazem bratem ojca dzieci Dżesiki"
  #dobrazmiana dla patusow

 •  

  pokaż komentarz

  Już pojutrze o 6 rano wstajecie zap??%@?@ać na Dżesikę i jej gówniaka. Ona w tym czasie pośpi.

 •  
  d.......a

  +273

  pokaż komentarz

  Lewacki PiS będzie musiał małym i średnim firmom tak docisnąć śrubę, że im krew z pupy popłynie. Jak ktoś mi powie, że PiS to prawica to mu się w twarz zaśmieję.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Klasa średnia to śmiertelny wróg PiS. W Polsce mają zostać ciemne masy i partyjni bonzowie.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewacki PiS będzie musiał małym i średnim firmom tak docisnąć śrubę, że im krew z pupy popłynie. Jak ktoś mi powie, że PiS to prawica to mu się w twarz zaśmieję.

   @dajitemka: p?#@!@%isz głupoty jak zwykle. Lewica stosuje kryterium dochodowe przy wydawaniu zapomóg, a to w celu tzw wyrównywania szans. To zaś co prezentuje pis, to zwykła katolicka nauka społeczna opracowana przez papieży. Tak zatem skończ ten bełkot.

  •  
   d.......a

   +61

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: " Lewica stosuje kryterium dochodowe przy wydawaniu zapomóg"

   A te zapomogi to są od zaradnych ludzi, którzy pracują. Lewacka sp##%@#?ina zabiera normalnym ludziom pieniądze żeby rozdać patusom którzy są za głupi żeby gdzieś pracować. A urzędnik bierze od tego działkę.

   Poczekaj jeszcze roczek jak cie kukle zabolą :D

  •  
   d.......a

   +18

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: Ostatnie co można o mnie powiedzieć to że jestem k!$$ą lewacką i popieram narodowych katolików. Mam wrażenie że na Wykopie to mnie wszyscy bardziej znają ode mnie samego. A ciebie kukle zabolą jak podatki pójdą w górę.
   Jesteś alkoholikiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel:

   Płacisz narodowym katolikom za to, że stosują się do słów papieży
   Poproszę o cytaty tych papieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Zaśmiej się w twarz ludziom z BBC, CNN oraz innych prsstiżowych agencji. Niech dociska. Prywaciarze i tak c@!!# płaco.

  •  
   d.......a

   -2

   pokaż komentarz

   @kamil150794: widocznie nic nie umiesz :P :D

  •  

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Czy ja ci napisałem kim jesteś? Na pewno jesteś jedynie typem, który bredzi o rzeczach o których nie ma pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel:
   Zanim coś znajdziesz, to zarzucę Janem Pawłem II (z encykliki Centesimus Annus):
   Kolejną funkcją Państwa jest czuwanie nad realizowaniem praw ludzkich w dziedzinie gospodarczej i kierowanie nim; tu jednak główna odpowiedzialność spoczywa nie na Państwie, ale na poszczególnych ludziach oraz na różnych grupach i zrzeszeniach, z których się składa społeczeństwo. Państwo nie byłoby w stanie bezpośrednio zapewnić prawa do pracy wszystkim obywatelom bez narzucenia sztywnej dyscypliny całemu życiu gospodarczemu i stłumienia wolnej inicjatywy jednostek, co jednak nie oznacza, że nie ma ono żadnej kompetencji w tej dziedzinie, jak utrzymywali zwolennicy zupełnej eliminacji reguł z dziedziny gospodarczej. Co więcej, obowiązkiem Państwa jest popieranie działalności przedsiębiorstw poprzez tworzenie warunków zapewniających możliwości pracy, dostarczanie bodźców tam, gdzie owa działalność jest niewystarczająca, albo przez udzielanie pomocy w chwilach kryzysu.

   _Państwo ma również prawo interweniować wówczas, gdy szczególne sytuacje wywołane przez istnienie monopolu powodują zahamowania czy stwarzają przeszkody dla rozwoju. Jednak oprócz funkcji harmonizowania rozwoju i kierowania nim, Państwo, w sytuacjach wyjątkowych, może spełniać także funkcje zastępcze, wtedy mianowicie, gdy zbyt słabe lub dopiero się tworzące sektory społeczne lub organizacje przedsiębiorstw nie są przystosowane do swych zadań. Te zastępcze interwencje, usprawiedliwione pilnymi potrzebami wiążącymi się z dobrem wspólnym, powinny być, w miarę możności, ograniczone w czasie, by nie odbierać na stałe wspomnianym sektorom i organizacjom przedsiębiorstw właściwych im kompetencji oraz nadmiernie nie poszerzać zakresu interwencji Państwa ze szkodą dla wolności, tak gospodarczej, jak i obywatelskiej._

   Byliśmy w ostatnich latach świadkami znacznego poszerzenia zakresu tego rodzaju interwencji, co doprowadziło do powstania w pewnym sensie nowego typu Państwa — „Państwa dobrobytu”. Rozwój ten w niektórych. Państwach miał na celu sprostanie licznym koniecznościom i potrzebom i zaradził ubóstwu i brakom niegodnym osoby ludzkiej. Nie obeszło się jednak bez przesady i nadużyć, które, zwłaszcza w ostatnich latach, spowodowały ostre krytyki „Państwa dobrobytu”, określanego jako „Państwo opiekuńcze”. Niesprawności i niedostatki w Państwie opiekuńczym wynikają z nieodpowiedniego rozumienia właściwych Państwu zadań. Także w tej dziedzinie winna być przestrzegana zasada pomocniczości, która głosi, że społeczność wyższego rzędu nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy społeczności niższego rzędu, pozbawiając ją kompetencji, lecz raczej winna wspierać ją w razie konieczności i pomóc w koordynacji jej działań z działaniami innych grup społecznych, dla dobra wspólnego.

   _Interweniując bezpośrednio i pozbawiając społeczeństwo odpowiedzialności, Państwo opiekuńcze powoduje utratę ludzkich energii i przesadny wzrost publicznych struktur, w których — przy ogromnych kosztach — raczej dominuje logika biurokratyczna, aniżeli troska o to, by służyć korzystającym z nich ludziom. Istotnie, wydaje się, że lepiej zna i może zaspokoić potrzeby ten, kto styka się z nimi z bliska i kto czuje się bliźnim człowieka potrzebującego. Przy tym często pewnego rodzaju potrzeby wymagają odpowiedzi wykraczającej poza porządek tylko materialny, takiej mianowicie, która potrafi wyjść naprzeciw głębszym potrzebom ludzkim. Należy tu pomyśleć o sytuacji uchodźców, emigrantów, osób starych lub chorych i o tylu innych osobach wymagających opieki, jak choćby narkomani; ludziom tym skutecznie może pomóc tylko ten, kto oprócz koniecznego leczenia zaofiaruje im szczere braterskie oparcie.__

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: no to k##@a wyrównują szanse. Szkoda, że przy okazji up%%$@$$ają je tym, co choć trochę rokowali, bo patusom i tak nic nie pomoże, ani 500 ani nawet 1500+.

  •  

   pokaż komentarz

   Prywaciarze i tak c?@$? płaco.

   @kamil150794: Do tego dochodzą obszarnicy, kułacy oraz inne elementy zaplutej reakcji uciskajacej lud robotniczo-chłopski.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: Wielka szkoda, że PiS ma w d... nauczanie JP2 i jego zwolennicy też. Gdyby nie mieli, nie byliby zwolennikami.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewacki PiS będzie musiał małym i średnim firmom tak docisnąć śrubę, że im krew z pupy popłynie. Jak ktoś mi powie, że PiS to prawica to mu się w twarz zaśmieję.

   @dajitemka: Zawsze mnie zastanawia, czemu wszyscy zapominają o normalnych ludziach na etatach. To oni mają najbardziej przej@?#ne bo nie ukryją dochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Prywaciarze i tak c?#?% płaco.

   @kamil150794: Coś mi się wydaje, że raczej Ty c?#?% płacisz..."prywaciarze" mają najbardziej przej@!@ne w tym kraju i to oni ciągną gospodarkę.

  • więcej komentarzy(6)

1 2 3 4 5 6 7 ... 35 36 następna

Dodany przez:

avatar grabek992 dołączył
2082 wykopali 8 zakopali 42.9 tys. wyświetleń
Advertisement