•  

  pokaż komentarz

  W środku całkiem niezła karta microSD 32gb. Można by na tym biznes ukręcić - widać, że złodzieje szybko wymienili skimmer - można codziennie przychodzić po nową kartę :)

 •  

  pokaż komentarz

  Na świecie jest zbyt łagodne prawo dla takich śmieci co to montują. Powinno być tak surowe, że jak jednego złapią, to pozostali się zastanowią parę razy, czy wchodzić w ten "biznes".

  Dodatkowo same bankomaty też sprzyjają instalacji skimmerów. Każdy z innej parafii. Jakby wszystkie miały identyczny wygląd (góra 2-3 różne, nie 20-30) to by było o wiele prościej.

  Sam korzystając z bankomatu zastanawiam się, czy coś jest skimmerem, czy częścią bankomatu i czasem próbując coś oderwać czy zdrapać (nakładki na klawisze). Na szczęście jeszcze ani razu na to gówno nie natrafiłem, ale jakby (odpukać) to chyba wziąłbym sobie wolne na uczelni i z miesiąc czatowałbym przy tym bankomacie, aby nogi z dupy powyrywać komuś montującemu te urządzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Atexor: to, że każdy wygląda inaczej to małe piwo. Najgorsze, że one fabrycznie wyglądają jakby miały poprzyklejane skimmery, klawiaturki, dodatkowe kamerki, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Atexor: Nie musisz trafić na elektronikę, we francji czarni i cyganie mają tani sposób na kradzież. Blaszka w wylocie na gotówkę. Podwija banknoty do góry i automat ich nie cofa jako nieodebranych. Po tobie podchodzi ziutek i wypłaca 20eurasiów i przy okazji wyjmuje blaszkę z Twoją kasą. Ale o tym tak nie trąbią.
   Drugi system którego esso nie chce dopuścić do krytyki to przeźroczyste, szklane klawiatury dotykowe do wklepania PIN na stacjach esso express, na to też już sobie znaleźli sposób do tankowania za darmo.

  •  
   r.......7 via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @cia_agent: jaki sposob jest z tym esso? Bo powiem szczerze ze duzo sie tankuje po francji i nie zwrocilem nigdy uwagi?

  •  

   pokaż komentarz

   @robakus07:
   Przyklejają swoją szybkę dotykową i kopiują kartę.
   Jedyny sposób na wykrycie jest porównywanie faktury zbiorczej (bo zakładam że masz kartę paliwową) z paragonami lub miejscami pobytu.
   I dość długo się czeka na zwrot kasy. Nie raz miałem postój w Barcelonie a tankowanie pod paryżem albo marsylii w tym samym czasie :)
   Nagrania z monitoringu często pomagają i można je uzyskiwać przez neta z centrali Esso jeśli kartę paliwową masz na nr rej auta.
   Esso i DKV robią problemy ze zwrotami, EW najszybciej rozstrzyga takie sytuacje.

  •  
   r.......7 via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @cia_agent: pytam z ciekawosci, poprzedni szef mial euro shella i w sumie to we fr tylko na esso bo shell byl drogi. Był burakiem, wiec w sumie niech go rumuny wyciulaja. Ale w ogole nie idzie wyczaic ze jest plytka naklejona? :/

  •  

   pokaż komentarz

   @robakus07: Znam tylko efekty bo się z prezesem kłuciem o przepał.
   On nie chciał kwitów a ja na wszelki wielki sobie trzymałem. Wiesz jak na expresach, szybko, szybko, nie zauważyłem dodatku do maszyny. Jak zaczęło się wyjaśnianie, pisanie do stacji, zwiększyła się częstotliwość to przysłali nowe karty.
   A zapamiętam to bo esso wiadomość napisało że to niemożliwa sytuacja na ich urządzeniach które były mega testowane itd. I na początku to była podstawa do odmowy reklamacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Atexor: dlatego lepiej nie korzytać z bankomatów

  •  

   pokaż komentarz

   Blaszka w wylocie na gotówkę. Podwija banknoty do góry i automat ich nie cofa jako nieodebranych.

   @cia_agent: Bankomat ma diody optyczne przy wyjściu gotówki, jeśli zostaną przysłonięte w momencie wydawania gotówki, a potem się odsłaniają to dopiero transakcja jest akceptowana. Jeśli są przysłonięte cały czas, gotówka jest cofana jako nieodebrana, jeśli nie są przysłonięte wcale, bankomat uznaje że gotówka nie została zaprezentowana i nie obciąża konta.
   Jeżeli taka blaszka jest nieruchoma to nie ma możliwości byś był poszkodowany w takiej sytuacji. Zresztą i tak nie bardzo widzę jak to niby zamontować za shutterem (przesłoną) otworu prezentacji gotówki...

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby tak pozbyć się pasków magnetycznych z kart - bo można - to skimmerów by nie było. Smart Card oferuje wyższy poziom zabezpieczeń, a dodatkowo nie idzie tego sczytać jak paska magnetycznego. Hamburgery chyba jeszcze mają dziwny sentyment do pasków i czeków.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: rozwiązanie działa w Polsce od dawna i nazywa się blik

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrowersje: Za dużo j???nia z tym. Płatność ma wymagać jak najmniej interakcji, dlatego ktoś wymyślił PayPass. W przypadku kart musimy wpisać tylko PIN. W przypadku Blika trzeba się przy kasie szamotać z telefonem, który:

   a) może się rozładować,
   b) nie ma zasięgu,
   c) odmówił posłuszeństwa,
   d) zapomniałeś doładować i nie masz dostępu do danych pakietowych.

   Jest za dużo miejsc, w których coś się może nie powieść, żeby Blik wyparł karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: Trochę mijasz się z prawdą. Do wyciągnięcia pieniędzy wystarczy numer karty + pin. Nie musisz czytać paska magnetycznego, numer karty jest po prostu wydrukowany. Chodzi raczej o to że złodziej nagrywa na pasek magnetyczny fakowej karty jej numer i w ten sposób wybiera pieniądze poprzez wymuszenie słabszej metody weryfikacji (sam numer karty + pin). Do jakiegoś czasu działa jeszcze metoda na podpis.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: Trochę mijasz się z prawdą. Do wyciągnięcia pieniędzy wystarczy numer karty + pin. Nie musisz czytać paska magnetycznego, numer karty jest po prostu wydrukowany. Chodzi raczej o to że złodziej nagrywa na pasek magnetyczny fakowej karty jej numer i w ten sposób wybiera pieniądze poprzez wymuszenie słabszej metody weryfikacji (sam numer karty + pin). Do jakiegoś czasu działa jeszcze metoda na podpis.

   @Rosly: co Ci po numerze karty i PIN, jeśli by to była karta chip-only? Już prędzej fotografia obu stron i kupowanie przez internet na podstawie numeru, daty ważności i CVC2 :)

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: Nie zrozumiałeś istoty mojego komentarza. Komentuje fakt że do skopiowania karty nie trzeba czytać paska magnetycznego. Ta sama informacja jest wydrukowana na karcie.

  •  

   pokaż komentarz

   rozwiązanie działa w Polsce od dawna i nazywa się blik

   @kontrowersje: bałbym się tym płacić w sklepie - ile razy próbuje tym zapłacić online za bilety do kina to są jakieś cyrki - czasem telefon wyświetli potwierdzenie, czasem nie, czasem w ogóle system się nie połączy. Jakbym takie coś odstawił przy kasie to ludzie z kolejki by mnie chyba zlinczowali

  •  

   pokaż komentarz

   @Rosly: Ale co Ci po numerze karty i jej PINie? Prędzej tak jak kolega @enron pisze - kod CVC2, numer karty i wio.

   PIN jest używany wyłącznie w bankomatach i terminalach płatniczych i nigdzie indziej go nie wpisujesz. Transakcje internetowe potwierdzasz kodem CVV2 lub CVC2, ale je możesz sobie ustawić na limit "0" jeżeli nie korzystasz, albo zdrapać kod z tyłu jeżeli jesteś paranoikiem.

   Pasek magnetyczny zawiera troszkę więcej niż Ci się wydaje: https://support.authorize.net/authkb/index?page=content&id=A755

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: Nr karty i pin wystarczy do stworzenia duplikatu który daje się słupowi aby ten wyciągnął pieniądze z bankomatu.
   Transakcje bezgotówkowe wymagają podania nr konta docelowego. Po kilku takich dziwnych przelewach bank zazwyczaj blokuje operacje i koniec zabawy.
   Z tego co wiem metoda "na słupa" jest skuteczniejsza bo można wyciągnąć dużo większe kwoty.

   Przykładowo nr kart kredytowych + kody CVV możesz sobie kupić na pęczki za niewielkie pieniądze. Właśnie dlatego że przydatność takich kart jest stosunkowo niska.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym się mimo wszystko trochę bał że zostanę przyłapany ale nie przez przestępców ale policję. Jak się potem tłumaczyć ze skimmerem w ręku że to nie ja zakładam?

 •  

  pokaż komentarz

  Mirko ktoś ostatnio znalazł wkładkę na bankomacie.