•  

  pokaż komentarz

  17 miliardów idzie na 500+, podczas gdy gospodarka za kilka lat może w ogóle jebnąć bo najzwyczajniej w świecie zabraknie nam prądu... Ja p$#%%?#e, gdzie ja żyje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: i co z tego, że 17 mld ? Wiesz, że te pieniądze przy dzieciach będą na bieżąco wydawane ? Wiesz, że część pieniędzy zwróci w formie podatku, a druga część pobudzi gospodarkę ? To tak jak dać każdemu 500 zł do wypłaty, tylko tutaj inwestuje się w rozwój i dzietność. Przykładowo zobacz ile przez 40 lat odprowadzasz podatków, nie wspominam o śmierci przed emeryturą, gdzie pieniądze zostają zabrane przez SP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: To że 3-4 lata takich wydatków i mieli byśmy zajebiście dobrą sieć energetyczną, a tak to te dzieci będą żyły w zadłużonym państwie w którym jest problem z podstawowymi dobrami takimi jak energia elektryczna.

   O tym trzeba myśleć.

   I jeśli chcesz wiedzieć, to jestem przeciwnikiem zwiększania dzietności. Gospodarka z bezrobociem większym niż 4-5%, to gospodarka która ma nadpodaż rąk do pracy. Chcesz tu produkować emigrantów zarobkowych, którzy będą wychowani za Twoją kasę i suma summarum spieprzą na zachód bo tu się nie będzie dało żyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: zyjesz w kraju ludzi ktorzy przez 26 lat glosuja na tych samych ludzi, jednoczesnie narzekajac ze w Polsce nic sie nie zmienia i jest c?@@?wo (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: polowa z niej wypłynie za granice dzieki bierdonce, snickersowi, pampersowi, coli i gum orbit

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: Pół biedy jak zostanie w Europie, najgorszy pod tym względem jest np. Samsung.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Pamietaj wedlug wykopu wszyscy rodzice to uzalezniona od alkoholu patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, że część pieniędzy zwróci w formie podatku, a druga część pobudzi gospodarkę ?

   @Neaopoliti: To zmieńmy 500+ na 5000+! Gospodarka tak się pobudzi, że aż rozp@!?%$#i banki!

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, że część pieniędzy zwróci w formie podatku, a druga część pobudzi gospodarkę

   @Neaopoliti: No tak, bo my wszyscy zapomnieliśmy że 17 mld zostało magicznie wyczarowane i wcale nikomu nie zostanie zabrane.

  •  

   pokaż komentarz

   @oczkers: antysystemowe myslenie... nic nie zostalo wyczarowane, to prezes ze swojej kieszeni daje! zeby ludziom bylo lepiej i wiecej... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: a myślisz, że kasa na inwestycje też nie wróci w postaci podatków od zakupionych materiałów czy z wypłat dla pracowników?

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Jeżeli chcesz pobudzać gospodarkę poprzez zadłużanie własnego państwa na jakieś gówniane 500+ to pogratulować wypranego mózgu przez pis..

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: będą wydawane, głównie na wódę. W znakomitej większości jedynie patologia jest wystarczająco biedna aby załapać się na 500+. Dodatkowo będziemy mieli więcej dzieci patologicznych, bo patola wie już na czym zarabiać. Ten śmieszny kraj się rozp#$%#%@i w tym wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   To tak jak dać każdemu 500 zł do wypłaty

   @Neaopoliti: j%@%ć inflację, dołóżmy każdemu sto baniek!

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: 500+ to sytuacja bez wyjścia, każdy kto będzie chciał to zabrać straci znaczną część głosów. Z tego nie da się wyjść, nawet jak inna patria wygra i będzie chciała zakończyć 500+ to poleje się krew, tych ludzi jest za dużo i znaczna część to patologia. Wiec pomysł pis jest genialny w swojej prostocie, oczywiście genialny dla interesów pis.

  •  
   K.........c

   -12

   pokaż komentarz

   @ttbt:

   zyjesz w kraju ludzi ktorzy przez 26 lat glosuja na tych samych ludzi
   a to powiedz mi, kto sie nowy pojawil przez te 26 lat (╥﹏╥)

  •  
   s.........g

   +8

   pokaż komentarz

   o tak jak dać każdemu 500 zł do wypłaty, tylko tutaj inwestuje się w rozwój i dzietność.

   @Neaopoliti: Tylko czemu nie dać tych 500 zł wypłaty rodzicom pracującym w np Mostostalu który buduje elektrownie, Opatówkowi, który robi rozdzielnice elektryczne lokalnej betoniarni, cementowni rodzicom pracującym w firmach budowlanych i usługowych?

   Pieniądzem się nie najesz. Pieniądz nie jest sam w sobie nic wart. Warte są dobra które gospodarka produkuje, a pieniądz tylko rozdziela i pomaga wymieniać te dobra. Jak dasz 500zł za nic to nic nie powstanie. Jak dasz za pracę, to też ktoś je dostanie, ale w tym cyklu coś wyprodukuje i przyczyni się do zwiększenia siły nabywczej pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: Trzeba wybierac priorytety, na wszystko i tak nie starczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: państwo to nie perpetum mobile - nie będzie wiecznie działać tylko dlatego, że jakiś rząd przesunie kasę z jednej kieszeni do drugiej. Nadal są to te same spodnie. Co innego jakby 500 było odpisem od podatku - miałoby korzenie w wartości zwanej zarobkiem, a nie pozornej darowiźnie.

  •  
   p.................r

   -12

   pokaż komentarz

   @Norwag93: 8 lat zaniedbań wszystkie opróćz lewych prywatyzacji. Takie są skutki. BTW elektrownie są budowane za hajs koncernów energetycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Będą wydawane. A co jak będą wydawane na klimatyzatory ? :DDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: Wow, nie tylko żule ale i sieci energetyczne są zagrożone przez program 500+ i to już w dwa miesiące po jego wprowadzeniu. Szacunek. Pogłowie bydła też przez ten program zapewne się zmieniło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elloo: Czyli kasa jednak zostanie w kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Norwag93: Dzięki interwencji i propagandzie zachodu przeciwko polskiemu górnictwu nasz kraj w 2013r stał Cię importerem węgla pierwszy raz w historii

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, że te pieniądze przy dzieciach będą na bieżąco wydawane ?

   @Neaopoliti: uhmm... w najlepszym razie będa wydawane na Pampersy (produkowane przez zagraniczną firmę) a prędzej na imprezy alkoholowe albo spłatę kredytu na używany samochód...

   Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że za 500+ jakimś pokrętnym kanałem finansowym trafią do rozbudowy elektrownii albo wiatraków... Jest wręcz przeciwnie, obecny rząd Kaczyńskiego podniósł podatki na prąd z wiatraków (kilka razy!), więc nikomu nie będzie się chciało w nie inwestować. Za to górnicy, jak zwykle, dostali ekstra kasę...

  •  

   pokaż komentarz

   część pieniędzy zwróci w formie podatku, a druga część pobudzi gospodarkę ?

   @Neaopoliti: raczej pobudzi inflację i obroty w monopolowych

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Nie przewidziane tylko tego w swym chytrym planie, że większość tych pieniędzy zostanie wydana w marketach. pieniądze te nie wrócą niestety do budżetu tylko zostaną wprowadzone za granicę. Ale macie rację. Budujemy supermarkety w samym centrum miast tak by wyciszyć lokalnych przedsiębiorców.

  •  

   pokaż komentarz

   @aksnet: w jaki sposób pobudzi inflancję, bo tego nie rozumiem ?

  •  

   pokaż komentarz

   zyjesz w kraju ludzi ktorzy przez 26 lat glosuja na tych samych ludzi, jednoczesnie narzekajac ze w Polsce nic sie nie zmienia i jest chujowo

   @ttbt:
   Większość krajów tak funkcjonuje. Co nie znaczy, że jest to dobre, ale niestety wyborcy nie tylko w Polsce są idiotami.

  •  

   pokaż komentarz

   I jeśli chcesz wiedzieć, to jestem przeciwnikiem zwiększania dzietności.

   @Norwag93: cały bogaty swiat walczy z niska dzietnoscia ale tobie to nie lezy ;-) ostro grasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, że te pieniądze przy dzieciach będą na bieżąco wydawane ? Wiesz, że część pieniędzy zwróci w formie podatku, a druga część pobudzi gospodarkę ?

   @Neaopoliti: rozumiem, że jesteś PiS-owcem piszącym na zamówienie partii, bo takiego ogłupiającego wyjaśnienia dawno nie słyszałem.

   Krótka lekcja:
   1. Dobrobyt nie bierze się z pieniędzy, tylko z pracy.
   2. Rozdawanie pieniędzy nie przynosi korzyści, a wprost przeciwnie - powoduje inflację.

   Zgodnie z Twoją teorią jakby dać ludziom nie po 500zł a po 5000zł, to już w ogóle gospodarka ruszyłaby do przodu. Otóż muszę Cię zmartwić - nie, nie ruszyła by. Ludzie pozwalniali by się z pracy, no bo po co pracować za 3000zł, jak od Państwa dostaję 5000? Tylko później byłby problem. Chciałbyś iść do sklepu i wydać swoje otrzymane pieniążki, a tu ZONK - sklep zamknięty, bo sprzedawcy pozwalniali się z pracy. Już teraz zauważyłem, że stoję w Biedronce dłużej w kolejce, bo nie ma obsadzonych kas tak jak wcześniej. A to tylko 500zł, a już niektórym nie opłaca się pracować.

   Aha - skoro rząd dał ludziom 500zł, to skądś musiał te pieniądze wziąć. Jakbyś się później dziwił, dlaczego nie kupujemy uzbrojenia dla wojska, albo dlaczego likwidują jakiś szpital to już masz odpowiedź. Więc nie bredź, że to pobudzi gospodarkę. Gospodarkę pobudza się inwestycjami, wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, budowaniem miejsc pracy itp, a nie rozdawaniem pieniędzy dla patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: No tak, bo my wszyscy zapomnieliśmy że 17 mld zostało magicznie wyczarowane i wcale nikomu nie zostanie zabrane.

   @oczkers: co roku wywożą ci taczkami z kraju jakieś 50 mld na unikaniu płacenia podatków (według KE) i drugie 50 mld na oszustwach podatkowych i nie płaczesz

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: skoro tak to dlaczego tylko 500zl? Dajmy 3 tys coby nikt nie musiał pracować. Tylko wydawał

  •  

   pokaż komentarz

   @Prokreator: Więc uważasz że znaczna część ludzi w Polsce co ma dzieci to patole no spoko zajebiste podejście do tematu. Patologia to margines który się cały czas nagłaśnia i promuje przez media to co się dziwisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti wystarczyłoby aby rodziny z dziećmi mieli większe ulgi podatkowe.
   Dawanie 'za nic' niczego dobrego nie uczy,zwłaszcza patologii, której 'się należy'

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek nie no, nie przesadzaj. To, że długo stoisz w kolejce w stonce wynika z tego, że markety w naszym kraju obligatoryjnie zatrudniają minimalną możliwą ilość ludzi -1 aby sie przypadkiem komuś w robocie nie nudzilo.

  •  

   pokaż komentarz

   zmieńmy 500+ na 5000+! Gospodarka tak się pobudzi, że aż rozp@$?%@%i banki!

   @idiot: właśnie dlatego pracujesz za 500 euro, jeżeli piszesz takie rzeczy. Nie rozumiem ludzi co mnie krytykują, dlaczego nikt nie walczy z systemem emerytur jak człowiek nie dożyje ? Przecież to jest 200-300 tys. zł, które przepada. I teraz takie dziecko z programu 500+ jak nie dożyje emerytury to jaki procent zwrotu wyniesie program 500+ ? Myślę, że będzie to grubo ponad 300%:

   500 zł przez 18 lat vs 40 lat pracy odprowadzając składki po około 1000 zł (850 zł z pensji minimalnej lub 1100 zł z własnej DG) + podatek od urodzenia.

   I teraz zastanów się czy para mające 1 dziecko zdecydowała się na drugie odnosi się wtedy do własnego zysku budżetu rodzinnego czy jednak zysku Państwa ?

   Serio jak nie widzisz, że każdy młody wyjeżdża na zachód, bo nie chce pracować za 500 euro, a te komentarze, że patologia, bezrobocie 10%... no przecież te 10% nie godzi się na pracę za tak niskie pensje. Jak to się dzieje, że w Niemczech jest przesycony rynek pracy, ściągają Turków do roboty, a bezrobocie wynosi 5 % ? Jak to jest w Hiszpanii i Grecji, gdzie bezrobocie wynosi 25%, a pensja minimalna ponad 750 euro ? Dlaczego nie robią jak Polacy za 300-400 euro przy takim bezrobociu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Wrzucasz 10 rzeczy do jednego worka, mieszasz to i nagle ci wychodzi, że jeśli w jednym wątku masz rację, to we wszystkich musisz mieć rację.
   Stary, jeśli rząd doprowadza do sytuacji, w której młodym, zdrowym ludziom bardziej opłaca się nie pracować niż pracować, to jest to j@%@na patologia na potężną skalę. To jest wręcz działanie na szkodę państwa! Nie zrozum mnie źle - nie mam nic przeciwko temu, żeby rodzinom było lżej, ale rozdawanie kasy jest najgłupszym możliwym pomysłem.

   Poza tym spinasz dupę, że ośmieliłem się skrytykować cię. Niby w którym miejscu? Jeśli uważasz, że 500+ jest fajne i mądre, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego 500+ a nie np. 1000+? Będzie 2x lepiej!

  •  

   pokaż komentarz

   @Janecio: Samsung to firma z Korei Południowej która po wojnie koreańskiej straciła prawie cały przemysł a dzisiaj jest jednym z najbogatszych państw, myślisz że osiągnęli to rozdając pieniądze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: Dlaczego rozdając pieniądze? Napisałem tylko, że Europejczycy bardzo chętnie transferują pieniądze do Azji i, jak już mamy się przejmować jakimś patriotyzmem gospodarczym, to od tego trzeba by zacząć.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: Przecież napisałem Ci dlaczego akurat 500 zł. To w takim razie dlaczego osoby, które uważają, że jest to złe nie zrzekają się pobierania tych pieniędzy ? Sorry, ale większość osób myli ideę tego programu. To nie jest pomoc tylko program prorodzinny mający na celu zwiększyć dzietność, dlatego dopiero na 2 dziecko dostaje się 500 zł i kolejne.

   To tak jak ludzie nie chcę pracować za 300-400 euro i jadą na zachód. Dlaczego ? Bo zachód ich zachęca do lepszego życia, pensji itp. To tak samo tutaj masz zachęte.

   Już napisałem, że taki program w perspektywie każdego kolejnego dziecka będzie zyskiwać.
   Chyba nie do końca wiesz ile kosztuje wychowanie dziecka.
   To nie działa tak, że za 500 zł utrzymasz dwójkę dzieci (500 zł dostajesz za 2 drugie dziecko, pierwsze nic nie otrzymuje, bo wiele osób myśli, że osoba mająca 2 dzieci dostaje 1000 zł).

   I najważniejsze pytanie: lepiej by kradli politycy czy lepiej, żeby rozdawali hajs xD Wiem, głupia teza, ale taka jest prawda.

   Co PO zrobiła przez 8 lat ? Podwyższyła wiek emerytalny, a ludzie teraz narzekają na PIS, że w ciągu pół roku nie obniżył jeszcze wieku emerytalnego - tak wygląda inteligencja naszego narodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To w takim razie dlaczego osoby, które uważają, że jest to złe nie zrzekają się pobierania tych pieniędzy ?
   @Neaopoliti: Pewnie dlatego, że nie są kompletnie poj#$$ni. Państwo tę kasę i tak im zabierze. Albo ta kasa wróci do nich, albo dostanie ją ktoś inny. Z całym k%%#a szacunkiem - nie po to zap#@$$%?am, żeby mi bezczelnie zabierano pieniądze, bo 'komuś się należą'. Nie k%%#a, mi się należą, bo na nie zapracowałem i jak będę miał taki kaprys to komuś za nie pomogę (a robię to regularnie od lat).

   Bo zachód ich zachęca do lepszego życia, pensji itp. To tak samo tutaj masz zachęte.
   @Neaopoliti: Przecież pisałem, że nie mam nic przeciwko zachętom, po prosu ta zachęta jest w ch$% głupia. Najgłupsza z możliwych.

   To nie działa tak, że za 500 zł utrzymasz dwójkę dzieci (500 zł dostajesz za 2 drugie dziecko, pierwsze nic nie otrzymuje, bo wiele osób myśli, że osoba mająca 2 dzieci dostaje 1000 zł).

   @Neaopoliti: I tu się mylisz. Jeśli dochód na osobę jest < 800 zł (w przypadku choroby/niepełnosprawności itp. to jest 1200 zł), to kasa jest już na pierwsze dziecko. Znam kilkanaście osób, którym dochód się drastycznie zmniejszył (albo nagle wylądowali na 'bezrobociu'). Ba - sam się załapię na 500+ na pierwsze dziecko. Przy trójce dzieci to łatwiejsze niż pierdnięcie. Masa ludzi na lewo będzie dostawać ile dostawali i będą doić 500+ ile wlezie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ba - sam się załapię na 500+ na pierwsze dziecko.

   @idiot: Serio ? Przecież to największa patologia i nie znam nikogo kto ma dziecko i zrezygnował z pracy, bo dostanie 500+ ? Ty wiesz jak głupie i nieodpowiedzialne to jest ? Wątpie, by osoba mająca dziecko zdecydowała się na taki krok w dzisiejszych czasach. Za komuny to jeszcze, ale nie dzisiaj, gdzie masz milion możliwości. Samo zdecydowanie na dziecko to świadomy wybór 20 letniego zap#!%???ania, to tak jak kredyt na 30 lat. Pójdziesz do roboty nawet za 1350 zł, by spłacać kredyt.

   Pewnie dlatego, że nie są kompletnie pojebani.

   No to jest już hipokryzja xD

   Z całym k?!?a szacunkiem - nie po to zap#!%???am, żeby mi bezczelnie zabierano pieniądze, bo 'komuś się należą'.

   A ci z Twoją emeryturą jak nie dożyjesz ? Skarb Państwa zgarnia ponad 200k zł wypracowanych, patrząc, że można je zainwestować lub odłożyć na lokatę przepada Ci ponad 350k-400k zł i nic z tym k?!?a nie robisz...

  •  

   pokaż komentarz

   i nie znam nikogo kto ma dziecko i zrezygnował z pracy, bo dostanie 500+

   @Neaopoliti: Ja znam tylko jedną osobę, która zrezygnowała z pracy i kilkanaście, które kombinują, żeby dostać kasę oficjalnie nie pracując (albo pracując za - teoretycznie - grosze).

   A ci z Twoją emeryturą jak nie dożyjesz ?

   @Neaopoliti: Ale co w tym temacie zmieni 500+? Nagle moje pieniądze nie wyparują? Państwo teraz nam zap$%#%@#i jeszcze więcej pieniędzy, żeby łaskawie część nam oddać. Interes po chuju.

   Dobra, EOT, bo żaden żadnego nie przekona.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie k!!#a, mi się należą, bo na nie zapracowałem i jak będę miał taki kaprys to komuś za nie pomogę

   @idiot: Może podejdźmy do tematu tak: jak złamiesz nogę, to dlaczego ja ma płacić za Twoje leczenie, a może po pijaku ją złamałeś (już pada podejrzenie o żulerstwo), a ja mam dokładać się do lekarza i gipsu.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: no chyba płacisz zdrowotne ? Dzieciak ma finansowane od składek rodziców.

   Co ma powiedzieć inwalida, który prowadzi DG i z renty ma pobierane składki zdrowotne oraz z DG również ma składki pobierane, czyli płaci podwójne składki ? Dawniej tego nie było, ale dzięki PO zlikwidowali ulgi xD Serio jak mam porównać poprzednią władzę, która przez 8 lat likwidowała, sprzedawała co się dało i kompletnie nic nie zostawiła oprócz podatków, wieku emerytalnego czy likwidację ulg, a obecną, która pomaga to wybór jest prosty.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: A no tak k?%?a, bo ja się nie ubezpieczam i nie dorzucam co miesiąc do tej j$!?nej studni bez dna zwanej NFZ co? Jak to się ma do 500+, na które załapać się może każdy? Bo jakoś nie widzę związku.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to się ma do 500+, na które załapać się może każdy? Bo jakoś nie widzę związku.

   @idiot: Dobra... widzę, że za to był duży poziom abstrakcji ... to dlaczego płacisz na kształcenie dzieci sąsiadki, skoro jesteś bezdzietny? Podobny problem jak przy 500+, tu też płacisz jeśli nie masz dwójki.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: I tak samo nie podoba mi się ani jedno, ani drugie. Ale jak widzę jest wielu takich, którym nie przeszkadza, że państwo marnuje kolejne miliardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Lepszym przykładem jest urzędnik państwowy opłacany z podatków który ... też płaci te same podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   I tak samo nie podoba mi się ani jedno, ani drugie.

   @idiot: To dlaczego tylko program 500+ jest ble? Protestuj przeciwko "darmowej" służbie zdrowia, szkolnictwu, przedszkolom, ... Toż to też rozdawnictwo i marnotrawstwo naszych ciężko zarobionych pieniędzy w pobieranych podatkach. A Szwecja to państwo komunistyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: praca jak praca, bardziej to polityk powinien pracować za darmo jak niektórzy w USA (najczęściej biznesmeni, bo tacy ludzie mają zajebisty charakter, predyspozycje i mózg, by dojść do czegoś).

  •  

   pokaż komentarz

   8 lat

   @plumkajacy_kalafior: Weź, ja cię kolego proszę, jak nie wiesz to nie pisz. Polską energetyką, tak na serio, to nie zajmował się żaden rząd chyba od pierwszej pięciolatki. Wiem, że niektóre mirki mają krótką pamięć, a inne żyją za krótko, żeby pamiętać, to specjalnie dla nich poszukałem. Artykuł z Wprost z roku 2003.
   https://www.wprost.pl/tygodnik/50431/Kiedy-elektryczne-domino-dotrze-do-Polski.html
   Od tego czasu widziałem jeszcze kilka artykułów w podobnym tonie i jestem w stanie wierzyć w ich prawdziwość, choćby na podstawie tego co się działo w zeszłym roku w lato. Będzie coraz gorzej, a my się będziemy brandzlować 500+, lewactwem/prawactwem na wykopie, Krzysztofem Krawczykiem na festiwalu w Opolu i tym, że Dudka nie wzięli na Euro.

  •  

   pokaż komentarz

   polityk powinien pracować za darmo

   @Neaopoliti: Osobiście wolę mu płacić za pracę, ba - i to nawet bardzo dobrze, ale żeby odpowiadał za swoje decyzje podobnie jak np. kierowca, gdy złamie przepisy - z własnej kieszeni jak coś spartoli lub ulegnie pokusie lobbingu. W prywatnej firmie jak by odwalił taki numer jak nasi parlamentarzyści z kilometrówkami, to by z hukiem wyleciał z roboty z rachunkiem na przekręcone pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   To dlaczego tylko program 500+ jest ble?

   @videon: Ale, że co? Zaskoczony jesteś, że odpowiadając na komentarze dot. 500+ narzekam na 500+ a nie na inne rzeczy, które mi się nie podobają? Cholera, znowu twój poziom abstrakcji mnie przerósł.

  •  

   pokaż komentarz

   Zaskoczony jesteś, że odpowiadając na komentarze dot. 500+ narzekam na 500+ a nie na inne rzeczy

   @idiot: Tak, jestem zaskoczony faktem, że pojawiła się dyskusja o programie pro-demograficznym pod informacją o stanie energetyki w naszym kraju. Całkiem normalne są dyskusje pod takimi tematami ...

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: To po co się w niej udzielasz? Jeśli tak cię to razi, to przewiń dalej i nie marnuj Internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: Obok głupoty ciężko przejść obojętnie, tym bardziej że się szerzy w mojej przestrzeni Internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Francja ma 19 reaktorów, które dostarczają 80% zapotrzebowania na energię elektryczną i buduje dwa kolejne reaktory.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest wynik wielu lat zaniedbań, m. in. wieloletnie skupianie się na budowie elektrowni atomowej która pewnie nigdy nie powstanie... Jedyna szansa że białorusini wybudują swoją elektrownię atomową z której będziemy mogli kupować dodatkową energię.

 •  

  pokaż komentarz

  A to wszystko przez to, że katastrofa w Czarnobylu namieszała ludziom w głowach na 30 lat... I na nic tłumaczenie, że do wypadku doszło przez skandaliczne naruszenie zasad bezpieczeństwa przez radzieckich dyletantów. Nawet tłumaczenie, że przez 30 lat była elektrownie działały bez zarzutu i dopiero trzęsienie ziemi uszkodziło reaktor w Fukushimie, ale przecież w naszej szerokości geograficznej nie występują. Nawet nie ma co wspominać o tym, że sytuacja w Japonii została opanowana i skutki katastrofy zostały zminimalizowane niemal do zera.

  Po prostu wbili do tych swoich pustych głów, że atom to zło i tyle... Wolą dopłacać do nierentownych kopalni niż załatwić sobie tanią energię. I nawet nie mają świadomości, że w promieniu 300km od Polski jest dziesięć działających reaktorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Elektrownie jądrowe to idiotyzm. Niemcy mają, ale się wycofują. Budując elektrownię jądrową nie możesz patrzeć tylko na samą budowę, która już sama w sobie jest bardzo droga. Musisz patrzyć na bezpieczeństwo (trudne), serwisowanie (trudne i kosztowne), wymianę paliwa (trudne i bardzo kosztowne), wreszcie wyłączenie i likwidację (bardzo trudne i bardzo kosztowne). Polacy nie mają absolutnie żadnych predyspozycji do posiadania takiej elektrowni. Nie mamy technologii, ani uranu żeby samemu ją zbudować. Koniec końców musimy ją kupić od Francuzów, a potem dać im ją serwisować. W przypadku wymiany paliwa opłacić transport zużytego na składowisko i opłacić składowanie. Wysłać setki policjantów, żeby pilnowali zielonych przed przypinaniem się do torów kiedy jedzie pociąg z paliwem etc. Takie problemy właśnie mieli Niemcy, którzy mają swoją technologię i ogólnie stwierdzili, że się nie opłaca. Polski rząd za to jest bandą idiotów, którzy są zwolennikami uniezależnienia Polski od Francuskiej technologii i uranu.

   pokaż spoiler Chyba, że ktoś chce szukać uranu w sudetach? - wyp#%%!#!ać, wara od tych terenów.


   Niemcy wprowadzili na szeroką skalę OZE i feed in tariff, które z każdego hansa zrobiły potencjalnego przedsiębiorce. Tam każdy kto ma dwie dziurki w nosie może produkować prąd a dystrybutor ma obowiązek go od niego kupić. Tym samym stworzyli mechanizm, w którym sami obywatele dbają o bezpieczeństwo energetyczne kraju. Państwo poprzez gminy jest jedynie zobowiązane do organizacji przesyłu i magazynowania energii np w elektrowniach szczytowo pompowych.

  •  

   pokaż komentarz

   Elektrownie jądrowe to idiotyzm.
   @czarne_kocisko: Idiotyzm, który wszyscy mają i sobie chwalą, we Francji 80% energii z nich pochodzi... pozdrawiam kolegę eko-ignoranta.

   pokaż spoiler BTW przeciwko szczepionkom też jesteś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: A czytałeś co napisałem?
   Nie wszyscy chwalą, tylko mają bo sobie postawili jak była na nie faza. Teraz już nikt tak ochoczo nie wyskakuje z elektrownią jądrową. Uświadomię Cię bo chyba czegoś nie kumasz. Elektrownia atomowa nie jest wieczna i paliwo reaktora trzeba wymieniać, a stare składować na składach, z którymi nikt na prawdę nie wie co robić. Francuziki mają swój uran, którego wcale za wiele już nie zostało, więc nie są dobrym wzorem do naśladowania. Po co koleżko budować elektrownię, do której paliwo będzie tylko drożeć, a na dodatek zawsze trzeba je będzie kupować z zewnątrz?

   http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/940/energetyka-jadrowa-na-ile-wystarczy-uranu-27

  •  

   pokaż komentarz

   @czarne_kocisko: nie znasz sie na energetyce jądrowej, to sie nie wypowiadaj. za p@%%?##enie głupot witam na czarnolisto.

  •  

   pokaż komentarz

   @lvy: No Ty to dopiero wniosłeś sporo do tematu :)

   pokaż spoiler Usuń konto

  •  

   pokaż komentarz

   @czarne_kocisko: Na budowę takiej elektrownii ogłasza się baardzo gruby przetarg a nie z góry zleca krajowemu wykonawcy więc można powiedzieć, że każdy kraj kupuje technologię. Dwa, że nie bardzo są alternatywy. Na el. wodne mamy mało wydajne rzeki (chyba, że postawi się kilkaset malutkich), na wiatrowe u nas tez w większości kraju za słabo wieje, węglowe mają problemy z chłodzeniem w takich okresach jak opisane w artykule. Wydajności ognił słonecznych u nas nawet nie skomentuję. Jako jedyną sensowną alternatywę można traktować elektrownie geotermalne. A tak naprawdę powinno się stosować politykę mieszaną, żeby w razie czego nie sypało się wszystko na raz jak obecnie...

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba, że ktoś chce szukać uranu w sudetach? - wyp#?%?%!ać, wara od tych terenów.

   @czarne_kocisko: Widzę, że kultura u Pana na wysokim poziomie stoi...

   Jeśli mamy swój uran, to dlaczego by go nie eksploatować?

  •  

   pokaż komentarz

   @czarne_kocisko poczytaj o elektrowniach na Tor. To taki pierwiastek z grupy aktynowcow. Zdaję się, że brudne szyje (Indie) właśnie budują pierwszą tego typu elektrownię.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarne_kocisko:

   Elektrownie jądrowe to idiotyzm. Niemcy mają, ale się wycofują.

   Może jeszcze nam napiszesz że elektrownie wykorzystujące źródła odnawialne - słońce wiatr czy woda bez problemu są w stanie zapewnić wystarczającą ilość energii dla na przykład takiej huty czy innego wielkiego zakładu przemysłowego.
   Zdecydowana większość eko-terrorystów wyobraża sobie potrzeby energetyczne kraju w ten sposób że w każdym domu masz mieć prąd i jak się chwilę zastanowić to z pewnością wystarczyłoby miejsca żeby walnąć w każdej gminie jakąś taką przyjazną dla środowiska elektrownię - piękna wizja nie?

   Otóż większość nie zdaje sobie sprawy z tego jak małym procentem w krajowym zużyciu energii są gospodarstwa domowe. Tu masz przykład: http://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5485/2/2/5/se_zuzycie_energii_gospod_dom_2012.pdf
   Tabela 39 strona 142:

   Zużycie energii w gospodarstwach domowych oraz udział gospodarstw domowych w zużyciu krajowym energii w Polsce i krajach UE w 2011 roku
   Patrzymy do tabeli i co widzimy:

   Polska 19%
   DZIEWIĘTNAŚCIE PROCENT GURWA - OGARNIACIE TO?
   Te wszystkie domki, bloki i mieszkania rozsiane po całym kraju ciągną jedynie niecałą 1/5 energii elektrycznej zużywanej w kraju.
   Gdzie reszta? Co tyle bierze?
   Tak jak pisałem-huty, fabryki zakłady przemysłowe... i te ośrodki mają potężne zapotrzebowanie na energię, którego nie zaspokoją popularne eko-źródła. Atom jest Polsce potrzebny.
   A tak widzę podobnych Januszy sceptyków:

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: odsyłam jeszcze raz do gospodarki energetycznej Niemiec, którzy jak najbardziej wycofują się z atomu, który patrząc krótkoterminowo jest super, ale w dalszej perspektywie wcale nie jest ani dobrym, ani opłacalnym rozwiązaniem.
   Przeczytałeś w ogóle moje posty, czy tylko pierwsze zdanie, po czym napisałeś swój niby śmieszny komentarz.

   Do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju potrzeba długoterminowej polityki, a nie kupienia od innego kraju całej elektrowni za miliardy i otwarcia szampana.

   http://www.world-nuclear.org/information-library/country-profiles/countries-g-n/germany.aspx

  •  

   pokaż komentarz

   @czarne_kocisko: zgodzę się że Niemcy mają świetną politykę energetyczną, podobają mi się smart-gridy, jest to fajne, ale my - Polska jesteśmy za Niemcami czy Francją z 50 lat do tyłu. U nich się można martwić o udział danego typu elektrowni i redukować ilość atomowych. U nas węglowe są głównymi udziałowcami, i nie ma szans na zastąpienie tej mocy źródłami odnawialnymi.

 •  

  pokaż komentarz

  i nie zapomnijmy o tym ze przez pisowskie ustawy o OZE nie wypelnimy do 2021 ilosci % energi odnawialnej w kraju i jak nikt tego nie cofnie to nie dosc ze nie bedzie pradu to bedziemy musieli zwracac 100% dofinansowania ktore na to poszlo 15 lat wstecz...