•  

  pokaż komentarz

  Kolejny argument: jeśli ktoś zarabia setki tysięcy czy miliony złotych, a do ZUS dokłada tak jak osoba zarabiająca niepełne 2,5 tys. zł miesięcznie, staje się to zwyczajnie niesprawiedliwe.

  Dlaczego niesprawiedliwe?
  Przeciez jesli ktos placi najnizszy ZUS, to rowniez emeryture bedzie mial minimalna.
  Czyli ktos kto zarabia miliony, placi ZUS jak osoba zarabiajaca 2,5tys. ale emeryture bedzie miala tez jak osoba zarabiajaca 2,5tys.
  Wiec wszystko jest sprawiedliwie.

  Po prostu zarabiajacy wiecej sami z wlasnych pieniedzy zabezpieczaja sobie emeryture.

  •  

   pokaż komentarz

   @tupper_martin: Niesprawiedliwe, bo lewactwo i komuchy są niedoj##$ne. Ci ludzie którzy dużo zarabiają - ani nie korzystają z tej gównianej publicznej służby zdrowia, a emeryturę mają najniższą, bo nie są idiotami żeby oddawać pół wypłaty "bo za 40 lat dostaną coś".

   Znowu jakiś przygłup się dorwał do excela, bo go boli że jeszcze paru młodych w tym kraju zostało. Ale ja rozumiem że tu ma być jakaś Hodowla+, dotowanie rozpłodu a po studiach - won na zachód.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma w ogóle opcji. Jeśli do tego dojdzie to przenoszę działalność za granicę i będę pracował zdalnie jeśli taka będzie konieczność.

 •  

  pokaż komentarz

  Zyska max przez rok-dwa, potem będzie wielkie zdziwienie że dochody coraz mniejsze, firmy znikają i imigracja wzrasta. Podniosą 'bogatym' jeszcze bardziej i ucieczka oraz ukrywanie jeszcze przyspieszy...

  Miał być Budapeszt w Warszawie, a będzie Caracas.

  http://wmeritum.pl/orban-chce-likwidacji-podatku-dochodowego

 •  

  pokaż komentarz

  "Skąd bierze się kwota rzędu kilkunastu miliardów złotych? Do niespełna półmilionowej grupy podatników rozliczających się liniowym PIT należą najlepiej zarabiający Polacy. Rekordziści mają dochód roczny na poziomie ponad 80 mln zł. Dziś tacy oddają fiskusowi ponad 15 mln zł rocznie. Gdyby zmienić formę opodatkowania, ich podatek wzrósłby o niemal 70 proc. Podobnie jest w przypadku całej zbiorowości płatników tego podatku."
  Będzie tak jak z podniesieniem akcyzy na alkohol za rządowych debili z AWS - akcja reakcja. Jeśli ta ustawa przejdzie to milionerzy uciekną z dochodami do rajów podatkowych. Każda forma socjalizmu musi się skończyć kolapsem - i tego PISdzielczego się też tak skończy. - Po nas choćby potop.

  Inna sprawa - dlaczego to PISdzielce nie wezmą się za obce korporacje tak jak premier Węgier p. Orban? Braki w cohones u Szydło?