•  

  pokaż komentarz

  Film trwa prawie 2h, wykop został dodany jakąś godzinę temu, co oznacza że ludzie wykopują przed obejrzeniem całego materiału... nie rozumiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak jak już ktos wczesniej napisał, że komentarze tego wykopu pokazują tak naprawdę, że ludzie są zmanipulowani, to można było zaobserwować już dawno temu. Najważniejsze jest to, żeby ten film wypromować, pokazać znajomym, żeby zobaczyli prawdę. Najważniejsze są części 2. i 3., które pokazują jak łatwo można manipulować ludźmi (1. tez to pokazuję, ale nie sprawdziłem wszystkiego co było tam omawiane, a nie chce mówić o czymś, czego nie jestem pewnien). Chociaz tego mozna się dowiedzieć z literatury, ale jak wiadomo więcej ludzi woli oglądać filmy, niż czytać książki. Polecam każdemu ten film, ale z góry wiem, że nie każdy zrozumie o co tam chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Źle do tego podchodzisz. Wiele informacji w tym filmie też jest dla mnie naciąganych, choćby
   - Śmieszna wydała mi się akcja jak Rockefeler (czy jak się tam pisze) dzwoni do tego reżysera i mówi mu że wysadzą WTC by zdobyć ropę.
   -Ta cała unia północnoamerykańska też śmierdzi fikcją.
   -Cała historia z przyczyną kryzysu gospodarczego na początku XX w. wydaje się równie naciągana
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_kryzys
   -To nie prawda że nie ma nagrań jak samolot wali w Pentagon, zostały one udostępnione i były (chyba) nawet kiedyś na wykopie.
   Niektóre rzeczy są mocne i nie mam na nie odpowiedzi ale to nie znaczy że to już prawda. Takie teorie są bardzo popularne w USA, pooglądaj sobie choćby Prison Break. Ludzie w stanach lubią być mądrzejsi od innych (znają przecież tajemnice rządu).

   "Polecam każdemu ten film, ale z góry wiem, że nie każdy zrozumie o co tam chodzi."

   No właśnie. Nie obrażaj się ale zostałeś jednym z mędrców teori spiskowej. Jesteś lepszy, inny tego nie zrozumieją, znasz PRAWDĘ!.

   Jest jednak światło w tunelu. Ten pan na końcu który mówi że świat jest jednym organizmem to Carl Sagan, prawdziwy sceptyk i naukowiec. Polecam jego książkę pt. "Świat nawiedzany przez demony" gdzie może nie dowiesz się kim naprawdę jest Bin Laden czy kto wysadził WTC, ale zdobędziesz coś cenniejszego: sceptyczne narzędzia poznania świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @ogryzek

   - Śmieszna wydała mi się akcja jak Rockefeler (czy jak się tam pisze) dzwoni do tego reżysera i mówi mu że wysadzą WTC by zdobyć ropę.

   Tu sie zgadzam, bo coś tutaj jest akurat nie tak, ale nie ma dowodów, na to, że tak nie było, dlatego wolałbym to na razie zostawić.

   -Ta cała unia północnoamerykańska też śmierdzi fikcją.

   http://www.humanevents.com/article.php?id=15017

   http://www.finanse.egospodarka.pl/19928,Nowa-panamerykanska-waluta-Amero,1,48,1.html

   **-Cała historia z przyczyną kryzysu gospodarczego na początku XX w. wydaje się równie naciągana http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_kryzys**

   http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33211,193131.html

   http://spekulant.bblog.pl/kategoria,szkola;austriacka,1537.html

   http://archiwum.wiz.pl/1999/99084100.asp

   -To nie prawda że nie ma nagrań jak samolot wali w Pentagon, zostały one udostępnione i były (chyba) nawet kiedyś na wykopie.

   http://thewebfairy.com/911/pentagon/27_1-mcintyre.swf
   To nagranie które zostało wycięte, i było tylko raz w TV (marna jakosc, ale liczy sie co mówi reporter)

   "Polecam każdemu ten film, ale z góry wiem, że nie każdy zrozumie o co tam chodzi."

   Tutaj chodzi mi raczej o ignorantów, którzy uważają, że nie warto nawet spojrzeć na ten film bo to kolejna "teoria spiskowa".

   No właśnie. Nie obrażaj się ale zostałeś jednym z mędrców teori spiskowej. Jesteś lepszy, inny tego nie zrozumieją, znasz PRAWDĘ!.

   Nigdzie nie napisałem, że wierze 100% w to co zostało przedstawione, ale uważam, że film logicznie przedstawia to co sie dzieje. Nie wiadomo jaka jest prawda, ale napewno bliżej jest temu filmowi do prawdy niż tym czym karmią nas media.

   Polecam jego książkę pt. "Świat nawiedzany przez demony" gdzie może nie dowiesz się kim naprawdę jest Bin Laden czy kto wysadził WTC, ale zdobędziesz coś cenniejszego: sceptyczne narzędzia poznania świata.

   Ok, przeczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   Coś mi tu wytłuszczanie tekstu źle działa...

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie ten film jest fajny bo porusza ważne tematy tak rzadkie w TV. Martwi mnie jednak to że momentami twórcy mieszają prawdę z fikcją, fakty z domysłami.
   Prawdą jest np. to że amerykanie wymyślili sobie zagorzenie z Wietnamu, nie wykluczam więc że podobnie mogło być z bliskim wchodem.
   Szkoda że temat religii został ledwo liźnięty, dalej mogli się skupić bardziej na prześladowaniach religijnych i społecznych skutkach istnienia rozbudowanych instytucji religijnych (twórca Linux a powiedział kiedyś że właśnie zorganizowane kościoły stanowią największe zagrożenie, choć może nie jest Kantem czy A. Camusem to dla mnie ma racje).
   Jestem jednak bardzo nieufny bo kiedyś złapałem się na to że lądowanie na księżycu było nieprawdziwe. Byłem święcie przekonany że to prawda. Nie chce powtarzać błędów.

  •  

   pokaż komentarz

   I jeszcze jedno :)
   BARDZO fajny jest ten wykład na temat telewizji i jej wpływie na życie ludzi. Choć zraziła mnie retoryka bardzo podobna do TV ewangelizatorów, może amerykanie już tak lubią ekspresje i mowę ciała ;). Nie sądzę jednak że oni mówią o tych wszystkich bombach by nas zastraszyć. Po prostu kogo obchodzą pociągi które bezpiecznie dojechały? Walka o widza... żałosny cyrk d%%%%i.

 •  

  pokaż komentarz

  Film jest trudny to fakt ale nie bądźmy ograniczeni.
  Zawsze prawda jest ciut nie wygodna ale to zasługa ludzi żyjących na tym świecie którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa.

  •  

   pokaż komentarz

   A najlepiej świadczą o tym zakopy...

   Wierzcie dalej w to co mówią wam media mainstreamowe

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to kiedys ktos na wykopie trafnie sformuowal: ludzie wierza w teorie spiskowe, bo wydaje im się, że są "wtajemniczeni" w wiedzę niedostępną dla innych. Ot, taki sposob prostaczkow ktorzy lubia poczucie wyzszosci na dowartosciowanie sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @czekista

   A może to Tobie wmówiono, że tak jest?

   Przestanę wierzyć w takie historie, jeżeli ktoś je obali jakimiś SENSOWNYMI ARGUMENTAMI, bo jak na razie to tylko płaczecie i powtarzacie w kółko jak bezmózgie zombie, że to kolejna "teoria spiskowa", ale jakoś nikt jeszcze nie napisał czegoś konkretnego.

   A to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteście więźniami tego całego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   czekista a można prosić o jakiś argument potwierdzający, że oficjalna wersja wydarzeń z 11 września jest prawdziwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik
   Tak brzytwa się tutaj sprawdzi w odniesieniu do tego czy Bog istnieje czy nie, a w filmie raczej chodzilo o funkcje jaka sprawuje religia, o klamstwo i nedzne kalki. O pierwszej czesci nie moge sie za bardzo wypowiedziec, bo nie wiem czy wszystko to prawda (np. zbieznosc dat urodzin, matka dziewica etc.).

   Ja osobiscie nie wiem czy Bog istnieje. Ten temat jest zbyt trudny do omowienia, i nikt nie jest w stanie udowodnic istnienia, ani nieistnienia.

   D mnie najbardziej przemawia 3 czesc filmu (o 911 juz dawno bylem przekonany, ze to nie terrorysci, a raczej handlarze bronia, i sie sprawdzilo ;p ).

  •  

   pokaż komentarz

   @PELEk istnienie Boga kreowanego przez religie zostało definitywnie obalone przez Dawkinsa http://en.wikipedia.org/wiki/The_God_Delusion

  •  

   pokaż komentarz

   Chodziło mi raczej o teorie spiskowe.

   Zbieżność dat (25 grudnia) jest prawdziwa i Boże Narodzenie jest traktowane symbolicznie. Jeśli dobrze sobie przypominam to w pierwszych wiekach pod wpływem Mitry.

   > Ja osobiscie nie wiem czy Bog istnieje. Ten temat jest zbyt trudny do omowienia, i nikt nie jest w stanie udowodnic istnienia, ani nieistnienia.

   IMHO to postawa każdego rozsądnego człowieka :)
   Ja nie wiem, ale wierzę. Ktoś może nie wiedzieć i nie wierzyć. I nie da się stwierdzić kto ma rację.

   @kyob:
   Za Dawkinsem nie przepadam, choć przyznaję że jeszcze nie przeczytałem żadnej jego książki. Mogę się ostatecznie zgodzić na to, że istnienie Boga jest mało prawdopodobne. To, że ateiści mogą być morali (i dużo z nich jest), uznaję za oczywiste.
   To, że religia jest źródłem nieszczęścia(tzn. większym niż różne prądy ateizmu) uznaję za bzdurę.

  •  

   pokaż komentarz

   czekista, czy np ci http://video.google.pl/videoplay?docid=-4258946892514662399 wszyscy ludzie wygladaja jakby wierzyli w teorie spiskowe, bo wydaje im się, że są "wtajemniczeni" w wiedzę niedostępną dla innych? Poza tym z tego stwierdzenia wynika, ze jesli dana teoria spiskowa jest popularna to juz nie jest teoria spiskowa.

 •  

  pokaż komentarz

  @Bodek

  Tylko pytanie, co jest klamstwem a co nie - mainstreamowe fakty czy "teorie spiskowe" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
   Po pierwsze teorie spiskowe należy zaliczyć do tzw. mainstreamu, ciągłe maglowanie pewnych tematów powoduje, że ludzie przyjmują to za pewnik. Działa to jak miecz obosieczny. Typowy chińczyk nic nie wie na temat "tank man" człowieka który zatrzymał kolumnę czołgów zmierzających na plac Tiananmen. Nie wie gdyż działa propaganda która fakt ten skutecznie maskuje. Podobnie jest z wszelkimi teoriami spiskowymi tak naprawdę niczego nie wyjaśniają.
   Co będę miał z tego, że poznam prawdę na temat zamachów z 11 września. Dla mnie to wielka tragedia tych ludzi i nie ważne kto ich zabił i dlaczego, po prostu było takie wydarzenie w historii.
   A to, że są tacy co chcą władać całym Światem wiadomo nie od dzisiaj. Rzymianie też mieli smaka na cały ówczesny Świat.

  •  

   pokaż komentarz

   co Ci z tego że poznasz prawdę na temat wydarzeń z 11 września ? niby nic - jeśli masz dziś umrzeć - bo jesli chcesz żyć może Ci się przydać - oglądnij sobie "three stories" steve jobs - może on CI przemówi do rozsądku (tak to ten Jobs od Apple i Iphone)

   http://video.google.com/videoplay?docid=-204609026222503944&hl=pl

  •  

   pokaż komentarz

   @doktor_granat: Dzięki za link, świetne przemówienie Jobsa, zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak teorie spiskowe moga nalezec do tzw mainstreamu skoro przewaznie siedza w tzw undergroundzie? Temat 11 wrzesnia to jeden z niewielu przypadkow, ktory wyszedl na powierzchnie, mial bardzo powazne argumenty na oderwanie tej latki. To jak nazwales ciagle maglowanie jest spowodowane tym, ze temat jest swiezy, wazny i by jak najwiecej ludzi dowiedzialo sie, ze gdzies jest inna niz oficjalna wersja. Ale nie boj sie, o tej sprawie nie uslyszysz chocby malej dyskusji w prawdziwym mainstreamie a'la tvn. Nie nazywaj internetu mainstreamem bo to troche co innego. Teorie spiskowe niczego nie wyjasniaja? Ta wg ciebie teoria spiskowa dotyczaca 11 wrzesnia wyjasnila mi dziesiatki roznych rzeczy jakie dzieja sie na tym swiecie tylko dlatego bo sam sie nia zainteresowalem. Poza tym podaj mi przyklad jakiejs teorii spiskowej, w ktorej ktos nie chce dotrzec do prawdziwego sedna, do zrodla zeby pojac cos czego nie rozumie.
   Po co wiedziec prawde na temat 11 wrzesnia? Np po to zeby domyslic sie dlaczego i jak doszlo do III wojny swiatowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądając pierwsza część poczułem sie głupio bo jestem praktykującym katolikiem ;/