•  

  pokaż komentarz

  Ciekawa migawka pokazująca bardzo zły dzień pana Stanisława. Widocznie nie zjadł na śniadanie potrawki z lewaka. Jestem mocno zaskoczony jego nerwami i wulgaryzmami. Widać, że PiS mocno mu zalazł pod skórę.

 •  

  pokaż komentarz

  No niestety dzisiaj frazesami a nie konkretami nadal Polska żyje. Jak często piszę, że Duda jest bardzo dobry w nawijaniu makaronu na uszy to od razu dziesiątki minusów - konkretów żadnych - same frazesy i to się ludowi podoba. Dlatego normalność, praworządność i sprawiedliwość raczej jeszcze długo nie nastąpi w tym pięknym kraju o cudownych tradycjach, historii i kulturze - bo głosiciele frazesów, pięknych okrągłych i nic nie wnoszących ogólników są wynoszeni na piedestał a głosiciele konkretnych niepopulistycznych rozwązań, zasad i reguł rzeczywistości odsuwani z obrzydzeniem. Jak Michalkiewicz celnie zauważył, ludzie lubią narkotyzować się frazesami i potem je powielać w poczuciu własnej wyższości i poczucia 'stanięcia jedynej słusznej najswojszej prawdy i racji' - a na pytanie o konkretne prawne, ekonomiczne, ustawowe i sprawiedliwe rozwiązanie problemu nabierają wody w usta i robią minę jakby w galoty narobili. No chyba że są politykami wtedy na wyłganie się z bełkotu zawsze stosują jeszcze większy bełkot i najlepiej jeszcze obwinią kogoś innego dla pewności albo zaatakują zamiast odpowiedzieć na pytanie - i tak to się toczy od czasów Wałęsy przez Kwaśniewskiego, Tuska a teraz Dudę i przyjaciół. Okrągłe ładne ogólniki receptą na wszystko 'trzeba rozmawiać i zadawać odpowiednie pytania dla dobra demokracji i europy' itp. o tak - miód na uszy. No ale w sumie może i przesadzam bo nikt na krzesło nie włazi i umie parę kroków zrobić bez popychania pani Merkel - a w demokracji w sumie to już jest sukces jak mniemam.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego normalność, praworządność i sprawiedliwość raczej jeszcze długo nie nastąpi w tym pięknym kraju o cudownych tradycjach, historii i kulturze - bo głosiciele frazesów, pięknych okrągłych i nic nie wnoszących ogólników są wynoszeni na piedestał a głosiciele konkretnych niepopulistycznych rozwązań, zasad i reguł rzeczywistości odsuwani z obrzydzeniem.

   @ArpeggiaVibration: to jest problem trawiący chyba każde społeczeństwo. Widać to w Wielkiej Brytanii, która poddała się takim frazesom, a skończyło się jak z tym rozdawaniem samochodów na Placu Czerwonym. Teraz część ludzi się otrząsnęła, ale część dalej w to wierzy i karmi się tymi frazesami.
   Podobnie u nas, oglądałem wczoraj wiece PiS i PO, dalej to samo p$?%!%!enie. Korzystanie z frazesów powtarzanych miliony razy, oni źli, my dobrzy. Oni kradli dla siebie, ale my chcemy kraść dla was. Dzielenie Polaków trwa, bo na tym zbija się kapitał polityczny i przede wszystkim finansowy. Przykre jest to, że tak wielu ludzi tego nie dostrzega, i daje się ponieść emocjom, nie spoglądając z góry czy z boku na to wszystko.
   Rozumiem wk%?!ienie Michalkiewicza, widzi on, że PiS chce rozwalić aktualny stan państwa i zbudować coś nowego, tylko boi się on, że może zbudować coś, co nie będzie działało w żaden logiczny sposób, a tylko w sposób partyjny. Użył dobrego porównania, ale według mnie mógł to inaczej sformułować. Bo co zmienia czy prokurator czy sędzia będzie oficjalnie popierał PiS czy PO? Jak komuś zgwałcą córkę, to PO gwałciciela wypuści, a PiS skaże, lub odwrotnie?

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem wk@#!ienie Michalkiewicza, widzi on, że PiS chce rozwalić aktualny stan państwa i zbudować coś nowego,

   @UlfNitjsefni: No właśnie najwyraźniej chce zbudować coś co nie jest państwem obywatelskim tylko partyjnym. To jest przerażające.

  •  

   pokaż komentarz

   No niestety dzisiaj frazesami a nie konkretami nadal Polska żyje.

   @ArpeggiaVibration: Niestety to choroba całej zachodniej cywilizacji, systemów partyjnych i szeroko pojętej demokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: dobrze ale czemu tak słodzisz polakom? czemu jest moda na takie bezkrytyczne podejście?
   Przecież cała historia od jagiellonów to jak poradnik "jak nie postępować, pod żadnym pozorem!". Kultura nawet, ale nadal jesteśmy bici przez chyba całą europę zachodnią, my za to możemy bić sobie europe wschodnią i południową ( a i nie wiem czy czechy można, pewnie nie).

  •  

   pokaż komentarz

   @Xardin: Nie słodzę Polakom - sam jestem Polakiem i jestem z tego dumny - kocham swój kraj i serce mi się rozrywa jak widzę jak jest niszczony i grabiony przez tzw. elyty z poparciem ludzi którzy naćpali się owymi pustymi frazesami które wyżej opisuję. Polacy mają naprawdę bardzo wiele zalet - a to że ciągle musimy szukać wasala którego pachołkiem będziemy jest tylko i wyłącznie skutkiem powyższego i niczego innego. Największym naszym grzechem jest to, że nie uczymy się na błędach i cytaty sprzed 5ciu, 10ciu, 50ciu a nawet i stu, dwustu i trzystu lat są ciągle aktualne. Jak słusznie zauważył Churchil "Polacy to Naród najdzielniejszych z dzielnych, którzy rządzeni są przez najpodlejszych z podłych"

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: polacy mają to na co zasłużyli. Polacy wybrali, polacy mają. A mi pozostaje kląć na to z kim żyje.
   Polska jest krajem niezależnym bez żadnego "pana" skończcie że ze swoją murzyńskością, jako że prawie nikt nie wie co to znaczy naprawdę to daje link https://pl.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9gritude. Krytykujesz frazesy a się nimi posługujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyżby populizm był nowym memem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xardin: Aha - czyli Polacy to zupełnie niezależe silne mocarstwo w środku Europy? Oczywiście że Polska musi szukać sobie wasala w postaci UE, USA czy jak kiedyś ZSRR. By być względnie niezależni musielibyśmy mieć albo silną ekonomię z rodzinymi wielkimi graczami albo silną armię. Przez ostatnie 25 lat moglibyśmy być silniejsi od Chin gdybyśmy to mądrze rozegrali bo startowaliśmy z o wiele wyższego pułapu i mieliśmy o wiele większe zasoby. Ale teraz już po ptakach i sobie odpowiedz czy mamy armię lub super prężne rodzimy przemysł - a jeżeli nie to jak możemy własnym krajem rządzić jeżeli gra toczy się o wiele większe stawki niż to co my chcemy albo nawet Pan Jarosław. Pretensje można jedynie mieć o to że zamiast budować ekonomię, zadłużenie szybuje gorzej niż za Tuska czy Gierka a wojsko jak leżało i kwiczało tak kwiczy i dwa samoloty F16 'Jaszczębie' kupione za bezcen tego nie zmienią.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: a wybacz wziąłem cię za orbańczyka który chce niezależności w dowolnych ilościach za wszelką cenę xD w następnym poście miałem ci napisać że poslka może być niezależna... Jak korea północna.

   PS jak już to seniora
   PS2: PO ostro cięła wydatki na głupoty za to miały miejsce gigantyczne inwestycje w infrastrukturę która właśnie gospodarce służy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xardin: nie - Polska powinna dążyć do niezależności - ale ani do niej nie dążyła po 89 ani nie dąży teraz. Dążyć do niezależności = dbać o własny interes i umacniać ekonomię i/lub armię wszystkimi sposobami i okazjami. W polityce poważne kraje to takie, któ¶e mogą innym zagrozić/zaszkodzić albo ekonomicznie albo militarnie. Polska po 25 latach jest o wiele mniej poważnym krajem niż w 89 roku - bo wtedy przynajmniej jako taka armia była - a teraz został tylko dług i zobowiązania w postaci traktatu Lizbońskiego albo umów z lobbystami i nic więcej. I o to mam pretensje - o niewykorzystane szanse i traktowanie państwa jak własnego folwarku do tego by pozałatwiać fajne interesy dla siebie i się nakraść łatwo i zgodnie z demokratycznym błogosławieństwem partii. No ale jak to mówią, 'tak działa demokracja'.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: myślę że zachodnich polityków w 89roku mogłoby to srogo rozbawić. Ale dbanie o własny interes to nie jest wrzeszczenie poland stronk przy każdej okazji. Ekonomie też się umacnia, wzrost jest duży i wypadamy na prawdę dobrze. Dyplomatycznie też przecież nie jest źle, tu mam nadzieję że nie oczekujesz cudów.

   http://euro-dane.com.pl/wydarzenia-gospodarcze-428
   jhesteśmy na szstym miejscu, europą rządzą 3 bardzo stare europejskie kolosy których ominacja sięga średniowiecza. Kolejne 2 miejsca to są już o wiele słabsze wpływy mimo iż wyraźnie silniejsze gospodarki od polski. Więc, co my niby mamy zrobić ponad to co mamy? oczywiście nie popieram w żaden sposób pajacowania pisu. Nie daje to nic dobrego poza uczuciem "polan stronk".

  •  

   pokaż komentarz

   @Xardin: Co mamy robić? W skrócie - zadbać o praworządność i zostawić możliwie jak najwięcej pieniędzy ludzi w ich własnych kieszeniach by mogli się bogacić, rozwijać i umacniać swoje przedsięwzięcia biznesowe. O dyplomacji się nie wypowiadam bo po owocach ich poznamy ale z moich dotychczasowcyh obserwacji wynika, że dbanie o interes własny jest na drugim miejscu zaraz po dbaniu o interes wasala.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: od kiedy dbamy o interes innych państw? polska się generalnie zajmuje sobą. Mamy też jedne z niższych kosztów płacy, podatki SĄ niskie czy tam może było przed zmianą warty. polska jest bardzo kapitalistycznym państwem, właściwie nikt nie przeszkadza bogatym praktycznie. Ty mówisz żeby robić dbać etc, ale dbamy i sobie bardzo dobrze radzimy więc nie wiem oczym ma być ta rozmowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: dodam jeszcze to. Jeżeli ktoś myślał że będziemy w 25 lat mocarstwem albo liczył że w 8 lat można prześcignąć niemcy, to powinien zejść na ziemię. Widziałem kiedyś lepszą tabelkę ale nie mogę jej znaleźć.

   źródło: static.pb.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Xardin: bogacić mają się biedni i to im ich wypracowane pieniądze w kieszeni są potrzebne. Praktycznie od czasów SLD i szarży o jak najszybsze wstąpienie do struktur UE interes Poslki został przesunięty na dalszy plan. Ekonomicznie porównaj wzrost PKB do wzrostu długu i zobaczysz owe realne wkaźniki 'radzenia sobie'.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: a wiesz że nie jest źle? zwłaszcza że czasy rządów pis to jest ogromny wzrost gdy bańka spekulacyjna była pompowana do granic a tuż po 2008 mamy kryzys i spore recesje w całej europie oprócz... POLSKI.

   pic rel to Polski dług publiczny w relacji do PKB w latach 1971-2013

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   po sanacji

   @Dr-Livingstone: nie żartuj, nieudacznictwo toto a nie sanacja

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikiknur: Ale sami o sobie mówią że są spadkobiercami myśli piłsudczyków.

 •  

  pokaż komentarz

  jaką etyczną wyższość ma sędzia sympatyzujący za pisem od tego za platformą?

  tutaj uderzył w samo sedno problemu dzisiejszej Polski... my już nawet sobie nie ufamy, bo ten czy tamten jest za nie moją partią...

  •  

   pokaż komentarz

   @gangsteris: mój strauszek w dzisiejszej rozmowie na temat poczynań jego partii wystrzelił z tekstem, że PiS walczy z banksterami wprowadzając podatek bankowy. Pytam się go więc, dlaczego do walki wzięli bankstera Morawieckiego? Odpowiedź mnie rozwaliła na łopatki, bo oczywiście padł argument, że on jest swój. Pytam się czym się różni nepotyzm PO od usadzania na stołkach tylko swoich przez PiS. Standardowa gadanina, że przecież nie usadzą innych tylko zaufanych. Pytam się co z walką z zatrudnieniem w administracji skoro PiS już ma więcej wiceministrów niż PO-PSL, pytam się gdzie redukcja etatów skoro do obsługi 500+ trzeba było zatrudnić nowe osoby, pytam się jak w walce z biurokracją ma pomagać tworzenie kolejnych ministerstw czy spółek związanych ze skarbem państwa. A jak już mu powiedziałem o dwóch podwyżkach VAT-u, to w ogóle widać było, że dla neigo przeginam pałę w szykanowaniu jedynej słusznej partii. Na koniec usłyszałem tylko, że znów naoglądałem się TVN-u. Żebym k*rwa jeszcze to oglądał. Te ich zachowanie wygląda trochę jak swego rodzaju nowa odmiana syndromu sztokholmskiego. Co by nie zrobił Jaro to trzeba go wspierać i udawać, że to dla dobra narodu. Choćby ci pół chałupy wynieśli i zabrali majątek.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @pikus88: To samo było gdy rządził PO. Afera podsłuchowa? inteligentni ludzie zebrali się porozmawiać a ktoś im mikrofony podstawił...

   Gdy mamy PiS. Obrażanie się na Unie? Polska wstaje z kolan!

   tylko myślenie o następnych wyborach...

   Michalkiewicz niestety się myli... my już zdążyliśmy ulec temu partyjniactwu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gangsteris: no tak, ja już do PO się nie odnosiłem bo z racji moich przekonań nie głosuję na nich a dwa na szczęście nie ma ich już u władzy. Jesteśmy na straconej pozycji jako kraj.

Dodany przez:

avatar redo123 dołączył
542 wykopali 72 zakopali 5.5 tys. wyświetleń