•  

  pokaż komentarz

  Może często się z panem Stanisławem nie zgadzam, ale przyznaje mu żelazną logikę i celność oceny. Bardzo trafne stwierdzenia o frazesach, partyjniactwie i narkotyzowaniu mas oraz o uzurpowaniu monopolu na prawdę i patriotyzm które nas ostatnio zalewają.

 •  

  pokaż komentarz

  Pan od pytań to przykład typowego szeregowca maszerującego w partyjniackiej wojnie toczonej w tym kraju od 2005 roku. Kompletnie ślepy na świat, modlący się pod swoim jedynym sztandarem i gotów największe farmazony przekuwać w pseudo-teorie. Głos naszej nacji spłodzony przez partyjniackich pijarowców.

  Smutne to mocno...

 •  

  pokaż komentarz

  I właśnie dzięki takiemu myśleniu komuchom nigdy włos z głowy nie spadnie. Kasy nie można im zabrac ale zabić można. Tylko że jak by ktoś zaczął karać ich smiercią to by Pan Michałkiewicz wyciągnął fragment z Biblii że miłosierdzie i że nie wolno ...... Ogólnie to wolno niewolnikowi płacić na kata a jak się nie podoba to Pan Michałkiewicz Ci to wyjaśni tak żebyś zrozumiał że głupi jesteś bo do głowy ci przyszło podnosić rękę na święte umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Różnica jest taka że Ty jesteś demokratą a Pan Michalkiewicz jest za rządami prawa. Jego gówno obchodzi czy SBkom włos z głowy spadnie czy nie, czy demokraci będą chcieli m zabrać pieniądze, wsadzić do kamieniołomu, obdzierać ze skóry czy wkładać rozżarzony pręt w ich odbyty - to powtarzam jest zupełnie dla niego nieistotne i traktuje to jak każde inne bajdurzenie demokratów - jako niebezpieczny populizm. niebezpieczny bo przyzwyczajający ludzi do tego, że można z drugim i jego prawami nabytymi zrobić dosłownie wszystko co się chce tylko i wyłącznie dzięki poparciu większości. Dla niego ważne jest to, by wszystko było zrobione z logiką prawa - najlepiej prawa sprawiedliwego czyli opartego o fundamenty prawa rzymskiego.

   Łudzę się, że przemówię demokracie do rozsądku przebijając się przez napompowane populizmem emocje - mam nadzieję że tak się stanie wbrew (niestety) doświadczeniu życiowemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: To jeszcze proponuję znacjonalizować ich majątek i zakazać obsługiwania przez lekarzy. Powinni nosić naszywki i schodzić z chodnika jak idzie prawilny Polak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Ja tam żadnym demokratom nie jestem. Dla mnie slogany "Rządy prawa, Władza dla ludu pracującego miast i wsi, Niewidzialna ręka rynku...... to tylko slogany. Mają one prawo zaistnieć tylko w wyidealizowanym świecie, czyli takim w którym nie ma ludzi. To są puste ide którymi ogłupia się świat. Prawo Rzymskie może być co prawda drogowskazem i punktem odniesienia dla przyszłej cywilizacji ale wpierw trzeba by zmienić ludzi a nie zaczynać budowę od dachu.

   Widzę że innych chcesz naprowadzać na jasną stronę mocy ale zapewne nie dostrzegasz jaki jesteś napompowany lewicową propagandą. Ten dobór słów i zwrotów trudny jest do podrobienia. To siedzi głęboko w tobie a Ty myślisz że to są twoje słowa i twoje własne przemyślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @EtaCarinae: Jeśli by odebrać im prawa obywatela to dlaczego by nie. Porozmawiaj sobie o Tym z wielkim wielbicielem prawa rzymskiego @ArpeggiaVibration

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Ja jestem napompowany lewicową propagandą tylko i wyłącznie ze względu na dobór słów? Hmm bardzo ciekawe przemyślenia. Powinieneś napisać z tego doktorat - może dostaniesz nobla.

   Rządy prawa, trójpodział władzy, prawo oparte o fundamenty prawa rzymskiego, ekonomiczny system oparty na własności prywatnej o jak największej wolności gospodarowania nią dla jego posiadacza - to tylko slogany i nic więcej. Tak - dokładnie jak myślałem - typowy demokrata czystej krwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Skoro można odebrać pół emerytury ludziom, którzy pracowali kiedyś w służbach (nie ważne czy jako sekretarka w biurze czy jako rozpracowujący księży) to daje to niebezpieczny precedens. Bo przecież skoro można odebrać SBkom to można też milicjantom! Urzędnicy też pracowali dla poprzedniego systemu, im też zabrać! A później rząd zrobi taki myk, że pozostałym też obniży, bo dlaczego by nie? Skoro można złamać umowę w przypadku SBków to można to także zrobić w każdym innym przypadku. Kto ma decydować i na jakiej podstawie że tej grupie zabrać emeryturę a innej nie? Większość?

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: A ja jestem za tym żeby wszyscy byli piękni młodzi i bogaci. Wbrew temu co zapewne pomyślisz oboje chcemy równie nie realnej rzeczy:)
   Przyjdzie czas że zrozumiesz że problem nie istniej w złym prawie.... złej gospodarce.... złej władzy ale w samych ludziach.

  •  

   pokaż komentarz

   @adi2131: No to teraz odwróćmy tą logikę i zamiast UBeków dajmy np pielęgniarki. Oboje się zgodzimy że w sumie to mało zarabiają i trzeba im dać więcej. I tu tworzymy zły PRECEDENS w którym rządzący wprowadzają zmianę w świętej umowie bo niby dlaczego tylko im podnosić a nie np wszystkim. Dzisiaj pielęgniarki, jutro policja, potem górnicy... no wszystkim podnieśmy. Jakim prawem ktoś decyduje aby jednym dać więcej a niżeli reszcie?? Zawarły umowę z pracodawcą i w sumie to ta umowa jest święta. Jak im się nie podoba to wypad z roboty i tyle.Skoro można złamać umowę w przypadku pielęgniarek to można to także zrobić w każdym innym przypadku. Kto ma decydować i na jakiej podstawie że tej grupie dać a innej nie? Większość?
   Świat nie jest czarno biały.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Twoje porównywanie płac i emerytur jest błędne już w samych założeniach. W przypadku emerytur umowa zawarta jest dożywotnio i warunków nie można zmienić, a w przypadku płac na czas określony, więc po upływie tego czasu warunki można zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @adi2131: W sumie to i jedni i drudzy dostają pieniądze z podatków. Jak się UBekom nie podoba emerytura to niech idą do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Twój pomysł jest idealny dla rządzących. Obniżyć wszystkim emerytury i powiedzieć "jak się nie podoba to idźcie do pracy"

   pokaż spoiler Nie, ten pomysł jest debilny

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: jeżeli problem istnieje w samych ludziach to praworządność i sprawiedliwość i system prawny i sądowniczy razem z całym ustrojem który zapewni jego wydolność i minimalizm korupcji nie powinien być tylko sloganem jakim jest wg Ciebie, a być czymś najważniejszym do czego dążymy - by owych złodziei i sk#!?ysynów pozamykać, powywiewieszać lub zarządać stosownej sprawiedliwej rekompensaty zgodnie z prawem . No chyba że chcesz zmienić wszystkich ludzi by jak napisałeś byli piękni bogaci uczciwi i nieskazitelni - wtedy przebierz się za proroka i nawracaj. Droga wolna - mi pasuje obojętnie jaka droga - ale bardziej wierzę w efekty rządów prawa egzekwującego surowo praworządność i sprawiedliwość - taki jaki jest w wielu krajach anglosaskich i ich koloniach np Singapurze niż Ciebie jako proroka nawracającego zagubione duszyczki (bez obrazy, bo może jesteś drugim Janem Chrzcicielem - ale wtedy musisz to udowodnić owocami swojej pracy)

  •  

   pokaż komentarz

   @adi2131: Nie wiem jak od Ubeków doszedłeś do stwierdzenia że "wszystkim". Bronicie ludzi którzy zaprowadzali siłą ustrój socjalistyczny w Polsce i dla których słowo prawo, wolność, własność dla wszystkich to farmazony głupeczków z Europy Zachodniej. Bo prawo wolność i własność są dobre jak oni mają (Ubowcy) a nie wszyscy. Jesteście jak ci idioci co z transparentami "WELCOME" oczekiwali na imigrantów na dworcach Niemiec, Francji......

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21:

   'Nie wiem jak od Ubeków doszedłeś do stwierdzenia że "wszystkim".
   Jeżeli większością głosów można bez żadnych ograniczeń zabrać coś lub zrobić cokolwiek z jakąkolwiek grupą, to większością głosów - bez żadnego udowadniania rozprawy czy prawa. można też ustanowić że czeki21 jest UBkiem, pedofilem i gwałcicielem. Jak mniemam jest to OK dla Ciebie bo jak wyżej napisałeś rządy prawa, praworządność i sprawiedliwośc to tylko slogany.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: rozumiem Twoją logikę, ale w takim razie trzeba obniżyć emerytury także milicjantom oraz urzędnikom którzy pracowali za komuny.

  •  

   pokaż komentarz

   @adi2131: Precedens? Człowieku w jakim ty świecie żyjesz, wg prognoz nastąpi kiedyś taki czas że na jednego pracującego będzie przypadać trzech emerytów. Niby jak wówczas chcesz zaspokoić ich "prawa nabyte"? Cały ten system trzeba uwalić i odp$!?##!ić się od młodych a starzy po worku ziemniaków, niech żyją tak jak głosowali.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoje porównywanie płac i emerytur jest błędne już w samych założeniach. W przypadku emerytur umowa zawarta jest dożywotnio i warunków nie można zmienić, a w przypadku płac na czas określony, więc po upływie tego czasu warunki można zmienić.

   @adi2131: To mogę zawrzeć umowę z jakaś firmą że za 50 lat zagwarantuje mi 1000% zysku? A jak tego nie zrobi to będę mógł sobie na ulicy złapać kilkoro dzieci i zaprząc je dożywotnio do niewolniczej pracy?
   Jeżeli w biznesie jakaś umowa jest nierealna to państwo nie ma prawa zawierać takich umów!

  •  

   pokaż komentarz

   @ArpeggiaVibration: Twój problem polega na tym że uważasz że ja chce czegoś innego a niżeli Ty. Co jest w sumie zabawne bo ja też chce aby świat był sprawiedliwy. Złodziejowi obcieli rękę, mordercy głowę a gwałcicielowi kutasa.... Żeby za uczciwą pracę płacili uczciwie, aby człowiek nie czekał w kolejce do lekarza........ i takie tam inne. Różnica pomiędzy nami jest taka że Ty wierzysz że prawidłowe poukładanie klocków "Rządy prawa, trójpodział władzy, prawo oparte o fundamenty prawa rzymskiego, ekonomiczny system oparty na własności prywatnej o jak największej wolności gospodarowania nią dla jego posiadacza" sprawi że wszystko będzie działać jak trzeba. Ja uważam że to wszystko już jest w miarę poukładane. Problem leży w ludziach. I to od nich powinno się zacząć. Tylko że to praca na wiele pokoleń.

   Trzeba zabrać emerytury Ubekom bo to nakazuje poczucie sprawiedliwości względem reszty społeczeństwa. Świat się zmienił i wszyscy musieli się dostosować do nowych reguł panujących w Polsce. Wszyscy poza UBekami. Czas to naprawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @adi2131: No nie do końca rozumiesz co mam na myśłi. Bo zgodnie z tym co tobie sie wydaję że ja mam na myśli to też temu co w PGRze robił na ciągniku też trzeba zabrać bo orał ziemie za komuny. Ja chce zabrać tym którzy umacniali władzę socjalistyczną w Polsce. I nie mam tutaj na myśli Pani na poczcie ale ludzi na stanowiskach , sekretarzy, generałów MO ZOMO ORMO.... Wszystkie szuje które robiły wszystko aby ten kraj był poddany Moskwie. Ja wiem że ich wszystkich nie wyłapią ale warto zacząć ich karać finansowo. Niestety taką mieliśmy rewolucję że im głów nie ścieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: No właśnie nie jest wszystko poukładane - z komuny weszliśmy w post-komunę - i nie chodzi tutaj tylko o rządy PZPRowców którzy dogadali się przy okrągłym stole do odgrywania swoich ról - tylko o ustrój. Nadal mamy władzę scentralizowaną, partyjną i demokratyczną - tak jak za komuny - różnica jest tylko taka (cytując klasyka), że jedni mówią że Boga nie ma a drudzy że jest i jedny że komuna była OK a drudzy że nie. Jest tak i będzie dopóki zamiast rządów Partii (obojętnie czy PZPR czy PiS jak zwał tak zwał) będą wreszcie rządy prawa z trójpodziałem władzy, gdzie polityk, policjant, urzędnik czy inny prezydent jak okaże się złodziejem gwałcicielem lub zdrajcą będzie osądzony i traktowany tak samo jak pan kowalski z Koziego Bobka Dolnego czy innej polskiej wsi. Okazja czyni złodzieja a w demokracji gdzie wszystko można przegłosować a prao nie musi być spójne hierarchiczne i logiczne, okazje same wpadają do ręki. Ludzie nie rodzą się skorumpowani tylko korumpuje ich ustrój i dlatego trzeba dążyć do rządów prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21:

   I właśnie dzięki takiemu myśleniu komuchom nigdy włos z głowy nie spadnie. Kasy nie można im zabrac ale zabić można.

   Człowiek jest bez winy, dopóki mu się jej nie udowodni.

   Trzeba zabrać emerytury Ubekom bo to nakazuje poczucie sprawiedliwości względem reszty społeczeństwa.

   "sprawiedliwości" społecznej?

   jesteś napompowany lewicową propagandą

   no weź przestań, sam piszesz jak lewak.

  •  

   pokaż komentarz

   @olek-grom-5: No to w sumie nic nie róbmy bo sie nie da, bo nie można, bo sąd, bo dekalog, bo sumienie, bo już dawno komuna się skończyła, bo to dawno było, bo kto tam pamięta takie czasy i moje ulubione bo trzeba iść do przodu a nie patrzeć wstecz.
   To właśnie wszystko mnie wnerwia w tym kraju że się nic nie da albo że pewnych rzeczy nie wolno robić. Jak babcia ukradnie chleb ze sklepu to ją silne i sprawiedliwe państwo wsadzi do więzienia a jak baba z PO weźmie w łapę na ławce w parku pod okiem 10 kamer to to jest niewinna zakochana kobieta którą wmanipulowano w zasadzkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Rozumiem twoje zbulwersowanie, ale nie może być tak, że jakiś trybunał ludowy orzeka o czyjejś winie, na podstawie oczekiwań społeczeństwa. W takim Państwie nikt nie byłby pewien jutra.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Na jakiej podstawie chcesz odebrać połowę emerytury sekretarce parzącej kawę w placówce urzędu Służby Bezpieczeństwa, a tej parzącej kawę w urzędzie w pipidówie wielkiej już nie? Czym się różni jedna od drugiej?