•  

  pokaż komentarz

  Jestem ciekaw co powie i jak się będzie zachowywał gdy wróci na Ukrainę bo wygląda mi to na typowe zagranie pod publiczkę.

 •  

  pokaż komentarz

  A co na to zapyziali polscy antybanderowcy?
  Da się? Oczywiście, że się da, bo gdybyście chociaż raz odwiedzili Ukrainę, to byście wiedzieli, że Polacy cieszą się tam sympatią i vice versa.
  Także jest szansa zawiązania Unii Polsko-Słowacko-Węgiersko- Ukraińskiej i daj Boże, aby do tego dążył ten nasz Rząd IV RP.
  Jeb ć UE i Euro!

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: Oni będa teraz podważać znaczenie tego gestu. I to pomimo tego, że wcześniej podkreslali, że Niemcy i Rosjanie potrafli złożyć hołd ofiarom poprzez uklękniecie prezydentów a Ukriańcy nie.
   Zreszta gest Willego Brandta też był przez komunistyczne władze marginalizowany bo był nie na rekę środowiskom proradzieckim.

  •  

   pokaż komentarz

   Oni będa teraz podważać znaczenie tego gestu

   @szurszur: Bo to są tłumoki, a ich światopogląd zatrzymał się w rozwoju, parę lat po II wojnie światowej.
   Mianują się patriotami, a tak naprawdę to jest banda ch ja i nic więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Sawczenko też tam była, pojawią się znowu głosy o Aidarze a potem na jednym wdechu o Azow i MD.

   źródło: pap.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Oni będa teraz podważać znaczenie tego gestu.

   @szurszur: Poczytaj komentarze pod art. Zleciała się cała fasada "Zmianowców"...

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: dokladnie. Poza tym trzeba pamietac o rosyjskich trolach na polskim internecie(na wykopie rowniez), ktorzy probuja nastawiac polakow przeciw ukraincom

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: a w Kijowie zminili nazwę ulicy na aleja Bandery, obrońco śmieci banderowców!

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: oj szanują i darzą sympatią tylko blokada na polskie mięso nadal jest

  •  
   S........m

   +2

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: Jednego dnia siedziałem na kamerkach i mogłem rozmawiać z ludzmi z całego świata. Jeden chorwat powiedział do mnie seg Heil. Chorwaci zawsze się cieszyli z obecności niemców, bo mogli mordować serbów wtedy

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg dzisiaj składa hołd ofiarą rzezi wołyńskiej a wczoraj świętował nadanie imienia bandery ulicy we Lwowie

  •  
   S.......n via Android

   +20

   pokaż komentarz

   @szurszur Bo to gest zamydlający Polakom oczy, próbujący otoczyć zasłoną dymną nazwanie kijowskiej ulicy imieniem zbrodniarza Bandery, marsze faszystów we Lwowie czy choćby skandaliczne zachowanie ukraińskiej mniejszości w Przemyślu. Oczywiście będziesz palił głupa, że nie wiesz o zamieszkach na polsko-ukraińskiej granicy, pobiciu polskich obywateli czy groźbach zrobienia nam powstania i wycięcia nas w pień, bo o tym tvn ci nie powie. Te kwiatki prezydenta Ukrainy nie przysłonią prawdziwych nastrojów ukraińskiego społeczeństwa.
   Paradoksalnie ja bardzo lubię Ukraińców którzy ze mną pracują. Większość to bardzo fajni ludzie ale nawet oni przyznają, że poglądy nacjonalistyczne są coraz silniejsze w ich kraju. Jeden, Sasza, powiedział mi, że nie chce tam wracać. Jak słucha ludzi to boi się że to znów jebnie i to okrutną wojną.
   Ostatnio rozmawiałem też z pewnym Białorusinem, od lat mieszkającym w PL. Przyjechał do trójmiasta z Warszawy, bo tam już nie ma szans na robotę- wszędzie Ukraińcy. W dotychczasowej pracy Ukraińcy grozili mu wp@%#%@@em, jeśli nie zwolni miejsca dla ich kolegi. Przyjechał do nas i dostał robotę ale boi się, gdyż i tutaj "ich" coraz więcej. Jego zdaniem Ukraińcy zrobią nam tu kiedyś Kosowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: p@%@$@$isz jak potłuczony. Nikt nie twierdzi, że wszyscy Ukraińcy nienawidzą Polaków, nikt normalny dodam.
   Fajnie, że złożył taką wiązankę to gest który jednakże jest dopiero pierwszym z wielu gestów i kroków które strona ukraińska musi uczynić jeśli chce naszej przyjaźni i pomocy.
   Co z tego, że złożył kwiaty jeśli w tym samym czasie w stolicy Ukrainy stawiane są pomniki i nadawane ulicom imiona zbrodniarzy z UPA OUN?

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr790129 ofiarOM, na serio nie widzisz jak strasznie brzmi i wygląda "ofiarą"?
   #grammarnazigramy czuwa.

  •  

   pokaż komentarz

   postuluj wyjście z UE i zamianę jej na sojusz ze Słowacją i Ukrainą
   nazywaj innhch tłumokami
   brak profitu


   @gtrprtg:

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście będziesz palił głupa, że nie wiesz o zamieszkach na polsko-ukraińskiej granicy, pobiciu polskich obywateli czy groźbach zrobienia nam powstania i wycięcia nas w pień, bo o tym tvn ci nie powie.

   @Stefanson: Wiem o tym, ale pobicia Ukriancow maja w Polsce miejsce od dawna. W zesżłym roku zmasakrowano twarz Polaka na przesjciu w Kaliningradzie (sprawa wyciszona na portalach kresy.pl a i inne mniej sie tym interesowały, wiesz o tym tak na marginesie i widziałęś zdjecia twarzy? czy pisałes wtedy posty oceniajace przez ten pryzmat cały naród rosyjski?). Takie incydenty sie zdarzaja. Nie można ich traktowac jako stosunek całego narodu tak jak to robisz.
   Groźby powstania trudno traktowąc jako realna wizje to po prostu złośliwośc wypowiedziana w emocjach.
   Na TVN24 o tym zajsciu informowano czyli to gimboargument.

   Ostatnio rozmawiałem też z pewnym Białorusinem, od lat mieszkającym w PL. Przyjechał do trójmiasta z Warszawy, bo tam już nie ma szans na robotę

   @Stefanson: Ten który od lat mieszka w Polsce a miałes problem ze zrozumieniem co mówi? No jeżeli tak to nie dizwie sie, że ma trudnosci z pracą przy takim zaangazowaniu w naukę języka.

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: będziemy robić eksport na ten bogaty wschód.

  •  
   A.....l

   -1

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: Unia z Ukraińcami ᄽὁȍ ̪ őὀᄿ ChUopie, odpuść sobie TV. Jeden gest niczego nie zmieni, i nie daj boże jakakolwiek Unia z ukraińskimi plebami. 100x bardziej wolałbym Unie gospodarczą z Białorusią.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście będziesz palił głupa, że nie wiesz o zamieszkach na polsko-ukraińskiej granicy, pobiciu polskich obywateli czy groźbach zrobienia nam powstania i wycięcia nas w pień, bo o tym tvn ci nie powie. Te kwiatki prezydenta Ukrainy nie przysłonią prawdziwych nastrojów ukraińskiego społeczeństwa.

   @Stefanson: Z czego wnosisz, że to faktyczne nastroje ukraińskiego społeczeństwa? Z czytanych przeze mnie relacji wynika, że za antypolskie działania odpowiadała mała, zorganizowana grupa ludzi. "Skandaliczne zachowanie ukraińskiej mniejszości w Przemyślu" to okrzyki jednego dziadka, czy coś więcej?

  •  
   S.......n via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @Jan_K dla małej grupy ludzi nazywają ulice imieniem Bandery?
   nie p%??#!#

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefanson: Zacytowałem konkretny kawałek Twojej wypowiedzi i proszę, żebyś nie p#@@!#!ił, tylko udzielił konkretnych odpowiedzi.

   W kwestii Bandery - jasne, zły człowiek, terrorysta, Polacy mają powody, żeby go nie lubić i ciężko uznać nazywanie jego imieniem ulicy pozytywnym gestem. Tyle, że Polska go za to osądziła. Można go było spokojnie zabić, dostał amnestię, na dodatek we wrześniu go wypuszczono. Jakie jest bezpośrednie powiązanie Bandery z rzezią wołyńską, że nazywasz go zbrodniarzem?

  •  

   pokaż komentarz

   Oni będa teraz podważać znaczenie tego gestu. I to pomimo tego, że wcześniej podkreslali, że Niemcy i Rosjanie potrafli złożyć hołd ofiarom poprzez uklękniecie prezydentów a Ukriańcy nie.

   @szurszur: I pierwszy raz dałem Ci plusa( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Poza tym trzeba pamietac o rosyjskich trolach na polskim internecie(na wykopie rowniez), ktorzy probuja nastawiac polakow przeciw ukraincom

   @piotr1985gg: W sumie Ukraińcy sami mogą to robić, szczególnie nacjonaliści.

  •  

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: a Ty byłeś na Ukrainie ? Bo ja tak...i mogę powiedzieć jedno - Za bycie Polakiem to mozna w morde zarobić. Oni patrzą na polaków z pewnym kompleksem, zazdrością,nienawiścią... jest też sporo życzliwych ukraińców ale jedyni sympatyczni których poznałem to obsługa Hotelowa i kelnerki w knajpach. Reszta Polakami Gardzi. Wystarczy iść na cmentarz Orląt Lwowskich aby się przekonać że to prawda. Nagrobki dewastowane, Swastyki na pomnikach czarnymi spreyami...a ty mówisz czy ktoś był na ukrainie że gada takie historie.

  •  

   pokaż komentarz

   że za antypolskie działania odpowiadała mała, zorganizowana grupa ludzi

   @Jan_K: Pewnie mafia przemytnicza lub zorganizowani handlarze papierosami i alkoholem. Na Białoruskiej granicy też jest problem i na tamtejszym portalu widizałem filmik jak kobieta kładzie sie pod samochód. Powodem było to, że tam ludzie czekaja kilka godzin i wśród nich wmieszany jest gosc od przerzutu tych towarów. On w pewnej chwili robi miejsce i tam sie wpycha kilka kolejnych aut jego koelgów. Ludzie muszą czekać z małymi dziećmi w upale po kilka godzin dłużej.
   Co ciekawe według relacji Białorusinów polskie służby nie reagują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: zwiazanie bandery z rzezią wolynska jest bardzo mocne, tyle ze medrki nie wiedza ze powstalo dopiero w latach 50, rosjanie budowali obraz, fajnego komunizmu, wspierali lewicowe organizacje, mialo byc slodko,
   no ale zjawial sie bandera rozpoczynal wyklady na temat zbrodni Rosjan na Ukrainie ludzie dowiadywali sie o wielkim glodze wiec rosjanie postanowili zlikwidowac szkodnika, a ze nie udalo sie tego zrobic po cichu.
   to po wybuchu skandalu ruszyli z akcja propagandowa. Wiec UPA bandera i tak non stop. Jak widac udalo sie wtloczyc ludzaia do swiadomosci to zestawienie.

   podoba mi sie wrzask o banderze i wolyniu, medrkom nie przychodzi do glowy fakt ze bandera od 1941 siedzial w obozie koncentracyjnym i mial zero do gadania, decyzje o rzezi na wolyniu zapadly w 1942, tak niemcy wyciagneli go z obozu pod koniec 1944 roku, jak im sie dupa palila i próbowali - BEZ SUKCESU wykorzystac go do uzyskania wsparcia Ukrainców.
   CO najsmieszniejsze w tym jest, ze UPA w 1944 roku nie chciała słuchać Bandery.

   ps. Bandera tworzyl upa, nie chcial wspolpracy z polskimi wladzami i co ciekawe opowiadal sie za integracja zwyklych polaków z ukraincami -glownie chlopow, ale walki z Polskim Ziemiaństwem, oraz Polskimi urzedami, Pplska Państwowością, chcial niepodleglej ukrainy.

  •  

   pokaż komentarz

   zwiazanie bandery z rzezią wolynska jest bardzo mocne, tyle ze medrki nie wiedza ze powstalo dopiero w latach 50, rosjanie budowali obraz

   @mobilisinmobile: Czy byłbyś uprzejmy podać źródło tej rewelacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefanson: jakie skandaliczne zachowanie w przemyslu, mówisz o tym ze na kilkuset osobowy marsz, na czesc uczczenia porozumienia Petlura Pilskudski - napada grupa sebów bo sepa masa i se marsze pomylili, jakis dziadek poscil im wizanke i dostali orgazmu ze znalezli banderowca. Czlowieku tam bylo kilkaset ludzi, ci debile mieli to w dupie mieli w dupie co to za swieto chcieli 5 minut patriotyzmu. Oczywisce kresy przedstawily to odwrotnie, ze jakies ukrainski dziadek, atakowal polakow.

   zamieszkach na polsko-ukraińskiej granicy, pobiciu polskich obywateli czy groźbach zrobienia nam powstania i wycięcia nas w pień
   ile bylo takich gróźb i od kogo, gróźb bylo kilka od patoli która zyje z przemytu, moze posłuchaj pieprzenia seby na bazarze, takie samo p!@?%%!enie, ba zapytaj o ukrainców, to bedziesz mial material o ludobójstwie, chcesz na podstawie tego budowac obraz spoleczenstwa,
   TO co odpieprzono na granicy to cyrk, ok rozumie ze zamknieto granice bo szczyt nato i SDM, ale dal biednych lokalsow ktorzy z tego zyli, to bardzo duży problem, polecam zapytaj sie jak wygladal w polsce 1990 rok, bazary przestepczosc itp. co dupa odrosla, juz zapomnieli wszyscy.
   Pozatym przypomina, ze przed szczytem NATO straznicy urządzili strajk wloski, wiec zamiast na miesiac praktycznie na dwa miesiace odebrano ludziom srodki do zycia. No a ze to byly glownie bazary to polecialy wiazki i wk!#@ienie prostego ludu. Przypominam polskie bazary ten sam poziom ludzi.

   Ukraińcy grozili mu wp@%#%@@em, jeśli nie zwolni miejsca dla ich kolegi. - mamy sie licytowac na sebów, jaka prace wykonywal siedzial w biurze czy pracowal na budowie gdzie niestety dominuja ogry, i nie p!@?%%! mi ze uciekl z warszawy bo w jednym miejscu patola ukrainska kazala mu se zwalniac, poszedl by do tysiaca innych prac.

  •  
   m........z

   0

   pokaż komentarz

   Oni będa teraz podważać znaczenie tego gestu.

   @szurszur:

   "Ukraiński parlament w kilka godzin po wysłuchaniu czwartkowego przemówienia Bronisława Komorowskiego przyjął ustawę, która m.in. zakazuje dyskredytowania "bojowników o wolność XX wieku", w tym Ukraińskiej Powstańczej Armii."

   Żeby gest miał znaczenie, musiałby na początku nazwać rzeczy po imieniu - to banderowcy masowo mordowali bezbronnych Polaków. Nic takiego nie zrobił, więc nie podniecaj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Zacytuj więc proszę fragment tego artykułu, gdzie pada teza o przypisywaniu przez Rosjan Banderze rzezi na Polakach w latach 50., dokładnie jak napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lurch: start od 1959 roku
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87_o_zbrodniach_OUN_i_UPA
   ZSRR

   Pamięć o zbrodniach OUN i UPA na Polakach (a także o polskich działaniach odwetowych) była w sowieckim dyskursie o wojnie nieobecna[9]. Narzucana przez państwo zbiorowa pamięć koncentrowała się na zmaganiach ZSRR z hitlerowskimi Niemcami („Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”). Nie było w niej miejsca dla działań narodowych partyzantek, historii przesiedleń, deportacji itp. Ukrywano fakty antagonizmów narodowościowych, gdyż przeczyły obrazowi „bratnich socjalistycznych narodów” wspólnie walczących z nazistowskim najeźdźcą[10]. Pamięć o martyrologii ludności cywilnej zaniedbywano, ponieważ w sowieckiej hierarchii ofiar działacze partyjni i państwowi oraz kombatanci stali wyżej niż ludność cywilna[11][6].

   Pomniki poległych w walce z OUN i UPA, a także osób cywilnych zabitych przez te formacje, rozpoczęto stawiać na zachodzie USRR na początku lat 50., jednak w 1957 roku w samym obwodzie lwowskim było tylko 6 pomnikówkombatantów poległych w walce z UPA. Po interwencji partyjnych władz obwodu powstały setki takich pomników. Według obliczeń Grzegorza Rossolińskiego-Liebe pod koniec lat 60. stanowiły one w zależności od rejonu od 10% do 80% wszystkich pomników w obwodzie, przy czym najczęściej nie było ich więcej niż 20%. Upamiętniały one poległych funkcjonariuszy, zabitych urzędników, członków partii i Komsomołu, kołchoźników lub zwykłych mieszkańców miejscowości. Jako sprawców najczęściej wskazywały „ukraińskich burżuazyjnych nacjonalistów”. Celem tych upamiętnień było zdezawuowanie członków OUN i UPA jako „wrogów ludu” i niemieckich kolaborantów[12].

   Według Andrzeja Przewoźnika władze sowieckie dokonały łącznie kilkudziesięciu upamiętnień miejsc pochówku polskich ofiar OUN i UPA, przy czym narodowość ofiar na inskrypcjach była zatajana. Stosowano określenia „spokojni mieszkańcy wsi” lub „obywatele sowieccy”[6]. Zdaniem Eleonory Narvselius pamięć o „konflikcie z polskimi sąsiadami” trwała lokalnie tylko wśród mieszkańców zachodnich obwodów USRR[13].
   wiec do smierci bandery mamy 6 POWTARZAM 6pominków po smierci bandery mamy ich juz kilkadziesiat.

   Według Motyki wiodącą rolę w propagandzie PRL odegrała powieść Jana Gerharda „Łuny w Bieszczadach” wydana w 1959 roku i wznawiana 11 razy. Na jej kanwie nakręcono film „Ogniomistrz Kaleń” z Wiesławem Gołasem w roli głównej[16]. W 1969 roku ukazały się wspomnienia komendanta samoobrony Przebraża Henryka Cybulskiego „Czerwone noce”; pamiętniki wydawali dowódcy polskiej partyzantki komunistycznej z Wołynia (Michał Kunicki, Józef Sobiesiak). W latach 70., po wycofaniu z księgarń monografii Antoniego Szcześniaka i Wiesława Szoty „Droga do nikąd”, nowe publikacje o walkach z UPA wstrzymano[15].

   i zaczynamy tresure:
   Łuny w Bieszczadach1959/Ogniomistrz Kaleń:1961
   Zerwany most :1962
   Wilcze echa-1968
   no wiec oswiecenie nastapilo w 1959 roku

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Nie chodzi mi o propagandę antybanderowską czy antyupowską, a o źródła potwierdzające konkretną tezę, którą postawiłeś, o przypisywaniu przez Rosjan Banderze rzezi na Polakach w latach 50.

  •  
   B.....g

   -3

   pokaż komentarz

   @gtrprtg: Nie wysilaj się, bo to nic nie da. To nie są polscy antybanderowcy, tylko ruskie trolle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale ja tu czegoś nie rozumiem. Gośc najpierw gloryfikuje UPA, potem przyjeżdża tu i robi smutne minki, a na informacje o tym lemingozjeby już rzucają teksty typu "CIEKAWE CO NA TO ANTYBANDEROWCY", "RUSKA PROPAGANDA JUŻ PRACUJE". No to niech mi ktoś powie, czy Poroszenko w końcu uznał tych banderowców za bohaterów czy nie? Bez propagandy, bo ja mam jedno info z naszej propagandy, że tak.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech to zrobi na Ukrainie nad jedną z wielu zbiorowych mogił Polaków-miejscowi rozniosą go gołymi rękami.
  i to nie w okresie kiedy tak potrzebują Polski bo jest w NATO.
  nie do zrobienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Robi szopkę przed Obamą a wy łykacie jak pelikany( ͡° ͜ʖ ͡°)