...
 •  

  pokaż komentarz

  Polski Michael Moore :)
  Miło zobaczyć jak politycy radzą sobie z najprostszymi pytaniami albo są konfrontowani ze skutkiem działania swoich słów, które są tylko środkiem do zdobycia władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to jest tendencyjny dokument - postawiono tezę i borni się jej cały czas

   zupełnie tak samo jak w dokumencie z Jaruzelskim

  •  

   pokaż komentarz

   @ryder: No i bardzo dobrze, że każdy zobaczył płytkość niektórych polityków bez koloryzowania, teraz ma lepsze wyobrażenie, kto jest politykiem, a kto po prostu zwykłym naciągaczem i oszustem (tak pensja posła jest wysoka - nawet bardzo wysoka).

   Tak swoją drogą po obejrzeniu filmu zachęcam do zagłosowania na swoją ulubioną partię, jeśli oczywiście jeśli sobie czymś namacalnym zasłużyła - obietnice są dobre dla naiwnych: http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/

  •  

   pokaż komentarz

   @Chameleon: Oglądaliśmy ten sam dokument? Ten z którego wynikało że WSZYSCY politycy kłamią? To kto jest wg Ciebie politykiem a kto naciągaczem bo już się zgubiłem?

   Właściwie to zgadzam się z czaczaczuczu - dokument powinien przedstawiać jakiś problem z różnych perspektyw. Czy ktoś naprawdę jest na tyle naiwny i uważa że da się nie kłamać w polityce? Wszystko zależy od tego czy kłamie się dla dobra jednostki (w sensie dla dobra samego siebie) czy ogółu.

  •  

   pokaż komentarz

   @czaczaczuczu: tak to prawda, czyli nie kłamał?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy to było zamierzone, ale o ironio, ten dokument sam w sobie manipuluje widzami. Po prostu żeruje na najniższych możliwych instynktach (niczym artykułu z faktu). Po jaką cholerę tam te dzieci deklamujące wiersz patriotyczny, groźne przebitki z Hitlera (przecież tym się ani Krzaklewski ani Steinbach w kampanii nie posługiwali - bezczelna manipulacja żeby wzmocnić efekt postawionej tezy), ciągłe przebitki z debaty Tusk - Kaczyński (Po co taki teledysk jak z MTV?? nie wystarczyło pokazać raz co powiedział Tusk?? O nie, tak wyglądało groźniej, straszniej, trzeba było pokazać jakim kłamcą jest) i to niespodziewane zaproszenie ojców poległch zołnierzy na spotkanie z Kwaśniewskim (po prostu cios poniżej pasa i jeszcze te dylematy - misja czy wojna. Co za różnica?? Byli żołnierzami? Pojechali dobrowolnie? Takie ryzyko..). I najlepsze pytanie do polityków czy kiedykolwiek skłamali... No żal.. Mają zawsze prawdę mówić i "ciemny lud" to kupi i ich wybierze? Taki zawód - ściemnianie. To tak jakby piłkarza spytać czy kiedykolwiek sfaulował...

   Pozatym dokument powinien być bezstronny, a nie kreować jego autora na gwiazdę - co ujęcie Morozowski pcha się przed kamerę..

  •  

   pokaż komentarz

   @traxx: Sekielski akurat tu w kilku momentach tego dokumentu powiedział że dziennikarze również są winni przez podkręcanie spraw.

  •  

   pokaż komentarz

   @jap%#!!!$e:
   Po pierwsze: Jeśli chodzi o "dobrowolność" udziału w misjach to jesteś w poważnym błędzie. Proponuję żebyś osobiście porozmawiał z żołnierzami, którzy byli na "misjach" i spróbował uzyskać szczere odpowiedzi na temat okoliczności podpisywania zgody na uczestnictwo w "zagranicznych występach" i uwarunkowań (tych realnych) dotyczących rezygnacji z wyrażenia zgody. Czy muszę pisać jaśniej?
   Po drugie: Autorem filmu jest Tomasz Sekielski... Chyba się trochę zdekoncentrowałeś :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @zorg: mogłeś po prostu napisać, że jak żołnierz nie wyrazi zgody na wyjazd, to nie dostanie awansu do końca kariery w wojsku, po co półsłówkami pisać. tak jak we władcach marionetek, ojciec lekarza powiedział w pewnym momencie, że syn dostał ultimatum, albo pojedzie albo nie będzie mógł się doktoryzować.

  •  

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Masz rację, lecz moim celem było skłonienie :japie rdole do osobistej eksploracji tej oczywistej oczywistości...:-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ChceBordowyNick: no i masz pecha

  •  

   pokaż komentarz

   @traxx: Zgadzam się z Tobą ryder. Polskie media i polska polityka to masakra.
   Film bardzo ładnie z pokazuje jak bardzo politycy boją się demokracji bezpośredniej (referendum). Te wszystkie podpisy wrzucone do niszczarki. Dlaczego? Ukróciłoby się politykom. Jestem pewien, że gdyby można było łatwo zwołać referendum tak jak w Szwajcarii i te referenda byłyby na takich samych zasadach frekwencyjnych jak wybory, to ludzie poradziliby sobie z tymi manipulantami.

   Dlatego jeśli kogoś poruszył ten dokument powinien ruszyć dupę i właśnie o tę demokrację bezpośrednią powalczyć: http://www.demokracjabezposrednia.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @zorg: Jak było z tym lekarzem, jak jest z tymi misjami, nie wiem. Wiem natomiast że płacą dobrze (jak na polskie warunki) wiec jest to jeden z czynników dlaczego tam jeżdżą. Nawet jesli te misje nie sa dobrowolne (czytaj awansu nie będzie, no bo nie sądze aby groziła Ci kara śmierci albo więzienie), co to kogo obchodzi? Żołnierz to zawód o określonym ryzyku. Czy ludzie wybierają taką kariere mając nadzieje, że będą siedzieć w biurze/koszarach polerując buty i chodząc na parady od czasu do czasu? No nie.. Z możliwością wojny/misji wojskowych trzeba się liczyć i wtedy można zginąć "chwalebnie za Ojczyzne". Tym bardziej, że teraz stawia się na profesjonalną armię. No przykre, taki zawód i ci ludzie świadomie go wybierają.

   PS. Oczywiście że siekielski, ci dwaj mi się zawsze mylą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ryder: ciekawe ilu z was komentujących jest tymi opłacanym przez partie internautami?

 •  

  pokaż komentarz

  Polityka w tym kraju to takie luźne smarki ciągnące się od komuny aż do dzisiaj z tymi samymi ludźmi, z tym samym syfem i z tą samą polityką. tyle że to się dzisiaj inaczej nazywa. Jak to trafnie ujął Wojciech Cejrowski : Wszystkich won!

  •  

   pokaż komentarz

   @Adusz: Na czyją korzyść?

  •  

   pokaż komentarz

   @wertels: na pewno nie PO

  •  

   pokaż komentarz

   @Adusz: Więc w czym problem? Nazywasz dokument stronniczym bo nie jest na korzyść PO? Więc obiektywne są tylko na korzyść PO? Dobrze rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, nieobiektywne dokumenty to takie, które skłaniają się w jakąkolwiek stronę.

   PO-paranoję się leczy w zakładach bez klamek.

  •  

   pokaż komentarz

   @fidelxxx: Czy trzeba leczyć PIS-paranoję, SLD-paranoję, PSL...?

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieje, ze kazdy z was obejrzal film W CALOSCI. Moim zdaniem film nie jest w zaden sposob stronniczy i w rownym stopniu pokazuje klamstwa wszystkich frakcji politycznych. Oczywiscie nikt nie przyzna mi racji, gdyz wiekszosc z was obejrzala tylko pierwsza czesc, w ktorej pokazuja czesc o PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @valacar:
   Rzeczywiście może film nie opowiada się za którąś z partii, że lepsza, że oni nie kłamią, ale pozwolę sobie zacytować znajomego:
   "Tak jak poprzednio wszyscy mieli iść na wybory i poszli i zagłosowali jak im kazały media. Tak teraz do wyborów mają nie iść. I tak też pewnie będzie." - zgadzam się w 100%
   Mi się udziału w wyborach zupełnie odechciało.

   Dodam jeszcze, że jeśli ktokolwiek z polityków nie pognębił się w tym filmie w moich oczach, to jest to Miller - zawsze wiedziałam, że krętacz z niego i okazało się, że tak jest; na plus liczy się to, że potrafił się do tego przyznać.

 •  

  pokaż komentarz

  ja się tak tylko zastanawiam, w czym tu sensacja? Pokażcie mi kraj, w którym politycy NIE kłamią. Dwulicowość, intrygi i półprawdy są istotą polityki od wieków! I to na całym świecie! Ci, którzy słuchają polityków i biorą ich słowa w sposób dosłowny, są doskonałym przykładem naiwności - polityczne wypowiedzi trzeba umieć czytać, brać poprawkę na pewien populistyczny ładunek w nim zawarty, czytać między wierszami. Bez tego u władzy nie znalazłby się nikt. Ci, którzy są "szczerzy" ... są poza mainstreamem, a co do ich autentyczności także można mieć co niekiedy pewne wątpliwości.

  Nie mówię, że kłamstwa są rzeczą dobrą. Wręcz przeciwnie. Ale są także esencją polityki. Osobiście nie czuję się oszukiwany przez klasę polityczną - nigdy w życiu nie oczekiwałem, że będą co do joty spełniać obietnice wyborcze, mówić co jak wygląda w państwie i realizować swój program. To utopia. Doskonała partia istniała tylko w komunizmie.

  W zupełności zadowolę się politykami, którzy nie będą obiecywali zbyt wiele, zrealizują z tego przynajmniej 1/3, nie stworzą warunków ograniczających obywateli. "Rozczarowanie" niespełnieniem obietnic o wytępieniu korupcji, super warunkach, podatku liniowym wliczam w koszta "bycia rządzonym" - masa, wierząca ślepo mediom, faktycznie może tego oczekiwać, ale nie ktoś kto ma własne, przytomne spojrzenie na rzeczywistość.

  Tak, zdaję sobie sprawę, że nie głoszę popularnych poglądów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucc: Ja bym zdecydowanie bardziej wolał film o kulisach pracy mediów, bo to że politycy kłamią, rżną nas to nic nowego - zwłaszcza w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucc: klamstwa w polityce zagranicznej, w relacjach z innymi Panstwami dla dobra obywateli "rządzonego kraju" są OK.
   Ale oklamywanie wyborcow dla dobra Sobiesiakow, Mirow, Zbychow to mi juz srednio pasi.
   A Ty lubisz byc oklamywany? To na co te wszystkie programy wybiorcze?

 •  

  pokaż komentarz

  Ogłoszenie do polityków i speców od PR:
  Wynajmę się jako pyskacz na forach, stawka: 5000zł / h. Nie mam doświadczenia, jednak posiadam silną motywację do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Pragnę wspomóc Polskę w potrzebie, i zaspamować każde forum pozytywnymi / negatywnymi reklamami wybranego polityka do czasu jesiennych wyborów.