•  

  pokaż komentarz

  Kazdy czlowiek jest rowny, pomijanie kogos milczeniem to nie jest ani tolerancja ani traktowanie go na rowni.

  •  
   D.......z

   +1

   pokaż komentarz

   Kazdy czlowiek jest rowny

   Bzdura. Gdyby tak było, to wszyscy ludzie musieliby być identyczni. Tymczasem nie są. Jedni to bruneci, inni blondyni; jedni są jednostkami twórczymi, drudzy nie. Jeżeli wszyscy byli by równi, rozwój samego siebie byłby łamaniem zasady równości, bo wtedy dana jednostka była by lepsza od innej, chyba, ze każdy rozwijał by się w równym tępię, co nie jest możliwe.

   Ludzie nie są równi, zawsze musi być przywódca i mimo, ze ta osoba będzie traktować innych na równi z sobą, to i tak ci ludzie nie będą równi przywódcy.

  •  
   D.......z

   +2

   pokaż komentarz

   pomijanie kogos milczeniem to nie jest ani tolerancja ani traktowanie go na rowni.

   Czyli co? Mam autorowi napisać "spieprzaj pedale", zakopać ten wątek i będę tolerancyjny, tak? Każdy rozsądnie myślący człowiek od razu powie, że nie! Niby dlaczego mam wykopywać nieciekawą stronę tylko dletego, że autor jest pederastą? Wytłumacz mi to.

  •  
   D.......z

   +1

   pokaż komentarz

   Brawo, zamiast merytorycznej odpowiedzi - minusy. Taka jest ta cała einerowa tolerancja ;-)))

  •  

   pokaż komentarz

   nikt ci nie karze wykopywac. to co napisalem w pierwszym komentarzu to takie moje gdybanie i subiektywna opinia a nie nakaz.

   co do rownosci to oczywiscie rozbijajac sprawe na takie rzeczy nie ma rownosci, jesli jednak patrzec na wzorcowe spoleczenstwo jakim chcielibysmy byc (mam nadzieje) to glowna idea jest w tym rownosc wszystkich.

   jesli ktos ci mowi badz tolerancyjny to znaczy bys szanowal innych a nie laskawie tolerowal ich obecnosc milczac i nie zauwazajac.

   z tego wynikaloby tez by pomagac tym traktowanym bez szacunku i odsuwac tych traktujacych bez szacunku, ale nie mi prawic ci o etyce, masz od tego rodzine, szkole, kosciol i cokolwiek tam jeszcze ci wypadnie po drodze, i najwazniejsze, wlasny umysl i sumienie.

   co do minusow to przykro mi.

 •  

  pokaż komentarz

  sam blog nic ciekawego, ale wykopuje i tak. kto wie, moze sie znajdzie na glownej stronie a to bedzie znaczyc, ze konczy nam sie ciemnogrod w kraju.