•  
  m.....i

  +30

  pokaż komentarz

  W tym tygodniu mają się naradzać co począć z tymi grupami, więc może jakieś zmiany na plus będą.

 •  

  pokaż komentarz

  przez grupy wykop stracił troche mocy "wykopu"

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Praktycznie nie widac już siły wykopu... Dziennie na głównej z 10, 15 znalezisk?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xuma: po prostu jest nudno, ja osobiście nie mam ochoty przeglądać pierdyliarda grup, wykop.pl powinien być nadrzędny dla wszystkich grup.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Chciałeś przez to powiedzieć, że nie ma ріеr​dοlnіęсіа?

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: przez podział wykopu na grupy ruch na wykopalisku jest tak mizerny że masakra

  •  
   T.........n

   +24

   pokaż komentarz

   @il68:

   Ja tam nawet nie zwracam uwagę że w ogóle są jakieś grupy, i prawdę mówiąc mam to głęboko gdzieś. Odkąd są te grupy, na głównej nic się nie dzieje, a częstotliwość moich wizyt na wykopie spadła co najmniej o 85%.

   Ogólnie to prawdziwy problem jest taki, że w pokoju jest słoń, a administracja i wielu wykopowiczów udaje, że go nie ma, zupełnie tak jak w tym wierszyku:

   "W pokoju jest słoń.
   Jest ogromny, pękaty, trudno się obok niego przecisnąć.
   Mimo to przeciskamy się rzucając „Jak się masz” i „Wszystko w porządku”…
   I tysiąc innych banalnych pogawędek.
   Rozmawiamy o pogodzie.
   Rozmawiamy o pracy.
   Rozmawiamy o wszystkim innym – tylko nie o słoniu w pokoju.
   W pokoju jest słoń.
   Wszyscy wiemy, że tam jest.
   Jest ciągle w naszych myślach.
   Bo widzisz, dla Ciebie to jest bardzo duży słoń.
   Ale nie rozmawiamy o słoniu w pokoju.
   Och proszę, wypowiedz jej imię.
   Proszę, powiedz znów Laura.
   Proszę porozmawiajmy o słoniu w pokoju.
   Jeśli porozmawiamy o jej śmierci,
   Może będziemy mogli porozmawiać o jej życiu.
   Czy mogę powiedzieć Laura i nie odwracać wzroku?
   Bo jeśli nie mogę, to zostawiasz mnie
   Samą… w pokoju….
   Ze słoniem."

   A ten słoń zwie się "NOWY WYKOP TO ŚCIERWO"

   Przepraszam, że nie mogę wybaczyć administracji spuszczenia w klozecie takiej genialnej strony i
   dziękuję za uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBlackMan: Czyli tak jak w tytule, chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle...

 •  

  pokaż komentarz

  @Nightmare16:
  Pozwól, że dorzucę swoje 5 groszy. Na obecną chwilę to nie mam pojęcia po grzyba te grupy istnieją.
  Praktycznie do nich nie zaglądam mimo, że do kilku jestem zapisany. Ale po co tam zaglądać? Gdy wykopujesz temat do poszczególnych grup zamiast jednego tworzysz tak jakby kilka tematów które potem są oddzielnie oceniane. Ten sam temat może trafić na główną wykopu jednocześnie będąc zakopany w grupie tematycznej. W ten sposób robi się śmietnik.

  Ale jest gorzej. Wszystkie nowo wykopane newsy trafiają do jednego wielkiego wora zwanego wykopaliskiem. Niema tam podziału na poszczególne tematy i ciężko coś wartościowego wykopać.
  Dodajesz temat a po godzinie on ląduje w 2, 3 czy 10 zakładce "najnowszych" (ilu z was je klika?) i grzeb tu człowieku miedzy całym spamem i duplikatami by tę perełkę odnaleźć.
  Dzięki takiej pięknej polityce mamy totalny zastój na głównej, dobrze, że chociaż "ostatnio popularne" zostały to przynajmniej tam się trochę zmienia.

  Moja propozycja i prośba do moderatorów wykopu była by taka: Zlikwidować zupełnie tę wolna amerykankę z grupami zamiast tego wstawić kilka działów tematycznych w "wykopalisko" by jakoś pogrupować nowe wiadomości czyli mniej więcej tak jak było wcześniej.
  Jeśli już te grupy muszą zostać to tematy niech w nich dodawane, niech będą bezpośrednio połączone z głównym wykopem. W ten sposób będziemy mieć temat na głównej który jednocześnie będzie można wykopać z grupy. W taki sposób nie będzie tych "duplikatów" się mnożyło.

  Uważam, że w ten sposób wykop stał by się bardziej przejrzysty i zwyczajnie więcej ciekawych tematów można było by odnaleźć.
  Co Wykop na to?

  •  

   pokaż komentarz

   @flashgordon:
   Osobiście pomysł usunięcia grup mi się nie podoba. Stworzyłem sobie miłą, przynajmniej tak mi się wydaje, grupkę anime.wykop.pl, jest ona średniej wielkości (165 osób na stan obecny) z czego trochę ponad połowa aktywnie przegląda treści które są dodawane, nie jest ich dużo, ale cieszymy się tworząc Kółko Wzajemnej Adoracji, rozmawiając na shoutboxie i wymieniając opiniami w komentarzach. Jako moderator usuwam bądź ukrywam treści jedynie za porozumieniem z "właścicielem" znaleziska (1 sztuka do tej pory), nie zdarzyło mi się nikogo zbanować, jeżeli są jakieś problemy z danym znaleziskiem, jako moderator mogę je łatwo naprawić, gdzie proszenie moderatorów z głównej o takie praktyki jest w zasadzie nie możliwe.

   Czasami ktoś wpadnie z jakimś fajnym wykopem, jest miło, szczególnie, że większość treści pozostaje u nas, nie trafia na główne wykopalisko (do tej pory chyba żadne wykopalisko tam nie trafiło), a sposób w jaki sobie tam żyjemy nie przyjąłby się gdyby grupy nie istniały.

   Ubolewam nad faktem, że jest mało aktywnych użytkowników korzystających z grup w ogóle. Większość z nas korzysta tylko z głównej co z miejsca dyskwalifikuje dynamiczniejszy rozwój grup, ale sytuacja w jakiej się znajdujemy jest świetna (przynajmniej w mojej grupie) i nie chciałbym aktualnej sytuacji zmieniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel:
   IMO najlepszym wyjściem byłaby likwidacja grup w takiej formie w jakiej są teraz, a założenie nowych parunastu dużych działów (nauki ścisłe, motoryzacja, anime, gry, polityka, cycki itd.). Bez rozdzielania wykopów, jedynie jeden wykop mógłby należeć do paru działów. Za to w wykopalisku możliwość włączenia wyświetlania wykopów tylko z danego działu (szybkim checkboxem).

   Jeżeli chodzi o pomniejsze grupy, to powinny dotyczyć tylko userów - nie wykopów. Jeżeli dany user należący do jakiejś grupy opublikuje wykop, to wtedy może zdecydować czy wiadomość o nim pojawi się na stronie grupy (user należący do "fanów sikania do zlewu" publikuje stronkę z przeceną zlewozmywaków i zaznacza w checkboxie, żeby była o nim informacja na stronie grupy. kiedy indziej z kolei publikuje coś o poiltyce, więc nie zaznacza tej opcji).
   I najważniejsze - żeby uniknąć duplikatów, grupy powinny być zatwierdzane przez moderatorów.

   Jeżeli ktoś jest fanatykiem JKM, to może o tym napisać w profilu, albo po prostu aktywnie uczestniczyć w dyskusjach o nim, tyle...

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: I tak siedzicie w swoim kółku adoracji, nie widząc całego innego świata? Przecież od tego jest darmowy hosting - zakładasz konto i wgrywasz sobie forum (albo sam kodujesz stronkę) i masz swoją grupę... Wykop służył rozwojowi - dzięki różnorodności tematów można się było wielu rzeczy dowiedzieć. A teraz - patrząc na główną - liczba informacje o świecie nagle spadła... Czyżby koniec świata się zbliżał?

   Grupy tematyczne - tak. Grupy Wzajemnej Adoracji - NIE!

   A co do treści "które pozostają u Was, a nie wpadają na główne wykopalisko" - nie mam pytań. Hmm, a może jedno mam: jak dziwną logikę trzeba mieć, ciesząc się z tego, że niczego nie wnosicie do społeczności wykopu? To po co Wy na wykopie się gromadzicie? Krótko: Raus!

  •  

   pokaż komentarz

   @flashgordon: zgoda. na początku zaciekawiły mnie grupy (wiadomo - nowość) i nawet założyłem dwie (trafiłem akurat na "otwarcie", pomyślałem - kto wie może będzie profit). szybko się zorientowałem że faktycznie robi się syf a na głównej zastój .

   dawniej jeśli nie było mnie cały dzień w domu i nie wszedłem na wykop to następnego dnia nie mogłem nadążyć tego wszystkiego ogarnąć. kiedy kończyłem czytać wykopy z poprzedniego dnia to już było nasrane multum nowych . teraz mogę przeczytać dosłownie wszystko łącznie z komentarzami i odbywa się to w tempie ekspresowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faber: Przecież tak właśnie jest, są mniejsze i większe grupy, oczywiście jest wiele problemów z tym związanych, a sam mechanizm nie jest doskonały, ba, on nawet nie jest dobry. Patrząc na ilość osób aktywnych w grupie anime wątpię, by powstała jako osobny dział, ergo, my, którzy z niej korzystamy, stracilibyśmy wspaniałe narzędzie.
   @slawpe13:"Wykop to serwis tworzony przez użytkowników. Każda informacja jest dodawana, oceniana i dyskutowana przez naszą społeczność. Dziel się, odkrywaj i wykopuj informacje ważne dla Ciebie! Ty decydujesz."
   Należę do paru grup, aktywnie je czytam, tak jak wszyscy należę także do grupy głównej. Do mojej grupy dodajemy informacje które w żadnym wypadku nie dostałyby się na stronę główną, a dla nas przedstawiają pewną wartość. Jeżeli uznam jakieś moje znalezisko warte uwagi przez fanów japońskiej animacji to dodaje tam, jeżeli jakieś znalezisko uznam warte uwagi szerszego grona dodam także do grupy głównej. Po co mam wrzucać coś co nie ma szans na szczyptę uwagi?
   Nie, nie założę forum ani własnej strony, bo to co tam robimy jest moim zdaniem zgodne z ideą wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @flashgordon:

   Siedzi paru informatyków narzekając na nowy wykop. W końcu jeden się odzywa i mówi:
   - Dość już tego. Porozmawiajmy o czymś innym.
   - Ale o czym?
   - No nie wiem. O dupach?
   Konsternacja. W końcu jeden odzywa się nieśmiało:
   - Nowy wykop jest do dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: Sam ograniczasz dostępność dla ogółu swoich znalezisk anime (oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich) - więc konkretne znalezisko traci szansę, o której piszesz, na Twoje własne życzenie... Jednak skąd wiesz, że akurat to konkretne, nie dodane do głównej grupy, nie zaliczyłoby wykopu roku? Społeczności rządzą się własnymi prawami - naprawdę trudno przewidzieć ich zachowanie.

   Idea idei nie równa - ja jestem za otwartością i pozostawieniem sprawy w rękach społeczności, Ty - za podziałem wykopu na grupy, które mają ze sobą wspólną tylko nazwę domeny - poza tym mogłyby być hostowane na kompletnie różnych serwerach...

  •  

   pokaż komentarz

   @slawpe13: Ja jestem za dodatkową funkcjonalnością jaką dają grupy. Grupy same w sobie nie powinny wcale obniżyć ruchu na głównej, szczególnie, że ludzi tam jak na lekarstwo, i założę się, że nie poświęcają całego czasu na wykopie przeglądając pojedyncze znaleziska (bo za dużo ich tam nie znajdą). Jak jesteś zainteresowana to wejdź i sprawdź jakie treści mamy w naszej grupie, to nie boli: http://anime.wykop.pl - jest tam może jeden wykop z mizerną szansą wejścia na główną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: Wybacz ze tak późno odpowiadam.
   Grupa którą stworzyłeś jest świetna. Sam byłem jedną z pierwszych osób które zapisały się do anime.wykop.pl i jako fan tego rodzaju sztuki (osobiście uważam anime za sztukę) jestem w gronie tych 168 osób.
   Zapewniam cię że nie mam nic przeciwko tobie czy twojej grupie. Ale niestety mam wiele "przeciwko" obecnej funkcjonalności wykopu i współdziałania w nim tych grup.

   Opcja 1.
   Tak jak pisałem, znacznie przejrzyściej by było gdyby w wykopalisku znalazło się tych kilka podstawowych działów tematycznych. W ten sposób poszczególne tematy miały by większa szansę na zauważenie i wykopanie/zakopanie no i nie było by takich zastojów na głównej.

   Opcja 2.
   Jeśli wolą adminów Wykopu było by pozostawienie tych grup to lepiej było by zrobić tak, że temat który dodajesz do grupy jest bezpośrednio połączony z głównym wykopem. W ten sposób można go wykopywać/zakopywać z głównej jak i bezpośrednio z twojej grupy. Nie tworzy się zjawisko DUPLIKATU tak jak jest obecnie.
   TY drogi Urizelu wyszukując i dodając tematy stałbyś się automatycznie powiernikiem danego pasma tematycznego które niekoniecznie musiało by się pokrywać z np: konkretnymi działami wykopu.

   Należało by też wprowadzić opcję usuwania grup zbędnych (wykop/zakop grupy?). Weźmy za przykład grupę "Nie mam konta na NK" (co to k...a jest ?!?). Jeden mierny temat związany rzeczywiście z NK i reszta czyli całe 2 tematy zupełnie z innej bajki. Dwie podobne tematycznie grupy koło siebie "Sympatycy JKM" i "UPR" czy "Ekonomia" i "Finanse". Porobiło się tego "spamu grupowego" oj porobiło i przydała by się szczotka zmiotka by to posprzątać. Zmieść z wykopu na amen.

   Oftopując...Trochę szkoda Urizielu, że nie zrobiłeś gr. "Manga i Anime". Jak już iść to na całość ;).

   @Taxi20: Fajny dowcip => riposta:
   Znalazłem sposób na wyprowadzenie Wykopu z kryzysu - mówi jeden informatyk do drugiego
   - Po prostu trzeba powiesić wszystkich adminów i pomalować drzwi na biało.
   Dlaczego malować drzwi na biało? - dziwi się drugi informatyk.
   - A dlaczego nikt nie pyta, o to pierwsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @flashgordon:
   Moja odpowiedź to też nic osobistego.
   1. to nie jest moja grupa tylko nasza grupa, w/w 168 osób.
   2.
   ad Opcja 1. Słyszałeś kiedyś o tagach? To, że ludzie nie potrafią ich używać to już inna sprawa.
   ad Opcja 2. Fakt faktem, że mechanizm grup jest do kitu, niby zabezpieczenie przed abusem, ale wykopy (i ogólnie komentarze) powinny się sumować ze wszystkich grup, stop, wróć, jakie sumować, powinien być jeden wykop do którego grupy by tylko linkowały.
   3. Usuwanie grup zbędnych? Raczej nie przejdzie, ponieważ społecznością może być grupka nawet 5ciu osób dla których grupa da możliwość wymiany linkami. Sposobem na to mogłoby być wprowadzenie np. grup prywatnych...
   4. To jest Anime i Manga, manga ma w opisie i tagach a anime.wykop.pl jest dlatego, gdyż anime-i-manga.wykop.pl byłoby za długie i nieporęczne a robienie 2 grup jest bez sensu, co zresztą wyjaśniałem w jednym z komentarzy lub na shoutboxie. Zresztą większość dotychczasowych znalezisk dotyczy właśnie mangi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: No i widzisz - zgadzamy się ("mechanizm grup jest do kitu") - wiedziałem, że będą jeszcze z Ciebie ludzie :D :D :D
   Również nic do Ciebie i Twojego moderowania nie mam - ale tak jak to ładnie flashgordon napisał - mam wiele przeciwko obecnej "niefunkcjonalności" wykopu.

   PS: Skąd ta "zainteresowana"? Powinienem focha strzelić??? Eeee, fochy to domena kobiet, chyba powinienem profilaktycznie po mordzie dać... No offence :D

  •  

   pokaż komentarz

   @slawpe13: Przypadek z tą kobietą, źle przeczytałem, ale to ty tak jakoś piszesz...
   Nigdy nie mówiłem, że grupy są dobrze zrobione, mówiłem, że są dobrym pomysłem i oponuje przeciwko ich likwidacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: Fakt faktem, że mechanizm grup jest do kitu, niby zabezpieczenie przed abusem, ale wykopy (i ogólnie komentarze) powinny się sumować ze wszystkich grup, stop, wróć, jakie sumować, powinien być jeden wykop do którego grupy by tylko linkowały.
   Ja bym byl przeciwko takiej opcji. Spowodowaloby to, ze np. milosnicy Opery mogliby zakopywac newsy na temat FF i vice versa, a grupy zostaly stworzone, zeby ich uzytkownicy mogli decydowac co bedzie na glownej ich grupy. Generalnie moim zdaniem dyskusja powinna byc jedna, przede wszystkim powinno byc jedno znalezisko. Jedno klikniecie "wykop/zakop" powoduje, ze znalezisko jest wykopywane/zakopywane we wszystkich grupach, do ktorych jestem zapisany i zostalo ono tam dodane (np. news o wygranej man u z milanem bedzie w grupie Pilka nozna, manchester, milan, ja jestem zapisany tylko do dwoch pierwszych, wiec wara mi od strony glownej grupy milanu). Taki mechanizm uniemozliwilby zakopywanie tematow jakies grupy przez inne grupy, pozostawilby 1 dyskusje i nie trzeba by wykopywac 1 tematu 10 razy. Przy okazji pozostawilby dyskusje obu stron barykady (likwidacja kolek wzajemnej adoracji).

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: czym to się różni od tego co ja powiedziałem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Uriziel: No z Twojej wersji wynika ze wewnatrz grupy rowniez bylaby laczna liczba wykopow, co moim zdaniem jest bezsensu (wspomniane zakopywanie linkow, przez ich przeciwnikow).

 •  

  pokaż komentarz

  Od początku implementacja grup była bez sensu - zamiast łączyć - podzieliła użytkowników. Zamiast skorzystać z istniejącego systemu tagów i grupy nałożyć jako "filtr tagowy" - to ktoś wymyślił "Amazonkę"... Idea "Nilu" była siłą wykopu - dzięki temu można było się dowiedzieć o rzeczach, o których nigdy byśmy się nie dowiedzieli. A tak - pozostają one dostępne dla niewielkiej grupy fanatyków - choć gdyby były poza tą grupą - cały świat mógłby się dowiedzieć o pewnych faktach...

  Już raz to pisałem - grupy powinny rozszerzać funkcjonalność wykopu, a nie ją ograniczać! A właśnie teraz tak jest...

  Mój pomysł - powrót do idei "Nilu" - jeden wykop dla wszystkich znalezisk. I jeżeli grupy muszą istnieć - to w formie filtra, nakładanego na główny wykop. Dodatkowo - każde znalezisko z jedną listą wykopów, zakopów i komentarzy - a o wpadnięciu na główną grupy lub główną wykopu decydowałaby jedna liczba wykopów. (W domyśle: na grupach limit wykopów byłby niższy, niż na głównej - dzięki temu na głównej mielibyśmy najpopularniejsze znaleziska ze wszystkich grup, a w grupach - te mniej popularne, które na główną się nie mogły dostać). I usunąć wymóg zapisywania się do grup - po co on jest? Żeby kupić gazetę z dziedziny np. informatyki - to muszę być w "Grupie Trzymającej Gazety Informatyczne"?? Grupy powinny być tematyczne - tylko. Idea społecznościowych grup - od tego jest facebook, nasza-klasa, grono...

  Dzięki temu wykop posiadałby starą funkcjonalność, która była dobra (bo wykop JEST agregatorem linków - choć nie wiedzieć czemu administracji to nie w smak) - a zyskałby dodatkowy wymiar: znaleziska o konkretnym temacie nie umykałyby zainteresowanym nimi ludziom. I taka była idea grup - niestety, podczas implementacji programiści ją zagubili...

  PS: Dodatkowo, postulowałbym usunięcie grup z głównej wykopu, a dodanie ich w sekcji "Mój wykop" - który powinien zawierać wybrane, interesujące tematy... W aktualnej postaci "Mój wykop" stracił sens istnienia... A moja propozycja uporządkowałaby aktualny - nie bójmy się użyć tego słowa - burdel.

  PS: A słowo "abstrah$%ę" nie jest wulgaryzmem - cenzura wykopowa jest kompletnie sp!%$#$$ona...

  •  

   pokaż komentarz

   @slawpe13: dokładnie to samo miałem napisać. Powinno być tak jak w starym Wykopie, czyli Wykopalisko i strona główna, na którą trafiają najlepsze wykopy. Do tego udoskonalić system tagów (filtrów) w ten sposób, że można przeglądać wykopy związane daną tematyką. Można w ten sposób założyć jeden wykop w kilku "grupach/tagach/filtrach", który pojawia się w ogólnym wykopalisku i może trafić na główną. Zamiast śledzić całe Wykopalisko, osoby zainteresowane mogłyby przeglądać jedynie "grupy", do których są zapisane.

   W ten sposób wilk syty i owca cała. Nie tworzą się duble w kilku grupach, bo to nie wykopy są przyporządkowane do grup, tylko grupy przyporządkowane są do wykopów. Można przeglądać całe wykopalisko i można przeglądać tylko daną grupę, a najlepsze z najlepszych trafiają na Główną tak jak to było zawsze.

 •  
  m....f

  +22

  pokaż komentarz

  Niech to ktoś doda do gorzkich żali...