•  

  pokaż komentarz

  podatek od wiary, to jest największe sk!?%ysyństwo jakie można było wymyślić. Jeśli ktoś by mnie zmusił do płacenia za możliwość chodzenia do kościoła, to też bym się wypisał następnego dnia.
  Oni nie przegrywają z postępem. Oni przegrywają z własnym zacofaniem. Cokolwiek załatwić na parafii - 50 zaświadczeń, a ktoś tam w rodzinie 4 pokolenia do tyłu miał nieślubne dziecko - spierdalać.
  Kasę drenują z państwa, zamiast przeznaczyć ją na szpitale. Wieczne machlojki i skoki finansowe (głównie grunty i nieruchomości). Tak się nie da - ludziom się otwierają oczy, a czas "co sąsiedzi powiedzą" już dawno minął.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieumiemtanczyc: Facet który wierzy w latające konie XD

   źródło: youtu.be

  •  
   d......9

   +2

   pokaż komentarz

   Facet który wierzy w latające konie XD

   @BarekMelka: Nie jest istotne w co wierzy - wazne, ze wierzy w to bezwarunkowo, a przynajmniej sprawia takie wrazenie, co da sie wykorzystac w szerszym spektrum wplywu religii.

   Wspolnota chrzescijanska, na ten przyklad, juz nie istnieje - raz, ze przez mentalnosc ludzka, dwa, ze przez rozdrobnienie. A przyroda nie lubi pustki.

   Miejsce jednej religii, zajmie kolejna. A jej wyznawcy beda bardziej uparci, zdeterminowani i zorganizowani.

   Istota religii w spoleczenstwie nie jest to, czym jest, ale co mozna z nia i dzieki niej zrobic.

 •  

  pokaż komentarz

  Rzeczywiście!

  Erozji religii nie da się powstrzymać. Fakt! Było to oczywistością już dwie dekady temu. http://szkola-filozoficzna1gb.5v.pl/ (serwis nieindeksowany przez wyszukiwarki z powodów doktrynalnych)

  ...ale doskonale DAJE SIĘ CENZUROWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY TEJ EROZJI. https://www.wykop.pl/link/4518853/pentalog-deklaracja-niepodleglosci-istot-swiadomych/

  źródło: elektorat zrobił swoje.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu to samo, nie zesrajcie się, lewaki. Bramy piekielne i tak go nie przemogą.
  Już było tak, że na świecie zostało tylko czterech biskupów. Nie z takich kryzysów Pan nas wyprowadzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: Wklejasz jakieś głupoty w ogóle nie związane z tematem. Poza tym, czy masz chociaż świadomość jaki idiotyzm tu wkleiłeś: "Historia jest największą dziwką pośród wszystkich dziedzin wiedzy (nauki)" - Serio? No tak się właśnie składa, że historia traktuje głównie o władzy i jej wpływach, jest jej ciekawa, ją opisuje i poddaje ją ocenie. Druga sprawa: ja do z PiSem nie mam nic wspólnego a PO nie jest ani lewackie, ani liberalne. To po prostu banda cyników, zdrajców i kryminalistów. Zresztą obydwie w/w partie są siebie warte. Wraz z poprzednikami, doprowadziły do sytuacji, w której na scenie politycznej, nie ma praktycznie żadnej alternatywy. A kościół? - Ba, on nie tylko przywłaszczył sobie "tradycje niepodległościowe" ale całymi garściami naukę Jezusa o dobru, prawdzie, miłości

  •  

   pokaż komentarz

   Wklejasz jakieś głupoty w ogóle nie związane z tematem. Poza tym, czy masz chociaż świadomość jaki idiotyzm tu wkleiłeś: "Historia jest największą dziwką pośród wszystkich dziedzin wiedzy (nauki)" - Serio?

   @sheeple: Sero - serio! To ty nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, że tzw. (naukowa) "historia" w swojej istocie jest jedynie propagandą tworzoną na zamówienie władzy. Nie pojmujesz jakim IDIOTYZMEM jest idealizowanie historyków, motywów ich działania, oraz ich postulowanego "naukowego obiektywizmu". Jedynym co można uznać w tych pracach są daty wydarzeń. ...i na tym cały "obiektywizm historii" się kończy.

   Tak się składa, że mój ś.p. Dziadek walczył w legionach zdrajcy narodowej racji stanu - Legionach Piłsudskiego. Dlatego doskonale wiem co zamieściłem i jakie były fakty. A te fakty są jednoznaczne. To tzw. "lewactwo" (bynajmniej nie tępe prawactwo) zwróciło Polsce wolność po 146 latach rozbiorów...

   Mem który zamieściłem zirytował cię, bo jako typowy religiant masz zawężony sposób widzenia świata i "nie ogarniasz". Nie twoja to wina. Zostałeś mentalnie zaprogramowany, bo taką masz "konstrukcję psychiczną". W końcu mentalni niewolnicy także są potrzebni swoim tzw. "starszym braciom w wierze". Zatem kariera niewolnika przed tobą! Widzisz! Będzie dobrze!

   W tym kontekście MEM który zamieściłem - organicznie wiąże się z tematem tzw. "lewactwa" któremu przyklasnąłeś żydowskim "amen" w temacie: "Socjolog: erozji religii nie da się powstrzymać".

   Nie oceniaj mnie własną miarką. Ja jestem Polakiem. Lechitą - a nie Watykańczykiem. Nie nadaję się na niewolnika - bo myślę samodzielnie. http://szkola-filozoficzna1gb.5v.pl/flaga.html

   źródło: piętno.jpg