•  

  pokaż komentarz

  to gloduja ale sile na kopulacje maja?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak kończy naród idiotów kiedy uwierzy socjalistom. Tam nie panuje żaden "kryzys", tylko tzw. realny socjalizm. Durnie uwierzyli rozmaitym ikonowiczom i zandbergom którzy bredzili, że "piniondze wyrosno na drzewach"... no i co prawda "wyrosły", a że są nic nie warte...

  •  

   pokaż komentarz

   Tak kończy naród idiotów kiedy uwierzy socjalistom. Tam nie panuje żaden "kryzys", tylko tzw. realny socjalizm. Durnie uwierzyli rozmaitym ikonowiczom i zandbergom którzy bredzili, że "piniondze wyrosno na drzewach"... no i co prawda "wyrosły", a że są nic nie warte...

   @7oo-: Tak jak na Ukrainę wysłano elitę PO na ratunek, tak postuluję o wysłanie do Wenezueli w ramach pomocy ekipę PIS. Tylko żeby Jarek w Polsce został, bo już nie ma kopii zapasowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartja: Ale nawet to co robi PiS w porównaniu z rządem Wenezueli to dziki, krwiożerczy anarchokapitalizm.

   Bo żeby producenci srajtaśmy musieli każdego dnia obawiając się o swój byt przychodzić do pracy i produkować dobre i tanie wyroby? Panie, kto to widział, żeby tak ludzi upadlać!

  •  
   U....................z

   +1

   pokaż komentarz

   Tam nie panuje żaden "kryzys", tylko tzw. realny socjalizm.

   @7oo-: Czyli w Wenezueli są tylko uspołecznione środki produkcji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: No a jak? Nawet handel jest uspołeczniony, żeby ci źli prywaciarze nie "okradali" - "biednego plebsu". Więc "biedny plebs" jest teraz tak świetnie przez dobrych socjalistów "zaopiekowany", że stoi w kolejkach po 4 godziny, żeby kupić trochę ryżu który kosztuje pół pensji.

   To jest taka komuna plus... chociaż w sumie dla socjalistów kawałek blatu i słoik na monety to też pewnie "środek produkcji" :)

  •  
   s...........z

   -7

   pokaż komentarz

   @7oo-: Ciekawe, że nie wziąłeś pod uwagę sankcji nakładanych na Wenezuelę w ostatnich kilku latach oraz faktu, że Wenezuela od dawna ma na pieńku z USA, które traktują Amerykę Południową jak swój folwark i panoszą się tam tak samo jak ZSRR w europie wschodniej i robią pod górkę każdemu, kto nie włazi im w dupę. Serio nie widzisz innych przyczyn obecnego stanu poza tą jedną, o której piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @samowyzwalacz: Tak, i stonki zrzucanej z amerykańskich samolotów też nie wziąłem po uwagę :)

   Wiesz jak ktoś nie jest upośledzony to zdaje sobie sprawę z tego, że kraj taki jak Wenezuela stać, żeby sobie dostatecznie dużo żarcia i srajtaśmy wyprodukował samemu.

   Kuba jednak też ma sankcje, ma gorsze warunki do upraw... a jednak socjalizm nie rozrósł się tam aż tak, że ludzie muszą głodować.

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: Gdyby u nas były takie pokłady ropy, jak w wenezueli, to usrael dawno wprowadziłby u nas demokrację na lufach czołgów, jak to miało miejsce w egipcie, libii, czy próbują w syrii.
   Nikt bez podziału zysków z usraelem nie będzie handlował ropą, a kryzys w wenezueli jest skutkiem emgarga

  •  
   s...........z

   -3

   pokaż komentarz

   @7oo-: przejrzałem Twój profil i widzę, że podjęcie dyskusji było błędem. Jakieś 95% Twoich komentarzy to wylewanie jadowitych pomyjów na wszysko co jest w Twojej ocenie choć trochę "lewackie" lub "socjalistyczne: Ty nawet w znalezisku o tym jak pisać dobry kod jesteś wstanie wrzucić coś o wyższości kapitalizmu. Nawet nick nawiązuje do tematu. Wygrałeś, więcej polemiki z mojej strony nie będzie. Zazdroszczę tak prostego patrzenia na życie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @samowyzwalacz: Bo to dość proste, kradzież, rozbój, zamordyzm... są złe i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @samowyzwalacz: Kisnę, a jak ktoś wylewa pomyje na złodziei i morderców, to też się obrażasz? Czyżbyś był jednym z nich?

  •  
   s...........z

   -4

   pokaż komentarz

   @Anaris: kiśnij sobie z dala ode mnie. Nie jestem ani mordercą ani złodziejem a jak chcesz sie z kimś powyzywac w internecie to znajdz sobie podobnego polglowka pajacu.

  •  
   T.....5

   +11

   pokaż komentarz

   przejrzałem Twój profil i widzę, że podjęcie dyskusji było błędem.

   @samowyzwalacz: Wiadomo, że było błędem. Gdzie ty się pchasz do dyskusji, skoro twoje wszystkie ,,argumenty" można zbić jednym zdaniem?

   To nie przez ,,złą Amerykę" w kraju gdzie plony można zbierać 3 czy 4 razy w roku panuje głód.

   ,,A może są malutkim i przeludnionym kraikiem?"

   Jakbyś zadał to pytanie, to już piszę, że mają 10 milionów mniej ludności niż Polska, a 3 razy większą powierzchnię niż nasz kraj.

  •  
   s...........z

   -5

   pokaż komentarz

   @Tical25: ile ty masz tych kont?

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: Nie kryzys tylko realny socjalizm? Przecież to tożsame ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Kuba jednak też ma sankcje, ma gorsze warunki do upraw... a jednak socjalizm nie rozrósł się tam aż tak, że ludzie muszą głodować.

   @7oo-: Skoro Kuba, kraj komunistyczny, z podobnymi sankcjami, daje sobie jakoś radę... to może jednak nie socjalizm jest przyczyną upadku Wenezueli?

  •  

   pokaż komentarz

   ile ty masz tych kont?

   @samowyzwalacz: Serio jesteś na tyle głupi, że zamiast użyć argumentów wolisz pisać, że jestem multikontem?

  •  
   t.....n

   +1

   pokaż komentarz

   @PowiemCiPa: Socjalizm, socjalizmowi nie równy. Na Kubie jest większa wolność gospodarcza, dlatego panuje tam tylko bieda. Zresztą rynek żywności to praktycznie wolna amerykanka i głód im nie grozi.

  •  

   pokaż komentarz

   @troodon: to może niech @7oo- doprecyzuje jaki socjalizm prowadzi do upadku, bo jego komentarz sugeruje jakoby każda forma socjalizmu miała takie same konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   to może niech @7oo- doprecyzuje jaki socjalizm prowadzi do upadku,
   @PowiemCiPa: Każda regulacja prowadzi do kolejnych regulacji, jeżeli ten cykl nie zostanie przerwany to dostaniesz to co w Wenezueli.

  •  
   s...........z

   -3

   pokaż komentarz

   @Tical25: Byłem na tyle głupi, żeby zacząć kopać się z koniem. Wystarczyło zasugerować, że ustrój tego kraju to nie jedyny powód jego problemów, żeby zostać zwyzywanym przez kogoś kto pod sztandarem "wincyj kapitalizmu" jest gotowy rozszarpać każdego, kto nie podziela jego ideologii. Tak prosty schemat myślenia i bronienie go w necie w tak zawzięty sposób wskazuje raczej na wysoki poziom głupoty po waszej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczyło zasugerować, że ustrój tego kraju to nie jedyny powód jego problemów

   @samowyzwalacz: Co to za inne problemy?

  •  

   pokaż komentarz

   @samowyzwalacz: Jakie inne problemy mogą powodować że pola nie są uprawiane, a papier toaletowy nie produkowany?

  •  

   pokaż komentarz

   kiśnij sobie z dala ode mnie. Nie jestem ani mordercą ani złodziejem a jak chcesz sie z kimś powyzywac w internecie to znajdz sobie podobnego polglowka pajacu.

   @samowyzwalacz: Oczywiście że jesteś, ten kto popiera socjalistów ma krew na rękach. I to jest niestety smutny fakt.

   @PowiemCiPa: Oczywiście, obecnie socjalizm jest tak rozrośnięty, że praktycznie każda jego forma prowadzi do upadku, bo umiarkowany socjalizm uważany jest za "krwiożerczy kapitalizm". A jak już państwo zacznie się mieszać pomiędzy decyzje 2 niezależnych do tej pory podmiotów, to wszystko zaczyna się staczać po równi pochyłej.

   Ale debile nie rozumieją, że np. powszechną edukacją powinny się zajmować fundacje, a nie państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @PowiemCiPa: Bardzo mnie cieszy, kiedy w komentarzu do poważnego jakby nie było artykułu, opisującego prawdziwe dylematy i problemy prawdziwego świata, ktoś używa słowa "może", sugerując tym swoje zastanowienie nad alternatywnymi tłumaczeniami społecznych problemów bynajmniej nie tylko współczesności.

   W swojej pisanej do szuflady na razie i bardzo powoli, z racji innych, mniej szlachetnych :-) zajęć, książce mam taki fragment, w którym staram się, bynajmniej nie opowiadając się za rewolucjami i socjalizmem, zwrócić jednak uwagę na fakt, iż rewolucje, poczynając od powiedzmy powstania Spartakusa a kończąc na Hugo Chavezie, nie biorą się z nikąd. Wspominam tam wiec sobie w takim pseudo-kazaniu za pewnym zmarłym już felietonistą wrocławskim, za co z góry przepraszam osoby kazań nie lubiące, o Chavezie...

   "Kiedy planowałem napisanie tego oto kazania umarł pewien władca. Media całego bogatego świata opisywały go jako autokratę i populistę gwałcącego międzynarodowe normy, jakimi rzekomo rządzą się wyłącznie kraje praw człowieka i demokratycznej władzy. Niewielu na Zachodzie chciało oficjalnie dostrzec, iż z jakiegoś powodu władca, który umarł wybierany był w swoim kraju w sposób demokratyczny aż 15 razy. W państwie, którym rządził zatroszczył się nie o garstkę bogatych, lecz o masy biednych upowszechnił edukację (dopiero w XXI wieku po Chrystusie!), wyeliminował analfabetyzm, rolnikom rozdał ziemię, zapewnił swoim obywatelom powszechną opiekę zdrowotną, zredukował problem niedożywienia i głodu oraz zmniejszył rozwarstwienie społeczne. Likwidując monopole energetyczne i nacjonalizując je, zapewnił dostęp do energii elektrycznej masom, które elektryczność znały wcześniej tylko ze słyszenia. W skali całego kraju obniżył dług publiczny i doprowadził do wzrostu gospodarczego. Nie da się jednak ukryć, że by dać coś biednym, zabrać musiał bogatym a to nie odbyło się bez oporu z ich strony.

   Istnieje konflikt. Z jakiegoś powodu my, którzy mamy władzę i przypisujemy sobie prawo do dysponowania zasobami planety, mamy tendencję zapominać o tym, w jakim celu obdarzono nas tym wszystkim, co posiadamy. Siłą bezwładności docieramy do miejsca, w którym muszą nam o tym przypominać inni, bywa, że z czasem nawet gorsi władcy od nas, jednak na początku, kiedy przeciw nam występują - lepiej odpowiadający na wołanie ludu. Nie biorą się z nikąd - choć stawiamy granice i budujemy mury, które upadają. Być może jest to proces nieunikniony a każdy porządek tak, jak ma swój początek, tak musi mieć i swój schyłek i koniec. W kraju, w którym teraz żyję [mieszkałem wtedy w Polsce - dopisek z teraz] widziano wiele ustrojów. Tworzyli je ludzie zwyciężający boje o władzę z innymi, którzy przegrywali bitwy ale nie ustawali w walce do czasu, aż też zwyciężyli. Jedni - jak pisał pewien bajarz z kraju sąsiedniego - nieśli na sztandarach słowo "lud", inni zaś słowo "naród", wszyscy mieli racje, często racje stanu. I dzisiaj są tacy, którzy z niesmakiem spoglądają, być może i słusznie, na rzeczywistość wokół, czując, że nie o taki świat, w którym żyjemy, chodziło tym, co o coś walczyli. Że słowo "Solidarność" miało mieć jakieś inne znaczenie i nie tylko w historii. I słyszymy pieśni o znanym jakby refrenie i z bohaterem już znanym... "

  •  

   pokaż komentarz

   @PowiemCiPa: Doprawdy, nie było rajsko-dobrze prostemu człowiekowi ani przed rewolucją październikową w carskiej Rosji, ani przed socjalizmem w Wenezueli. A z kim zadarł Chavez łatwo sobie wydedukować z kalendarza wydarzeń na stronach BBC (BBC News Timeline: Venezuela). Mając takie siły w opozycji, trudno o inny koniec. No cóż. Dla mnie, nieco podstarzałego pewnego człowieka historia to znana. Urodziłem się w rodzinie inwalidów, którym socjalizm dał pracę, mieszkanie i możliwość godnego wyedukowania i wykarmienia trójki dzieci. Dziś Jeden Osiem L, za którym przepadam, "śpiewa": poziom życia w Polsce spadł poniżej minimum, sześćset złotych na początek... " - no może przesadził, i coś się zmienia. Ale byłem w NZ, USA, teraz jestem już chwilę w UK, gdzie m.in. Polki chodzą z wózkami z dziećmi po ulicy, jak za moich lat młodych w Polsce (doprawdy, socjalizm nie tylko "na bagnetach" utrwalał się w PRL-u). Ale no cóż, banki, korporacje, 1% światowych bogactw dla ilu to procent ludzkości? Wynagrodzenia w Polsce za tę samą pracę trzy razy niższe niż na zachodzie Europy, ale to przecież lepiej niż w Chinach albo w Indiach. A ile płacą za pracę dzieciom w kopalniach metali ziem rzadkich do smartfonów w Afryce? Hm... Rynek, kapitalizm - to też jakiś porządek wedle którego się rządzimy jako gatunek. My. Nikt inny. Ciekawe..., ciekawe... W każdym razie dziękuję raz jeszcze za to "może". To mi znamionuje otwartość umysłu spotykaną niestety nie często. Ja tam ciągle nie wiem nic do końca i przyglądam się uważnie wszystkiemu... w tym sobie :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Przypuszczam, że wenezuelskie wyroki typu 20 lat więzienia za aborcje i śledztwa w przypadku poronienia czy matka się do tego w jakiś sposób nie przyczyniła też mają tutaj jakiś wpływ.

 •  

  pokaż komentarz

  Nędza w Wenezueli szansą dla nas piwniczan! Nie wiem jak Wy, ale ja już stawiam pułapki na myszy, ściągam pajęczyny, wynoszę stare graty, wstawiam okno i załatwiam sobie kobietę z Wenezueli.
  Protip dla was:
  znajdź sobie żonę z Wenezueli
  żona prawem, nie towarem!

 •  

  pokaż komentarz

  Szach i mat na socjalistów, teraz nawet by nie mogli rozdawać wenezuelskiego 500+ bo kobiety nie mogą mieć dzieci.. no chyba że ukradną ( ͡° ͜ʖ ͡°).