•  

  pokaż komentarz

  ok dla tych co nie mieli angielskiego:)

  Wstęp jest o tym, że dzięki postępowi technicznemu i miniaturyzacji, w komórkach możemy umieścić mnóstwo elektroniki, która będzie kontrolować procesy zachodzące w nich.
  Naukowcy z Barcelony, zrobili bardzo małe chipy i włożyli do żywych komórek i komórki przeżyły.
  No i to na tyle, naukowcy są pełni nadziei, że w przyszłości uda się to rozwinąć i wykorzystać do wykrywania chorób.

  Swoją droga zastanawia mnie, jak i ile tych chipów chcą nawtykać w człowieka, bo ilość komórek w moim ciele wydaje się dość znaczna. I co będzie zbierało i analizowało te informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kedaar: bo ilość komórek w moim ciele wydaje się dość znaczna
   mało tego- cały czas obumierają i na ich miejsce powstają nowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @kedaar: Komórki w ciele mają taką właściwość, że mogą się ze sobą komunikować między innymi dzięki błonom półprzepuszczalnym.

  •  
   k......k

   +20

   pokaż komentarz

   @kedaar:
   "...w komórkach możemy umieścić mnóstwo elektroniki, która będzie kontrolować procesy zachodzące w nich."

   Z jednej strony piękna sprawa. Ale jak zwykle jest jakieś "ale".
   Czytam ostatnio "Przestrzeń objawienia . Migotliwa wstęga" - Reynolds Alastair.
   W skrócie: Jest sobie rok ok, 2500 , Ludzie potrafią żyć już kilka stuleci dzięki naładowaniu się elektroniką i nanomaszynami, najnowsze egzemplarze stają się praktycznie nieśmiertelne. Aż pewnego razu pojawia się wirus -ani w pełni biologiczny, ani w pełni wirus komputerowy. Jest to hybryda obydwu postaci. Potrafi przejąć kontrolę nad całą tą elektronikę, którą są nafaszerowani ludzie i wchłonąć ja w siebie. Cała ludzka maszyneria kontrolująca procesy jest od tej chwili częścią wirusa. Nie tylko jest zarażona, ale staje się samym wirusem. Choroba działa także na urządzenia czysto elektroniczne (roboty). W zasadzie wchłania wszystko co jest na odpowiednim stopniu złożoności.
   W jednej chwili ludzkość musi się cofnąć kilka wieków wstecz aby móc funkcjonować, musi zrezygnować ze wszystkich ulepszeń, które do tej chwili z takim zapałem wprowadzała już nawet do własnego ciała. Okazuje się, że trzeba powrócić do dawnych technik produkcji i komunikacji. Wiele teorii trzeba odkryć ponownie gdyż były już dawno zapomniane, a obecne bazy danych przepadły wraz z większością cyfrowego świata.
   Chcę zwrócić jedynie uwagę, że z czasem ludzie przez coraz głębsze ucyfrowienie własnego ciała będą narażenie na zupełnie nowe zagrożenia. Choć ta cyfryzacja będzie ich wspomagać w utrzymaniu jak najdłużej doskonałej kondycji, to także narażą ich na natychmiastowe "wyciągnięcie wtyczki z gniazdka", jak i pewnie szereg innych rzeczy związanych z updetowaniem, licencjonowaniem, patentami i takimi tam.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiczek:
   Nie cierpie jak ktoś tak zrzędzi nad nowymi technologiami..

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiczek: swietnie, czili mam do wyboru zyc 500 lat ryzykujac ze jak cos nawali to zgine, albo zginac odrazu(tzn po 70latach), hmm trudny wybor. ja tez lubie SF bo jest troche sience i jest troche fiction, ale nie ma co panikowac, tzn wyskakiwac z teoriami wyssanymi z palca. wirus komputerowo-ludzki czarna dziura w zderzaczu hardonow pochlonie ziemie? nie wiem co bedzie za 500lat ale na razie wszystko co wiemy przeczy temu. wiec nie ma racjonalnych powodow by nie isc w ta strone, zwlaszcza ze zyskac mozna bardzo duzo

  •  

   pokaż komentarz

   @wowuser: Ja tam wole żyć 70 lat niż przestać być człowiekiem tylko mieszaniną biologiczno-mechaniczną w dodatku ni do końca wiadomo czy nie kontrolowaną przez kogoś. Wiadome jest, że urządzenia elektroniczne łatwiej jest kontrolować od istot żywych.
   @sorek: Nie każda nowa technologia jest pożyteczna.

  •  
   k......k

   +1

   pokaż komentarz

   @sorek:
   @wowuser
   w który momencie zrzędzę? :D Piszę tylko aby nie przyjmować wszystkiego "na hurra", tylko zastanowić się także nad konsekwencjami. Czy ja pisze jakimiś innymi literami, czy co?

 •  

  pokaż komentarz

  super, czekam na układy crackujące komórki rakowe

 •  

  pokaż komentarz

  Naukowcom udało się wszczepić serwer WWW do pojedynczej komórki - na taki news czekam ;)

 •  

  pokaż komentarz

  a będzie można otworzyć konsole i sobie wpisać god mode'a?

 •  
  m....1

  +9

  pokaż komentarz

  teraz żałuję,że uciekałem z Biologii :(