•  

  pokaż komentarz

  Jako ciekawostkę dodam, że nie są to najdrastyczniejsze zdjęcia z tego, co wyprawia ISIS. Są jeszcze gorsze filmy, choć ciężko to sobie wyobrazić. Europa nie ma bladego pojęcia jaka to dzicz i czym to grozi w skali całego kontynentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarna_sraczka: I to jest dopiero najgorszy dowód sp%$$#??enia tego świata. Bo o okrucieństwie w czasie drugiej wojny mogliśmy się dowiedzieć tylko z opowieści czy odnajdowaniu takich miejsc jak Katyń. A tam dzicz dzisiaj kręci sobie filmiki, jeszcze z dumą się chwali na cały świat, a cały poprawny politycznie świat ma to gdzieś... Dawniej jak docierały informacje o takim okrucieństwie z opowieści czy przekazów innych ludzie nie chcieli wierzyć bo się zwyczajnie w głowie nie mieściło że ktoś może być zdolny do takiego bestialstwa. Dziś kiedy ma to podane "na tacy" nie chce wierzyć bo nie pasuje to do jego spaczonego obrazu świata "równości i braterstwa"

  •  

   pokaż komentarz

   @czarna_sraczka: tak, masz rację jest to dzicz. Są cywilizacyjnie o 400-500 lat cofnięci, bo dokładnie w ten sam sposób Zachodnia Europa robiła inwazje w Azji, Afryce czy na kontynentach amerykańskich. Są dla nas ogromnym zagrożeniem, ale takim samym jak "Zachód" na ich ziemiach po dziś dzień. Nie bronię tych chorych p%?#%ów, chodzi mi tylko o to, że niewinni ludzie cierpią, a "elita" ciągnie za kolejne sznurki i ma w dupie swoich obywateli. Wyp@?$?#!my ich z Europy i zakażmy im całkowicie wjazdu. Najwyżej będą mordować się między sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: Dokładnie, z opowieści o 2 wojnie światowej nie mogłem uwierzyć że brano jeńców i dla zabawy przejeżdżano gąsienicą czołgu, no ale dzięki filmikom od ISIS zobaczyłem jak to faktycznie mogło wyglądąć ( ͡° ʖ̯ ͡°) To co się mówiło z opowiadań z 2 wojny światowej to dziś oglądamy z filmiów od ISIS ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaser: "do czego doprowadziła lewacka tolerancja i poprawność polityczna" - chcesz mi powiedzieć, że tolerancja w europie doprowadziła do obcinania głów i rzezi w państwie islamskim? Ja p$!?%?!ę, ale masz zryty beret kolego :) To jest ta wasza prawacka "żelazna logika"?

   To ja ci powiem, że ci co mordują to prawaki, tylko islamscy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Mam podobnie. Też jak słyszałem historie z czasów 2 wojny światowej jak wykrajano kobiecie w ciąży dziecko z brzucha na żywca to mój mózg to wypierał, bo po prostu nie mogłem uwierzyć ,że ktoś jest do czegoś takiego zdolny. Nie chciałem nawet wierzyć ,że to była prawda. A po obejrzeniu paru takich filmików jestem w szoku ,że takie rzeczy się dzieją. Dla mnie nawet rozkrojenie żaby było by traumatycznym przeżyciem, a co dopiero człowieka. Dla nich to normalka i sprawia im to radość. Lewactwo chce z nimi walczyć pokojowymi metodami żeby "nie zniżać się do ich poziomu". A niestety tu trzeba silnej ręki. A my jeszcze ich wpuszczamy do siebie i gościmy. Jeszcze się ukrywa i kasuje tego typu filmiki bo są straszne? Jak nie będziemy uświadamiać ludzi z czym mamy do czynienia to będziemy mieli takie widoki na żywo i już się tego tak łatwo nie ukryje.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Tak, zapewne jeszcze wolnorynkowcy. Muzułmanie to prawaki i właśnie dlatego europejskie lewactwo tak ich umiłowało i zrobiło z nich swoich ulubieńców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: jakich znowu ulubieńców, zejdź na ziemie. To że na dzikim wschodzie jest wojna, to nie jest wina lewicowej ideologii... Muzułmanie to muzułmanie, ale ideologia tępienia i gnojenia wszystkiego co "inne", jest bliższa prawicy (i sami to tutaj pokazujecie wykopki). Przykre, ale prawdziwe. Możecie minusować, ale i tak prawdy w ten sposób nie oczarujecie :)

   Równie dobrze można zatytułować to prawackie arcydzieło takim tekstem: "Islamska prawica, morduje w imię wiary". Jakiś czas temu był news, że islamiści zrobili wjazd do gejowskiego klubu. Aż żal było czytać komentarzy prawaków, jacy to dumni byli ze swoich prawackich odpowiedników :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Na dzikim wschodzie jest wojna, bo wywołał ją wielki obrońca pokoju i demokracji - usa, w celu położenia łapy na ropie i utrzymywania hegemonii dolara w globalnej gospodarce. Natomiast lewactwo na siłę i z wielką determinacją dąży do tego, by ta wojna przeniosła się też na zachód i gnoi każdego, kto się temu sprzeciwia używając ulepszonej komunistycznej nowomowy, tj. robiąc z każdego rozsądnego człowieka rasistę, nazistę, ksenofoba, do tego kompletnie przeinaczając znaczenie słów. A ta słynna tolerancja lewicy do inności polega na tym, że tolerowani są tylko ci, co myślą tak jak oni.
   Ale jeśli dla ciebie świat zaczyna się i kończy na wykopie, to luz, dalej dzielnie walcz z prawactwem wśród wykopków i obwiniaj ich za najgorsze co cię w życiu spotkało, czyli dostanie minusa na portalu z obrazkami.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast lewactwo na siłę i z wielką determinacją dąży do tego, by ta wojna przeniosła się też na zachód i gnoi każdego, kto się temu sprzeciwia używając ulepszonej komunistycznej nowomowy

   @Legion616: odstaw te piguły :) Niczym nie poparte pieprzenie w stylu: "żydzi rządzo światem i knujo za plecami". Prawica jest niebezpieczna i najbliżej jej do przekroczenia pewnych nieprzekraczalnych granic, np. segregowania na podludzi i prawilnych polskich Polaków czy tam innych brytyjskich Brytyjczyków - co rodzi np. takie sytuacje, że Polacy są szczuci w GB. Pewnie dlatego, nikt rozsądny nie dopuszcza was do głosu. Chociaż osobiście uważam, że powinno się wam pozwolić gadać, bo i tak orzecie się sami. Trochę populizmu, a potem i tak wychodzi prawdziwa kuc-natura :)

   Chociaż z drugiej strony w GB dali gadać jednemu prawakowi, który po brexit'cie podkulił ogon i schował się do budy.

  •  

   pokaż komentarz

   A tam dzicz dzisiaj kręci sobie filmiki, jeszcze z dumą się chwali na cały świat, a cały poprawny politycznie świat ma to gdzieś...

   @przemomemoo: poczekaj aż zaczną robić dokładnie to samo, ale w Niemczech, we Francji lub w Szwecji. Skończy się polityczna poprawność.

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Czyli stosujesz starą taktykę geobbelsowej manipulacji i nieskończonego zaprzeczania rzeczywistości. To lewactwo segreguje obecnie ludzi stosując odwrócony rasizm, to lewactwo wprowadza nowy odpowiednik stalinowskiej cenzury, to lewactwo doprowadza do niepokojów społecznych w Europie, prowadząc do nieuchronnej radykalizacji społeczeństw, ale oczywiście największym problemem według lewactwa jest to, że jakiś kuc coś tam gada pod nosem. Swoją drogą nawet w gadaniu najgłupszy prawak roznosi lewactwo w pojedynku na argumenty, bo wy nie macie żadnych, macie tylko wrzask, populizm i krzyczenie o rasizm, tfu!
   Żenada, ile wam płacą za doprowadzanie do wojny, czy jednak robicie to wszystko za darmo, bo jesteście opętani nienawiścią do Europejczyków i chcecie patrzeć po prostu jak świat płonie? Jestem bardzo ciekaw co wami kieruje i co siedzi w waszych zwichrowanych umysłach, bo skale absurdu przekroczyliście już dawno.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Niestety wątpię. Granica już była przekroczona, żołnierzowi została obcięta głowa maczetą na środku miasta. I co? I nic, przecież nic się nie stało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Hahaha to się wyrzygałeś w końcu :D Serio nie widzisz żadnej paranoi w tym co piszesz?
   No człowieku, płacą mi za doprowadzenie do wojny! Wyobrażasz to sobie, żydy mi płaco xD Tacy jak ty, pewnie uwierzą nawet, że ruskie mgłę rozpyliły nad Smoleńskiem, a Tusk dobijał ludzi lugerem... Rzucasz jakimiś ogólnikami ze swoich urojeń i to są te twoje argumenty?

   Jeszcze raz powtarzam, zmniejsz dawki :)

   Co się miało stać, po odcięciu głowy przez jakiegoś zj!%?, według ciebie? Odpowiedzialność zbiorowa?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Czyli tak jak myślałem robisz to za darmo, z czystej chęci obserwowania okrucieństwa wojny. Jest jeszcze możliwość, że rzeczywiście wierzysz w te bajki, które lewactwo sobie uroiło i oficjalnie głosi dla mydlenia oczu imbecylom, w takim razie ze swojej strony radzę byś te dawki zwiększył, bo nie posiadasz żadnego kontaktu z rzeczywistością.
   A tuska z lugerem we mgle sam żeś przytoczył, czyli dalej pokazujesz co ci tam w głowie siedzi. W zasadzie to odpowiedziałeś niechcący na moje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Przecież powiedziałem, że żydy mi płaco, nie wierzysz? W tytule przelewu zawsze jest: "wynagrodzenie za brudną rasowo Europę" :) To wy z mordami zasłoniętymi wychodzicie na ulicę dym robić, nawoływać do nienawiści, atakować ambasady rosyjskie i palić symbole, które waszym zrytym łbom oczy kłuje. Przypominacie właśnie tych rozwrzeszczanych muzułmanów, przed którymi tak strasznie się bronicie. Hasła tylko inne.

   źródło: xl.cdn02.imgwykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: CO? Przespałeś ten okres, jak wyszło na jaw że spalenie budki rosyjskiej ambasady było prowokacją mającą zwalić winę na narodowców czy może klasycznie stosujesz technikę wyparcia bo nie pasuje do twojej zwichrowanej ideologii? Posłusznie zamykasz oczy, by nie widzieć burdy i rozróby antify w niemczech, czy zamieszek wywoływanych przez lewicowe młodzieżówki we francji? A może według ciebie to prawicowe grupy? To wy depczecie symbole narodowe, bo dla was jakakolwiek przynależność narodowa to faszyzm i nawołujecie do nienawiści wobec każdego kto nie jest z wami.
   Swoich ulubieńców nie musisz wklejać, wiem że nie możecie przeboleć że tych rozwrzeszczanych śniadych na naszym podwórku nie ma, tak jak na zachodzie, ze wszelkich sił próbujecie nadrobić tą różnicę, ale niedoczekanie wasze, na szczęście wasza marksistowska propaganda nie znajduje tutaj żyznego gruntu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: aa tak zapomniałem jeszcze o wiecznie sprowokowanych sebkach ;) Jak prawica maszeruje i jest dym, to na 100% prowokacja lewaków, ale jak już lewaki maszerują i jest dym, to na pewno dlatego, że lewaki to dresiarze i kibole :) Tęczę to pewnie sam Biedroń spalił nie? Fuck logic...

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Widzę, że próbujesz zawęzić dyskusję do polskich sebków, umyślnie ignorując resztę tematów. Zapewne liczysz na to, że zacznę tych sebków bronić, a tu niespodzianka bo bandyctwo to bandyctwo i stawiam ich na tej samej półce co lewicowych zadymiarzy, komunistów i innych szkodników. Ale jeśli rzeczywiście to ci siedzi w głowie i uroiłeś sobie, że prawica to tylko maszerujące sebki, a wszyscy inni to miłująca wszystkich lewica to bij dalej tego chochoła i koniec tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: Stary, ty uroiłeś sobie, że lewica to ludzie chcący wywołać wojnę w Europie i opłacający ludzi, którzy mają takową wywołać... Tego nawet nie trzeba komentować ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: Jeszcze rok temu gadałem tak jak ty, ale obserwacja tego co się dzieje w Europie, kłamiący jednym głosem politycy i wspólna propaganda mediów, do tego usilne zaprzeczanie wszystkiemu przez lewicę, zamykanie ust obywatelom, stawianie śniadych przybyszów ponad prawem przy jednoczesnym zacieśnianiu tego prawa wobec rdzennych obywateli sprawia, że już innej opcji nie widzę. Wszystko to co wymieniłem nieuchronnie będzie dążyć do radykalizacji rdzennych Europejczyków w formie zwykłej obrony, jak i do radykalizacji przybyszów, bo bezkarność uaktywnia najgorsze cechy. Konsekwencje długofalowe takiego działania nietrudno sobie wyobrazić i to nie prawica będzie temu winna. Na początku myślałem, że to zwykła głupota, choroba psychiczna lewicy, ale to jest zbyt skoordynowane, by działo się przypadkowo. Ale oczywiście zaprzeczysz każdemu napisanemu tu słowu.

 •  

  pokaż komentarz

  Raczej do czego doprowadziła polityka rządów Stanów Zjednoczonych, wraz ze ślepo zapatrzoną w nich UE

  źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to ciągle wisi na youtube? ;o

  •  

   pokaż komentarz

   @VLAD_PALOWNIK: Nie porównuj NKWD do SS. Rosjanie to ponoć dzicz totalna była, SS mimo popełnionych zbrodni jednak było ponoć inne.
   Rosjanie jak wpadali to gwałcili i rabowali co się ruszało i świeciło, coś jak ISIS ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @VLAD_PALOWNIK: No nie za bardzo, metody SS i NKWD były bardziej humanitarne.

   @defoxe: Mylisz NKWD z armią czerwoną, NKWD akurat miało dosyć humanitarną metodę egzekucji - strzał w tył głowy który powodował natychmiastową śmierć. Porównaj sobie to do tego co robi ISIS

  •  

   pokaż komentarz

   Mylisz NKWD z armią czerwoną,

   @Myrten: Tak masz rację, chodziło mi bardziej o różnicę - Rosjanie/Niemcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @defoxe a Niemcy na froncie wschodnim to niby co robili? Też gwalcili, grabili i palili wioski, mordowali Żydów, inteligencję itd. Rosjanie robili dokładnie to samo przeprowadzając ofensywę w 43-45. Poza tym nie zapominaj, że załogi obozów śmierci stanowili SS-mani, enkawudzisci służyli w nieporównywalnie bardziej znośnych łagrach.

  •  

   pokaż komentarz

   Rosjanie jak wpadali to gwałcili i rabowali co się ruszało i świeciło

   @defoxe: NKWD to nie Rosjanie tylko Żydzi tak jak cała wierchuszka Związku Sowieckiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @devs: Amerykanie też gwałcili i kradli podczas wyzwalania Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: przecież NKWD też dopuszczało się potwornych zbrodni. Jak sowieci się wycofywali z Lwowa po ataku 3 rzeszy, to NKWD przybiło dzieci z sierocińca gwoździami do ścian, potrafiło spalić całe wsie z jej mieszkańcami (w tym kobiety i dzieci), torturowało okrutnie swoich więźniów, w kraju działały trójki NKWD, obozy też były pod jego zarządem, wszędzie dopuszczano się strasznego terroru. I nawet nie mówię już o skali, bo to nie ma porównania.

  •  

   pokaż komentarz

   @supermoc Stalin, Molotow, Ordzonikidze, Beria, Mikojan (władcy Rosji w czasach stalinizmu) to Gruzini i Ormianie. Żydów w politbiurze za czasów stalinizmu było niewielu, bodaj dwóch. Czekę (protoplaste radzieckich Organów) założył polski szlachcic Dzierżyński. Żydów było sporo w partii bolszewickiej i komitecie centralnym aż do wzrostu nastrojów antysemickich w latach 50 i 60, ale prócz Trockiego, który był archetypicznym żydobolszewikiem (był ateistą, z wyrokiem śmierci wydanym przez rosyjską gminę żydowską), Żydzi nie rządzili ZSRR. Tak jak wspomniałem, rządzili ludzie z Zakaukazia.
   Co do Amerykanów: owszem, na froncie zachodnim dochodziło do gwałtów i grabieży, ale bardzo sporadycznie. We Francji i Holandii żołnierze amerykańscy nie mieli problemu z zaliczeniem jakiejś laski, bo mnóstwo wręcz lgnelo do jankesow, co jest udokumentowane nie tylko przez amerykańskich dziennikarzy, ale również przez francuskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @devs: Gruzini, Ormanie, Polacy, Żydzi, ale prawie żadnych Rosjan. Dlaczego więc ciągle tak nienawidzicie tych Rosjan. To oni są ofiarą tego systemu. Największą.

   dochodziło do gwałtów i grabieży, ale bardzo sporadycznie.

   O tak? A masz dane czy tak po prostu napisałeś "sporadycznie".

   e Francji i Holandii żołnierze amerykańscy nie mieli problemu z zaliczeniem jakiejś laski, bo mnóstwo wręcz lgnelo do jankesow, co jest udokumentowane nie tylko przez amerykańskich dziennikarzy

   Tak zawsze tłumaczą się gwałciciele. A relacje amerykańskich dziennikarzy są tak wiarygodne jak relacje sowieckich dziennikarzy o armii czerwonej. Poza tym żołnierz nie jest od zaliczania lasek na terytorium wyzwalanym, bo to jest po prostu nieprofesjonalne. To tak jakby lekarze zaliczali po kolei pacjentki które mają leczyć. Jak raz się zdarzy ok, ale nie może to być na szeroką skalę. Jak chcieli sobie zaliczać to mogli to robić w Brytanii gdzie większość stacjonowała przed lądowaniem w Europie bo tam sytuacja była najbardziej zbliżona do pokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcieli sobie zaliczać to mogli to robić w Brytanii gdzie większość stacjonowała przed lądowaniem w Europie bo tam sytuacja była najbardziej zbliżona do pokoju więc nie można by powiedzieć że meili przewagę psychiczną. To że ktoś lgnie gdy widzi pierwszy raz od wielu lat wojska które nie chcą go zabić nie oznacza że jest chętny na numerek. Ja bym nigdy nie wykorzystał takiej sytuacji bo wiedziałbym, że to nie do mnie lgnie tylko to taka reakcja psychiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisaros: Czytaj uważnie, bo ja tylko piszę o metodzie egzekucji... O wiele lepiej jest dostać kulę w tył głowy niż mieć odciętą nożem na żywca powoli głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Humanitarne? XDDD Skisłem, zapraszam do muzeum w Sztutowie albo Oświęcimiu, zapłać za przewodnika to Ci opowie jak bardzo humanitarne miało podejście SS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Birkin: Zobacz sobie filmiki ISIS to zrozumiesz czemu tak uważam.

  •  

   pokaż komentarz

   @supermoc Ad 2) na Wyspach też zaliczali ( ͡° ͜ʖ ͡°) co ja Ci poradzę, że Jankesi się podobali Europejkom, które chętnie się im oddawały. Dane są jasne, https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rape_during_the_occupation_of_Germany
   Amerykanie, w przeciwieństwie do ,,wyzwolicieli" z ACz, nie mieli oficjalnego przyzwolenia na gwałty na niemieckich kobietach i byli za to karani.
   Ad 1) Rosjanie stanowili ponad 2/3 uczestników zjazdow partii bolszewickiej, obsadzili też większość najważniejszych stanowisk w nkwd i ACz (większość kadry oficerskiej), to wreszcie rękami rosyjskich robotników i chłopów dokonano rewolucji '17. Lenin (sam miał korzenie rosyjsko-niemieckie) uważał Rosjan za naród niezdolny do samorządzenia, uwiklany w waśnie rodowe i mizerny intelektualnie. Nie był w tym daleki od prawdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Oglądałem większość tego czegoś, nie przeraża mnie taki widok bo historia już nie raz udowodniła do czego ludzie są zdolni. Moim zdaniem ISIS jest takim samym zagrożeniem jak NSDAP z Hitlerem na czele czy KGB ze Stalinem. Wszystkie tego typu ugrupowania z ich zamiarami są takie same, tak samo karygodne, niehumanitarne, niedopuszczalne i powinny być ścigane z założenia. Na poziomie HUMANITARNYM czym różni się zmuszanie dzieci do obcinania ludziom głów (tu ISIS) od zmuszania 180 osób do przebywania w jednym pokoju 5x6 metrów we własnym gównie, pocie, bez jedzenia i picia przez kilka lat tylko po to, żeby wszystkich więźniów ostatecznie wysłać na marsz śmierci. Poczytaj sobie jak traktowano ludzi w obozach zagłady to na pewno zmienisz zdanie odnośnie humanitaryzmu ISIS vs SS vs KGB. Wszystko to jeden pies.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: zapomniales o calym worku patentow nkwd np wrzucanie do piecy hutniczych

  •  

   pokaż komentarz

   @devs: mieszasz lata, w latach 20 zydzi stanowili 40% aparatu represji ZSRR w momencie założenia NKWD w latach 30 byl moment gdzie żydzi stanowili prawie 60% stanu tej instytucji nie wiele slabiej wypadali w NKGB. Oczywiscie im wyżej w systemie wladzy tym odsetek byl wyższy. Przyszły czystki Stalina i ich stopniowo odsunięto od władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Slon: albo o biciu w twarz tak długo, aż krew nie tryśnie z uszu, a mózg sam nie wypłynie. Albo patent z uduszeniem się własnymi, wcześniej obciętymi narządami rodnymi (męskimi).

   @Myrten czytałem uważnie. Jestem w gorszej pozycji w tej rozmowie. Często w Rosji Sowieckiej nie było jako takich oficjalnych egzekucji. Po prostu pozbywano się ludzi w różny sposób. Zwał jak zwał, efekt był ten sam. Ponadto zbrodnie NKWD są bardzo słabo udokumentowane. Często nie wiadomo, jak ludzie ginęli, albo nawet gdzie ginęli i gdzie ich pochowano. Z ISIS jest zupełnie odwrotnie. Wszystko ładnie podane na tacy.

   Jeżeli się tym interesujesz, to są jeszcze filmy ze zbrodni wojennych w Czeczenii. ISIS nie było poerwsze i jedyne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Sorry stary, ale jesteś jakimś ciężkim idiotą zaślepionym ideologią. Strzał w tył głowy humanitarny?!
   Poza tym NKWD, Czeka, SS, Gestapo prześcigało się w torturach i maltretowaniu ludzi.
   Weź człowieku przemyśl swoje życie i poczytaj trochę o tamtych formacjach.
   Przed jeńcami była długa droga do egzekucji, pełna cierpienia, upokorzeń, bólu i katorgi.
   No ale tak, jesteś prawakiem, więc dla Ciebie SS to dżentelmeni w super mundurach, nie to co ta dzicz z ISIS.

   Rozumiem, że dla Ciebie: wyrywanie paznokci, wbijanie szpilek pod paznokcie, bicie godzinami, głodzenie to humanitarne w porównaniu do uciętej głowy.
   Co Ty sobie myślisz? Że zabijali tylko strzałem w tył głowy?
   Zlituj się...

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile czystki z '37 nie były wymierzone w Żydów. A co do tych odsetków, to proszę o jakieś źródła. Mimo wszystko w NKWD większość służbistow stanowili Rosjanie, a szefem NKWD był najpierw Jeżow - rodowity Rosjanin-proletariusz, a później Beria - Gruzin, protegowany Łakoby, a następnie jego kat. Jagoda, z pochodzenia Żyd, szef służby bezpieczeństwa przed czystkami, padł ich ofiarą, bo był związany z Kirowem, od którego zaczęła się rzeź partyjniakow.
   Prawdą jest natomiast (być może z tym ci się pomyliło), że ok. 20% funkcjonariuszy ,,polskich" służb bezpieczeństwa po '45 było pochodzenia żydowskiego. Tak przynajmniej wynika z dochodzenia IPN. Przyczyn tego faktu należy szukać w strukturze polskiej partii komunistycznej,w której niemal co drugi członek był tzw. żydobolszewikiem.
   A tak btw. Jeśli czystki były wymierzone w żydów to dlaczego Malenkow nie padł ich ofiarą?

  •  

   pokaż komentarz

   @devs: czystki nie byly wymierzone w zydów, a stara bolszewicka gwardie, zydzi oberwali bo stanowili spory odsetek

   Covering the years of 1934 - 1941,
   Jews: 39 % Russians and Ukrainians 36 % Latvians, Germans, Poles 14% Others 12%
   This is particularly significant since the Jews made up only 1% of the Russian population!

   Jewish Secret Police in the USSR
   By John "Birdman" Bryant
   w latach 1934 - 1941 srednia 39%, z poczatkowych prawie 57 % do 10% w 1941 roku, oczywiscie udzial polaków takze malal.

   zydowskie fora:
   http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3342999,00.html
   http://www.fzp.net.pl/zydzi-i-komunizm/rosyjscy-zydzi-komunizm

   podobnie jak w Polskim przypadku, trudno bylo znlesc zyda jako szeregowego pracownika urzędów bezpieczeństwa, dominowali w kadrze przywódczej.

   20% funkcjonariuszy ,,polskich" służb bezpieczeństwa po '45 było pochodzenia żydowskiego
   ok, ale mialo za plecami NKWD i to oni dobierali sobie kadry, kadry dobierane byly nie w sluzbie polski, a w sluzbie im by trzymac za morde polakow, wiec w podleglych służbach dominowal szeregowy mierny i wierny, najlepiej z glebokiej patologi siedzacy w sanacyjnym wiezieniu

  •  

   pokaż komentarz

   @Birkin: Odpowiedź sobie na krótkie pytanie - wolałbyś dostać kulę w tył głowy czy żeby ci ktoś obciął głowę nie mówiąc już o paleniu czy topieniu żywcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Slon: Standardową metodą egzekucji był strzał w tył głowy, co nie znaczy że nie było od tego wyjątków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisaros: Akurat trochę dokumentacji NKWD naprodukowało, a schemat był następujący:
   1) Zatrzymywali ofiarę
   2) Bili aż się przyzna (stąd najlepiej było się przyznać od razu)
   3) Jak się przyznał(a) to sąd złożony z 3 osób - tzw. troika wydawał wyrok rozstrzelania
   4) Strzał w tył głowy

  •  

   pokaż komentarz

   @Fisek: Jeżeli nie widzisz różnicy między strzałem w tył głowy a powolnym odcinaniem głowy nożem to ja nawet nie wiem jak to nazwać... Nie wiem też co do tego ma ideologia bo piszę też o NKWD...

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: to nie był żaden schemat, choćby ze względu na fakt, że trójki powstały za Jeżowa, a Wielki Terror zaczął się od Jagody. Przy czy wcześniej oczywiście terror także trwał. Trwał też i po rozwiązaniu trójek po 1946 roku (o ile dobrze pamiętam). Poza tym nie zawsze bito, by wymusić zeznania. Często bito, by zabić. Było to zgodne z wolą Stalina, który upatrywał rozwiązań swoich problemów w przemocy, a nie tylko poprzez śmierć. Czyli już 2 punkty ze schematu odpadają.

   Nie twierdzę, że ISIS nie dorównuje okrucieństwu w egzekucjach NKWD, bo dorównuje. Jednak pomniejszanie okrucieństwa komunistów jest po prostu błędne. Napisałem już przykłady egzekucji inne niż przez strzał w głowę, tak samo jak zrobił to @Pan_Slon. Dam nawet opis jeszcze innej, bo akurat łatwo ją znaleźć w necie i nie muszę po książkach szukać:

   Z Borysławia jest relacja jednego z tamtejszych Żydów, których po wkroczeniu wojsk niemieckich zapędzono do usuwania zwłok z aresztu: Zaprowadzili nas [...] na NKWD. Tam już było z 300 Żydów i stamtąd z piwnic kazali wyciągać i segregować trupy. Masy trupów. Część z tych trupów kazali myć. [...] Te trupy nie były zakopane. Były one przysypane ziemią na 5, 10 cm. To wszystko były poza tym świeże trupy. To byli [...] ludzie zaaresztowani tydzień lub 10 dni wcześniej. Tam był też Kozłowski i jego starosta. Siostra, ona miała jakieś 16 lat, miała wyrwane sutki, jakby obcęgami, twarz miała spaloną [...]. Natomiast on jednego oka w ogóle nie miał, a drugie miał zapuchnięte, usta też miał zszyte drutem kolczastym, ręce miał spalone, a zarazem zmiażdżone [...], W sumie tych trupów było jakieś kilkadziesiąt. (Jan Tomasz Gross, Irena Grudzińska-Gross: „W czterdziestym nas Matko na Sibir zesłali”. Polska a Rosja 1939–42. Warszawa)

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakry_więzienne_NKWD_1941#CITEREFGrossGrudzi.C5.84ska-Gross1990 - uwaga d

   Spalona twarz, wyrwane sutki, usta zaszyte drutem kolczastym to "bardziej humanitarne metody"? Przecież takich akcji było więcej. To, że NKWD strzelało często w głowę, nie oznacza, że wcześniej nie katowali okrutnie swoich ofiar, czy że nie zabijali je w często w inny, gorszy sposób. Oczywiście zdarzało się też tak, że egzekucje były "lżejsze" i po krótkim przesłuchaniu ofiar rozstrzeliwano ofiary na miejscu (często praktykowane na froncie, czasem nawet bez przesłuchań).

   Zwracam tez uwagę, że powyższy opis pochodzi od świadków tego odkrycia. Tak jak napisałem już chyba kilka razy, NKWD nie chwaliło się opisem sposobów swoich egzekucji.

   Najlepsze jest jednak to, że nawet nie tknąłem kwestii terroru psychicznego i fizycznego rządów Lenina i Stalina. Tu nie ma porównania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisaros: Tyle że ja wcale nie twierdziłem że NKWD nie ma na swoim koncie zbrodni podobnych do ISIS, natomiast chodzi mi o to co jest/było normą (od której są wyjątki - ISIS też np. raz zrobił egzekucję poprzez zdetonowanie obręczy na szyi z materiałem wybuchowym co jest bardzo szybką śmiercią)

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: zdetonowanie... trzeba przyznać, że są kreatywni. Szybka śmierć to jedno, ale czas przed śmiercią też jest ważny. Świadomość tego, że się na pewno zginie, ale nie wie się kiedy, albo od czego, potrafi być sama w sobie torturą. Samo założenie takiej obręczy jest straszne dla psychiki :/ Indianie stosowali coś podobnego nieco - zakładali mokry kawałek skóry na szyję, przywiązywali delikwenta i zostawiali na słońcu. Pod jego wpływem skóra stopniowo się kurczyła i dusiła powoli nieszczęśnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisaros: Wszystko jest relatywne, paradoksalnie jakbym był w niewoli ISIS to patrząc na inne rzeczy jakie robili to ja bym był szczęśliwy z taką obręczą...

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: relatywizm jest dla przegrywów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będąc aresztowanych/pochwyconym przez ISIS jest już po ptakach. Nie wiem co bym zrobił, czy pomyślał. Na szczęście nie muszę się tym zastanawiać.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna