•  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_XBqvmM5C890YgOfqW7Kt48VHzWaHRTi6.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ale brakuje tu pewnego elementu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Powinniście chociaż napisać, coś w stylu, że jak chodziliście z nimi to wywoływaliście uśmiech na twarzach dzieci czy coś tym podobnego

 •  

  pokaż komentarz

  Psy nigdy do tej pory nie znikały na dłuższy okres, tzn. ponad 24 godziny

  Aha, czyli taka wataha potrafiła "zniknąć" na niemal cały dzień... Mam nadzieję, że je ktoś ustrzelił, dla was i tak jest to dużo lepszy scenariusz niż pogryzienie jakiegoś dziecka. Właściciele bez wyobraźni.

 •  
  s.......5

  +11

  pokaż komentarz

  eh ta polska wieś. ja bardzo lubię psy, sam mam dwa ale cholera naprawdę nie da się ich pilnować?
  współczuję ci o tyle że sam bym się bardzo martwił gdyby moje gdzieś uciekły ale trudno mi stanąć po twojej stronie w sytuacji takiej lekkomyślności.
  najłagodniejsze co mogę napisać to że tacy beztroscy ludzie nie powinni mieć psów. nie dopilnowałeś trzech sporych jak widzę psów a jak się coś stanie to potem pretensje do wszystkich właścicieli psów i hasła o tym jak to "każdy pies ma być na smyczy".
  no i psiaków też szkoda gdyby się któremuś coś stało. pewnie chipów ani żadnych identyfikatorów też nie miały, bo po co.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike1975: Popieram, mam 3 psy (podobnie jak autorka znaleziska), do tego są to przedstawiciele ras olbrzymich. Jeśli pogoda dopisuje, to podczas naszej nieobecności zostają w ogrodzie. Jakoś od 15 lat żaden z moich psów nie opuścił posesji samowolnie. Ogrodzenie jest po prostu regularnie sprawdzane, nigdy nie zostawiamy bram czy furtek otwartych. Da się, jeśli się chce.

   Dodatkowo psy w stadzie zachowują się zupełnie inaczej gdy są bez opieki człowieka. Psy w stadzie lubią "kozaczyć", czasem się nakręcają jeden z drugim. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby moje niedźwiedzie biegały samopas po okolicy, umierałabym ze strachu o nie i o to, czy komuś lub innemu zwierzęciu krzywdy nie zrobią. Bo co z tego, że są przyjazne przy mnie czy na spacerach, kiedy puszczone samopas mogą już trochę za bardzo się rozpędzić, przecież to wciąż są tylko i aż zwierzęta.

   Ze znaleziska autorki wynika, że nie jest to pierwsza ucieczka tej ekipy. Dla mnie to jest lekkomyślność i brak odpowiedzialności.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike1975: no tak, bo w miastach nigdy psy nie uciekają... Poza tym, bez względu na ucieczki "wszystkie psy powinny być na smyczy", bo niby co to zmienia? Jakby nie uciekały to co, smycz niepotrzebna?

  •  
   s.......5

   0

   pokaż komentarz

   no tak, bo w miastach nigdy psy nie uciekają...

   @dziecielinapala: uciekają, i nie o to chodzi. chodzi o to żeby ich pilnować a z teksu autorki wynika że to już nie pierwszy raz, tylko pierwszy raz "nie ma ich dłużej niż 24 h".

   Jakby nie uciekały to co, smycz niepotrzebna?

   są okoliczności w jakich jest potrzebna a są takie gdzie mogą biegać bez smyczy. ale oczywiście pod kontrolą właściciela. natomiast takie biegające samopas duże psy powodują wrogość i niechęć ludzi do psów w ogóle. no i trudno się dziwić bo taka samopas biegająca "paka" może być niebezpieczna. i dlatego ja mimo że lubie psy i się ich nie boję to nie lubię ludzi którzy tak lekkomyślnie je puszczają. bo to daje paliwo różnym debilom często nawet do tego żeby rozkładać jakieś trutki czy inne dziadostwo, żeby psom zrobić krzywdę.

  •  
   d.......d

   0

   pokaż komentarz

   @nama: a czy miala Pani kiedykolwiek haska? Dla Pani ras olbrzymich pewnie taki kojec tez za niski i by wyskoczyly? Czlowiek chcial, zrobil wysoki kojec, a pies mimo to spieprzyl. I co teraz z tym: Da się, jeśli się chce.? A co to dokladnie za olbrzymy?

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  W jakich okolicznościach zaginęły?
  Było jakieś włamanie i ktoś psy ukradł czy ktoś zapomniał zamknąć drzwi i uciekły, czy może były na spacerze i ktoś nie utrzymał smyczy?

  To ma duże znaczenie, czy szukać po lasach czy u ludzi,

  Jak wyrwały się podczas spaceru to będą miały kaganiec i będzie się za nimi ciągnęła smycz która zostawia ślady, jak uciekły z zagrody to będą ślady pozagryzanych zwierząt.

Dodany przez:

avatar d.......d dołączyła
263 wykopali 24 zakopali 4.2 tys. wyświetleń
Advertisement