•  

  pokaż komentarz

  Czy tylko ja mam takie wrażenie, że we wszystkich wywiadach on mówi to samo i w sumie nic więcej już nie można się dowiedzieć? Pierwszy raz słuchałam go jakiś rok temu. Obecnie Bartosiak jest wszędzie (i dobrze, bo jest bardzo mądrym człowiekiem) ale dla mnie każdy wywiad jest niemalże taki sam.

 •  

  pokaż komentarz

  1. Nie byłoby to warte funta kłaków, gdyby nie to, że takie Bartosiaki są doradcami przywódców tego świata :(

  2. Nie wiem dlaczego wszyscy zakładają, że USA bardzo zależy żeby być hegemonem światowym i zrobią wszystko, żeby to utrzymać. Po pierwsze USA są tym hegemonem raptem 26 lat i dobrze pamiętają czasy dwóch hegemonów i dobrze się w tamtych czasach czuły (może nawet lepiej niż teraz). Po drugie USA od zawsze mają bardzo silne tendencje izolacjonistyczne i z dużym prawdopodobieństwem jak się okaże, że bycie hegemonem jest za drogie, to się po prostu sami ograniczą.

 •  

  pokaż komentarz

  Bartosiak mówi jak zwykle ogólnie, żeby móc się później wykpić...prawda o Polsce jest taka, że Rosja przejmuje połowę Ukrainy przy biernej postawie USA (zajęte są Chinami) i biernej postawie UE i NATO i ONZ...za to podwaliny UE i cała UE została stworzona po to aby Niemcy przejęły Polskę i Zachód, no może do wspólnego rządzenia z Francją (Niemcy chcą odzyskać swoje tereny sprzed IIWŚ)...po to właśnie na drugiej połowie Ukrainy bliższej Nam wzrasta popracie dla UON-UPA i oddawanie hołdu SS-Galizien...Niemcy wezmą Nas w kleszcze z dwóch stron pod pretekstem Wolnej Ukrainy...pamiętajcie 123 lata zaborów, to było na rękę Mocarstwom, po IIWŚ, Polska w PRL była pod zaborem rosyjskim, po 89' roku to już zabór i grabież Polski przez całą UE: Francję (Carrefour), Unia Europejska najwięcej profitów i głównodowodzący to Niemcy, Banki mBank, Deutsche Bank, Volkswagen Bank, Raiffaisen Bank-Niemcy, Millennium-Portugalia, sklepy Lidl Niemcy, sklepy Biedronka Portugalia itd. Na mapie jako Polska jesteśmy czysto teoretycznie, taka ułuda demokracji i wolnej Polski...teraz trzeba Polskę zgarnąć pod Niemcy i wymazać z mapy korzystając z zawieruchy IIIWŚ...Rosja przejmuje połowę Ukrainy, Czeczenię itp. Niemcy przejmują Polskę, Turcja dostaje Syrię, każdy z mocarzy zadowolony...Anglia Brexitem wycofuje się z konfliktu na razie gdyż Imperium brytyjskie kuleje (także przez politykę imigracyjną Niemiec, żeby Anglię osłabić i żeby w końcu Niemcy mogli Anglię pokonać, Hitlerowi się chwilowo nie udało), Anglia teraz będzie się wzmacniać i okopywać...

  •  

   pokaż komentarz

   @illuminatus: nie widzę sprzeczności. Bartosiak po prostu przywiązuje mniejszą wagę do faktu kolonizacji Polskiej gospodarki przez Niemców. Ale przecież tutaj nie potrzeba żadnego eksperta. To jest kwestia wrażliwości, bo wszystkie informacje są powszechnie dostępne, a strategia opisana jest choćby na wiki: Mitteleuropę tworzyłyby marionetkowe państwa (w tym Królestwo Polskie) pod polityczną, gospodarczą i wojskową kontrolą Rzeszy. Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium niemieckiego, a jego zasoby miały służyć rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja gospodarcza opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów gospodarczych z podległymi im satelickimi państwami, takimi jak Ukraina czy Polska.Mitteleuropa.

 •  

  pokaż komentarz

  Szanuje gościa za jakąś tam obszerną widzę, ale k$%!a.. dlaczego większość wykopków traktuje to jako pewne źródło wiedzy, jak jakieś guru a potem w geopolitycznych lub politycznych znaleziskach słowo w słowo go cytują? Mokry sen by obsadzić go na jakimś ważnym państwowym stanowisku i niech mówi nam jak żyć a będziemy bezpieczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @DannyMurillo: Po prostu facet wypełnia znamiona "autorytetu":
   - ma spójne przemyślenia
   - nikt ich nie podważa
   - spokojnie to argumentuje
   - mówi o czymś o czym gówno wiemy
   Znajdź inną osobę która mówi o polityce w ten sposób
   - przemyślenia nie są spójne, jak partia A zrobi C to źle, a jak B - to dobrze
   - wszyscy mówią że ten drugi to debil
   - rzucają się na siebie jak krosty na dupie w czasie wysypki
   - z reguły sprawy o których mówią dotyczą naszego życia i często wiemy że ładują nas w c@#!$