•  

  pokaż komentarz

  Czym zajmuje się Szafa z Mocnyvlog?

  Ja mam ważniejsze pytanie. Czym się zajmuje Wykop?

 •  

  pokaż komentarz

  A wykopie, niech leci na główną i nie dlatego, że to takie ultra ciekawe, tylko dlatego, że on wyjął kija z dupy i warto mądrego, otwartego, wielobranżowego człowieka posłuchać dodam, że z wieloletnim doświadczeniem.

  pokaż spoiler P.S. Wyglądał kiedyś jak najbardziej stereotypowy Janusz ever, czyli jest szansa dla mnie, że za 20 lat będę wyglądać jak ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  To jest jeden z tych nielicznych youtuberów, których oglądam regularnie. Mega pozytywny koleś. Myślę że ten film tak jak Szafa wspomniał na początku, może być motywacją dla wielu ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: To zacznij od zarabiania na kopiach VHS. To były inne czasy, teraz już takich możliwości nie masz. Pisanie programów do fakturowania? Kompletna nowość na polskim rynku, znowu kasa wręcz niebotyczna. Napisz taki program teraz i proś, żeby ktoś to kupił za 10 PLN.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Oczywiście że inne czasy, jednak ten film udowadnia że jak się ma pomysł i trochę samozaparcia to wszystko da się zrobić, a jeśli jest jakiś młody człowiek, który nie ma na utrzymaniu siebie i rodziny, a ma pomysł to może iść do pierwszej lepszej pracy w której zarobi 1500zł na rękę połowę tego odda rodzicom za mieszkanie i jedzenie, a połowę zainwestuje. Fakt łatwo powiedzieć, trudno zrobić, ale da się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: Ale Ty nie rozumiesz jednego. Albo inaczej, podaj mi w obecnych czasach sposób na dorobienie się tak jak wtedy. Dla młodego człowieka, co jeszcze szkoły średniej nie skończył. Na dorobienie się, nie na przeżycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Chciałbym znać taki złoty przepis ;) Na razie jestem w trakcie opracowywania tej receptury. Mam nadzieje że się uda :) Za kilka lat się podzielę... Ojjj moment, za kilka lat to będzie już nieaktualne. Według mnie liczy się pomysł i wpasowanie się w panujące trendy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: Według mnie też. Tylko, że wtedy głupim magnetowidem mogłeś zarobić w miesiąc nawet kilkadziesiąt pensji. Spróbuj to zrobić teraz. W tamtych czasach siadając na taxi żyłeś jak Bóg. Jak miałeś zachodnią furę - o chłopie. A tu kolejna opowieść o biedaku, który nic nie miał, jeszcze musiał spłacać ojca długi. Taki amerykański sen. Od pucybuta do milionera. A cały kanał się opiera na tym, co i gdzie żarł.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Chcesz by podać ci wszystko na tacy? Rusz głową myśl samodzielnie. Za 20 lat ktoś napisze lub nagra film że w roku 2016 zajmował się tym i tym i robił to i to. Ty za 20 lat to obejrzysz i powiesz-jaki ja głupi byłem a mogłem robić to samo. Mogę podpowiedzieć że handel to jedna z tych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Tak oczywiście jest to amerykański sen, ale wiesz co odróżnia szaraka od takiego gościa? Miał pomysł. Moi rodzice też mogli w tym czasie zająć się przegrywaniem kaset, następnie przejść do handlu i do gry na giełdzie. Czemu tego nie zrobili? Bo o tym nie pomyśleli. W dzisiejszych czasach również się da, tylko że właśnie to odróżnia mnie (nie wiem jak Ciebie, nie znam Cię) od tego typu ludzi, po prostu nie miałem do tej pory tego pomysłu. Co nie zmienia faktu, że jutro się to może zmienić :) Także uważam że od spełnienia tego amerykańskiego snu dzieli nas tylko ten "przebłysk" geniuszu. Ta sekunda, która pozwoli nam na stwierdzenie "tak to ma ręce i nogi", a potem praca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: A czy ja Ci bronię pomysłów, pracy? Rób co chcesz, ja Ci tylko tłumaczę realia tamtych czasów. Zrób tak, ja Ci życzę powodzenia. Wielu przebłysków i kasy płynącej z nieba.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Czy ty rozumiesz co się do Ciebie pisze? Wtedy ludzie też podchodzili tak jak ty, że jest postkomuna i się "nie da" a jednak się dało... Tak samo w dzisiejszych czasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: A czy ty oprócz napierdzielania minusami rozumiesz coś? No to czekaj na ten przebłysk i zrób kasę z niczego. Przecież tego ci życzę. Dało się robić przewały, bo nikt tego nie kontrolował.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Argument minusów, pozostawię bez komentarza. Jakie przewały? Przypieprzyłeś się do tego przegrywania kaset, które w tamtym czasie nie było nielegalne, a zapominasz o reszcie działalności. Jeśli zajmiesz się czymś co teraz jest dozwolone, a za dwa lata nie będzie, to też nazwiesz "przewałem"? Litości...

   Edit: Poza tym to ty płaczesz nad tym że w dzisiejszych czasach się "nie da", nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Fakt, teraz są inne czasy...programu do fakturowania nikt nie kupi, ale można napisać serwis do publikacji zdjęć z filtrami i po pewnym czasie sprzedać za miliard zielonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Prawda jest taka, że nisza jest zawsze, trzeba ją umieć znaleźć i wykorzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: No to k%%!a pokaż jak się da. Zamiast pieprzyć o niczym o czekać na olśnienie. Przesiadując po północy na wykopie i waląc takie farmazony. Bo ty czekasz. Na mannę z nieba chyba.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Nie, to ty czekasz na mannę, aż ktoś Ci powie jak żyć. To tak nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Nie no masz całkowitą rację, po co w dzisiejszych czasach w ogóle inwestować czy szukać innowacyjnych pomysłów, lepiej słuchać takich jak ty - że się nie da, że strata czasu, jak masz 20 lat i nie zarobiłeś jeszcze miliona $$ to kładź się do grobu, bo przegrałeś życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: @JanuszAndrzejNowak: to ze w latach transformacji było dużo łatwiej zrobić biznes to fakt. A to ze komuś udało sie zrobić Microsoft czy Facebooka-to żaden dowód-ci ludzie wystartowali z pozycji dzieci arystokracji i studentów Harvardu. A nawet wsród nich byli szczesciazami. Popatrz sobie na faceta który stworzył Dosa na którym bill gates oparł swój majątek: miał pomysł - zarobił cały ch.. Messanger rozwija sie bardzo dynamicznie, i jest teraz hype na społeczności konwersacyjne-whatsapp został kupiony za 19mld dolarów -a teraz wskaz co miał czego nie miało gg. To ze sie narodził w Lrzemowej Dolinie. Nawiasem mówiąc gg czy nk to tez jest świetny przykład rzeczy, ktore osiągały w Polsce niesamowite sukcesy na początku wieku, bo zagraniczna konkurencja jeszcze nie weszła. Anyway- nawet jeśli ci ludzie doszli do majątku dzięki pomysłowi to było ich bardzo mało. Rownie dobrze mógłbyś próbować trafić szóstkę w totolotka-podejrzewam ze takich milionerów jest więcej niz tych co dorobiło sie na pomysle

  •  
   b........0 via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @quartzu Co ty gadasz, ze teraz jest jakos trudno zarobic. Jak masz skillsy to bez problemow sie dorobisz. Handel najprostsza rzecz. Ostatnie pare lat znam duzo przykladow ludzi co znalezli nisze jak szafa z vhs. epapierosy i po roku gosc mial kilka sklepow od zera, dopalacze miliony w krotkim okresie, kilku znajonych handel z chin i tez dobry hajs. kolega poznal ziomka co kilka lat temu wyhaczyl ze magnesy neodymowe mozna do blokowania licznikow uzywac i prawie 1 milion w rok zrobil. teraz moze jest mniej nisz niz dawniej ale wiecej mozliwosci. mozesz pojechac do dowolnego kraju za grosze i wrocic z nowym produktem do pl. do tego dochodzi ebranza ktorej dawniej nie bylo i mozliwosci sa ogromne. jak sie ma pomysly i glowe na karku to bez zadnych problemow mozna dobrze zarabiac nie pracujac na etacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: Zaryzykowałbym stwierdzenie, że czasy są obecnie lepsze jeśli komuś się chce i ma jakieś pomysły, internet daje ogromne możliwości i jest cała masa młodych przedsiębiorców którzy wdrażają swoje pomysły, aplikacje, startupy w życie i zarabiają ogromne pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mortisto: nie wiem czy to jest postać którą można naśladować...moim zdaniem to ślepa pogoń za komerchą powoduje, że od czasu do czasu zaczyna musi zaczynać od zera, znam takich ludzi, to są urodzeni spekulanci czyli w pewnym sensie mniej pozytywne świry xD Moim zdaniem żeby być takim typem trzeba być na prawdę stabilnym emocjonalnie i mieć zawsze tą rezerwę.Widziałem przypadkiem jakieś jego filmy ale nie wciągnęły mnie, więc od razu mówię, że nie znam gościa, oceniam go tylko na podstawie tego filmu.Na pewno czegoś można się nauczyć od niego ale z dużą dozą ostrożności, szkoda, że tak mało powiedział o biznesie domen

  •  

   pokaż komentarz

   Albo inaczej, podaj mi w obecnych czasach sposób na dorobienie się tak jak wtedy

   @quartzu: Robienie stron internetowych: Jedna strona to 2000 zł netto zysku. Zrób w miesiącu 4 masz 8k netto zysku. Do tego ogarnij jakieś swoje portale i na reklamach i artach sponsorowanych zarabiaj 1,5k netto. Masz już 9,5k netto. Dorabiaj sobie pisaniem tekstów wieczorami, około 300-400 złotych netto. Masz 10 koła miesięcznie zysku. Do tego w miesiącu złap 2-3 analizy za około 400 złotych, to masz 1200 netto. Nie ma fortuny, ale już coś jest. Po dwóch latach masz ćwierć miliona. Dziękuję, dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: nie wiem za co masz te minusy, pewnie od dzieciaków z "nowego" pokolenia, którzy wierzą że wszystko mogą, cały świat jest ich, wystarczy mieć świetny pomysł, być innowacyjnym oraz dużo pracować żeby osiągnąć sukces. Oczywiście wszystkim tego życzę ale z doświadczenia wiem, że życie w większości przypadków weryfikuje tego typu utopijne dyrdymały.

  •  

   pokaż komentarz

   @iamostry: internet jest obecnie szansą jak i ogromnym zagrożeniem. W dobie informacji dostępnej dla każdego przez okrągłą dobę, czas gdy jakiś pomysł jest innowacyjny jest bardzo krótki. Z tą całą masą przedsiębiorców zarabiających ogromne pieniądze to trochę przesadziłeś. Siedzę w branży i z moich obserwacji wynika że niestety większość tych pomysłów i aplikacji to zwykłe dojenie kasy z Unii ( ͡° ͜ʖ ͡°) - no i się zgadzam że wtedy kolesie zarabiają duże pieniądze, ale chyba nie o to do końca chodziło.

  •  

   pokaż komentarz

   @raszpon: Weź pod uwagę, że w miarę normalni i ogarnięci przedsiębiorcy nie muszą się chwalić zarobkami dlatego można odnieść wrażenie, że nie jest ich tak dużo. Pomijam zupełnie "pseudo startupy" które tworzone są na potrzeby dotacji, jest bardzo dużo zespołów które robią fajne rzeczy i zdobywają normalnych inwestorów, i jest jeszcze więcej pojedynczych programistów którzy na przykład mają całkiem nieźle zarabiające gry czy małe programy. Nie są to milionowe dochody ale kilkunasto tysięczne w skali miesiąca jak najbardziej.

  •  
   v.....c via iOS

   +4

   pokaż komentarz

   @iamostry: nawet jak ludzie sie nie chwalą to masz statystyki typu liczba firm kończących działalność w pierwszym roku.
   Wam sie wszystkim wydaje, ze wyłożysz 20tys na pomysł drugiego Facebooka i masz miliardy. Tylko czemu fb zatrudnia pare tysięcy inżynierów z topowej uczelni?:)
   Właśnie sam możesz co najwyżej stworzyć jakiś mały startupik który przyniesie ci groszowe zyski. Kilkanaście tysięcy to jest pensja programisty z 5 letnim doświadczeniem w Warszawie-z doświadczeni powiem, ze nie czujesz sie wtedy bogaty- stać cię co prawda na nowego iPhone ale i tak musisz wziąć kredyt na 20 lat na małe m3. Czy warto prowadzić startupik dla kilkunastu tysięcy-imo tylko jeśli zamierzasz to skalowac, albo to jakiś pet projekt i liczysz na efekty uboczne w stylu-dzięki prowadzeniu nierentownej firemki nabiorę doświadczeni i dostanę posadę dyrektora w korpo. Ale na skalowanie masz małe szanse, bo jeśli twój pomysł chwyci to jest masę rekinów, którzy po prostu cię wygryza.
   Nie dojdziesz do dużych pieniędzy póki pieniądze nie zaczną na ciebie pracować, a one nie zaczną póki noe będziesz ich mieć dużo - a pomysły na to ze własnymi recyma dojdziesz do fortuny możesz spokojnie włożyć na półkę z zarabianiem na foreksie, klikaniu w reklamy i pokerze online-jeśli urodziłeś sie niewolnikiem to szanse na to, ze będziesz panem sa pomijanie małe.
   Oczywiście to nie znaczy ze nie należy sie doskonalić i poprawiać swojego losu, ale w pewnym momencie i tak trafisz na szklany sufit. To jest waśnie tragikomiczne-jedyny sposób na poprawę losu i tak nigdzie cię nie doprowadzi

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: Nie wiem gdzie ten twój cały wywód prowadzi, twoja początkowa teza brzmiała iż za prlu łatwiej było się dorobić, ja się z tym nie zgadzam, oprócz twojej statystki firm kończących działalność w pierwszym roku zerknij także na statystki jak szybko polacy się bogacą, bo tzw "klasa średnia" rośnie bardzo szybko. Obecnie możliwości są dużo większe, głupotą jest także stwierdzenie, że jeśli twój pomysł chwyci to jest masa firm które odrazu cię wygryzą, gdyby tak było co kilka miesięcy nie pojawiałby się w krzemowej dolinie nowy gracz który jest warty ogromne pieniądze, nikt nie powiedział, że prosto jest stworzyć taką firmę ale da się i jest to realatywnie w zasięgu ręki większości ludzi którym chce się dużo pracować i mają fajne pomysły.

  •  
   v.....c via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @iamostry: klasa średnia to klasa średnia - to nie sa bogaci ludzie-do klasy średniej może sie zapisać prawie każdy wystarczy skonczyc medycynę czy informatykę- chociaż i tak dziwnym trafem 90% absolwentów to pochodzący z wyższych sfer.
   A jakie sa Twoje argumenty ze teraz jest łatwiej? To ze możesz sobie klepać kod w garażu? Tyle ze a) ten mega gracz pojawia sie co kilka miesięcy w krzemowej dolinie, w innych krajach pojawia sie co kilka lat. To teraz podziel sobie liczbę wielkich graczy przez liczbę inżynierów z pomysłem

  •  
   b........0

   -2

   pokaż komentarz

   @voidtec: Ale co ty tu piszesz o milionach i portalach typu facebook. Mowimy o kwotach ktore szafa zarabia czy zarabial na vhs i w internecie czy w realu to zarabiac takie kwoty nie jest jakos bardzo trudne. Zmieniaja sie tylko produkty i towary. Dawniej to byly kasety vhs a teraz to beda drony, epapierosy, piwa craftowe, obudowy na telefony itp. Tak samo ludzie co handlowali kasetami wtedy a teraz sa na emeryturze juz moga rownie dobrze powiedziec: kurde ale teraz latwo, ebranza, jakies drony, epapierosy itp. dawniej tego nie bylo i musialem stac na rynku i handlowac kasetami w deszczu, sniegu i mrozie zamiast siedziec w domu spokojnie w cieple i handlowac przez internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: Argumenty są bardzo proste, wtedy mogłeś sobie załadować samochód sprzętem agd/rtv i sprzedawać z ogromną marżą na bazarku, teraz w każej chwili masz dostęp do ogromnej bazy wiedzy z każdej dziedziny (którą możesz wykorzystać jak tylko chcesz), z odrobiną determinacji masz dostęp do inwestorów z berlina, londynu czy doliny krzemowej w zasięgu ręki, dzięki temu jeśli już dojdziesz do etapu gdy twój mały startup zarabia x tysięcy miesięcznie można to zeskalować do bardzo dużego poziomu.

   Dzisiaj możesz wydać 1,5 tys zł i jutro być w San Francisco poznając dziesiątki ludzi którzy mogą ci pomóc w twoim biznesie (tam ekosystem jest diametralnie inny niż w pl, ludzie sobie pomagają bo wierzą zresztą zgodnie z prawdą, że wspólnie można rosnąć szybciej).

   W 5 godzin możesz sobie założyć firmę w UK więc biznes możesz zacząć z dnia na dzień i nic cię nie blokuje.

   W każdej chwili możesz wystartować ze swoim pomysłem na produkt np na Kickstarterze i w ciągu tygodnia dotrzeć do tysięcy klientów na całym świecie, możesz sobie ten produkt w prototypować za pomocą druku 3D.

   Takich argumentów jest mnóstwo, masz dostęp do nieskończonej ilości narzędzi które mogą ci pomóc w biznesie, od ciebie zależy jak i czy sobie to wykorzystasz, oczywiście konkurencja też jest dużo większa teraz, ale skala na jaką twój biznes może wejść i przede wszystkim czas w jakim można to zrobić jest obecnie wielokrotnie lepszy niż kiedyś.

  •  

   pokaż komentarz

   @zeo_pl: A popyt na programistów i startupy jest nieograniczony?

  •  
   v.....c via iOS

   +5

   pokaż komentarz

   @iamostry: no mowię, możesz też zostać milionerem grając w totolotka. Dlaczego nie podajesz tego jako najłatwiejszy sposób? Wystarczy iść do kolektury i zainwestować 1.23 pln

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: A to niby argument odnośnie czego bo nie do końca kumam?

  •  
   v.....c via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @iamostry: tego ze argument : łatwo można zostać milionerem bo łatwo kupić bilet do San Francisco jest tak trochę z dupy. Nie sadzisz, ze łatwiej jest kupić kupon totolotka? Wszyscy ludzie którzy pojechali do San Francisko których znam poprzedziło to ciężka praca i pracują raczej dla innych. Liczy sie jak to sie przekłada na szanse - a te mas nikłe, mimo ze se możesz wystartować na kickstarterze. Tak osobiście zapytam: wystartowałeś? Jestes już milionerem czy na etapie marzeń?

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: A kto powiedział, że łatwo zostać milionerem? wydaje mi się, że dyskusja dotyczyła tego czy możliwości dorobienia się były lepsze kiedyś czy dziś, więc podałem ci kilka argumentów dlaczego uważam, że łatwiej jest dzisiaj, co nie zmienia faktu, że ogólnie dalej trzeba włożyć w to dużo pracy i kreatywności, kiedyś też zdaje się nie wszyscy ludzie handlowali / robili biznesy?, ty szukasz jeśli dobrze mi się wydaje patrząc na poprzedni wpis odpowiedzi na pytanie: "jak łatwo zostać bogatym" a nie tego dotyczyła dyskusja.

  •  
   v.....c via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @iamostry: bez różnicy-czepiasz sie szczegółów. Liczą sie argumenty ilościowe, bo tego ze można nie da w żaden sposób zmierzyć. Liczą sie statystyki ilu ludziom sie udaje i jak łatwo jest odnieść sukces czy nazwiesz nim bycie milionerem czy zarobienie na życie. Ja mogę ci podać conajmniej 14mln sposobów na wygranie w totolotka tak jak ty mi dajesz na prowadzenie biznesu i nic to nie zmieni szans wygrania w totolotka

  •  

   pokaż komentarz

   @voidtec: dla mnie różnica jest ogromna bo dyskutowanie na temat "jak szybko stać się bogatym" mnie nie interesuje, zresztą sorry mogłem się domyślić, że dyskusja z kimś kto tęskni za czasami gdy "taksówkarz żył jak bóg" nie może prowadzić do niczego konkretnego. Miłego dnia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: IMO akurat startupy to bańka, która prędzej czy później pęknie. Ale póki co trzyma się całkiem nieźle.

   Co do programistów - tak, popyt na ich pracę z roku na rok jest coraz większy i wcale nie zapowiada się na zmianę - http://www.wykop.pl/link/2776719/brakuje-50-tys-specjalistow-z-branzy-it/

   PS. Usunąłem swój post, bo widzę że już sporo osób w tym stylu Ci odpowiedziało.

  •  
   v.....c via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @iamostry: nie to nie chodzi o tęsknotę-ja tych czasów nie pamietam, a jestem programista, wiec żyje jak młody Bog. Raczej nie ma sensu dyskusja z kimś kto myli argumenty z przykładami. Czegoż więcej mogłem sie spodziewać niz strzału ad personam-żegnam

  •  

   pokaż komentarz

   @zeo_pl: Zapominasz o jednym. Nie każdy ma predyspozycje do bycia programistą.

  •  
   b........0 via Android

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   b........0 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @zeo_pl: Zapominasz o jednym. Nie każdy ma predyspozycje do bycia programistą.

   tak jak nie kazdy moze byc handlowcem i handlowac vhsami jak szafa.
   swoja droga teraz jest duzo latwiej zarobic duzo nie majac zadnej kasy na poczatku. w ebranzy wystarczy poswiecic wolny czas miedzy lekcjami czy wyklady i mozna sie wybic i nie trzeba byc programista. jestem blisko ludzi zwiazanych z ebranza i wiekszosc zaczynala od zera bez wkladu pienieznego. i 90% nie jest programistami.

  •  

   pokaż komentarz

   @iamostry: strasznie p?%#$@@isz, a finalnie to sądzę że w najlepszym razie studiujesz za pieniądze mamy na jakiejś gównouczelni :)

  •  

   pokaż komentarz

   @quartzu: a krypto? kto wszedł wcześniej to się dorobił, a i teraz bez problemu zarobisz. Wystarczy chwila przez kompem i trochę szczęścia, ale do VHSów też to trzeba było mieć

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  okularki czytaj: Kielecki Casey Neistat xDD

  źródło: rawckus.com