•  

  pokaż komentarz

  No ale hurr durr lewaki majo bul dupy, precz z uchodźcami i żołnierze wyklęci tak bardzo motzno. Jarosław Polskę zbaw! A gospodarka to tam nieważne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz waz kukle swędzą, a pamiętam jaka to przed wyborami PISowska agitacja polityczna była w całym internecie. Wypok też nie był od niej wolny.

 •  

  pokaż komentarz

  jak zwykle szkalowanie i szerzenie półprawdy.... budżet uchwalała poprzednia ekipa rządząca a obecna znalazła tylko środki na 500+ :D

 •  
  c.....l

  -108

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   S....y

   +97

   pokaż komentarz

   @chrupol: Kurczę, specjalnie się zalogowałem. Czy ty naprawdę uważasz, że nakładając podatki na banki i hipermarkety one nie sięgną do Twojego portfela? Na pierwszy rzut pójdą podwyżki cen produktów, tak jak w Amrest i innych sieciówkach, które po podniesieniu Vatu od razu podnieśli ceny. Może i Korwina wszyscy biorą za czubka ale w jednym zawsze miał rację, gdy Państwo chce Ci coś dać to musi komuś zabrać! Więc realnie siła nabywcza pieniądza z 500+ spada z każdą chwilą jak nakładają kolejne podatki aby mieć na jego finansowanie.

  •  
   c.....l

   -63

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @chrupol: Podatek dopiero co wszedł. Skutki, o ile jakieś będą, dopiero zobaczymy. Chociaż osobiście uważam, że nie będą w ogóle odczuwalne.

  •  
   c.....l

   -44

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @chrupol: A co z podwyżką OC za samochody, średnio 200zł na polisie to też nic?

  •  
   c.....l

   -27

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   O.......z

   +11

   pokaż komentarz

   @Surofy: dobrze piszesz. Mnie zastanawia jak to jest, że starsi ludzie jeszcze nie zauważyli, przecież wystarczy robić zakupy systematycznie !

  •  
   S....y

   +23

   pokaż komentarz

   @chrupol: a promocja skąd się bierze? człowieku, jeżeli dyskont ma do wyboru złapać x klientów którzy mają 500+ i zrobić na tym obór większy o x*500, to podniosą ceny o 0,5% albo o 1% i zrobią marketing z bonem gratis 25-30PLN to jeżeli obrót im wzrósł o kilkanaście procent to zysk również. Rachunek mają na plus. Poza tym musi się wiara jakoś zrzucić na podatek od sklepów wielkopowierzchniowych…

  •  
   S....y

   +18

   pokaż komentarz

   @chrupol: Opłaty nie musiały wzrosnąć, banki teraz wymuszają płatności plastikiem zamiast gotówką. Sprawdź regulamin, masz maksymalnie 3 wypłaty z bankomatu za free, kolejne po 5 zł prowizji. Płatności kartą min. 200-500 zł w miesiącu aby nie naliczyli opłaty za kartę. Brak opłat czy wzrostu bezpośredniego nie oznacza, że on nie istnieje. Pośrednio zostaliśmy zmuszeni do dokonywania płatności kartą, śledzenia transakcji, płatności przez sklep prowizji dla dostarczyciela usług płatniczych etc. etc.

  •  
   c.....l

   -22

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   S....y

   +7

   pokaż komentarz

   @chrupol: no to poleć nam ten wspaniały bank :) tylko nie mów, że to SKOK.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   c.....l

   -18

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @HerrMroz:

   Chociaż osobiście uważam, że nie będą w ogóle odczuwalne.

   i właśnie o to chodzi! jeśli podnieśliby pierwszy próg podatkowy z 18 do powiedzmy 19%, to wywołałoby to burze w społeczeństwie. Mimo, że średnio w Polsce zarabia się na rękę niecałe 3k, więc tak naprawdę przeciętny obywatel straciłby na tym 30zł - byłoby to dla niego jakoś specjalnie odczuwalne? nie sądzę...

   z drugiej strony można podnieść "złym" bankom i hipermarketom. ludzie pokroju @chrupol jak widać będą zachwyceni. a że wydadzą w sklepie 30zł miesięcznie? również tego nie zauważą! podobnie jak w przykładzie powyżej, z tą jednak różnicą, że tu łudzą się, że państwo im nie zabiera...

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli podnieśliby pierwszy próg podatkowy z 18 do powiedzmy 19%, to wywołałoby to burze w społeczeństwie. Mimo, że średnio w Polsce zarabia się na rękę niecałe 3k, więc tak naprawdę przeciętny obywatel straciłby na tym 30zł

   @mkay1: 16zł miesięcznie

  •  
   s.........g

   +4

   pokaż komentarz

   @chrupol: Zadaj sobie jedno zajebiście ważne pytanie. Skąd banki i hipermarkety biorą pieniądze. Jak już sobie odpowiesz to tak zostaw. Przyjdzie taki czas, że samo Ci się to w głowie połączy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale lewaki mają ból dupy, że PiS znalazł 20 mld na 500+ nic nikomu nie zabierając, z wyjątkiem banków i hipermarketów

   @chrupol: To zabrał, czy nie zabrał? Kto tu jest lewakiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Surofy: Przecież markety wykończyły rodzimy handel, który przestał się rozwijać. Czyli jeszcze wcześniej straciliśmy bardzo dużo, więc niech płacą podatki a nie tylko drenować rynek.. o bankach, które w większości są zagraniczne to już jakaś paranoja..

  •  

   pokaż komentarz

   @stalowyblog: Handel przejęły zagraniczne sieci handlowe i drenują wszystkie rynki lokalne z pieniędzy - tak jest bogacą się kosztem Polaków. Banki? Dzięki, którym mamy nadmuchane ceny nieruchomości i tną ludzi z kasy przez 30 lat, pożyczają mimo, że nie mają tych pieniędzy- kreacja....

  •  

   pokaż komentarz

   BankSmart

   @chrupol: hihihi fajnie ale wiesz jaki udział w rynku ma ten bank? A wiesz jaki bank ma największy?

  •  
   s.........g

   +5

   pokaż komentarz

   @luki201: Uchylasz się od odpowiedzi. Mi nie musisz odpowiadać, odpowiedz sobie.

   Handel przejęły zagraniczne sieci handlowe i drenują wszystkie rynki lokalne z pieniędzy
   80% podstawowych zakupów robię we Fracu i Stokrotce. Rzeczy techniczne w PSB Mrówka. Elektronikę w Media Expert lub Komputroniku. Tankuję na Lotosie lub RIA (lokalna firma), ubrania głównie LPP, Grawik, CCC wiec nie p$$$%!% mi tu o zagranicznych firmach.

   Pytanie brzmi: Jak te wszystkie sklepy zapłacą X złotych podaktu od obrotu, to jak te X złotych znalazło się wcześniej na ich kontach

   Banki? Dzięki, którym mamy nadmuchane ceny nieruchomości i tną ludzi z kasy przez 30 lat
   Nikogo do kredytów hipotecznych nie zmuszają. Kerdyty hipoteczne mają roczną stopę w okolicach 4%. Taka lichwa? Wysokie ceny nieruchomosci? Popyt-podaż. Nie będę tłumaczył co trzeba w tej parze zmienić, żeby nadal dużo osób mogło kupować mieszkania a jednoczesnie ceny spadły.

   Jeżeli bank wykreuje kredyt pożyczając z NBP to dokładnie o wartość tego kredytu spadnie wartość wszystkich złotówek które są w obiegu.

   Pytanie brzmi: Jak te banki zapłacą X złotych podaktu od obrotu, to jak te X złotych znalazło się wcześniej na ich kontach

   Nie wiem co Ci ten PiS daje, żeby być tak ślepym na grabież i kolesiostwo przebijające nawet PO. Kontuynuujecie niszczenie tego kraju. Historia was oceni.

  •  
   S....y

   +1

   pokaż komentarz

   @luki201: Nie markety ale przyzwolenie na unikanie przez nich podatków. Sama obecność marketów stworzyła większą konkurencję cenową oraz lepsze warunki zakupowe dla przeciętnych obywateli.
   Tak działa wolny rynek. My na tym zyskujemy ale to Państwo i narzędzia regulacyjne, którymi dysponuje powinno pilnować aby podmioty były traktowane tak samo pod kątem prawa podatkowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @stalowyblog: Ty robisz tak jak ja zakupy, ale zobacz jaki udział ma teraz Biedronka, Rossmann czy Mediamarkt.. Przez kredyty ludzie zaczęli się na potęgę zadłużać i stąd wysokie ceny nieruchomości i nie tylko wpływ tutaj ma popyt i podaż. Nie chce mi się dalej ciągnąć dyskusji bo Ty masz i tak swoją rację i nie ma sensu narzucać swoje argumenty..
   Na żadną partie nie głosowałem, za żadną nie jestem, ale te dwa pomysły popieram.

  •  

   pokaż komentarz

   @Surofy: Czy będą płacić podatki czy nie sieci zachodnie i tak będą drenować rynek. W Niemczech, Szwajcarii czy Norwegii jest odwrotna sytuacja i wolny rynek tworzą obywatele danego kraju i nie jest potrzebny nikt z zewnątrz, żeby pośredniczyć przy sprzedaży masła czy glazury..

  •  
   c.....l

   -1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Wiem doskonale, myślisz, że każdy w Polsce jest debilem ?

   @chrupol: No to musisz również wiedzieć jak nieistotny jest to bank z perspektywy gospodarki.