•  

  pokaż komentarz

  Widzę dobry materiał na członka rady nadzorczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwsze skojarzenie:

  źródło: youtu.be

 •  
  L.......s

  +22

  pokaż komentarz

  Rok temu miałem bekę oglądając stream północno-koreańskiej telewizji, a dzisiaj te koreańskie standardy są zauważalne w Polsce. Naczelnemu wodzowi PiS już fraszki piszą xD

 •  

  pokaż komentarz

  To jest przygnębiające. Ludzie, którzy żyli w reżimie, pragnąc rewolucji, po zdobyciu władzy rządzą tymi samymi metodami. W historii było tak wiele podobnych przykładów. Czytałam, że wpływ zachowania otoczenia na osobę u władzy pozostawia ślad w biochemii mózgu, i to skutkuje zmianą zachowania na egoistyczne i nieobiektywne nacechowane manią własnej wielkości. Obserwowanie tego procesu byłoby ciekawe, gdyby tylko nie miał on wpływu na życie tysięcy ludzi... tak to jest przygnębiające. Pomimo świetnych technologii, rozwoju nauki, udokumentowanej historii, nie jesteśmy w stanie naprawić błędu - odsunąć od władzy osoby popadającej w szaleństwo.
  I jeśli ktoś powie - ale Kaczyński wcale nie prosił o wiersz. Autor tego wiersza, pisząc go i publikując, dostosował się do specyficznej konwencji z jaką traktuje się 'prezesa'. Która jak widać przybiera karykaturalną formę po wygraniu przez PiS wyborów. Wyobrażacie sobie taką odę do Tuska?

  •  
   p........y

   +1

   pokaż komentarz

   @grejfrut:

   Wyobrażacie sobie taką odę do Tuska?

   No nie bardzo. Kiedyś już prędzej, dziś Tusk stracił całą charyzmę, a Kaczyński nic a nic. Zawsze był charyzmatyczny i nadal jest.

   Ogólnie partiom od koryta brakuje charyzmatycznych przywódców, a pan Kaczyński jest w tej sytuacji mocnym atutem PiS-u, trzeba przyznać.

   Można się zastanawiać dlaczego wyborcy tak wysoko punktują charyzmatycznych przywódców, ale nie ma co dyskutować z faktami. Tak jest. Partia, która chciałaby powalczyć w wyborach też będzie potrzebować kogoś takiego. Mówię po prostu o charyzmatycznym kandydacie. Jego linia polityczna nie ma znaczenia (dla poparcia), znaczenie ma wyłącznie czy potrafi być dobrym mówcą. Do tego musi być to osoba wyrazista, pewna siebie, o silnych przekonaniach, asertywna. Myślę, że pan Kaczyński spełnia te wymagania. A ludziom nie przeszkadza jego czerwona linia polityczna.

   Ludzie głosowali na PiS głównie przeciwko PO, ale... PiS sam w sobie ma i tak niepokojąco dobre notowania. PiS oferuje szczególną kombinację polityczną: konserwatyzm powiedzmy obyczajowy i skrajny socjalizm (ze wszystkimi konsekwencjami). Niestety jedno i drugie trafia do ludu. Lewica za sprawą specyficznej rozgrywki z umyślnie rozwijanym kryzysem migracyjnym spowodowała, że ludzie zaczynają lgnąć do konserwatystów. Do socjalistów lgnęli zawsze.

   Jak dla mnie - najgorsza wyobrażalna opcja. Ani wolności gospodarczej, ani innej. Zamordyzm pełną gębą. Jedyne co ich może ratować to mniejsze służalstwo względem UE i Niemiec.

   Marzy mi się Polska, w której zarówno PiS jak i PO (wliczając możliwe klony) będą na takim marginesie jak dziś SLD. Ktokolwiek poza prosiakami przy korycie. Niestety - większość Polaków wydaje się nie dostrzegać problemu koryta, a metafora ze świniami jest popularna tylko wśród śmieszków w internetach. Niestety - brakuje póki co partii z pragmatycznym planem zdobycia władzy i reformowania kraju, a do tego z charyzmatycznym przywódcą.

   Ktokolwiek myśli, że PiS wyprawia coś strasznego w polskim sejmie ten chyba nie ogarnia problemu. Problem jest taki, że jest mniej więcej bez zmian słabo. W kółko to samo. Miliard za miliardem jak krew w piach. W tym kraju jest taki syf, że jest już wyjątkowo trudno coś mocno zepsuć. Każda idiotyczna ustawa to już drobiazg, to KOLEJNA idiotyczna ustawa dołożona do setek innych idiotycznych ustaw. Różnice między PO i PiS są kosmetyczne.

   Tak długo jak ludzie będą głosować na te dwie partie syf będzie jak był bez zmian. Czyli ogólny hejt na partię rządzącą (którakolwiek to nie będzie) i te same problemy. Jakie? Głównie korupcja i wrogie obywatelowi państwo. No i najważniejszy, czyli "divide et impera" - każdy rząd znajduje sobie jakąś grupę docelową, której daje po zabraniu innym grupom. Irytująca, bo kosztowna zabawa. Nawet zabawa, a nie poważna gra, bo oni i tak rządzą na zmianę. I tak się każda świnka w końcu doczeka korytka, po prostu szkoda kasy wywalanej na kiełbasę wyborczą.

   Czytałem niedawno, że rząd PRL chociaż przeznaczał trochę zrabowanej kasy na rozwój. Chyba nawet sporą część. No w każdym razie nie wywalali jej na kiełbasę wyborczą. W dzisiejszej polityce rozwój jest tylko pustym hasełkiem, w rzeczywistości zyski z rozwoju są odsunięte w czasie, a politycy są zainteresowani (podobnie jak wyborcy) - zyskami natychmiastowymi.

   Dobra. Jacy wyborcy, tacy politycy. Jak wyborcy zmądrzeją (czego pewnie nie dożyję) - to będziemy mieli lepsze rządy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Kaczyński przecież nie jest charyzmatyczny. Największe poparcie PiS zyskiwał, gdy trzymali Kaczyńskiego w cieniu. Tak było przez tymi wyborami. Dla mnie największymi problemem polskiej polityki po 2000 roku, było to, że Tusk miał tak kiepskiego przeciwnika. Wygrać z Kaczyńskim to nie był problem, nie trzeba się starać, przecież on jechał na straszeniu Kaczyńskim. Jeśli konkurent polityczny wygrywa tylko dlatego, że straszy ludzi tobą, to daj sobie spokój z polityką, bo twój PR jest do niczego. Tak samo jest Clinton i Trumpem (chciaż oczywiście Clinton i Kaczyński to całkiem inna liga).

   Tez uważam, że obecny zamordyzm jest najgorszą opcją. Niemców rozumiem, stracili wpływy, więc się ciskają, nawet z Ukrainą im nie wyszło - miała podbudować ich słabnącą gospodarkę. I trzeba pamiętać, że będą sie ciskać dopóki nie znajda wyjścia ze swojego impasu, to nie Polska, która może zmierzać w przepaść i nikomu powieka nie mrugnie. Ciekawe czy za trzy lata Tusk wróci cały na biało, mam nadzieję, że będzie zbyt zmęczony.

   Co do świadomości politycznej Polaków, u mnie w domu matka uwielbiała politykę, całe półki biografii polityków (oczywiście nie polskich). Nie kupowała żadnych kobiecych pism, ale kupowała Do rzeczy i Wyborczą - żeby móc poznać obiektywnie stan rzeczy. I ja, jej córka, złapałam się na Palikota, nie jako neofitka, ale w nadziei na alternatywę (matka się śmiała). Niby młodość ma swoje prawa, ale w takim razie w Polsce społeczeństwo jest ciągle młode (i głupie). Moim zdaniem PO mogłoby się utrzymać, gdyby trochę zwróciło się do ludzi. Choćby złagodzenie ochrony danych osobowych i wizerunku przestępców. Czemu to nie zostało zrobione? Taki dobry PR.

  •  
   p........y

   0

   pokaż komentarz

   @grejfrut:
   No tu sprawa jest prosta: PO działa zgodnie ze swoją własną polityką, która jest dokładnie antyludzka. Za to pro-przestępcza. Przecież to nowobogaccy o moralności gangsterów, czego się po nich spodziewasz innego?

   W dodatku ci gangsterzy wywodzą się z władzy PRL. W jaki sposób tylu dość młodych gangsterów mogło zyskać władzę i wpływy w tak krótkim czasie? No przecież nie na własnym geniuszu i przedsiębiorczości. Na znajomościach i układach w kręgach dawnej władzy.

   I tak to się kręci, ręka rękę myje. I nie chodzi tu w ogóle o robienie czegokolwiek dla ludzi, wprost przeciwnie. Politycy w naszym kraju są zainteresowani wyłącznie własnym zyskiem, czyli bogaceniem się klasy politycznej kosztem obywateli.

   Na szczęście dla nich - różne partie w tych kwestiach nie mają odmiennego zdania. Są doskonale zgodni. Wszystko co służy zwiększeniu władzy i stanu posiadania polityków kosztem obywateli poprze tak samo chętnie PO jak i PiS.

   Po zabetonowaniu systemu dwupartyjnego w Polsce żadna z tych partii nie musi już nawet sprawiać najmniejszych pozorów działania w interesie obywateli. Każda kolejna władza będzie robić wszystko co chce, a jak nie zrobi czegoś szkodliwego dla nas jedna ekipa, to zrobi druga. Nie ma znaczenia która. Ludzie ocenią negatywnie, i wybiorą drugą ekipę. A potem dalej poprzednią. A potem dalej tę samą. I w kółko i w kółko. I zawsze te ironiczne komentarze - jak głupi wg nich jest ktoś, kto głosuje na "5%".

   Co naprawdę jest głupie, niech sobie każdy, patrząc na dokonania rządów wybieranych przez 20 lat przez większość - odpowie sam.

   Czemu te partie są błędnym wyborem: to wszystko ludzie, którzy mają niemalże ciągłość uczestnictwa w polityce i rządzeniu od czasów PRL. Nawet jeśli poszczególne osoby są inne, to nadal ich rodziny, kumple, autorytety, ludzie którzy pomagali budować wczesne kariery - wszystko rodem z PRL. Stare. Poprzedni skompromitowany system.

   Ba, ten system poza skompromitowaniem zmutował w coś równie paskudnego, albo i jeszcze paskudniejszego. Następcy PZPR zbudowali system, w którym praca i utrzymanie się obywateli powyżej skrajnego ubóstwa jest zdecydowanie trudniejsze. Za komuny ludzie może i byli biedni, ale większość leniuchowała. Żyło się powoli, spokojnie, czy się stoi czy się leży. Dziś ludzie pracują bez porównania więcej, ale poprawa poziomu życia jest nieporównywalnie mała w stosunku do zwiększonej odpowiedzialności i wymagań. Dzisiejszy Polak pracuje więcej (i lepiej) niż Niemiec, ale za 4x mniej niż Niemiec. Tak krótko - po prostu hajs się nie zgadza. Gdzieś jest różnica pomiędzy przyrostem produkcji a przyrostem dobrobytu. Nie trudno się domyślić, że większość tej różnicy, czyli brakujących pieniędzy jest w korupcji.

   Jak ma być inaczej? Jeśli możesz zdobywać pieniądze za nic poprzez układy z odpowiednimi ludźmi - sprytni ludzie tak będą robić. Będą rządzić. Z kolei ci, którzy inwestują swój czas i umysły w wytwarzanie dóbr w celu zarobienia pieniędzy - nie zostanie im dość czasu, żeby angażować się w polityczne układy. Część przedsiębiorców i innych zdolnych ludzi być może się zaangażuje. Ale wtedy zostaną poddani próbie korupcji, która większość z nich złamie i zepsuje.

   Najważniejsze jednak jest to, że z demokracji ludzie w Polsce zupełnie nie potrafią korzystać. Większość wyborców nie ma najbledszego pojęcia o co chodzi w polityce i ekonomii. A głosują na ludzi, którzy będą o tym decydować. Ważne jest, jak kandydat jest ubrany albo w jakim STYLU się wysławia, a kwestie takie jak program reform są kompletnie ignorowane. Nie mają znaczenia. Wygrywają partie i kandydaci bez programów jakichkolwiek. A programy i propozycje reform są po prostu wyśmiewane. Skoro ci sami politycy przez 20 lat nigdy nie przeprowadzili jakiejś reformy, to się przeciętnemu wyborcy wydaje, że widać jest to zupełnie niemożliwe, i każdy "wykształcony z większego miasta" powinien to wiedzieć i nigdy tego nie kwestionować.

   I na koniec. O czym pisałem? O reformach przykładowo. Ludzie nie lubią reform, bo reformy to zmiany a ludzie ewidentnie nie lubią zmian. Nic na to nie poradzimy. Jak ludzie polubią zmiany to będzie zmiana. Ale zmiana będzie wtedy, jak PiS i PO sobie pójdą precz, do mało znaczącej opozycji.

   Większość problemów Polski ma źródło w samych wyborcach, nie w politykach. Taki efekt uboczny demokracji. Za PRL mogliśmy winić partię. Teraz możemy bardziej winić siebie. Niestety odpowiedzialność zbiorowa. Mniejszość musi się teraz użerać z głupim systemem, który jej większość wybrała.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,
  Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,
  Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,
  To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.
  Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,
  Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,
  Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,
  Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale
  W kierunku mocarstwa od morza do morza,
  By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk
  A nawet ptaki co krążą w przestworzach,
  Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.
  O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,
  Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,
  Który zdobędziesz imperium Lechitów,
  I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.

  pokaż spoiler O nasz k%@@a wodzu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: img.wiocha.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @CzlowiekZZelaza: Już niedługo w nowej podstawie programowej dla 8 letniej szkoły podstawowej

  •  

   pokaż komentarz

   @CzlowiekZZelaza: Zapomnieliście towarzyszu o Cysorzu Emigracji, słońcu Peru, prezydencie całej Europy, który kierował jedynie słuszną i najwybitniejszą partią w całym wszechświecie...

   pokaż spoiler doprowadzając Polskę po 8 latach okradania i afer do opłakanego stanu.

   źródło: img.sadistic.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow:

   Co to kolejna teoria Jarka? Takie głupstwa to tylko Jarek o innych liderach partii opowiadał i takie gadanie nic mądrego temu krajowi nie przyniesie i jeszcze nie widziałem w Polsce jak żyje za demokracji aby Polacy kogoś nie wyzywali kto był u władzy i akurat to jest głupia cecha bo osłabia nasz kraj wewnętrznie i kulminacją tego myślenia jest właśnie to co dzieje się teraz. Wstydź się więc bo walczysz z synami Twojego narodu. Akurat za PO był największy skos gospodarczy w historii. A to, że w Polsce dużo złodziei, kłamców i hipokrytów to za każdej partii były afery ale czym innym jest afera a czym innym to co się dzieję teraz gdzie rząd po kolei demontuje całe państwo i zastrasza każdego kto staje mu na drodze... Do Tuska nic nie mam i jestem pewien, że może miał czasem inne poglądy niż ja ale ma do tego prawo. Ja gdybym rządził i miał na swojej głowie całą Polskę też pewnie czasem wybierał bym nie to co podoba się ludziom ale to co będzie dobre dla przyszłych pokoleń ale niestety w naszym kraju nie myśli się o swoich dzieciach tylko myśli o tym jak dorobić się tanim kosztem i dlatego mamy: Frankowiczków, 500 plus i demokratycznie wybranych idiotów z czego kilku nadaje się na badania psychiatryczne....