•  

  pokaż komentarz

  To dzisiaj wolę oglądać występ Polaka na stole finalowym najwazniejszego turnieju online niż porażkę polskiego klubu w LM.

 •  

  pokaż komentarz

  @Olorion jak wygrasz to fundnij wykopowi jakiegoś programiste co naprawi tagi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie gram w pokera i jak czytam ten artykuł to odechciewa mi się nawet zacząć tego uczyć.Kiedyś kolega mi powiedział że jak bym zaczął grać w pokera z zawodowymi graczami to nie będąc zawodowcem czuł bym że gramy w inną grę( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Ja to samo, czytając to czuję się tak, pic rel. No, ale tak zawsze jest z serwisami bardziej branżowymi a nie dla laików :D

   źródło: blasty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Służę uprzejmie:

   Niewiele zabrakło by Polak odpadł tuż przed stołem finałowym. Przy 13 zawodnikach pozostających w grze, Olorionek przegrał pechowo rozdanie i znalazł się na 13 BB.

   BB — big blind, czyli stawka, którą w ciemno musi przed rozdaniem dołożyć do puli jeden z graczy (kolejny musi przymusowo dołożyć połowę tej stawki, czyli SB — small blind). Unikamy w ten sposób sytuacji, że wszyscy spasują.

   Gracz, który jest zmuszony do dołożenia obowiązkowej stawki (BB/SB), zmienia się co rozdanie zgodnie ze wskazówkami zegara.

   BB/SB zwiększa się co pewien czas, by uniknąć gry w nieskończoność.

   Polak miał 13 BB, czyli był w posiadaniu liczby żetonów wystarczającej na 13 przymusowych stawek (czyli dość mało).

   Akcja miała miejsce, kiedy „gorodsky” zdecydował się na zagranie open-shove za 6 BB i dostał sprawdzenie od Polaka siedzącego na SB.

   Gracz gorodsky zagrał open-shove za 6 BB — czyli po rozdaniu miał podjąć decyzję o zagraniu jako pierwszy (otwierał grę — open) i zagrał za wszystko (shove — pchać — od gestu pchnięcia wszystkich swoich żetonów w stronę krupiera).

   Polak przyjął wyzwanie i mimo, iż miał lepsze karty, to jego konkurent miał szczęście, gdyż na stół spadały lepsze dla niego karty. W ten sposób gorodsky się podwoił — miał 6 BB, Polak przegrał na jego korzyść swoje 6 BB, więc gorodsky ma teraz 12 BB — podwoił swój stan posiadania.

   Pierwsza akcja miała następujący przebieg – „axtipitos_86” rozpoczął akcję z późnej pozycji standardowym podbiciem do 400k przy blindach 100k/200k (...)

   Jedno z rozdań miało taki przebieg — dwaj gracze dołożyli obowiązkową stawkę, następnie kolejni gracze pasowali i wreszcie axtipitos86 podbił dwukrotnie stawkę — późna pozycja oznacza, że jego kolej na decyzję przychodzi późno, po innych graczach — jest to bardzo korzystne, bo już wiadomo, na czym stoimy, gdyż poprzedni gracze swoimi decyzjami zdradzają siłę swoich kart. W tym rozdaniu poprzedni gracze spasowali, w grze został tylko axtipitos86 i trzej gracze, w tym dwaj, którzy musieli dołożyć obowiązkową stawkę. axtipitos_86 zaatakował więc licząc na to, że ci pozostali gracze mają słabe karty i nie zechcą bronić tych obowiązkowych stawek, które wyłożyli.

   (...) na co Olorionek odpowiedział zagraniem all-in za 11 BB z BU. Pozostali zawodnicy spasowali i akcja wróciła do agresora, który po dłuższym okresie zastanowienia, postanowił sprawdzić.

   Ale axtipitos_86 się nadział, bo jednym z tych trzech graczy był Polak, który miał mocną kartę i odpowiedział kontratakiem zagrywając za wszystko (all-in), a miał liczbę żetonów odpowiadającą 11 obowiązkowym stawkom (11 BB). Polak nie był graczem, który musiał w tym rozegraniu wpłacać obowiązkową stawkę, tylko zawodnikiem tuż przed nimi (BU — button — czyli marker oznaczający takowego gracza, przesuwany co rozdanie dookoła stołu).

   axtipitos_86 zdecydował się sprawdzić Polaka, czyli wpłacić do puli tyle, ile Polak.

   Na szczęście już na flopie Olorionek dostał dwie pary i zdołał się podwoić.

   Rozdanie wygrał Polak, zgarnął z puli swoje 11 BB oraz 11 BB, które wpłacił axtipitos_86; Polak więc podwoił swój stan posiadania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75:

   Zaledwie kilka minut później doszło do kolejnego ważnego rozdania

   W tej sytuacji Polak siedział na BB.

   Polak w tym rozdaniu był tym graczem, który musi wpłacić obowiązkową stawkę.

   Gracz „MyRabbiFoo” z pierwszej pozycji zdecydował się na open za 436,000 i akcja spasowała do Olorionka, który tyko sprawdził.

   MyRabbiFoo jako pierwszy gracz podbił stawkę do 436.000 — to świadczy o silnych kartach, bo gracz podejmujący decyzję jako pierwszy sporo ryzykuje — za nim będą zagrywać kolejni zawodnicy i jest duże ryzyko, że ktoś z nich też ma silne karty.

   W rezultacie nikt nie podjął rękawicy. Nikt, oprócz Polaka, który wpłacił do puli te 436.000 w żetonach.

   a flopie spadły J8J,

   Jako pierwsze 3 wspólne karty krupier odkrył J, 8 i J. Bardzo dobre karty dla MyRabbiFoo, który miał trzeciego waleta. Polakowi te karty dawały jedynie nadzieję na strita — Polak miał Q i 9, a więc z kartami wspólnym tworzyło to ciąg 8, 9, [ ], J, Q — brakowało tylko dziesiątki do strita.

   gdzie obaj postanowili poczekać.

   MyRabbiFoo wykonał zagranie znane jako slowplay — czyli po dostaniu bardzo dobrych kart nie podbijał agresywnie, licząc na to, że przeciwnik odczyta to jako jego słabość i sam zaatakuje podbiciem, a wtedy będzie mógł go zaskoczyć podbijając ponownie.

   Z kolei Polak nie mając żadnego skompletowanego układu też nie podbijał, bo nie miał za bardzo z czym, więc gra przeszła do wyłożenia kolejnej wspólnej karty

   (...) a na turnie spadła 10

   Duże szczęście Polaka, trafił tę wymarzoną, brakującą 10.

   Tutaj inicjatywę przejął Olorionek, wykonując bet za 426,360. MyRabbiFoo oznajmił raise do 1,3 mln i tym razem Polak tylko sprawdził.

   Mając strita, Polak podbił mocno. MyRabbiFoo też miał mocne karty (trójka waletów), więc przyjął wyzwanie podbijając ponownie.

   board skompletowała 2,

   Ostatnią ze wspólnych kart była dwójka, która nic nie zmieniła.

   gdzie rywal Polaka mający w stacku 3,3 mln oznajmił zagranie all-in, a Olorionek po dłuższej chwili zrobił call.

   Rywal Polaka czując się mocny z posiadaną trójką waletów nie spodziewając się, iż Polak miał tyle szczęścia, że skompletował strita, zagrał wszystkie swoje żetony. Polak, wahał się, bo nie wiedział, czy zagranie MyRabbiFoo nie świadczy o posiadaniu jakiegoś bardzo silnego układu, ale zdecydował się sprawdzić i dołożyć żetony, wyrównując stawkę przeciwnika.

   MyRabbiFoo co prawda trzymał JJ, ale to nie wystarczyło na Q9 Olorionka i nasz rodak w końcu mógł nieco odetchnąć

   Obaj pokazali karty, Polak miał silniejszy układ i zgarnął pulę. Dzięki temu ma już tyle żetonów, że może w miarę komfortowo grać nie przejmując się, że jeden błąd wyeliminuje go z gry.

 •  

  pokaż komentarz

  @Olorion Sluchasz swojej playlisty ze spotify w trakcie turniejow? Zycze Ci zebys zgarnal chociaz czesc tej puli :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna