•  

  pokaż komentarz

  Miałem tu napisać komentarz jak to wygląda na zachodzie ale wyszło by srogie tl;dr

  cały temat tych j!@%nych opiekunek, dzieci tych dziadków itp. Przez dwa tygodnie w ramach nauki włoskiego się tym zajmowałem na zastępstwie (matka się obraca w takich sprawach, wcześniej szpitale w PL)

  Sposób w jaki te dzieci traktują tam rodziców, jak działają k@@@a "firmy" z opiekunkami jest nie do opisania.

  Wziąłem kiedyś taką fuchę, siedzieć u dziadka prawie 100l i kątem oka patrzyć żeby sobie krzywdy nie zrobił ucząc się w tym czasie włoskiego, raz na jakiś czas pomóc mu wstać czy coś podać, pilnowanie dziecka.

  Uderzyło mnie po tygodniu to że dziadek zaczął mnie po rękach całować, mówił na mnie wojtyla (makarony szanujo) mimo że przez pierwsze kilka dni patrzył na mnie ze strachem i podejżliwością.

  Dzieci tych osób po prostu porzucają ich i to w taki sposób żeby szybko wykorkowali, przyjeżdżają czy tam dzwonią się pytać czy jeszcze?
  Im bardziej sk@@@iała opiekunka tym lepsza, moja mama ciągle traci pracę za zbyt fachową opiekę i pomoc medyczną, im krócej dziadek żyje tym szybciej hajsy do podziału i lepsza "opiekunka"

  Po dwóch tygodniach ta rodzina znalazła lepszą specjalistkę, z wyglądu gruba cyganka, ten dziadek płakał jak się dowiedział że już nie przyjdę.

  Tyle odnośnie przysłowiowej szklanki wody ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Jak macie pytania to mogę popytać w branży.

  Jeśli nak@@@iacie hajsy i nieruchomości dla dzieci to tu można się na chwilę zatrzymać i pomyśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: Boze, jak to jest zeludzie to takie k#?%y... Wlasne dzieci tak rodzicow traktuja. Kasa, kasa, kasa.
   Fajnie, ze dziadkowi choc jakis czas bylo milo z Tobą.
   Nie zostawilo to skrzywienia w Twojej psychice? Opiekowalam sie pania z alzheimerem i do dzis nie ma dnia bym o niej i o tym nie myslala...

  •  

   pokaż komentarz

   Dzieci tych osób po prostu porzucają ich i to w taki sposób żeby szybko wykorkowali

   @saldatoreafilo: na szczęście życie w takich sprawach jest w wielu przypadkach bardzo sprawiedliwe i ich dzieci nauczone jak ich rodzice traktowali dziadków będą miały z górki jak ich rodzice będą już starzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naciass: zostawiło, zacząłem wierzyć we fiolkę z pawulonem a nie jakieś szklanki z wodą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: Też racja- te wyrodne dzieci ucza swoje dzieci...

  •  

   pokaż komentarz

   @Naciass: @iron_fox2: Żadne wyrodne dzieci , tylko sprawiedliwość. Czy wy myślicie ze ten "biedny staruszek" sobie na to nie zasłużył ? Kiedy rodzice mogli dominować nad dziećmi to to robili i mieli w dupie , to na starość dzieje się to samo względem ich. Chcesz emeryture , daj dziecku kieszonkowe , chcesz szacunku , okaż szacunek dziecku.

   @iron_fox2: dzieci nie obchodzi jak rodzic traktował swoich dziadków tylko jak oni sami byli traktowani przez "matkę i ojca".

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX: czyli co? Za małe kieszonkowe dawali? Ja wcale nie dostawałem, mam ukatrupić rodzinę z tego powodu? Bo szkoda czasu, lepiej go poświęcić na lizanie fiuta szefowi za 10gr podwyżki? Palnij się w łeb. Ci ludzie wojne przeżyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX celne spostrzeżenie. Ciekawe czy ktoś po tym zastanowi się, czy sprzedać klapsa malcowi, w końcu to ponoć takie dobre jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: Nikt ci nie każe kogokolwiek ukatrupiać. Ale kiedy twoja matka przyjdzie żebrać do ciebie o pieniądze to odpraw ją z kwitkiem. Powiesz , "mamo kieszonkowego nie miałem to i ty nie dostaniesz , a za opiekę to mogę ci wykupić dom starców". Albo "Mamo kupywałaś obligacje a na moim kieszonkowym oszczędzałaś , niech cię teraz obligacje/giełda/oszczędności/składka emerytalna utrzymują" .

   Pomyśl sobie w ten sposób że to nie tylko chodzi o ciebie , tylko o wszystkie dzieci. Wiele takich młodych osób ma w domu koszmar , bo tatuś woli dać pieniążki na giełdę, obligacje czy innych starców. A potem dziecko żyje w biedzie a nadto często jest op?%$$?!ane bo rodzicom się zabaweczka znudziła.

   Ludzie widząc to co ty zrobisz względem swoich rodziców będą się bali o konsekwencje. Po prostu bądź sprawiedliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX: ale ja szanuje swoich rodziców za to że nauczyli mnie pracować na siebie, gdyby nie to to pikałbym pikadełkiem w jakimś markecie albo widlakiem jeździł - zamiast tego mam 17lat doświadczenia, wszyscy chcą ze mną pracować, obce języki i ciągle poszerzane horyzonty bo ktoś potrafił mnie nauczyć jak ważna jest zaradność, wiedza i umiejętności.

   Gdybym dostawał na tacy to na takiego c!!?@ bym wyrósł jak moi rówieśnicy.

   Jak można powiedzieć że matka przyjdzie żebrać do dziecka? Normalny Ty jesteś?

  •  

   pokaż komentarz

   Żadne wyrodne dzieci , tylko sprawiedliwość.

   @NieczytelnyXX: A jak często zdarza się, że dobrzy ludzie mają "spierdolone" dzieci? O mnie mama dbała, ale kształtowała mnie ulica-szkoła-bliscy, bo tak to jest. Mogę dziś powiedzieć że większośc błędów popełniłem nie "bo rodzice.....", tylko bo tak wyszło.
   Dzieci rodziców słuchają na samym końcu. Czasem nie uda się wychować prawidłowo dziecka...

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX: Jesteś bardzo, ale to bardzo ograniczony i masz małe horyzonty jeśli myślisz, że wszystko co na świecie się dzieje, jest sprawiedliwe. Nie wiem jak bardzo prostym człowiekiem można być by sądzić, że wszystkie te dziadki na to sobie zasłużyły. Do Twojego malutkiego rozumka nawet nie przyszła myśl, że czasami rodzice mogą wykrwawiać się by dzieci miały wszystko, a i tak w dorosłym życiu syn/córka okaże się wyrodna. Znam wiele przypadków takich. Tak to w życiu bywa, że nie zawsze miłość i dobre wychowanie potrafią z dziecka zrobić dobrego człowieka. Naprawdę nie wierzę, że ktoś ma tak mało wyobraźni jak ten NieczytelnyXX. Ile masz lat tak z ciekawości? Jeśli mniej niż 30 to w sumie nawet nie dziwię się Twojemu wywodowi, ale dorośnij i zacznij zauważać więcej.

  •  
   r...........0

   -1

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: oczywiście masz rację, problem w tym, że zabezpieczenie się na starość nie istnieje, bo nie wiemy jaka ona będzie, hajs tu nic nie znaczy gdy po wylewie nie możesz gęba ruszać, nie wiesz jak masz na imię itd, ...mówiąc krótko , to "zdychasz" tak jak ci jest pisane i nie ma na to rady

  •  
   p.....o

   +2

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: medal ma 2 strony, są rodzice co piją i mają dzieci w dupie, później te same dzieci "odwdzięczają" się na starość, na pewno jakiś tam procent przypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: ach te zachodnie standardy i wzorce zachowań , a w Polsce jak w lesie ..

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX: w biedzie bo nie kupili sobie iphona 7 ?

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: Nie dyskutuj z @NieczytelnyXX. To odczłowieczony gówniarz zorientowany na kasę. A tobie gratuluję postawy i poukładanego w głowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: @Naciass: To teraz powiem wam tak. Moja matula teraz opiekuje się starszymi osobami w de, miała takiego dziadka do którego bała się wrócić bo miał ostatnio "napad" i zadzwoniła po karetkę, Ci z karetki mówią że do szpitala to ona dała numer do syna, syn mówił że do żadnych szpitali, ratownik rozkłada ręce dał mu doraźnie jakieś leki i tyle. Moja matula wkurzona i dlatego już tam nie wróciła. Ale jak się żegnali to dziadek dosłownie płakał, trochę to przykre że ludzie zostawieni sami sobie. Ja wszystko rozumiem, moja babcia sama mieszka a też już wiekowo stara no ale chociaż staram się pomagać i jak najczęściej być tam, chociaż na 5min ale zawsze to coś.

  •  

   pokaż komentarz

   Do Twojego malutkiego rozumka nawet nie przyszła myśl, że czasami rodzice mogą wykrwawiać się by dzieci miały wszystko, a i tak w dorosłym życiu syn/córka okaże się wyrodna.

   @Cloud00: mnie wydaje, że nie na tym polega wychowanie na dobrego człowieka.
   Co z tego, ze "ma wszystko", jesli rodzice ciągle w pracy, ciągle w pogoni za kasa?
   Wychowanie dziecka to również wpojenie mu pewnych wartości i zasad - a tego pieniędzmi nie załatwisz.
   Dziecko nie musi mieć wszystkiego - powinno jednak mieć rodzica, który nauczy je co jest dobre, co złe (do tego będzie sam postępował w sposób wpajany maluchowi, nauczy jak samodzielnie funkcjonowac i pracować, jak odnosić się do innych etc.
   Pieniądze tego nie zagwarantują.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX ty jestes idiotą, niespełna rozumu, czy pochodzisz z patologicznej rodziny? Matka zebrać o pieniądze do syna? Weź się zastanów co piszesz. Może są po prostu ludzie, ktorzy nie mieli tyle kasy by na kieszonkowe dzieciom dawać, ale robili wszystko by zapewnić potomkom jedzenie i dach nad głową. Wiem co to znaczy, bo na większość kieszonkowego w dzieciństwie pracowałem samemu, ale nie żałuję, bo dużo się przy tym nauczyłem, a pierwszymi osobami ktorym pomoglbym w trudnych czasach byliby rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX ty jestes idiotą, niespełna rozumu, czy pochodzisz z patologicznej rodziny? Matka zebrać o pieniądze do syna? Weź się zastanów co piszesz. Może są po prostu ludzie, ktorzy nie mieli tyle kasy by na kieszonkowe dzieciom dawać, ale robili wszystko by zapewnić potomkom jedzenie i dach nad głową. Wiem co to znaczy, bo na większość kieszonkowego w dzieciństwie pracowałem samemu, ale nie żałuję, bo dużo się przy tym nauczyłem, a pierwszymi osobami ktorym pomoglbym w trudnych czasach byliby rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX ty jestes idiotą, niespełna rozumu, czy pochodzisz z patologicznej rodziny? Matka zebrać o pieniądze do syna? Weź się zastanów co piszesz. Może są po prostu ludzie, ktorzy nie mieli tyle kasy by na kieszonkowe dzieciom dawać, ale robili wszystko by zapewnić potomkom jedzenie i dach nad głową. Wiem co to znaczy, bo na większość kieszonkowego w dzieciństwie pracowałem samemu, ale nie żałuję, bo dużo się przy tym nauczyłem, a pierwszymi osobami ktorym pomoglbym w trudnych czasach byliby rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: od razu można się domyślić, że dzieci nie masz biedaku...( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale kiedy twoja matka przyjdzie żebrać do ciebie o pieniądze to odpraw ją z kwitkiem. Powiesz , "mamo kieszonkowego nie miałem to i ty nie dostaniesz

   @NieczytelnyXX: Tylko kieszonkowe i kieszonkowe jakby to było jedynym wyznacznikiem rodzicielskiej miłości i nic innego się nie liczy, a rachunki, jedzenie, zabawki, ubrania, wyprawki, opieka itp itd to mało, jeszcze matka żyły sobie wypruj i zapieprzaj na 3 zmiany bo rozpuszczony bachor musi mieć pensję. Ja nie miałam w domu żadnych luksusów w dzieciństwie, nawet nie wiedziałam, że jakieś kieszonkowe mi się ma "należeć" i żeby prędzej mi język usechł niż coś takiego bym teraz matce własnej powiedziała.

  •  

   pokaż komentarz

   @mactrix: A na składkę emerytalną to się pieniądze znalazły jak rozumiem ? Na ubrania dla dziecka pewnie pieniądze też się znalazły... tylko na kieszonkowe zabrakło? Dziwne. Zresztą nie musisz dawać fortuny , daj 10 % tego co zarabiasz na dzieci. Dla jednego będzie to 100 zł dla drugiego 500 zł. Nikt ci nie każe dawać ponad. Chodzi wyłacznie o sprawiedliwość. Chcesz dostać 10 % zarobków swych dzieci , daj im 10 %. Nie stać cie bo mało zarabiasz ? przecież to procentowa wartość !

   @agaja: Wychowanie polega na sprawiedliwości co dajesz to otrzymujesz. Ale problem polega na tym że ludzie wolą dać dziecku sweter niż pieniądze na sweter. Wyobraźcie sobie co by było jak by mieszkał u was sąsiad i nie miał pieniędzy. Czy byście za niego decydowali na co ma wydać czy raczej dali mu pieniądze?

   @szyp: Na kasę ? Czy na sprawiedliwość ? Jeśli dasz 10 zł miesięcznie niech będzie jeśli twoje zarobki wynoszą 1500 zł i 1400 kosztują cię opłaty to jest to procentowa wartość 100 * 10%, ale proszę nie p@#?#$! mi że ludzie żyją za 100 zł. Na kasę to jest nastawiony starzec co sam nic nie dał a pieniądze by chciał.

   @Arktosik: Nie iphona ale o pieniądze chodzi. Kto daje przedmioty , przedmioty winien otrzymać. Kto daje pieniądze dostaje pieniądze. A jeśli dziecko bardzo chce tego iphona i sobie zaoszczędzi to co ci do tego ?   @Cloud00: Czy wszyscy na to zasłużyli ,bardzo prawdopodobne. Znasz przypadki , ale nie wiesz jak było w domu. CZĘSTO bywa tak że rodzice traktują dziecko jak pieska , dają mu zabawki a zapominają o szacunku czy pieniądzach. Zresztą najczęściej tak się dzieje w bogatych rodzinach. Niedawno dzieciak zamordował swoich rodziców którzy byli bogaci bo nad nim dominowali i kontrolowali nie miał kszty wolności. Nigdy nie słyszałem aby do takiego morderstwa doszło w biednym domu. Ludziom bogatym odbija , myślą że wszyscy mają im się podporządkować. Pracownik ich ugłaszcze bo chce prace, kelnerka bo chce zarobić a dziecko ma to w dupie i nienawidzi skurwysynów.

   @saldatoreafilo: To szkoda że ci twoi rodzice jeść dawali , tak byś się polować nauczył! I dach nad głową nadaremno ci zapewnili , byś szałasy budował. Głupi ty jesteś ? nie sądzę. Jak masz roślinkę to ją podlewasz i nawozisz a nie ciągniesz za pęd bo go urwiesz. Jeśli masz psa dajesz mu jeść i pić nadto kupujesz mu zabawki aby się rozwijał biegał i nie zdechł. A jak masz dziecko dajesz mu pieniądze aby mógł sam decydować jakie umiejętności rozwinie! Może chce lepszy komputer , albo gitarę , albo iphona , może też chce się zapisać na karate bo wszyscy koledzy się zapisali, albo kupić sobie części elektroniczne by nauczyć się elektoniki.
   Ale nie o tym jest ta dyskusja , tylko na co zasłużyli rodzice ? Jeśli ci nie dali pieniędzy i za ciebie decydowali , nie dali ci najważniejszego , wolności i odpowiedzialności. Za to ty im nic nie jesteś winny w pieniądzach. Jeśli ci dali dach nad głową daj im dach nad głową , TYLE.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Kiedy dziecko jest małe i nie chodzi o własnych siłach ciągniesz go w wózku. Kiedy dorasta to dostosowujesz to co dajesz ,bo nie daje się tego samego 14 latkowi co 5 latkowi. 14 latek bez pieniędzy to jest po prostu oburzające. To że ciebie rodzice traktowali jak psa świadczy o twoich rodzicach i tak powinnaś to wypomnieć.

   a rachunki, jedzenie, zabawki, ubrania, wyprawki, opieka itp itd to mało, jeszcze matka żyły sobie wypruj i zapieprzaj na 3 zmiany bo rozpuszczony bachor musi mieć pensję

   @sokotra: Ale tego nie robisz za darmo , to samo otrzymujesz na starość ! Chcesz pieniędzy tak wypruwaj sobie flaki i dawaj dziecku pensje! Nie dlatego żeby go rozpuścić tylko aby samemu to samo otrzymać! A czy jedzenie , ubrania wyprawki nie daje się starcowi również w tym wyżej opisanym domu opieki ? My tu rozmawiamy o starości. NIC KUR** NIE ROBISZ ZA DARMO.

  •  

   pokaż komentarz

   14 latek bez pieniędzy to jest po prostu oburzające. To że ciebie rodzice traktowali jak psa świadczy o twoich rodzicach i tak powinnaś to wypomnieć. ..Chcesz pieniędzy tak wypruwaj sobie flaki i dawaj dziecku pensje!

   @NieczytelnyXX: nikomu nie życzę takiego dziecka jak ty, patologicznego materialisty. Jeżeli dla ciebie czy współczesnej młodzieży brak kieszonkowego to jest traktowanie jak psa, to ci powiem tylko, że wam się w d** chyba od dobrobytu czy nie wiem już czego poprzewracało i tyle. Mam wrażenie własną matkę byś zostawił na starość pod płotem bo nie stać jej było na twoje zachcianki.

  •  

   pokaż komentarz

   ich dzieci nauczone jak ich rodzice traktowali dziadków będą miały z górki jak ich rodzice będą już starzy.

   @iron_fox2: zachowanie dzieci tych ludzi z domów starców też z czegoś wynika.
   @sokotra: nie chodzi o jakieś kieszonkowe, tylko o całościowe wychowanie, w szczególności okazywanie miłości swojemu dziecku. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: Z tego powodu boję się że jak wprowadzą eutanazję to będzie biznes lepszy jak z aborcją. Najgorsze że każdy rząd to poprze gdyż nigdzie nie ma sensownie działających funduszy emerytalnych. W Szwajcarii system pada w Polsce jeszcze gorzej bo nie ma nic...

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra zostaw tego piwniczaka bo żal z nim dyskusje prowadzić, albo trol albo niezwykle zakompleksiony dziwak.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: Na kasę ? Czy na sprawiedliwość ? Jeśli dasz 10 zł miesięcznie niech będzie jeśli twoje zarobki wynoszą 1500 zł i 1400 kosztują cię opłaty to jest to procentowa wartość 100 * 10%, ale proszę nie p@@?$#! mi że ludzie żyją za 100 zł. Na kasę to jest nastawiony starzec co sam nic nie dał a pieniądze by chciał.

   @NieczytelnyXX: Odpowiem ci obrazowo to może zrozumiesz jak powinna działać rodzina.

   Czy jak będziesz mia żonę to będziesz jej płacił za bzykanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Kieszonkowe, pensja...? Nawet gdy dzieciak same mierniacze przynosi i wagaruje? Taaa, jeszcze co. Moze jeszcze jemu e-papierosa zamowic? Moi dziadkowie wyjezdzali albo pracowali w polu... - moj ojciec jako dziecko gotowal dla calej rodziny. Ja - gdy mama byla w pracy - po szkole opiekowalem sie kilkoma siostrami..., a teraz jakis dzieciak bedzie jakies roszczenia wkrecal?? Ze co?? Aaaa - ze pensja za to, ze zyje jemu sie nalezy ;). Podrosnie, to swiat to zweryfikuje. A poza tym - mozna sie umeczyc... dla swego dziecka i wynik miec negatywny - bo np. ulica go "przerobi".

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: Pisałem to wielokrotnie wyżej , to co dajesz dziecku otrzymujesz na starość!

   Żonie za bzykanie nie płacisz bo żona się zestarzeje razem z tobą. Ale jak żona utrzymuje twoje dziecko to kuźwa powinieneś przynieść te parę złotych by na dziecko miała.

   @PaulSeba: Czy wy w ogóle to czytacie co ja pisze ? Kieszonkowe dla dzieciaka to emerytura od tego dzieciaka dla ciebie. Nie dasz kieszonkowych nie masz prawa żądać od dziecka pieniędzy. Możesz żądać opieki w domu starców.

  •  

   pokaż komentarz

   bo nie stać jej było na twoje zachcianki

   @sokotra: Wróć kuźwa do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem. Toż tłumacze tyle czasu że nie chodzi o zachcianki i dziecko któremu spełniasz zachcianki nie będzie cię szanować. Chodzi o pieniądze! Lepiej dać 500 zł niż kupić iphona za 3000 zł . Pieniądze to okazywanie szacunku dziecku. A ludzie którzy kupują dziecku zabawki już dostali swoją zapłatę , tą zapłatą jest uśmiech dziecka. Chcesz aby ci dziecko było coś winne na starość to daj mu pieniądz ,nie zabawkę!

  •  

   pokaż komentarz

   @mactrix: Na czym polegają moje kompleksy? Bo że dziwak to rozumiem. W końcu jak rodzice od lat obrzezają dziewczynki w egipcie i ktoś im mówi że to barbarzyństwo to nazwą go dziwakiem. Tak samo jak się mówi ludziom że traktują swoje dzieci jak psy to wielkie zdziwienie! Bo jak to psu pieniądze dawać ???

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: ,,Na łożu śmierci, ostatnią szklankę wody z ręki wyrwie"

 •  
  K..................i

  +107

  pokaż komentarz

  Tak to jest jak gmina opłaca czy dopłaca i kontrola jest fikcją.
  Do tego dochodzi brak miłości rodzinnej i w rezultacie jest jak jest.

  •  
   z........h via Android

   +59

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki dokladnie jest. Tego jeszcze nie widac ale z tej perspektyey pokolenie obecnych 50 latkow zgotowalo sobie pieklo. Plaga jedynakow. Zeby ta opieka jakos dzialala to musi to kosztowac. Liczylem i orientowalem sie bo musielismy oddac dziadkow do osrodka, wymagaja stalej opieki a wszyscy pracuja. Osrodek pod Warszawa. Od strony kosztowej 1 osoba sprawna fizycznie ale z alzheimetem to koszt minimum 3000 zl. Da sie taniej, jasne, tylko ze do osrodkow ktore sa totalna patologia - umieralnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki "brak miłości" to jedni, druga rzecz, to miliony Polaków za granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki: Czasami osoba wymaga całodobowej opieki, a trzeba pracować. I co wtedy? Od wszystkiego są wyjątki. Czasami osoba zdemenciała niestety żyć nie daje i swoją chorobą odbiera wolę życia i sobie i rodzinie. Takie tragedie sie zdarzają pomimo tego, że chciałoby się zaprzeczyć i zamknąć oczy. Ale oczywiście do takiego gówno-przytułka nie oddałbym nikogo, lepiej opłacić opiekunkę w domu.

  •  
   J......y

   +16

   pokaż komentarz

   oczywiście do takiego gówno-przytułka nie oddałbym nikogo, lepiej opłacić opiekunkę w domu.

   @guilmonn: dokładnie. Tu ewidentnie jest patologia, ale ponieważ sam obskoczyłem kilka ośrodków, szukając miejsca dla bliskiej mi osoby to wiem, że nie wszędzie tak jest. Tutaj ewidentnie powinien wejść prokurator.

  •  
   t..........o

   +9

   pokaż komentarz

   Tak to jest jak gmina opłaca czy dopłaca i kontrola jest fikcją.

   @KsiegaRekordowSzutki: podam przykład z cywilizacji: w Niemczech niektóre gminy mają ofertę dla seniorów, w ramach której kilka razy w tygodniu przyjeżdża ktoś pomóc ogarnąć zakupy, pranie itp. Cena? Gratis - płacą lokalne władze i kościół. U nas to jest nie do pomyślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny-lech: Twoje dzieci zrobią z Tobą to samo. Bo....PS Moja mama mieszka w 3 pokojowym mieszkaniu. Ja w 2 pokojowym, nie zamierzam tego zmieniać. Jestem u Niej 2 razy w tygodniu, a codziennie 30 minut rozmowy przez telefon. 82 lata to nie w kij dmuchał, jak będzie taka konieczność to wyprowadzę się z domu i zamieszkam. Mój Luby to zrozumie bo sam to samo zrobiłby, oby nie ...Ale to kwestia wychowania...

  •  
   z........h via Android

   +12

   pokaż komentarz

   @danutta : czy możesz uporządkowac wypowiedź?

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny-lech: Tak pracowałam w PDPS-sie 12 lat. PS Wroga bym tam nie oddała, starczy?

  •  
   z........h via Android

   +8

   pokaż komentarz

   @danutta nie bardzo, cos napisalas ale nie wiadomo o co chodzi. DPS to gowno, zgadzam sie, dlatego placimy miesiecznie 3 tys ponad emerytury dziadkow za pobyt w prywatnym osrodku, gdzie na wejsciu wita cie fortepian. A jesli mozesz sobie pozwolic na to zeby jebnac prace to szczerze zazdroszcze. Ja niestety nie mam takiej opcji i nie chodzi tu o brak wakacji 2x w roku na krecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny-lech: A widziaeś tam profesjonalną pielęgniarkę.specjalizującą się w geriatrii? Gratuluję dobrego samopoczucia. PS Co dasz , to do Ciebie wróci...

  •  

   pokaż komentarz

   @guilmonn: Dlatego polecam wam juz rozmawiac o takich rzeczach z rodzicami ktorzy maja 50 lat a wy macie 20-30 lat. To nie jest temat do zamiatania i zostawiania na pozniej. To jest powazna sprawa i nie bedzie tak ze znajdziecie czas zeby zajmowac sie 24/7 bo niestety jak wasi rodzice beda starzy to wy tez juz bedziecie mieli te 50tki albo dzieci na wychowaniu i co wtedy ? Rozmawiajcie, planujcie, przygotowywujcie, wasi rodzice tez musza byc za siebie odpowiedzialni na stare lata.

  •  
   z........h via Android

   +6

   pokaż komentarz

   @danutta owszem, sa tam pielegniarki geriatryczne. Lekarz rowniez, psychiatra 1x w tygodniu, endokrynolog dla babci bo ma stale problemy z tarczyca itd. Maja tez rehabilitantow. Babcia ma codziennie zajecia ruchowe dzieki czemu mocno poprawily sie jej nogi z ktorymi miala prze ostatnie 10 lat same problemy. Dziadka przywiezlismy w stanie bezkontaktowym po wylewie i postawili go tam na nogi. Generalnie nadal mu sie wiele rzeczy miesza ale poznaje nas. Nikt nie przypuszczal ze tak bedzie. Osrodek zostal otwarty niecale 2 lata temu przez jedna z duzych firm medycznych. Nie chce robic reklamy wiec nie napisze ktory ale tak, mam dobre samopoczucie. I mam nadzieje ze jak bede stary to bedzie mnie stac zeby sie przeniesc w takie miejsce. Gdzie nie bedzie np. kuchenki gazowej jak w domu, ktora z rodzinnym alzheimerem odkrece i byc moze zaj@%@? rodzine nie zdajac sobie z tego nawet sprawy. Albo bede siedzial na wozku bez mozliwosci wyjscia na powietrze, bo dom niedostosowany do niepelnosprawnego. A opiekowala sie bedzie mna baba z przypadku albo ktos z rodziny kto nie wie jak to robic.

   Na calym swiecie to tak dziala. A patologia w DPSach czy "umieralniach" ktore widzialem jak szukalismy osrodka - tak, to pochodna naszych narodowych pieknych cech. Pilegniarka leje niedoleznych staruszkow? A w domu co innego by bylo? Zabieranie renty to nie standard po wsiach? Terroryzowanie dziadkow i pokazywanie im ze sa tylko problemem? Bardzo polskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimny-lech: Gratuluję dobrego samopoczucia i wiary w bajki. Korposzczury tak mają...PS Ziemia jest blisko(。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy autor ewidentnie pracował w patologicznym ośrodku i sam powinien odpowiedzieć prawnie za to co tam się działo, skoro nic w tej sprawie nie zrobił. Także miałem okazję poznać DPS od środka i żadnym nie spotkałem się z takim traktowaniem. Co więcej, znajoma jest kierownikiem jednego z takich ośrodków i to raczej pracownicy mają ciężko.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Straszne... dlatego m.in. ja nie pozwolę mamę oddać do hospicjum czy innych opiekunów. Wolę już nie spać tych ileś dni niż jakbym miał zawsze żyć w przeczuciu, że może coś mojej mamie się dziać. W sumie to moja mama po skończeniu pracy w szpitalach, opiekowała się takimi starszymi osobami i wiele z opowiadań wiem, że ciężko o dobrą opiekę.

  Tam wyżej ktoś mówił o włochach i w 100% się zgadzam jako, że moja rodzicielka tam pojechała opiekować się starszymi osobami i to co się tam dzieje to jakaś tragedia i woła o pomstę do nieba. Dochodziło do tego, że mama bała się, że nie będą chcieli jej "zlikwidować" za zbyt dobrą opiekę i walkę o życie starszej osoby.

  •  
   J......y

   +98

   pokaż komentarz

   @Muko: nie wiesz co piszesz. Wolisz tam nie spać ileś dni... Człowieku, po kilku miesiącach będziesz emocjonalnym wrakiem. Oczywiście - życzę Twojej mamie, żeby zestarzała się z godnością, ale nie zawsze tak bywa. Na przykładzie najbliższej swojej rodziny czy rodzin znajomych wiem jaka starość potrafi być podła i najukochańsi dziadkowie czy rodzice czasem zmieniają się w osoby nie do poznania i nie do życia - albo okropnie złośliwe albo w totalnie niedołężne. Najcierpliwsi ludzie potrafią wykończyć się taką opieką i chcąc nie chcąc - po kilku miesiącach szukają domu seniora albo opiekunki. Dlatego nigdy nie mów nigdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Jak najbardziej wiem jak to jest, bo właśnie przeżywam takie coś. Tam niżej dałem link do mirko w którym to wszystko opisałem. Opiekuje się mamą od bardzo długiego czasu, jest na psychotropach od 30 paru lat i ma charakter wybuchowy o byle co, potrafi rzucać przedmiotami a teraz jak ma nowotwór, który ją zabija i tych radioterapiach i chemioterapii jest znacznie dużo gorzej. Jednak nie ma opcji bym oddał - po prostu jak mówiłem kocham ją i będę dla niej nawet jak będę przeklinał do Boga o swój los.

  •  
   J......y

   +29

   pokaż komentarz

   @Muko: powiem Ci, że szanuję Twoją cierpliwość i poświęcenie. Pamiętaj jednak, że Ty też masz życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Muko co zrobisz gdy mamełe potrzebować będzie opieki non stop? Myślenie 0-1 w tej sytuacji nie sprawdza się. Mam koleżankę (jedynaczka) której ojciec z dnia na dzień przestał pamiętać co działo się 5 min temu. O 8 koleżanka mówi mu, że idzie do pracy, za chwilę może zadzwonić i powiedzieć, że dzwoni z USA i on uwierzy. Chłop nie ma żony, córka ma męża i 2 dorosłyxh synów. Gdyby nie to, że mieszkają blisko, musieliby ojcu znaleźć nowy dom...

  •  

   pokaż komentarz

   @Oude_Geuze: Mama potrzebuje w tej chwili opieki non stop 24/7 i to robię. Mieszkam z mamą i często gęsto nie śpię po kilka dni - kilkanaście dni czasem jak siostra może to zostaje chwilę z mamą na 3-4 godziny i wtedy staram się wyspać na tyle ile mogę.
   @JerryBoy: Życie nie życie, wiem jak ciężką rzecz wziąłem na swoje barki. Jedyny problem jaki w tej chwili jest to nie moje nie wyspanie a brak funduszy na leki. Na szczęście jeden mirek mnie uratował na jeden miesiąc i jest dla mnie bohaterem - potem nie wiem co zrobię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Muko: i tak powinno być, rodzina jest najważniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: Nie mozesz mowic - tak powinno byc. To jest wymiana zycie za zycie. Opiekujac sie osoba, ktora wymaga opieki 24/7 poswiecasz swoje lata zycia, aby ta druga osoba te lata miala lepsze. Wymiana jest czysto 1:1 i kazda decyzja ma tyle samo sensu i jest tak samo 'dobra'. To samo tyczy sie przykladowo aborcji dzieci chorych - albo matka poswieci swoje zycie innej osobie, albo sama swoje zycie odzyska.
   Dlatego tak wazna jest mozliwosc wyboru i nie powinno sie nigdy potepiac ludzi tylko dlatego, ze wybrali tak, a nie inaczej.
   Jesli sie z tym nie zgadzasz to zawsze mozesz dac ogloszenie, ze chetnie zaopiekujesz sie osoba, ktora wymaga stalej opieki w zamian za zakwaterowanie i wyzywienie i sam stac sie przykladem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ushka: i robię to, opiekuję się babcią 84l, odwiedzam ją tak często jak mogę, przytulam i otaczam miłością, nie traktuję jej jak balast tylko czerpię z jej doświadczenia, mój ojciec jej syn mógłby ze mną latać po kontraktach i zarabiać 4x więcej ale woli codziennie jej gotować i pomagać. Wyremontował jej dom, ja nakupowałem niezbędnych rzeczy typu telefon z wielkim pomarańczowym przyciskiem do wzywania pomocy, radio na urodziny w tym roku które chciała itp. Większość z nas skończy gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Muko akurat hospicjum to inna bajka, Dziadek trafił do hospicjum jak już w szpitalu bo doprowadzili prawie do śmierci i dopiero tam miał dobra opiekę.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Pracowałeś kiedyś w DPS-ie? Mojej siostry żaden szpitał nie chciał przyjąć...Umarła w wieku 25 lat na moich rękach.... "scleroderma systematica " ......PS. I tak bym nie pozwolił na to, by umarła w szpitalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: W sumie fajne usprawiedliwienie.PS Dzieci zrobią z Tobą to samo....

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Tak Ci odpowiedzą Twoję dzieci....

  •  

   pokaż komentarz

   @saldatoreafilo: A Twoja radość z czynienia dobroci bezcenna. Ktos ,a radość z Twojej opieki. Kiedyś, to tak czy inaczej wróci do Ciebie. Oby nie było to tak jak dziś. PS. Ktoś Cię nieźle wychował, życzę CIERPLIWOŚCI bo o to czasami trudno.... ale :)

  •  
   c.....4

   +8

   pokaż komentarz

   i tak powinno być, rodzina jest najważniejsza.

   @saldatoreafilo: Ale rodzina to nie tylko rodzice. Raczej trudno powiedzieć współmałżonkowi i małym dzieciom: no dobra, teraz następne x lat radźcie sobie sami, ja się idę opiekować mamą/ojcem.

   @Muko: Rodzice odchodzą, a my zostajemy. Ślepe poświęcenie może zaowocować zostaniem samotnym, zgorzkniałym człowiekiem (bo nie było czasu i możliwości założyć własnej rodziny), niemającym środków na utrzymanie (bo się wypadło z rynku pracy). To nie jest egoizm, myśleć o własnej przyszłości.

  •  
   J......y

   +4

   pokaż komentarz

   W sumie fajne usprawiedliwienie.PS Dzieci zrobią z Tobą to samo....

   @danutta: nie wiem co zrobią ze mną moje dzieci ale wolałbym umrzeć niż być przez nich podnoszny z podłogi i wycierany z gówna.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: To się jeszcze zadziwisz...(╯︵╰,) PS.Gratuluję dobrego samopoczucia.. A kucyk jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ushka: życie za życie... ale jak ty srałeś/srałaś w pieluchy i twoi rodzice byli przy tobie non stop to już się nie liczy? odwdzięcz się pięknym za nadobne niedobry człowieku! to jest twój RODZIC!!!

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie fajne usprawiedliwienie.PS Dzieci zrobią z Tobą to samo....

   @danutta: wiesz co fajnie tu sobie mędrkujesz i oceniasz innych według swojego czarno-białego świata, ale powiem ci jedno że ja nie chciałbym swoją starością zniszczyć życia swoim dzieciom. Ja wiem i widzę jak niektórzy starzy ludzie i ich przypadłości potrafią zniszczyć ich dzieci, ich rodziny przez lata. Widzę jak moja matka, która zajmuje się dziadkami, kiedy w końcu odejdą będzie wrakiem człowieka i co to za życie? Ona sama z siebie już szuka sobie jakiegoś domu starości i martwi się że jej nie będzie stać ,bo jak mówi nie chce mnie skazywać na to co sama przeżywa, na zmarnowane życie i zdrowie. Ja w odróżnieniu od ciebie nie potępiam kogoś kto by wybrał 10 lat własnego życia, zamiast 10 lat praktycznie niewychodzenia z domu jak np. moja sąsiadka, która opiekując się ponad 90-letnią lezącą matką tak sama siebie zaniedbała i wykończyła, że wykorkowała w wieku 60 lat. Jeżeli tego właśnie życzysz swoim dzieciom to gratuluję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Muko: rodzina jest najwazniejsza ale Twoja obecna , i przyszla ...;) nie bede krytykował Twojej decyzji bo to Twój świadomy wybór , ale gdy mama odejdzie , zdazysz zalozyc swoja wlwsna szczesliwa rodzine ?;)
   Pozdrawiam i zycze duzo sil !

 •  

  pokaż komentarz

  @tro

  Niestety, z przyczyn dość oczywistych trudno nam dostarczyć „twarde dowody” (gdy takie były byłyby już w prokuraturze, a

  Wiedząc o przestępstwie, a nie zgłaszając go, sam stajesz się przestępcą.

 •  

  pokaż komentarz

  Przekleje swoj wpis z mirko, bo ten wykop sklonil mnie do refleksji na ten temat

  Mirki, w pewnym momencie przychodzi czas gdy zchorowani, niedolezni, umieracy rodzice potrzebuja naszej pomocy. My juz mamy swoje rodziny, kariery, kredyty i inne zobowiazania, a tu nagle pojawia sie kolejny, powazny i trudny "problem" ktoremu trzeba stawic czola, szczegolnie ciezki gdy jest sie jedynakiem, albo np. urzadzilo juz sobie zycie za granica. Jak to u Was wyglada/wygladalo? Jak opiekowaliscie sie swoimi rodzicami u kresu ich dni? Jak to zmienilo Wasze zycia? Jak przezywaliscie to pod kontem emocjonalnym? #rodzina #rodzice #zycie #wykop30plus

Dodany przez:

avatar t.o dołączył
1196 wykopali 2 zakopali 48.6 tys. wyświetleń