•  

  pokaż komentarz

  Sprawiedliwość. Powinien być zakaz używania tego słowa, w kontekście rządów i samorządów. Może wtedy głupcy zrozumieją, że żadnej nie było, nie ma i nie będzie. Duży może więcej, koniec- kropka.

 •  

  pokaż komentarz

  Notki biograficzne

  Mirosław Witold Karapyta polityk, samorządowiec, nauczyciel akademicki, od 2007 do 2010 wojewoda podkarpacki, od 2010 do 2013 marszałek województwa podkarpackiego. W kwietniu 2013 zatrzymany, przedstawiono mu zarzuty w tym o charakterze korupcyjnym i płatnej protekcji.
  Jan Bury polityk, prawnik, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego na Sejm, od 2007 do 2012 sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W listopadzie 2015 został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Prokurator przedstawił mu sześć zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych.
  Anna Habało prawnik, prokurator; w 2007 r. zostala mianowana przez ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ćwiąkalskiego na szefa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Przed objęciem tego stanowiska kierowała rzeszowskim biurem do zwalczania przestępczości zorganizowanej, a wcześniej pracowała w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie. Gdy w 2010 roku prokuratura została odłączona od Ministerstwa Sprawiedliwości, pozostała na swoim stanowisku. Nominację wręczył jej Andrzej Seremet. Zostala zatrzymana przez CBA w lipcu 2015 r. w zwiazku z afera podkarpacka. Postawiono jej zarzuty dotyczące korupcji, płatnej protekcji i przekroczenia uprawnień.

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
16 wykopali 2 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement