•  

  pokaż komentarz

  Na szczęście jest sporo środowisk od lewa do prawa w Polsce, które doskonale rozumieją zagrożenia związane z CETA, a może i polski rząd zagłosuje przeciw umowie.

  Dla kompletnie zielonych prosty przykład. Jeśli chodzi o rynek konsumentów w Polsce i Unii obowiązują przepisy, gdzie by dopuścić jakiś produkt do sprzedaży i konsumpcji, w razie zastrzeżenie producent musi na swój koszt dowieść jego nieszkodliwości. Jeśli jakieś produkt zawiera zakazane lub niezdrowe substancje, to zwyczajnie nie będzie zgody na jego sprzedaż.

  W przypadku produktów w USA, czy Kanadzie jest odwrotna procedura. Pojawia się produkt na rynku, z jakichś względów niezdrowy dla konsumentów. Ale do czasu udowodnienia szkodliwości, najczęściej przez poszkodowanych może on być nadal sprzedawany. Więc jeśli producentem jest bogata i potężna firma, mająca środki na spory, że krytycy jej produktów są w błędzie, proces zanim wycofa się szkodliwy produkt może ciągnąć się latami, a przez ten czas ludzie w sklepach nadal mają dostęp do niezdrowych rzeczy. Zgodnie z przepisami kanadyjskimi nie ma tam nakazu oznaczeń, że produkt zawiera GMO, ogólnie normy pozwalają na więcej niż w Europie. Zgoda na CETA otworzy drzwi do napływu takiej żywności do nas.

  Dowiesz się więcej, ciekawa dyskusja o CETA (od 36:12) cz.1 link, cz.2 na stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pojawia się produkt na rynku, z jakichś względów niezdrowy dla konsumentów. Ale do czasu udowodnienia tego, najczęściej przez poszkodowanych może on być nadal sprzedawany. Więc jeśli producentem jest bogata i potężna firma, mająca środki na spory, że krytycy jej produktów są w błędzie, proces zanim wycofa się szkodliwy produkt może ciągnąć się latami, a przez ten czas ludzie w sklepach nadal mają dostęp do niezdrowych rzecz

   @abiu: jasne i w takiej, eu sprawa sie bedzie ciągnęła latami, w koncu nie znajdzie sie winnych
   w usa odszkodowania beda w miliardach,

   mam nadzieje ze Polski rzad nie posłucha tej Niemieckiej propagandy i zaglosuje za umowa, bo ta jest korzystna dla nas choc niekorzystna dla Niemców.

   jak bym sie cofna o 12 lat i sluchal propagande dlaczego nie powinniśmy wejsc do EU, dla Polski przejcie EU w UA jest korzystniejsze, wiec powinnismy robic jak najwiecej by sie zrealizowalo, to ze oslabi to pozycje niemiec - sram na to.

   Najspieszniejsze jest to, ze teraz pro unijni szczekacze uzywaja dokładnie tych samych argumentów jakie uzywano przeciw EU, jak rozszerzenie dzialalo dla dobra niemiec,gdy sytuacja sie odwraca juz zjednoczenie, liberalizacja rynku likwidacja barier jest zla. Fuck Logic

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:
   Posłuchaj dyskusji, którą linkowałem, a dowiesz się, że poza otwarciem rynków i swobodną wymianą produktów, CETA to także zagrożenia np. jeśli chodzi o jakość i normy produktów.

   Gdybyśmy mieli gwarancję, że produkty sprowadzane zza oceanu będą zgodne z normami UE, większość by przyklasnęła za tą umową, no może poza PSL, które jest przeciw taniej konkrecji skądkolwiek. Ale tu tak nie będzie, a przynajmniej tak nie planuje się, a nie sądzę byś chciał jeść produkt, który mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @abiu: sory ale te dyskusje to puste p?$%?$!enie o spiskach jak z filmików z zoltymi napisami,
   dlaczego nie odnosza sie do słów eu
   przykladowo:
   http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ceta/questions-and-answers/

   No. CETA will not affect EU rules on food safety or the environment. As now, Canadian products will only be able to be imported to and sold in the EU if they fully respect our regulations. For example, CETA does not affect EU restrictions on beef containing growth hormones or GMOs.

   Nor will CETA restrict either the EU or Canada from passing new laws in areas of public interest such as the environment, and health and safety.

   CETA provides the basis for a future dialogue between the EU and Canada on policy developments. Both sides will share information about best practices. This does not affect our scope for developing new laws in response to the needs and priorities of European citizens.

   teraz pomyśl, wiem ze w nowym środowisku "demokratycznym" to jest kontrowersyjne, ale spróbuj.

   EU NIE MA OTWARTEGO RYNKU ZYWNOSCI- PRZYPOMINAM JESZCZE RAZ EU NIE MA OTWARTEGO RYNKU ZYWNOSCI.
   jak to sobie wyobrazasz, Polski rolnik, nie moze pojechac do francji i sprzedac mleka, polskie mleko musi uzyskac zgode francuzów by byc tam sprzedawane, POlacy maja przydzielone limity mleka za przestrzeganie limitów dostaja doplaty i nagle dochodzi do tego ze w EU panuje swoboda wymiany. EU wyrzuca do kosza jedna z najwazniejszych wewnetrznych praw.
   Wiec jak to sobie wyobrazasz, kanadyjczyk móglby sprzedać swobodnie mleko do Polaka ale polak niemógl by do francuza, cala wewnętrzna Polityka EU leci w kosmos.

   wy smyrajac sie w tych "demokratycznych" srodowiskach, klepiecie propagandę która wam sie nakazuje, weź gówno przypraw, spiskiem, korporacja, tajemnica, kapitalizmem, zabiora internet i kazdemu to wcisniesz.

   Zrozum USA zaciska sowoje zasoby, ich dominacja jest podważana przez Azje, by zachowac swój bogaty status, siegaja po swoje zasoby, zacisniajac wspolprace z EU, ale to oznacza ze sweetnazi traca swoja IV Rzesze, bruksela i berlin traca swój folwark, dominujaca pozycje przejmuje USA i to ono nie bruksela rozdaje Karty, oczywiscie Niemca sie to nie podoba, a poniewaz nie moga bezposrednio podwazyc USA, sponsoruja masy gówna jak akcja demokracja, które walcza z tymi umowami.

   ok moze sie myle, EU CETA to pierwszy wynik w google, dlaczego nikt sie nie odnosi do
   questions-and-answers - powinniscie to zdemolować, zamiast tego dostaje pieprzone ogólniki w 100% takie same ja w 2003-2004 roku.

   ja bym slyszal lepera dokladnie te same argumenty

   ps. nasze rolnictwo jest tansze od kanadyjskiego, kanadyjskie jest tansze od francuskiego czy niemieckiego, gdyby rzeczywiscie doszlo do pelnego otwarcia rynku EU- my wygrywamy, nie wzrusza mnie los niemieckich rolników

 •  
  r......7

  0

  pokaż komentarz

  7 stron - zakop za spam.

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
48 wykopali 4 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement