Tak się szkaluje patriotów, bezczelna manipulacja na profilu Krystyny Jandy.

Tak się szkaluje patriotów, bezczelna manipulacja na profilu Krystyny Jandy.

Czy "nowoczesne elyty" mają jakieś granice? Wygląda na to że nie. Sam nie wiem jak to skomentować. I tacy ludzie uważają się za wzory do naśladowania.

 •  
  O.......B

  +326

  pokaż komentarz

  Janda ma ostatnio wściekliznę. Nie dostała kasy na teatr, to chcę pokazać władzy jaka ona jest mocna i jakie ma wpływy. Prowokuje ludzi i każdy, nawet fałszywy, argument jest dobry aby wszcząć jakaś awanturę.

 •  

  pokaż komentarz

  Niezależnie od tego, gdzie zostało zrobione zdjęcie, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy. Mam wrażenie, że nikt, kto pisze o chamstwie siedzących, nie jechał komunikacją zbiorową. Czemu? Na przykład dlatego, że czytając książkę czy grając na telefoni nie widzi się tego, co dzieje się wokół. Dodatkowo kobieta stoi do nich plecami.

  Zdarzyła mi się kiedyś taka sytuacja: siedziałem w tramwaju czytając książkę. Wsiadało coraz więcej ludzi. Od pewnego momentu widziałem kątem oka młode nogi niedaleko siebie. Młode, więc nawet nie podniosłem głowy. Doczytałem rozdział i wrzuciłem książkę do plecaka. Wtedy zobaczyłem, że właścicielka nóg jest w ciąży. Jak jej wtedy zaproponowałem miejsce, warknęła zanim usiadła. A wystarczyło się wcześniej odezwać.

 •  
  p........y

  +132

  pokaż komentarz

  Dla mnie to jest dno, jak były artysta popada w tak niskich lotów fanatyzm polityczny. To jest poniżej wszelkiego poziomu... kultury.

  Co ciekawe, ci ludzie bywają na naprawdę wysokim poziomie technicznym. Potrafią coś w życiu, ale ich publiczne zachowanie po prostu tak nie pasuje do wizerunku zawodowca, że aż żal mi ich.

  Czy oni mają aż tak pusto w głowach? Ja rozumiem, że jakiś dresik czy inny "wykluczony społecznie" może nie być zbyt bystry, kupi tanie hasełka od kogokolwiek za tanie wino. Ale ludzie, którzy z racji wykonywanego zawodu powinni być raczej inteligentni zachowują się jak opóźniona młodzież - to jest trudne do pojęcia.

  Wg mnie tacy ludzie jak ona spokojnie mogliby sobie poradzić bez żadnej protekcji polityków. Mogliby oczarowywać każdą publiczność w dowolnych czasach, za dowolnej władzy i systemu. Ba - nawet finansowo stać ich, żeby mieć gdzieś wszystkie polityczne przepychanki, dość się dorobili, żeby nic im już nie robiło. Żeby patrzeć na to wszystko co się dzieje z lekkim politowaniem i zażenowaniem, i nie zniżać się przez moment do tego poziomu. No ale niestety - coś jest z nimi nie tak. Na stare lata robią z siebie pośmiewisko. Żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: W sumie to się nie tyczy tylko artystów, a większości osób publicznych. Pamiętam jak Janina Ochojska stanęła w obronie "uchodźców", mówiąc, że przeciętny muzułmanin przeraziłby się, gdyby zobaczył, jak w Polsce traktowane są kobiety.

   Żeby nie było, sam nie zgadzam się z opinią, że muzułmanin = terrorysta, pedofil, kozojebca, staram się w swoich wypowiedziach odróżniać normalnych muzułmanów/Arabów od tych zindoktrynowanych wahabizmem, ale wrzucać na swoich rodaków nie podpartymi danymi, to naprawdę trzeba mieć jakieś kompleksy (niczym parówkowy portal, który głosił, że Polacy w WB są w czołówce statystyk przestępczych, a nie wziął pod uwagi faktu, że w przeliczeniu na osobę Polacy są niżej nawet od Anglików).

  •  
   p........y

   +32

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement:
   Nawet nie ma co się pogrążać w tych ich chorych rojeniach - to jest po prostu czystej wody fanatyzm. Ktoś im wmówił taką samą urojoną wojnę, jak tym całym Talibom. Tyle, że łatwiej mi zrozumieć Talibów - ich w tej całej indoktrynacji wychowywali od dziecka. Oni nie mieli żadnych szans poznać czy zrozumieć świata. Można nawet powiedzieć, że spora część z nich była jakby w buszu wychowana. Ale ci nasi artyści to ludzie "z dobrych domów", z wyższym wykształceniem, bywalcy światowych salonów. Oni mieli szansę. Mieli więcej niż szansę, żeby nabrać jakiejś światowej ogłady, a tym czasem po prostu słoma z butów i wstyd.

   Prosty, wręcz prymitywny człowiek nienawidzi tego czy innego polityka, już zupełny troglodyta będzie nienawidził całego narodu na bazie swoich urojeń czy tego co mu się wmawia. Ale żeby wmówić dorosłym i dobrze usytuowanym ludziom pogardę do WŁASNEGO narodu - to już jest normalnie cyrk na kółkach.

   Nie wiem czemu, ale przypomina mi się ta pani z Idola, która zaczęła wymyślać na jury i widzów, w końcu ochrona musiała ją wyprowadzić ze studia. Z podobnym zażenowaniem się to oglądało. A tak na pierwszy rzut oka wydawała się normalną dziewczyną.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: nie tak dawno ktos tu pisal na temat inteligencji aktorow.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkGrey: To znaczy? Wiesz chyba, że muzułmanin muzułmaninowi nierówny? Choćby na przykładzie Syrii zauważ, że większość SAA stanowią muzułmanie (umiarkowani), którzy walczą z ISIS (radykalni), chcesz wrzucić tych normalnych, którzy chcą świeckiego kraju (Syria do 2011 roku w swoim regionie była w miarę takim krajem) i fanatyków do jednego worka?

   Co do tych tłumów, które zmierzają do Europy (lub już w niej są) pod pozorem azylu swoje zdanie mam, ale do Polski przyjeżdżali i przyjeżdżają też przecież muzułmanie by pracować i raczej nie ma z nimi takich problemów jak z fanatykami islamskimi z Belgii czy we Francji.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   3.........s

   +2

   pokaż komentarz

   @pies_harry: to nie pomyłka, oni robią to specjalnie przecież. Służą pewnemu celowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: @Roger_Casement: A mnie jeszcze do tego wkurza fakt, że takich celebrytów pyta się często (czasem sami zabierają głos) o sprawy kontrowersyjne, trudne i niejednoznaczne nawet dla znawców tematu. Żeby przypomnieć tylko wypowiedź Macieja Stuhra na temat przywiązywania przez Polaków dzieci do tarcz czy Piotra Zelta o żołnierzach Wyklętych. Przecież to, że ktoś dobrze śpiewa, gra w filmach czy ładnie recytuje nie znaczy, że zna się na prawie karnym, matematyce czy mechanice kwantowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkGrey: Czyli chcesz wrzucić 1,5 mld muzułmanów na świecie do jednego worka z powodu swojego szwagra... Każesz mi bronić muzułmanów, a ja jestem zdania, że na tę chwilę jest to religia, która ma zdecydowanie najwięcej fanatyków w swoich szeregach, w krajach zachodnich ulegają radykalizacji (w porównaniu do rodziców tych osób, które przyjechały do Europy, by polepszyć swój stan ekonomiczny i ciężko pracować), ale nie chcę zrównywać wszystkich muzułmanów, bo są wśród nich też wartościowi ludzie (chociażby polscy Tatarzy, co służyli u polskich królów od czasów Jagiełly).

   @popcorn84: Cóż, mamy wolność słowa, ale często czuję się zażenowany słysząc "mądrości" naszych elit. Niestety dla wielu osób są oni wyznacznikiem i wierzą tym osobom na słowo, nawet nie próbując kwestionować tych poglądów. Niedawno widziałem jakiś filmik z celebrytami amerykańskimi, mówiącymi na kogo mają nie głosować (w domyśle na kogo mają zagłosować), brak większej argumentacji, jedynie banały, które może powtarzać byle człowiek w internecie, ale duża część komentujących była zachwycona tymi osobami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement: > Niestety dla wielu osób są oni wyznacznikiem i wierzą tym osobom na słowo,

   @Roger_Casement: I to jest najgorsze. Zwykli ludzie nie słuchają racjonalnych argumentów tylko idą za "znanym aktorem", "znanym reżyserem". Nie ma się w sumie co dziwić ale jest to co najmniej irytujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Jest tak jak piszesz. Prasa i TV często żyją w jakimś swoim odrealnionym świecie, gdzie uważają siebie za ekspertów i często na rozmówców w roli ekspertów zapraszają innych aktorów lub dziennikarzy. Nabijają tak chyba kasę jedni drugim bo inaczej tego wyjaśnić nie można.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   p........y

   +5

   pokaż komentarz

   @popcorn84:
   No to jest taka pułapka. I wpadają, z niewielkimi wyjątkami. Bardzo pozytywnie wyróżnił się moim zdaniem Bogusław Linda - stale go podpuszczali, ale praktycznie nie dawał się wpuszczać w maliny. Z tego co pamiętam najdalej jak sobie pozwolił to wypowiedział się dość radykalnie w kwestii powstania warszawskiego. To też dość kontrowersyjna kwestia, ale cóż, nie mogę powiedzieć, że głupio powiedział. To jest jedna z dwóch w miarę sensownych opinii. Ja uważam, że powstanie było błędem, ale pan Linda powiedział, że Warszawiacy byli już "zbyt wkurwieni". No cóż, z punktu widzenia zimnej logiki powstanie było błędem, ale biorąc pod uwagę morale uczestników - pewnie było nieuniknione. Sprawa jest kontrowersyjna, trudna, ludzie się przy jej okazji obrzucają błotem i skaczą sobie do gardeł, Linda przynajmniej wypowiedział się w sposób stonowany, bez jakiejś agresji w stosunku do oponentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkGrey Kolega widze znawca kultury muzułmanskiej. Pracuje z wieloma. Co prawda nie Arabami ale np. Malezyjczykami. Ostatnio 3 miesiace w Turcji. Od kilku dni w Iranie siedze. I popatrz. Glowa wciaz na karku. Btw za oknem chyba sa jakies obrzedy z okazji swieta. Ide popatrzyc bo tu od zamknietych umyslow duszno sie zrobilo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: "Nawet nie ma co się pogrążać w tych ich chorych rojeniach - to jest po prostu czystej wody fanatyzm. Ktoś im wmówił taką samą urojoną wojnę, jak tym całym Talibom. Tyle, że łatwiej mi zrozumieć Talibów - ich w tej całej indoktrynacji wychowywali od dziecka"

   A mnie nie. Nie rozumiesz? To ten sam proces. Ci ludzie byli od 25 lat urabiani przez lewicową, "proeuropejską" propagandę o jedynym słusznym postępowym kierunku w jakim porusza się naprzód ten świat. A siła rażenia tej propagandy była nieograniczona. Dopiero od kilku lat zawdzięczamy internetowi to, że mamy szansę wydostać się spod jej obstrzału. Szansę z której bynajmniej wszyscy nie mogą albo nie mają ochoty skorzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: gdzie ty tam widzisz "fanatyzm polityczny"? Ja widzę zalajkowane od kogoś zdjęcie...

  •  
   p........y

   +1

   pokaż komentarz

   @AtoMan:
   Jak jesteś osobą publiczną, to musisz uważać, jakie zdjęcia lajkujesz. To zdjęcie było opatrzone także stosownym komentarzem. Komentarzem idiotycznym dla większości ludzi, tylko fanatyk nie widzi w takim czymś głupoty. Może dla jakiegoś niezbyt rozgarniętego nastolatka głupota tego nie jest oczywista, ale dla dorosłej inteligentnej osoby to już nie ma opcji. Albo ktoś jest idiotą, albo jest fanatykiem, i co za tym idzie - idiotą.

   Niestety znam takie osoby, które po "lajkach" sobie robią opinię. Czasem z pozoru inteligentne osoby, ale jak się popatrzy na profil FB, fanatycy. Częsta kombinacja - człowiek o przeciętnej, albo ponadprzeciętnej inteligencji - ale jak dochodzi do polityki, jakby nagle głupiał. To właśnie fanatyzm. Człowiek jest zdolny do racjonalnego myślenia, ale nie jeśli chodzi o politykę (czy religię). Nagle racjonalne myślenie idzie w kąt. Nie tylko myślenie, ale także kultura. Człowiek jest niby kulturalny, ale wydaje mu się (a to już chyba urojenie), że w pewnych przypadkach nagle kultura nie ma zastosowania i można być chamem. Szczególnie widać w komentarzach. Typowe chamstwo jest jak ktoś umrze / zginie i jest wysyp niewybrednych żartów na temat zmarłych. Dzieciakowi można wybaczyć, dorosłemu nie. Jak dorosły tak robi to jest fanatykiem. Wybiórczym, ale jednak - idiotą.

   A idiotyzm do kwadratu to jeszcze podpisywanie się pod tymi głupotami własnym nazwiskiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiele osób ponosi głosy, ze przecie w Polsce tez tak jest. To ja sie tera pytam - a czy kobieta w ciąży to nie ma języka i nie potrafi zapytać siedzącego, czy by jej miejsca nie ustąpił? Narzekają i narzekają, a założę sie ze jeśli jedna z druga zapytalaby - to jestem pewny ze 99% by ustąpiło tego miejsca.

 •  

  pokaż komentarz

  A wiec usunęła dziecko bo jej ktoś nie ustąpił miejsca w tramwaju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodany przez:

avatar A.....I dołączył
1178 wykopali 107 zakopali 69.7 tys. wyświetleń