Masa, człowiek Pruszkowa - prywatna galeria zdjęć

Masa, człowiek Pruszkowa - prywatna galeria zdjęć

Mała galeria prezentująca prywatne fotki jednego z najsłynniejszych polskich gangsterów, czyli Masy. Oprócz niego na zdjęciach widoczne są różne osoby z mafijnego półświatka oraz przypadkowi ludzie. 100% mafijnego klimatu lat 90-tych.

  •  

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz: pucują się do tego bandyty jak do jakiegoś fajnego wujka. gardzę takimi ludźmi bez kręgosłupa moralnego. Masa to przestępca, w żaden sposób nie zadośćuczynił ludziom, których skrzywdził podczas swojej "kariery", ale i tak znajdują się takie śmiecie jak na screenie

   źródło: Zrzut ekranu 2016-10-11 o 22.42.11.png

  •  

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz: Ciekawe jak się czują ludzie, którym Masa w latach 90 zniszczył życie. Ktoś zainwestował oszczędności życia w jakąś działalność a Masa z kolegami przyszedł po haracz i cała rodzina kończyła na bruku. Albo zgwałcili komuś zbiorowo żonę na jego oczach, żeby zmusić do płacenia haraczu a teraz ten człowiek patrzy jak Masa stał się celebrytą, zapraszają go do telewizji i dobrze mu się żyje.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo zgwałcili komuś zbiorowo żonę na jego oczach, żeby zmusić do płacenia

   @Dziki_Odyniec: tak było czy przypuszczasz?

  •  

   pokaż komentarz

   tak było czy przypuszczasz?

   @damianooo5: Wiadomo, jak ktoś nie płacił to wysyłali pocztą ponaglenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz: grubo, że tam w komentarzach udzielają się goście co z nim "pracowali", np. jest kierowca Pershinga

  •  

   pokaż komentarz

   pucują się do tego bandyty jak do jakiegoś fajnego wujka. gardzę takimi ludźmi bez kręgosłupa moralnego. Masa to przestępca, w żaden sposób nie zadośćuczynił ludziom, których skrzywdził podczas swojej "kariery", ale i tak znajdują się takie śmiecie jak na screenie

   @advert: ja tu nie widzę żadnego pucowania, raczej prawda. Na Masę można jechać że teraz robi za celebrytę, ale bez niego Pruszków by dalej sobie hulał jak chciał, on oczywiście nie za darmo ale przyczynił się do upadku mafii jaką znamy z lat 90 w Polsce. I koleś dobrze napisał, polska gangsterka nic nie miała wspólnego z tą Sycylijską, to była banda agresorów bez jakichkolwiek zasad, a po śmierci Pershinga to już w ogóle zostali sami najgorsi, po których nigdy ni widać co zaraz odwalą. On swoimi zeznaniami "urwał łeb" bo byłoby tylko gorzej.

   Ciekawe jak się czują ludzie, którym Masa w latach 90 zniszczył życie. Ktoś zainwestował oszczędności życia w jakąś działalność a Masa z kolegami przyszedł po haracz i cała rodzina kończyła na bruku. Albo zgwałcili komuś zbiorowo żonę na jego oczach, żeby zmusić do płacenia haraczu a teraz ten człowiek patrzy jak Masa stał się celebrytą, zapraszają go do telewizji i dobrze mu się żyje.

   @Dziki_Odyniec: Czytałem ostatnio książkę "Mój Agent Masa", tam nawet agent który go zwerbował twierdził, że Pruszkowscy brali haracz jedynie od ludzi swojego pokroju. To Wołomin "opodatkowywał" nawet panią kioskarkę. Pruszków brał haracze tylko od przestępców i szemranych biznesmenów, więc jak ktoś wybrał takie życie to jego wina.

  •  
   p.....e via Android

   +179

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz To co mnie wk!?#ia to fakt, że Masa cały swoje dorosłe życie utrzymywał się z przestępstw, później część pieniędzy inwestując w legalny biznes. Tylko teraz nasuwa się pytanie: Czy pieniądza z legalnego biznesu otworzonego z nielegalnych środków powinny ot tak zostać dla Masy? Gość jeździ bmw 7, nosi ciuchy Bossa, jego willa sprzedana została za 1,4mln zł (wyceniona była na 2,7mln ale przez kilka lat nie chciała się sprzedać). Ten "skruszony" bandyta żyje lepiej niż kiedy był w Pruszkowie bo może nie ma aż takich pieniędzy ale policyjna ochronę i spokojne, dostatnie życie. Gdzie tu sprawiedliwość?

  •  

   pokaż komentarz

   Pruszkowscy brali haracz jedynie od ludzi swojego pokroju.

   @Adams_GA: to nie jest często powtarzana brednia i mówię to jako mieszkaniec Pruszkowa tamtych lat. zwykłego człowieka też dotyczyła ich działalność, np. nikt neutralnie nie mógł w Pruszkowie prowadzić knajpy bez zainteresowania ze strony tych bandziorów.

  •  
   G...........n

   +41

   pokaż komentarz

   Na Masę można jechać że teraz robi za celebrytę, ale bez niego Pruszków by dalej sobie hulał jak chciał, on oczywiście nie za darmo ale przyczynił się do upadku mafii jaką znamy z lat 90 w Polsce. I koleś dobrze napisał, polska gangsterka nic nie miała wspólnego z tą Sycylijską, to była banda agresorów bez jakichkolwiek zasad, a po śmierci Pershinga to już w ogóle zostali sami najgorsi, po których nigdy ni widać co zaraz odwalą. On swoimi zeznaniami "urwał łeb" bo byłoby tylko gorzej.

   @Adams_GA: Problem w tym, że Prokuratura z Masy zrobiła koronnego do wszystkich postępowań. Zajmowałem się sprawami Krakowiaka swego czasu i tam też Masa był i też swoje bzdury gadał. Pod tym względem to był dramat, bo on wszystko paplał ze słyszenia, a potem wychodziły kłamstwa, gdy trzeba było sprawdzić oś czasu, bo okazywało się, że w danym czasie był gdzieś robił coś i nie mógł być tam gdzie opsywał, że był.

   Czytałem ostatnio książkę "Mój Agent Masa", tam nawet agent który go zwerbował twierdził, że Pruszkowscy brali haracz jedynie od ludzi swojego pokroju. To Wołomin "opodatkowywał" nawet panią kioskarkę. Pruszków brał haracze tylko od przestępców i szemranych biznesmenów, więc jak ktoś wybrał takie życie to jego wina.

   @Adams_GA: Nie wiem jak Pruszków, ale jak przypomnę sobie akta sprawy Krakowiaka to włos na głowie się jeży. To była gangsterka w stylu rosyjskim. Przyjeżdżał jeden betą, bagażnik pełen broni, wybierali każdy sobie co chce i jechali dwiema betami na akcję. Jak na cholernym filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe jak się czują ludzie, którym Masa w latach 90 zniszczył życie. Ktoś zainwestował oszczędności życia w jakąś działalność a Masa z kolegami przyszedł po haracz i cała rodzina kończyła na bruku.

   @Dziki_Odyniec: Trochę się wtrącam i nie na temat ale obecnie często tak się czują ofiary działalności państwa w sferze gospodarki. I wszystko to jest w majestacie prawa. Ok. Już nie przeszkadzam w rozmowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: najgorsze bylo to, ze masa dzialal jako bandzior juz po tym jak zostal swiadkiem koronnym

  •  

   pokaż komentarz

   @advert może nie było to autoryzowane pruszkow miał wtedy wiele grup które często działały na własną rękę. Nie byli jednolici ale jeśli nawet policjant potwierdza tezę że niewinnych nie euszali to nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć

  •  

   pokaż komentarz

   ale jeśli nawet policjant potwierdza tezę że niewinnych nie euszali to nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć

   @Adams_GA: jezus maria, Ty naprawdę wierzysz, że ci bandyci mieli jakiekolwiek zasady i honor? :D:D:D
   ja mieszkałem w Pruszkowie z tamtych lat i dobrze to pamiętam i aż mnie skręca, jak słyszę takie p@?!!%?enie.
   żadna knajpa nie mogła działać bez płacenia za ochronę. mnóstwo małych przedsiębiorców musiało oddawać dolę bandziorom - od małego sexshopu mieszczącego się przy Kraszewskiego, po hurtownię mięsa znajomego moich rodziców w Komorowie. jasne, Masa i spółka nie strzelali do zwykłych ludzi, ale ich pieniądze już im nie śmierdziały i nie mieli problemu z zabieraniem ich.

   może nie było to autoryzowane pruszkow miał wtedy wiele grup które często działały na własną rękę
   a nie, to spoko, Masa kryształ w takim razie, tylko te młode urwisy hehe takie niesforne. to kolejna bzdura, nie wiem skąd Ci to do głowy przyszło. w tamtym czasie jedynie jacyś pojedynczy kanciarze mogli działać na własną rękę, i to tylko w niewielkim zakresie, jeśli nie rzucali się za bardzo w oczy. cała reszta bandyterki była pod kontrolą "chłopaków", więc nie ma takiej opcji, żeby o tym nie wiedzieli. naprawdę myślisz, że zarząd Pruszkowa by pozwolił na to, żeby jakieś leszcze robiły w mieście kasę i nie odpalali im za to doli? tego już nawet naiwnością nie można nazwać.

   zresztą, ja nie mówię tylko o haraczach - chodzi mi o ogólny wpływ, jaki te bandziory miały na zwykłych ludzi. Masa potrafił zatrzymać furę na środku ulicy Prusa w Pruszkowie (jedna z głównych) i gadać sobie pół godziny z kolegą, korkując pół miasta. synowie tego Bysia, który jest na wielu fotkach Masy (Michał i chyba Kamil) to byli pospolici chuligani, którzy wozili się po osiedlu, kradli telefony i wiedzieli, że nikt im nic nie zrobi.

   krótko mówiąc - przestań wierzyć w bajeczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: Wtedy "pruszków" sobie "hulał" bo było takie prawo, że za to co robili nie groziło im nic albo prawie nic, do tego mieli w kieszeni miejscową policję i polityków. Żeby ich skasować potrzebne były tylko chęci, których wtedy nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @advert: Ja nigdzie nie mówię ze Masa jest kryształem, ty się na niego zasadziłeś Twoja sprawa. Teraz ja Ci powiem coś o życiu. Gdyby nie Masa Pruszków działał by dalej i dalej by haraczował Twoich sąsiadów, kolegów rodziny i kogo tam jeszcze wymyślisz. Zacząłem z Tobą dyskusję a propos screena który wstawiłeś, który jak dla mnie mówi o nim dużo prawdy. Był gangsterem, robił co robił, ale ostatecznie to dzięki niemu Pruszków jaki znamy z tamtych lat przestał istnieć, tyle ode mnie.

   Co do reszty, może Pruszków rządził się swoimi prawami, może tam im nie przeszkadzało haraczować, ale szczerze powiedz mi czy ktoś kto u szczytu swojej działalności zarabiał na narkotykach ogromne pieniądze liczone w milionach przejmowałby się haraczem z którego dostanie z 1000 zł z jakiegoś sex shopu w Pruszkowie?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby nie Masa Pruszków działał by dalej i dalej by haraczował

   @Adams_GA: naprawdę myślisz, że sypnięcie Masy miało duży wpływ? przecież cała bandycka wierchuszka mogłaby spokojnie prowadzić interesy z pierdla, jak to zresztą przeważnie się dzieje. to, co wykończyło tych bandytów, to wreszcie zaprzestanie pobłażania im przez służby i polityków. same zeznania Masy gówno by zmieniły, więc powtórzę - nie róbmy z niego pozytywnej postaci. sypnął, to sypnął, uniknął odpowiedzialności za swoje przestępstwa i powinien zamknąć mordę, a nie robić za celebrytę, oklaskiwany przez przygłupów.

   ale szczerze powiedz mi czy ktoś kto u szczytu swojej działalności zarabiał na narkotykach ogromne pieniądze liczone w milionach przejmowałby się haraczem z którego dostanie z 1000 zł z jakiegoś sex shopu w Pruszkowie?
   oczywiście że tak. jest nawet na to specjalne określenie, jeszcze z czasów mafii sycylijskiej - pizzu, czyli "moczenie dzioba" https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzo_(extortion)
   Z takich sexshopów, barów i innych punktów miesięcznie można mieć kilkadziesiąt tysięcy. Nie robiąc nic, tylko wskazując ręką na swoich podwładnych. Myślisz, że ktokolwiek, a już tym bardziej bandzior, pogardzi takim hajsem?

  •  

   pokaż komentarz

   same zeznania Masy gówno by zmieniły

   @advert: faktycznie tak gówno zmieniły że najważniejsze wyroki są na nich opartę. Mówisz że nie możesz słuchać "pierdolenia", cóż, sam teraz p#%$%@$isz jak potłuczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: czy ty myślisz, że to Masa ze Słowikiem latali po mieście z bejsbolami i osobiście zbierali kasę? przeciez oni od tego mieli gówniarzy, których wysyłali po kasę. więc tak, podtrzymuję, same zeznania Masy gówno by zmieniły, bo tzw. Zarząd nadal czerpałby zyski i kierował wszystkim z pierdla, a po mieście latałyby cały czas te same łebki i robiły rozpierdol.
   to, co zakończyło działalność 'mafii' to politycy, a nie bohaterskie zeznania Masy, bo te, bez woli z góry, nie miałyby wielkiego wpływu na cokolwiek.

  •  
   w.....2

   -2

   pokaż komentarz

   Pruszków brał haracze tylko od przestępców i szemranych biznesmenów, więc jak ktoś wybrał takie życie to jego wina.

   @Adams_GA: znam przypadek gdzie 2 wspólników prowadziło firemke w wwa i sobie zarabiali, problem sie zaczął jak postanowili dodatkowo otworzyć agencję towarzyską - od tamtej pory grubasy wpadaly co miesiąc.

  •  
   f......t via Android

   +55

   pokaż komentarz

   @Adams_GA p!@%@%!olo. Mafie w Polsce upadły nie dzięki masie, czy innym koronnym, ale dlatego, bo zmienił się kraj.

   Mniejsze bezrobocie i lepsze płace, otwarte granice i możliwość szybkiego, uczciwego dorobienia na saksach, znacznie większe nakłady na policję, oraz większa transparentność pracy wymiaru sprawiedliwości dzięki internetowi i dziennikarstwu obywatelskiemu.

   Przestępczość zorganizowana to rak toczący biedne i niestabilne społeczeństwa, zwłaszcza w okresie jakiś zmian. Taka właśnie była polska lat '90. Na szczęście już nie jest.

  •  
   danielosw

   +1

   pokaż komentarz

   @damianooo5: zdarzało się też przypalanie dziecka żelazkiem. Kasa zawsze się znajdywała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adams_GA: Czytając ksiązki o mafiach np s USA (np wspomnienia Joaquina Garcii) to KAŻDA kasa ich interesowała. Nawet najmniejsza. Z wielu małych robi się dużo. W ogóle by mnie nie dziwiło, że u nas było tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Przestępczość zorganizowana to rak toczący biedne i niestabilne społeczeństwa, zwłaszcza w okresie jakiś zmian. Taka właśnie była polska lat '90. Na szczęście już nie jest.

   @frogfoot: I dlatego tak kwitła w USA jeszcze w latach 80-90?

  •  

   pokaż komentarz

   naprawdę myślisz, że sypnięcie Masy miało duży wpływ? przecież cała bandycka wierchuszka mogłaby spokojnie prowadzić interesy z pierdla, jak to zresztą przeważnie się dzieje.

   @advert: nie gdy ta cała wierchuszka na raz idzie do pierdla, a ich interesy na wolności przejmuje konkurencja albo usamodzielniają się poszczególne grupy. To wszystko co piszesz jest piękne w teorii, nie ma jednak przełożenia na to co się działo w polskiej przestępczości na przełomie wieków.

  •  
   f......t via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @Jokeros i dalej kwitnie, bo w USA jest ciągle masa biednych i wykluczonych, o ciemniejszej karnacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: I to ta biedota daje działkę od wybudowania niemal każdego budynku w NY?

  •  
   f......t via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Jokeros biedota jest żołnierzami i lata po ulicach, zarabiając kasę dla tych na górze. Tak było i u nas i byłoby dalej, gdyby nie fakt, że teraz jest Pou prostu mniej biedoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Obawiam się, że to nie tak działa. Ludzi chętnych na "łatwy i przyjemny" a przede wszystkim spory zarobek (jak na ich możliwości nazwijmy to intelektualne) zawsze będą chętni. A USA nazwać krajem "biednym i niestabilnym" raczej ciężko.

  •  

   pokaż komentarz

   @advert: tak się kończy brak konfiskaty majątku przestępców ,odsiedzi 5 lat i potem używa życia za skradzione miliony..,ma wejśc prawo które to zmieni i tacy ludzie jak masa będą musieli udowodnić skąd maja majatek inaczej im skonfiskują

  •  

   pokaż komentarz

   @advert: Zgadzam się z Tobą. Miałem dużą knajpę w połowie lat 90-tych i siłą rzeczy byłem w tematach. Płacili wszyscy i to jasne, ze szefostwo nie fatygowało się osobiście po koperty. Masy książki czytam, ale nie mogę ścierpieć jak się wybiela. To żenujące. Powiedział gdzies, ze do dzis bandziory schodzą mu z drogi. Ciekawe czemu...bo był taki zajebisty? Te ich grupy w całej Polsce to dla kogo pracowały? Oni powinni byc odpowiedzialni za wszystkie te krzywdy. Masa próbuje udawać, ze wie wszystko, ale w niczym nie brał udziału, to tak żałosne, ze aż dziwi jak prokuratura to łyknęła. Ciekawe za co tak wysoko zaszedł w strukturach, pewnie dobrze opowiadał kawały. A te lizodupne komentarze na jego fb to przemilczę. Ludzie smieci.

  •  
   s......w

   0

   pokaż komentarz

   @herakliusz_atencjusz: No właśnie nie rozumiem tych ludzi co się podniecają tymi mendami społecznymi. Jakby ktoś nie zauważył to byli przestępcy, najgorsze k!@#?$?o na świecie. Zabierali uczciwym ludziom. Przez nich cierpiało wielu uczciwych ludzi. A Wy sie jakims kutasem masa podniecacie i jeszcze kupujecie ksiazke jego, pewnie zeby go finansowac. Dla mnie on, oni i cale ich rodziny ktore ich wspieraly powinny dawno isc do piachu. Ciesze sie, ze polska wyszla z tego gowna. ja uczciwie pracuje, nie narzekam i oby nigdy nie wrocily takie czasy jak lata 90!!! Komuna przynajmniej jedno dobre robiła, że takich skunksów za mordę trzymała.

 •  

  pokaż komentarz

  lubie zdjęcia z tamtych czasów. Za duże koszule, za duże spodnie i ludzie wyglądają na szczęśliwszych nieco.

 •  

  pokaż komentarz

  Chwila, chwila czy on nadal jest objęty programem ochrony jako były/obecny świadek koronny?

  Bo jakiś czas temu był w TVP i nie dość że jego cała osoba była niewidoczna (w cieniu) to jeszcze miał modulowany głos, a tu widzę wstawianie przez niego prywatnych zdjęć pod własnym nazwiskiem z "dawnymi" przyjaciółmi.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby tacy bogaci, a piją jakieś koncernowe siki.

 •  
  t.........o

  +147

  pokaż komentarz

  Niech odda to co nakradł do skarbu państwa i robi wypad do meksyku, a nie się wozi i wrzuca sweet focie na fb. Polska instytucja świadka koronnego to jakiś żart.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna

Dodany przez:

avatar grafikulus dołączył
1368 wykopali 45 zakopali 471.8 tys. wyświetleń