•  

  pokaż komentarz

  I tak powinno być, bo ZUS upadnie prędzej czy później. Osoby, które dopiero wchodzą w wiek składkowy powinny odkładać na siebie nie patrząc na ZUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pooodi: wrzucisz screen z Twojego konta oszczędnościowego z komentarzem ile już odkładasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: może jeszcze rozmiar penisa i numer buta mam Ci podać? Odkładam 200 zł miesięcznie przy zarobkach poniżej średniej krajowej

  •  

   pokaż komentarz

   @Pooodi: Jednym z powodów dla których ubezpieczenia społeczne (chyba na całym świecie) są obowiązkowe to fakt, że zawsze znajdzie się grupa obywateli, która oleje ubezpieczenie, nie ubezpieczy się dobrowolnie a potem emeryturę spędzi na koszt pozostałych obywateli, pobierając zasiłki z opieki społecznej.
   Inna sprawa to fakt, że edukacja ekonomiczna w kraju jest na niskim poziomie. Ludzie nie czują potrzeby ubezpieczania się dobrowolnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednym z powodów dla których ubezpieczenia społeczne (chyba na całym świecie) są obowiązkowe to fakt, że zawsze znajdzie się grupa obywateli, która oleje ubezpieczenie, nie ubezpieczy się dobrowolnie a potem emeryturę spędzi na koszt pozostałych obywateli, pobierając zasiłki z opieki społecznej.

   @piesiak1975: Hahahahahahaha, są obowiązkowe bo nikt by tego gówna nie płacił. Przed Bismarckiem ludzie starzy też żyli i odkładali na starość, to teraz nie dokładają bo została zabrana im inicjatywa by to robić no bo przecież "państwo" da

  •  

   pokaż komentarz

   @YouCanCallMeBillieGates: Z tym "nikt" to trochę przesadziłeś. Jeśli nie byłoby zusu, to np. ja ubezpieczyłbym się dobrowolnie. Przynajmniej emerytalne i chorobowe. Ale Mietek spod budki z piwem raczej nie byłby taki zapobiegliwy. Bo przecież zawsze będzie młody i zdrowy.