•  
  W.......................1

  +3

  pokaż komentarz

  Wydaje mi się, że w artykule jest nieprawda. Bo gdyby tak było jak piszą to kolesie którzy zbierali numery IP piratów musieli by mieć pozwolenie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

  W Polsce zatrzymano 40 tys komputerów tylko na podstawie ip i nazwy klienta torrent[1]. Komputery te mogły rozpowszechniać film "Wkręceni".
  Ale by były jaja gdyby 40 tys osób zrobiło antypiratom pozew zbiorowy o zbieranie ich danych w postaci numerów IP. ;-)

  Wydaje mi się że to nie może być tak, bo w Niemczech od dawna się zbiera numery ip piratów i na tej podstawie właścicielele łącz muszą płacić forsę (nie trzeba tam zatrzymania komputera, jako dowód wystarczy sam log ip u antypiratów). Tak, Niemcy to państwo faszystowsko-hitlerowsko-merkelowskie.

  [1] http://www.telemagazyn.pl/artykuly/wkreceni-policja-rekwiruje-komputery-na-ktore-nielegalnie-sciagnieto-film-53612.html

  •  

   pokaż komentarz

   @WiedzaToOdpowiedzialnosc1: To jest prawda. Sęk w tym, że wyrok TSUE jest świeży więc dopiero teraz można się bez żadnych wątpliwości opowiedzieć za tą opcją. Dodajmy do tego fakt, że nie trzeba pozwolenia GIODO na zbieranie danych osobowych, konieczne jest zgłoszenie zbioru danych lub ABI by rozpocząć przetwarzanie. Nieco inaczej ma się sprawa z danymi wrażliwymi ale IP się do nich nie zalicza.

 •  
  t.....c

  0

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
43 wykopali 1 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement