•  

  pokaż komentarz

  Wielcy bojownicy. Kiedyś było wideo jak Kurdowie takiego chujka złapali. Siedział i płakał ze strachu.

 •  

  pokaż komentarz

  Juz wykorzystali :-( wlasnie podali w radio, ze 284 osoby - meszczyzni i chlopcy. Ciala zepchnieto buldozerem do jednego dolu. ONZ wiedzialo, ze IS chce w ten sposob postapic. Ja pie###le

 •  

  pokaż komentarz

  NAJWIĘKSZE p%%@Y JAKIE MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ!!!

  W przewadze liczebnej są pozują na silnych i nagrywają filmy pełne patosu, pokazując swoją siłę i determinację. Nagrywają okrutne egzekucje i pastwią się nad ludźmi. W obliczu zagrożenia, przebierają się za panienki i używają kobiet i dzieci jako żywe tarcze.

  Już mi brak słów na to wszystko.
  Niech zdychają!

  •  

   pokaż komentarz

   @MadballDMS: kazda partyzantka tak dzialala i bedzie dzialac.
   Nie maja srodkow napadu powietrznego ani obrony przed takimi. To podowuje ze nigdy nie stana do klasycznej bitwy z armia, majaca lotnictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Przecież ta bitwa jest klasyczna, normalna, jak wiele innych w historii wojen. IS jest normalną armią, nie jest partyzantką w Mosulu, partyzantka działa, lecz na terenach, gdzie zabrano IS terytorium.

  •  

   pokaż komentarz

   @oligopol: brednie. IS to partyzancka formacja. Nie maja lotnictwa, nie maja wojsk pancernych, nie maja artylerii(jak jakkas zdobyczna mieli to im rozj%!%no z dronow/smiglowcow).

   Ich glowna "bron" to minowanie wszystkiego, IEDy na biezaco i lekko opancerzono(amatorsko) poajzdy wypelnione mat wybuchowymi z kierowca samobojca.

  •  

   pokaż komentarz

   brednie. IS to partyzancka formacja. Nie maja lotnictwa, nie maja wojsk pancernych, nie maja artylerii(jak jakkas zdobyczna mieli to im rozj?%$no z dronow/smiglowcow).

   @Aster1981: Partyzanci nie mają linii frontu, atakują z tyłu;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Nie brednie. Państwo Islamskie nie musi mieć lotnictwa, wystarczy, że ma zamachowców samobójców, których jest w stanie wysłać nawet 18 dziennie, a to działa jak naloty. Nie mają wojsk pancernych? Mają czołgi, BWP, samobieżne działa, pojazdy typu MRAP, czy też Humvee. Artylerię mają cały czas? Chyba nie śledzisz dokładnie tej wojny. IS bez przerwy używa moździerzy, wyrzutni rakietowych, haubic ( nawet M198 ), armat przeciwlotniczych. Gdyby rzeczywiście używali tylko ładunki wybuchowe własnej roboty i lekko opancerzone pojazdy, to już dawno by ich w Iraku, czy Syrii nie było i żadne fronty by w tej wojnie nie zaistniały, a tutaj są fronty i zacięte starcia, nawet bardziej zacięte niż te, które miały miejsce przy inwazji USA na Irak.

  •  

   pokaż komentarz

   @oligopol: kompletne brednie. Zamachowcy samobojcy w najmniejszym stopniu nie zastepuja lotnictwa. CO to w ogole za pomysl? :D

   IS nie jest w stanie stoczyc zadnej regularnej duzej bitwy przeciw pelnej armii.
   Utrzymuja sie tylko w miastach - w terenie lotnictwo ich wybija blyskawicznie. A i te miasta jedno po drugim traca od ponad roku.
   Ich mozdzieze to w wiekszosci pop%#$!%@ki o zasiegu kilku km.

   Dlugo zajelo sformowanie sensownej armii Irackiej i dozbrojenie Kurdow. Gdyby panstwa zachodnie zdecydowlay sie na wlasna misje ladowa zmieciono by IS dawno temu. Tylko nikt nie uznal ze to warte takiego zaangazowania.
   Wiekszosc panstw nawet lotnictwem nie wspiera dzialan.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamachowcy samobojcy w najmniejszym stopniu nie zastepuja lotnictwa. CO to w ogole za pomysl? :D

   @Aster1981:

   Oczywiście, że zastępują w ich przypadku: są w stanie osiągnąć podobny skutek w zadawaniu strat, a wcześniej - podobną celność, jeśli dojadą. Sama eksplozja jest dość potężna, zależy jeszcze od tego co tam wsadzili, ale większość można porównywać do nalotów.

   IS nie jest w stanie stoczyc zadnej regularnej duzej bitwy przeciw pelnej armii.

   Dlatego stoczyło ich już kilkanaście?

   "Utrzymuja sie tylko w miastach - w terenie lotnictwo ich wybija blyskawicznie. A i te miasta jedno po drugim traca od ponad roku."

   Ale co to ma do rzeczy? Przegrywają, bo są słabsi, Husajn przegrał znacznie szybciej niż oni, czego to dowodzi? Że nie są normalną armią?

   "Ich mozdzieze to w wiekszosci pop?@?%?$ki o zasiegu kilku km."

   Jedne są popierdółkami, a inne nie, niektóre wręcz improwizowane, ale są, pisałeś, że nie ma, bo ktoś tam coś tam zniszczył, ale w dupie byłeś, gówno widziałeś. Masz chyba na tyle wyobraźni żeby sobie wyobrazić jak działają naloty, że trzeba najpierw podać lotnictwu, co gdzie mniej więcej leży, a później dopiero następuje uderzenie. Zbombardowanie każdego miejsca na linii frontu, nawet w miejscach bardzo ważnych starć - jest po prostu niemożliwe, gdyby tak było, to lotnictwo wygrywałoby wojny bez wsparcia żołnierzy na lądzie.

   "Gdyby panstwa zachodnie zdecydowlay sie na wlasna misje ladowa zmieciono by IS dawno temu."

   Może, szybko zmieciono Husajna, może podobnie zrobiliby z Państwem Islasmkim, ale czy to jest pewne? Nie, a nawet jeśli to nie umniejsza to zupełnie armii kalifatu i nie sprawia, że są tylko partyzantką, tzn partyzantką też są, lecz to tylko jedna z ich metod, ale od kiedy udało się im zdobyć kontrolę nad dużym terytorium, to zaczęli stosować bardziej klasyczne metody prowadzenia wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Zrzucić bomby by długo nie cierpieli. A ISIS (USA) nie pokazywać słabości.

 •  
  J.............n

  0

  pokaż komentarz

  Nie powinno się brać ścierwa z ISIS do niewoli tylko likwidacja na miejscu.