•  

  pokaż komentarz

  k?%!a, z czego panie redaktorze? Z kredytu?

 •  

  pokaż komentarz

  A co oszczędzać jeśli niewiele zostaje przeciętnemu mieszkańcowi tego kraju po podstawowych wydatkach? Do tego dodać konsumpcjonizm jak z zachodu, chęć pokazania się przed sąsiadami/rodzina w każdej sytuacji (komunie, wesela, samochody, tv), mentalność niewolnika i "jakoś to będzie panie, państwo musi dac" (w tym miejscu siup - leci kielon do ust) i mamy z grubsza wyjaśnione dlaczego tak jest. Im niżej w drabinie społecznej ktoś jest tym wyraźniej widać wspomniane elementy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwuCebulanParawanu: Masz duzo racji. Ostatnio bylem w Komputroniku, gdzie byly chyba trzy kolejki do punktu ratalnego i nie wydaje mi sie, aby byly to produkty pierwszej potrzeby, np. lodowka czy pralka, ktora sie zepsula. Nie chce zagladac nikmu do portfela, ale ludzie sami kreca na siebie baty w postaci kredytow,czesto tylko po to, aby sie pokazac.

 •  
  7..-

  +4

  pokaż komentarz

  Widzę że jakaś kolejna akcja skrojenia lemingów się szykuje chyba. Pamiętajcie, jeśli będziecie do 80-tki tyrać jak woły a wszystko oddawać na ambergoldy i inne ZUS-y to czeka was świetlana przyszłość.

  O taka, jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=ERslk3Hmlnk

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo- Co to znaczy oddawać na ambergoldy?

  •  
   7..-

   +1

   pokaż komentarz

   @ish_waw: Taki skrót myślowy, pisałem o tych wszystkich bolszewickich mapetach którzy pracują nie po to, żeby im było dobrze... ale żeby odkładać na jakieś ubezpieczenia (chorobowe, emerytalne) ... które i tak będą nic nie warte w dłuższej perspektywie.

   Generalnie jak masz niezdywersyfikowaną inwestycję, albo wszystko co robisz pakujesz w zabezpieczenia... to po prostu nie inwestujesz a "oddajesz" pieniądze. Bo jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że na tym zyskasz... a bardzo duże, że wszystko stracisz.

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
12 wykopali 2 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement