•  

  pokaż komentarz

  Szpadle w dłoń i zakopywać.

  Edit:
  SHOGOKI wykopał LOLOLOLLOLOL

 •  
  p.....y

  0

  pokaż komentarz

  Skończcie już z tym Katyniem w końcu... ile to ciągnąć będziemy?
  Stało się, dość dawno temu. Warto to rozgrzebywać? Za głupie przepraszam będziemy psuć stosunki międzypaństwowe ciągle?

  nie oglądać się wciąż za siebie, by patrzeć w przyszłość
  wbrew pozorom mądre. No zakop za fakt. ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj się nie zgodzę i pokłóciłbym się z Tobą, gdyby nie to, że wykop pod znaczkiem Faktu. Na dysputę chyba przyjdą inne wykopy

  •  

   pokaż komentarz

   @prodigy: O zamordowanych przodkach pamiętać trzeba,ale dlaczego Putin ma nas przepraszać?To fakt że na rozkaz Stalina zginęło tysiące Polaków,jak również miliony Rosjan.Kto nie był po myśli dyktatora to ginął.W tak totalitarnym państwie nikt nie próbował się sprzeciwiać.Jeśli miał dylematy moralne zajmowała nim się bezpieka i już wiadomo mu było co ma myśleć.wykopmy Stalina i niech on przeprasza.Potrzebujemy z sąsiadami wspólpracować.
   A zwolenników kategorycznych przeprosin poprosze o nakłonienie polskiego rządu o wystosowaniu oficjalnych przeprosin np Czechów za zajęcie ich terenów w 1939 roku teoretycznie jednocześnie z Hitlerem, a później za wjazd polskiego wojska wraz z Rosjanami w celu tłumienia zamieszek...

  •  

   pokaż komentarz

   @pret2: tylko czy aby na pewno Zaolzie było i jest Czeskie? Tam wiekszość mieszkańców to byli Polacy, nawet w zorganizowanym referendum na tamtejszych terenach wygrała opcja włączenie do Polski. Wjazd polskiego wojska do Czech to była ochrona Polaków. Polska musi bronić Polaków, inaczej będzie jak na Wołyniu rzeź Polaków pozostawionych samym sobie dokonany przez ukraińskich ludobójców.

  •  
   p.....y

   0

   pokaż komentarz

   @pret2: nie mówię o tym, że nie trzeba pamiętać. To element naszej historii i do tego bardzo przykry. Jednak pamiętać a rozgrzebywać stare rany to 2 różne sprawy. Ile będziemy się przypieprzać słowa "przepraszam", ewentualnie "zbrodnia" w odniesieniu do Katynia. Kolejne pokolenia nastają a małostkowe "polaczki" dalej prowadzą śmieszną batalię.

   Współczuję rodzinom poległych, ale średnio podoba mi się to nakręcanie afery na siłę. Życia to ofiarom Katynia nie zwróci, a na przyszłości kolejnych pokoleń może.

 •  

  pokaż komentarz

  Katyń to w dużej mierze wina ŻYDÓW, żydzi też instalowali komunizm w Polsce.

  Za co mają przepraszać Rosjanie skoro w Biurze Politycznym które podjęło decyzję o eksterminacji polskich oficerów było: 2 Rosjan, 2 Gruzinów, 2 Ormian i 1 Żyd. Rosjanie jak zawsze byli mniejszością we władzach ZSRS i Czecze/NKWD (i Sowieci zamordowali także blisko 20 milionów Rosjan).
  Pomysłodawcą eksterminacji polskich oficerów był szef NKWD Ławrientij Beria, który realizował plan wraz z zespołem składającym się z: Kobułowa, Begmana, Elmana, Estrina, Krongauza, Lejbkinda, Raichmana, Abakumowa, Milsteina i Sierowa.
  Sam mord cyt.: "zatwardziałych, nie rokujących poprawy wrogów władzy sowieckiej" w lesie katyńskim nadzorowali funkcjonariusze mińskiego komisariatu NKWD - Abram Borysowicz, Lew Rybak i Chaim Finberg.
  W tył głowy polskim oficerom (w wielodniowej egezkucji katyńskiej) strzelali: major Joszua Sorokin, kapitan Aleksander Susłow i kapitan Samyun Tichonow, którzy po wojnie uciekli do ojczyzny Morela.

 •  

  pokaż komentarz

  A czego się spodziewać po skrytobójcy Putinie byłym szefie KGB, rezydencie KGB w byłym NRD. Tusk się ośmiesza rozmawiając z takim człowiekiem. Rosje trzeba zniszczyć, a na teraz wspierać finansowo lokalne separatyzmy w zniewolonych przez federację krajach, republikach i okręgach.