•  

  pokaż komentarz

  @ProjektScorpio: skoro w 2011 to nie powinnyście być już po studiach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wiem, wiem pierwsze trzy lata studiów wcale nie są takie trudne.

  pokaż spoiler Dopiero na drugim roku robi się ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  1.Ile zarabiacie?
  2.Skąd zajawka na coś takiego?
  3.Czego się uczyliście?
  4.Nie znam tematu, więc - jak bardzo jest to trudne? Co najtrudniejsze?
  5.Jakie macie marzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @DobryProgramista: : 1) Roczny budżet naszego projektu wynosi około 200tys zł - budowa łazika + wysłanie zespołu na zawody do Stanów Zjednoczonych, jednak jest to inicjatywa studencka wiec sami na tym nie zarabiamy- wrecz przeciwnie wiekszosc z nas dokłada z własnej kieszeni
   2) Zajawka wzięła się od tego, że same zajęcia na uczelni nie wystarczają, a tematyka odkrywania kosmosu wydaje się być przyszłościowa
   3) W projekcie biorą głownie studenci z wydziału mechanicznego i elektronicznego - głownie 3 i 4 rok
   4) Koncpecja zbudowania robota spełniającego wymogi zawodów University Rover Challenge wbrew pozorom nie jest najtrudniejsza. Najcięższym zadaniem jest pozyskanie funduszów i sprawy papierkowe wokół projektu
   5)Aby za naszego życia udało się wysłać człowieka na marsa, nie mówiąc już o braniu udziału w takim projektcie

 •  

  pokaż komentarz

  Hej,

  interesuję się zawodami łazikowymi od paru lat, znam trochę ludzi z różnych zespołów, byłem dwa razy na ERC, ale z Wami nie miałem jeszcze okazji pogadać. Pozwólcie więc, że zaleję lawiną pytań :) Kolejność dość losowa.
  1. Skąd bierzecie pieniądze na łazik, wyjazdy, rozwój warsztatu, etc. i jakie z grubsza są to kwoty?
  2. Jak liczny jest obecnie i bywał w przeszłości team? Jak to wygląda w podziale na nowych członków i ‘weteranów’?
  3. Jak wygląda rekrutacja? Ilu chętnych się zgłasza, ilu przyjmujecie i na jakiej podstawie? Czy jest tak, że do niektórych ‘działów’ zespołu jest znacznie więcej kandydatów niż do innych?
  4. Co uważacie za najsłabszy, a co za najmocniejszy punkt obecnej konstrukcji?
  5. Który zespół uważacie obecnie za Swoją największą konkurencję?
  6. Scorpio jest jedną z najmniejszych konstrukcji na zawodach. Możecie podać wymiary i wagę?
  7. Konstrukcje ramienia oparte na siłownikach nie są zbyt popularne. Dlaczego takie rozwiązanie, a nie inne?
  8. Jakie silniki wykorzystujecie do napędu?
  9. Wydaje się, że kształt Waszego łazika nie uległ większym zmianom od 2014 r. Czy tak rzeczywiście jest, czy pozory mylą? Czym jest to spowodowane?
  10. W ostatnim ERC poszło Wam delikatnie mówiąc nie najlepiej. Czym to było spowodowane i jak zamierzacie temu zaradzić?
  11. Jakie są wg. Was najczęstsze błędy popełniane przez inne zespoły?
  12. Co sądzicie o coraz większym zwrocie zarówno ERC, jak i od tego roku URC w kierunku autonomii? Jesteście na to gotowi?
  13. Nie wiem czy wypada tak pytać, ale co sądzicie o kolegach z UWr? Ostatnio idzie im coraz lepiej, mimo że jeżeli dobrze kojarzę nie mają żadnego inżyniera w zespole.
  14. Nawiązując trochę do poprzedniego pytania: na ile wiedza wyniesiona bezpośrednio z zajęć na uczelni pomaga Wam w konstrukcji? Na ile pomagają pracownicy uczelni?
  15. Projekt Scorpio działa już kilka lat i trochę ludzi się przez niego przewinęło. Jakie są ‘losy absolwentów’? Czy znacie przykłady osób, którym działalność w Scorpio explicite pomogła na rynku pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax:
   ad. 1 Pieniądze głównie pochodzą z funduszy Politechniki Wrocławskiej przeznaczonych na działania studenckie. Ostatnio również pozyskaliśmy grant z MNiSW "Najlepsi z Najlepszych" przeznaczony na wyjazdy. Dodatkowo mniejsze kwoty pozyskujemy od prywatnych sponsorów. To jeżeli chodzi o pieniądze - jeżeli mówimy o częściach to jest zdecydowanie łatwiej i sporo firm zgadza się wspierać produktami ;) Koszt budowy łazika to na nasze warunki około 40-50 tys. złotych - regulamin zawodów URC (University Rover Challenge 2016 w USA) mówi, że budżet nie może przekroczyć 15tys. $. Droższy jednak jest wyjazd na zawody oraz wysyłka łazika - 3 krotnie przekracza jego wartość ;)

   ad. 2 Zespół do tej pory był utrzymywany na poziomie 8-10 aktywnie pracujących osób. Ostatni rok był rokiem pustki i braków kadrowych bo aktywnych osób było nas 6-7. Aktualnie dzięki świetnie przeprowadzonej rekrutacji chętnych nam nie brakowało i mamy świeży 20 osobowy zespół. Najstarszy członek zespołu pamięta zwycięstwo na ERC 2014, natomiast "weteranów" aktualnie jest garstka.

   ad. 3 Myślę, że częściowo odpowiedziałem na to pytanie wyżej. Na spotkaniu rekrutacyjnym pojawiło się około 60-70 osób. Zgłoszenia wysłało 35-6, natomiast projekty które były zadaniem rekrutacyjnym przysłało około 25 osób. Ostatecznie przyjęliśmy 17 nowych członków. Jako, że działamy na wydziale mechanicznym to najwięcej kandydatów mieliśmy do działu konstrukcyjnego, natomiast najmniej do programistycznego

   ad. 4 Najmocniejszym punktem wg. nas jest cały układ jezdny, który mimo braku amortyzacji spisuje się naprawdę świetnie, najsłabszym chyba wizja łazika.

   ad. 5 Wszystkie polskie zespoły są świetną konkurencją ! Za czołówkę uważamy Rzeszów, Białystok oraz Częstochowę. Są to starzy wyjadacze w świecie łazików. W tym roku pokazały swoją klasę zespół z Łodzi oraz Kielc. Z drużyn zagranicznych to zespół z Missouri, z Waszyngtonu oraz McGill ;)

   ad. 6 W podstawowej konfiguracji gotowej do jazdy łazik waży 41 kg i jest zbudowany na planie kwadratu 800x800 (tak, żeby mieścił się w futrynie drzwi :D). Natomiast nasza najcięższa konfiguracja to 49,5 kg

   ad. 7 Siłowniki oferują dużą siłe, niezawodność, brak luzów. Mają swoje minusy - zmniejszają zakresy manipulatora ale spisują się świetnie.

   ad. 8 BLDC z przekładniami planetarnymi

   ad. 9 Spowodowane jest to naszym najmocniejszym punktem - zawieszeniem. Wymusza on taki kształt ale zapewniam, że z konstrukcji z 2014 roku zostały tylko opony ;)

   ad. 10 Braki kadrowe w zespole głównie. W tym roku już się zabezpieczyliśmy ;)

   ad. 11 Brak testów, przekombinowane rozwiązania techniczne.

   ad. 12 Łaziki obsługiwane przez studentów już maxowały wszystkie konkurencje - czas na coś trudniejszego co zwiększ interdyscyplinarność zawodów - nie możemy się doczekać !! ;)

   ad. 13 Inżynierów może nie ma bo i na uniwerku inżyniera się nie zdobywa, ale za to są studentami ostatnich lat tuż przed pracą magisterską ;) Oczywiście gorąco im kibicujemy ! ;)

   ad. 14 Bardzo ciężkie pytanie. Wszystko zależy od prowadzącego, przedmiotu oraz zagadnienia jakim się zajmujemy.

   ad. 15 Jasne! Wszyscy mają się świetnie i kojarze co najmniej 2 start-upy założone przez byłych członków ;)

 •  

  pokaż komentarz

  @ProjektScorpio: ale numeru telefonu zapomniałeś podać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna