•  

  pokaż komentarz

  A czym to sie rozni od 130letnich Żydów ktorzy ubiegaja sie o 'swoje' kamienice? Skupowanie praw?
  Jest proste rozwiazanie takiego procederu: niezwykle surowe kary. Dla przykladu, jestes prawnikiem i myslisz jak tu skubnąć kogos na firme. Przypominasz sobie ze Twoj kolega ze studiow tak zrobil i za czyn o wysokiej szkodliwosci spolecznej + nadszarpeniecia zaufania do instytucji panstwowej, poszedl siedziec na 25lat/ucieli mu rece za kradziez/ma dlug w postaci wielokrotnosci wartosci firmy/... Rezygnujesz, bo skutki potencjalnej kary przerazaja!

 •  

  pokaż komentarz

  A jak w Polsce wyglądało by takie przejęcie, na którym etapie zostało by uwalone i czy w ogóle było by możliwe? Powiedzmy, że mam ziemie rolne 3 tyś hektarów, czy w Polsce udało by się jakiemuś cwaniakowi przejąć je tak jak to robią w Ukrainie? Wiem, że przejmowano w wrogi sposób firmy, doprowadzając najpierw do ich zadłużenia,następnie do upadku a później wykupowano za grosze.

  •  

   pokaż komentarz

   @eth0:
   W Polsce o takie przejęcie byłoby dużo trudniej, ale nie byłoby niemożliwe. Na starcie trzeba by sfałszować akt notarialny sprzedaży nieruchomości i na jego podstawie dokonać wpisu do księgi wieczystej. Później reszta poszłaby tak samo jak na Ukrainie. Tylko, że w Polsce wymagałoby to skorumpowania notariusza i sędziego dokonującego zmian w księgach wieczystych a o to byłoby cholernie trudno (chyba, że ktoś liczyłby na farta, że sąd się nie połapie). Nawet na późniejszym etapie można by założyć sprawę w sądzie i zablokować możliwość sprzedaży nieruchomości aż do wyjaśnienia sytuacji przez sąd. W Polsce są łatwiejsze metody "wzbogacania się" przestępców. Oszuści gospodarczy w Polsce wolą skupić się na wyłudzaniu VAT-u lub "odzyskiwaniu" kamienic. Tam gdzie nie ma fizycznych poszkodowanych jest łatwiej ukryć proceder i nie ponieść konsekwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @hetman64:
   Dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo to zwyczajny rozbój w biały dzień i dobitnie pokazuje to gdzie my jesteśmy, a gdzie Ukraina.

 •  

  pokaż komentarz

  Chińczycy w taki sposób wykupią pół ukrainy,