•  

  pokaż komentarz

  Trzeba postawić jedno zasadnicze pytanie ! Jak jednym samolotem można było puścić tyle ważnych osób, szefowie sztabów, biura bezpieczeństwa narodowego, narodowego banku polskiego no i oczywiście prezydenta …

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nikt się tego nie spodziewał, a "mądry Polak po szkodzie"

  •  

   pokaż komentarz

   @nieocenzurowany88: To faktycznie było bardzo niespodziewane ... nawet firmy mają przepisy mówiące że np jeśli na szkolenie jedzie cały zarząd to nie przemieszcza się jednym pojazdem (samolot, pociąg, auto) ze względu na ewentualne skutki takiego wypadku ... ale oczywiście my wolimy uczyć się na własnych błędach

  •  

   pokaż komentarz

   @nieocenzurowany88: Nie, glupi Polak po szkodzie. Juz raz wierchuszka sztabu generalnego się rozwaliła jakims wojskowym Herkulesem. Wtedy zapadła decyzja, że nigdy wierchuszka latac w jednym samolocie nie będzie. Ale nie opracowali instrukcji i regulaminu na wypadek, kiedy mają leciec z cywilami. Fala tez nie wypracowała żadnej praktyki. Efekt? Proszę bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pokrec: Zgadza się, mimo wszystko skala szkody jest nieporównywalna, ta CASA która się rozbiła przewoziła przedstawicieli lotnictwa, w Tupolewie leciał szef BBN'u, szef sztabu generalnego WP, dowódcy marynarki, lotnictwa, sił specjalnych itd

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Tu nie chodzi o skalę. ja jestem przerażony, że my na własnych błędach się nie uczymy! Wygląda na to, że żadna szkoda jeszcze nigdy żadnego Polaka niczego nie nauczyła. Fakt, to była CASA, nie Herkules.

  •  

   pokaż komentarz

   @pokrec: Widzisz, i dlatego moim zdaniem powinno się właśnie teraz rozmawiać o tym Co dalej , Co się stanie, bo jako kraj mamy problem, realny, a wylewanie łez, nierzadko na pokaz, tych problemów ani nie rozwiąże ani nie odsunie.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo każdy myśli "małe prawdopodobieństwo że się coś wydarzy". A jednak się wydarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Dlaczego? Dlatego, że katastrofa Casy na pokładzie której straciło życie wielu czołowych dowódców Polskiej Armii, nikogo nie nauczyła niczego. Wszyscy mówili, że to aburd aby na pokładzie jednego samolotu znajdowały się tak ważne osoby. I tyle. Mądre głowy powiedziały, wszyscy przytaknęli, że racja i cześć.

   Dopiero teraz zaczną się zmieniać procedury bezpieczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @deel:
   Puścili jeden, bo gdyby puścili 3 to wszystkie tabloidy by ich zjadły za to że marnotrawią pieniądze. Poza tym, wykop przy takich 3 samolotach też by się pojawił i znając życie trafił by na główną ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Dlaczego wsadzili szefa BBN do samolotu razem z prezydentem? Podstawowa zasada BHP mówi: Najważniejsze osoby w państwie podróżują oddzielnie!

  •  

   pokaż komentarz

   @gravcornuto: Bo to co ty mówisz to jest teoria, a praktyka jest taka że w takiej sytuacji to kancelaria prezydenta mówi jak ma być ... i mało kto ma jaja polemizować, bo każdy boi się o swój stołek

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Wiesz wsadzać szefa wywiadu, razem z prezydentem to jest troche nie normalne, nie myśle że Prezydent Kaczyński albo jego doradcy byli tacy że tak powiem głupi. Nie chcę być kontrowersyjny i posądzany o teorie spiskowe ale jedno Mnie zastanawia, dlaczego premier Tusk nie pozwolił Sikorskiemu lecieć z Prezydentem?

  •  

   pokaż komentarz

   @gravcornuto: Co do tego wspólnego wożenia się to tak po prawdzie, gdyby chcieli jechać bezpiecznie to musieli by mieć więcej sprawnych samolotów albo zrobić kilka kursów, wiec jak zwykle u sedna sprawy temat sprowadza się do kasy.

   Co by o tym nie myśleć, dochodzi się do wniosku, że każdy patrzy by było tanio, wygodnie, nie za moją kasę, i każdy zakłada że jakoś to będzie. Dlatego jeden kurs bo taniej, prezydenckim a nie wojskowym (bo prestiż), itd itd

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Pewnie lecieli jednym samolotem bo jak by polecieli kilkoma to by zaraz jakiś dziennikarzyna napisał jak to marnują nasze pieniądze (z tego samego powodu był to Tu-154 a nie jakiś nowoczesny samolot). Jak było gdy na jakieś spotkanie prezydent i premier lecieli osobno? ile szumu było wtedy w mediach na ten temat. I nikt nawet nie pomyślał wtedy że to powinno być normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: do ostatniego zdania:

   Może.

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: "Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" Może i prawda dla Ciebie, dla Mnie ale, ludzie którzy zarządzają tymi pieniędzmi, nie powinni oszczędzać na bezpieczeństwie, od nich zależy Moje, Twoje dostatnie albo nie dostatnie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: Najpierw kur wa płaczecie że Tusk i Kaczyński latają 2 różnymi samolotami do Brukseli.. bo mogli by jednym.. było by oszczędniej.. a teraz co ? "Jak mogło dojść do tego że latają takie osobistości w 1 samolocie?!?" .. no pewnie.. od razu wyślijmy 88 samolotów ! w dup ach wam się poprzewracało

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: To tylko świadczy że politycy lubią grac pod publikę. "Taak, najważniejsze osoby w państwie już nie będą razem latać" I co? I nic! Mnie tylko niepokoi ile, bo najwyraźniej to jest nieuniknione, będzie jeszcze tragedii zanim cokolwiek się zmieni...

  •  

   pokaż komentarz

   @deel: ja jestem przerażony, że my na własnych błędach się nie uczymy! Wygląda na to, że żadna szkoda jeszcze nigdy żadnego Polaka niczego nie nauczyła.

   To nie od dziś wiadomo:

   Nową przypowieść Polak sobie kupi
   Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi


   (J. Kochanowski)

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: Przetargi na nowe samoloty rządowe były ogłaszane już kilka razy, zwykle odkładano decyzję bo zbliżały się wybory a wydanie kilkudziesięciu milionów to niepopularna decyzja(media by ich zjadły), i dlatego nie ma samolotów i latają razem bo taniej. W tym wszystkim zapomniano że najważniejsze jest bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli chodzi o najwyższe stanowiska w państwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tytuł znaleziska wprowadza ludzi w błąd, zakop za informację nieprawdziwą. Nawet w przypadku śmierci wszystkich generałów polskich armią ma kto dowodzić.

   Nie ma takiego wykopu, dziękuję dobranoc.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomina mi się mój komentarz, który napisałem kilkanaście dni wcześniej.

  Będziecie sobie siedzieć w swoich ciepłych domach i oglądać TV lub surfować po Internecie. W pewnym momencie zobaczycie coś jakby błysk, jakby ktoś robił zdjęcie na podwórku a zaraz potem nastąpi potężny przytłumiony wybuch.
  Podbiegniesz do okna razem ze swoimi rodzicami i zobaczycie na horyzoncie czarny dym. Pomyślisz- to gaz. Ktoś z sąsiadów stojących też przy oknach krzyknie, że to gaz albo w fabryce jakiś wybuch. Na około wszyscy będą krzyczeć w podnieceniu- ja "p#!##$!e" oraz "k!!!a ale j!$ło" Pomyślisz sobie nawet, że to fajnie że coś wybuchło bo możesz być tego świadkiem, no coś się wreszcie dzieje. Przyjdzie sąsiad z zapytaniem czy widzieliście i słyszeliście, bo podobno samolot się rozbił.

  Jednak za chwilę stanie się coś, czego nikt z Was się nie spodziewał- otóż znowu błysk i eksplozja ale znacznie głośniejsza bo bliżej. Zatrzęsą się meble, w kuchni spadnie szklanka i nagle zrozumiesz, że to nie mógłby być gaz po raz drugi. To niemożliwe. Jeśli więc nie gaz to co? Najprawdopodobniej atak terrorystyczny, ale dlaczego akurat w Polsce? Przecież my nie jesteśmy jakimś supermocarstwem żeby atakowali nas Talibowie jak Amerykę, przecież to bez sensu! Ledwo skończysz to myśleć rozlegnie się przeraźliwe wycie syren jak w godzinie "W" podczas rocznicy Powstania Warszawskiego. Nagle Matka krzyknie z przerażeniem trzymając dłonie na policzkach: "Rany Boskie, to wojna!" Ojciec oburzony odpowie, że co za głupoty plecie, jaka wojna. Pomyślisz sobie to samo co Twój Ojciec, bo przecież nikt w telewizji nie informował, że mogłaby być jakaś wojna z kimkolwiek. Kto miałby nas atakować i po co? Przecież to bez sensu! Jesteśmy w UE, w NATO a ponadto nikt niczego nie mówił o prawdopodobieństwie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego - żaden TVN, żadna TVP ani Polsat o tym nie informowali. Przecież na litość Boską powiedzieliby chyba ludziom, żeby Ci mogli się przygotować! Prawda?

  Na ulicach słychać karetki pogotowia, straż i policję kursującą tam i z powrotem. "Ale się dzieje, ale się dzieje"- pomyślisz patrząc na to wszystko, będzie o czym opowiadać z kumplami, yee ale fajnie! Ojciec podbiega do telewizora, włącza TVN ale brak sygnału. Rozwaliło przekaźnik? Ojciec dalej przeskakuje po kanałach ale wszędzie brak sygnału. W końcu na TVP jest obraz. Mruga wielki napis: Za chwilę nadamy oświadczenie Prezydenta Polski. W tym momencie uświadomisz sobie, że stało się coś bardzo poważnego, że to już z pewnością nie jest gaz. Wobec tego atak terrorystyczny no bo co innego?

  I jest, pojawia się obraz. Za stołem siedzi Komorowski, za nim biało-czerwona flaga, niebieska flaga UE i flaga NATO. Widać, że całe studio przygotowane w pośpiechu. Matka zaczyna szlochać i mówić przez łzy: "Rany Boskie, mówiłam, że wojna, Rany Boskie, co to będzie..." Wszyscy ją uciszacie i słuchacie Komorowskiego który zaczyna mówić:

  Rodacy, wielu z Was jest w tej chwili przerażonych i wielu nie wie co się dzieje. Dziś o godzinie 12.25 zostaliśmy bestialsko bez ostrzeżenia zaatakowani przez podstępnego wroga Rosję. Z doniesień jakie cały czas napływają do Sztabu Generalnego wynika, że zaatakowanych rakietami zostało 5 naszych miast- Warszawa, Katowice, Łódź, Gdańsk i Radom. Zniszczonych zostało wiele budynków w tym fabryk, szkół, kościołów i sklepów. Doniesienia mówią o setkach zabitych i rannych.
  W związku z zaistniałą sytuacją, jako zwierzchnik sił zbrojnych oświadczam co następuje. Na terenie całego kraju zostaje ogłoszona powszechna mobilizacja. Od tej chwili ceny na wszystkie artykuły spożywcze oraz pierwszej potrzeby zostają zamrożone. Urzędy Państwowe zostają zamknięte do odwołania a banki i wszystkie pozostałe instytucje finansowe znajdują się od tej chwili pod wyłaczną dyspozycją Państwa Polskiego. Zostają zamknięte do odwołania wszystkie przejścia graniczne a obcokrajowców przebywających na terenie Rzeczpospolitej wzywa się do natychmiastowego kontaktu z ambasadami sowich krajów.
  Rodacy. W obliczu tej straszliwej tragedii wzywam Was wszystkich! Polacy, brońmy naszej Ojczyzny przed wrogiem. Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

  To niemożliwe myślisz sobie, przecież to nie może być prawda! Wojna? Tak po prostu? Zaczyna się krzątanina. Słychać kolejne wybuchy i odgłosy samolotów. Komórki i Internet przestały działać. Na podwórku ktoś płacze...

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: kto by chciał atakować Radom...

  •  
   L........6

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolySlonecznik: Ci którzy wiedzą że w Radomiu jest jedna z nielicznych polskich fabryk broni (Łucznik/Karabiny)

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Ledwo skończysz to myśleć rozlegnie się przeraźliwe wycie syren jak w godzinie "W" podczas rocznicy Powstania Warszawskiego

   Te syreny już praktycznie tylko do tego służą. Jakby się rozległy to, by każdy myślał, ze pewnie jakaś rocznica.

   Tyle, że to nie jest takie proste, nie ma tak, że nic nie wskazuje na wojnę i nagle atakują. Rosji też ot tak się nie będzie opłacało zaatakować to już nie te czasy.

   Do tego, jeżeli wszystko jest uzależnione od pojedynczych ludzi, a nie od planów i instrukcji dostępnych dla innych, to już naprawdę ludzka głupota przechodzi moje najśmielsze oczekiwania.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: czemu go minusujecie?? PRAWDE mowi!!a co byscie wczoraj powiedzieli jakby ktos powiedzial ze prezydent zginie w katynie?? w roku 2010?? jak juz teraz mowicie ze rosja z tym niema nic wspolnego??..niemozliwe?? ZOBACZYMY!!

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Będzie wojna, ale nie tak jaką znamy to będzie coś nowego coś czego nie znamy, wszyscy się boimy tego czego nie znamy.

  •  
   luksus2

   +10

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Ciężko powiedzieć czy taki scenariusz jest możliwy. Jednak nawet wybuch II WŚ (który większość ludzi uważa za atak z zupełnego zaskoczenia) nie był tak niespodziewany jak w twoim poście. Zobaczcie sobie nagłówki gazet z np. 30 sierpnia 1939; co i rusz było słychać o niemieckich akcjach dywersyjnych, a w końcu 31 sierpnia ogłoszono mobilizację, czyli mimo wszystko w narodzie była gotowość do wojny (trwała ona zresztą bez przerwy od 1918r.). Jeżeli chodzi o atak z 17 września, Polska była w takim stanie zimnej wojny z ZSRR przez cały okres istnienia, instytucje takie jak KOP były nastawione na obronę wschodnich granic, od których głównie spodziewano się ataku. Dziś mimo wszystko relacje są inne. Oczywiście, wszystko jest możliwe, ale Rosjanie na razie składają nam kondolencje, ciężko mi uwierzyć, że w tym czasie szykują czołgi...

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: teraz zamiast przeraźliwe wycie syren jak w godzinie "W" dostalibyśmy smsa Obywatele, nadeszła wojna. Pozdrawiamy. PLUS GSM

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Po cholerę Rosja miałaby zabijać prezydenta i kombinować cała maskaradę, skoro i tak:

   1. Polska to dla niej żaden przeciwnik
   2. Dowództwo armii jest dalej, zupełnie nic się nie zmieniło.

   Przed II WŚ, bardzo niepokojące było posiadanie dwóch totalitarnych mocarstw, z ludźmi u władzy mającymi niespotykanie radykalne poglądy, poza tym w przypadku Niemiec, już po zakończeniu I WŚ nastroje tam były takie, że można było coś przeczuwać.

   Nie ma żadnego "co jeżeli?!" itd., to po prostu paranoiczne pieprzenie. Jasne, że jest taka możliwość, ale jest także możliwość i to tysiące razy większa, że za ścianą wybuchnie Ci butla z gazem, czy uderzy się rozpędzony samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: Ty poważnie uważasz, że Rosja nie zaatakowałaby Polski tylko dlatego, że ona nie jest dla niej żadnym przeciwnikiem? A Gruzja to niby bombę atomową miała wycelowaną w Moskwę, tak? Obudź się człowieku.

   @cAMPR: i jeszcze kazali wysłać sms`a za 9 zł aby wziąć udział w konkursie na kałasznikowa.

   @jazda83: Dobrze zrozumiałeś moją aluzję tym komentarzem. To co napisałem powyżej jest tak samo niedorzeczne jakby ktoś wczoraj powiedział, że Polska straci WSZYSTKIE najważniejsze osoby w Państwie łącznie O ZGROZO z prezesami najważniejszych instytucji finansowych w tym kraju. Do Was chyba jeszcze nie dociera co się w tej chwili stało! To jest katastrofa na miarę WOJNY a chociaż nawet w czasie działań wojennych pozbawienie życia na raz tylu ważnych osób w Państwie byłoby bardzo trudne.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: _Ty poważnie uważasz, że Rosja nie zaatakowałaby Polski tylko dlatego, że ona nie jest dla niej żadnym przeciwnikiem? A Gruzja to niby bombę atomową miała wycelowaną w Moskwę, tak? Obudź się człowieku. _

   Nie, uważam, że Rosja z tego powodu nie bawiłaby się w żadne podchody i maskarady tego typu, bo to i tak nie zmieniałoby zbytnio ich i tak ogromnej przewagi. Czytaj ze zrozumieniem.

   Polska straci WSZYSTKIE najważniejsze osoby w Państwie łącznie O ZGROZO z prezesami najważniejszych instytucji finansowych w tym kraju. Do Was chyba jeszcze nie dociera co się w tej chwili stało! To jest katastrofa na miarę WOJNY a chociaż nawet w czasie działań wojennych pozbawienie życia na raz tylu ważnych osób w Państwie byłoby bardzo trudne

   To nie jest katastrofa na miarę wojny. W przeciwieństwie do Ciebie, ja wysilę się odrobinę, by to uargumentować. Tak, więc główna różnica to np., że podczas wojny ktoś chce zniszczyć państwo, pod każdym względem. Tak, więc niszczy się:

   -infrastrukturę: szpitale, elektrownie, fabryki, drogi, lotniska, tory kolejowe;
   -ludzi: po prostu masowe przetrzebienie, a następnie kolejni ginął w skutek głosu, chorób itd;
   -kraj sam w sobie: dopiero w późniejszej fazie, niszczy się język, kulturę, a przede wszystkim tożsamość narodową, by uniknąć powstań.

   Tak to wygląda, w niczym nie przypomina gwałtownych zmian personalnych jakie zostały dzisiaj wymuszone. To nie jest tak jak na filmach albo w grach, że zabijecie wodza, powoduje przegraną. Wszystko to jest przewidziane, do tego nie ma wojny, więc zmiany są bardzo łatwe.

   Poza tym, strategie wojskowe itd, mam nadzieję, że nie zależą od człowieka, ale są ustalone w bardziej przemyślany sposób i leżą gdzieś na zaszyfrowanym dysku, podobnie procedury postępowania nie zginął razem z człowiekiem.

   Wg tego co mówisz, nikomu się nie opłaca prowadzić wojny, wystarczy jedna rakieta dalekiego zasięgu wymierzona w sejm/kongres i po kłopocie, bo i tak nikt się w kraju nie pozbiera i nie będzie wiedział co robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull:
   Dla jasności- ja uważam, że NIE JEST to żaden zamach czy inna spiskowa teoria. Po prostu bardzo prawdopodobny wydaje się tutaj czynnik ludzki. Przecież Ci piloci mieli za plecami swoich przełożonych, może brawura? Damy radę? Nie możemy się spóźnić? Lądowaliśmy tu już wcześniej? itd itd itd. Najmniejszy błąd pilota kosztuje tutaj najwiecej. Tu się nie wybacza potknięć.
   Tym bardziej, że już teraz wychodzą na jaw fakty, że to lotnisko było "gołe" zwykły beton z lampkami, bez żadnych systemów naprowadzania itd Po prostu Ci goście lądowali "na czuja" w mleku. Ryzykowali straszliwie!

   Dodam jeszcze, że wiele osób się dzisiaj paradoksalnie ucieszyło. Podejrzewam, że na Kremlu również. Strata polityków i strategów tej miary musi mieć i będzie miało odbicie w Państwie Polskim. Ten dzień przejdzie do historii. Być może jako punkt zwrotny w historii Polski po 1989 roku.
   Można bagatelizować całe zdarzenie, że przecież są zastępcy, inni ministrowie, generałowie itd. To nie tak.
   Oczywiście będzie się bagatelizować bo szerzyć "defektyzmu" nie ma sensu. Życie toczy się dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: Abstrahu jąc (cenzura ssie pałę) od nierealistyczności tego scenariusza (Rosja nie ma żadnego interesu w atakowaniu Polski) to powszechna mobilizacja w epoce broni precyzyjnej, nowoczesnych czołgów i potęgi lotnictwa to jak masowe ludobójstwo dokonane na własnym narodzie. Masz te 5 milionów niewyszkolonej piechoty, rozdajesz im broń i patrzysz, jak są masowo zabijani bombami, pociskami kierowanymi, rozjeżdżani przez czołgi czy wreszcie po prostu wystrzelani przez rosyjskich weteranów.

   Podjęcie z Rosją walki w obliczu napaści na całym froncie to zwykłe samobójstwo, z tym, że jeśli po prostu wszyscy poborowi w Polsce palną sobie w łeb, to przynajmniej nie będzie dodatkowych strat i zniszczeń związanych z prowadzeniem działań wojennych. Tu nie chodzi o tchórzostwo czy odwagę, tylko o realistyczne spojrzenie. 200 tysięcy zawodowych żołnierzy + dużo nowoczesnego sprzętu zabije dowolna ilość poborowych wyposażonych w kałasznikowy. I tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel:
   Dla jasności- ja uważam, że NIE JEST to żaden zamach czy inna spiskowa teoria. Po prostu bardzo prawdopodobny wydaje się tutaj czynnik ludzki. Przecież Ci piloci mieli za plecami swoich przełożonych, może brawura? Damy radę? Nie możemy się spóźnić? Lądowaliśmy tu już wcześniej? itd itd itd. Najmniejszy błąd pilota kosztuje tutaj najwiecej. Tu się nie wybacza potknięć

   Sorry, ale co Ty pieprzysz, jak to się ma do wcześniejszej rozmowy. Nikt nie kwestionuje tego, że to czynnik ludzi, pilot się pomylił i sam zginał, nie ma co z tym zrobić, zwykłe ryzyko.

   Strata polityków i strategów tej miary musi mieć i będzie miało odbicie w Państwie Polskim. Ten dzień przejdzie do historii. Być może jako punkt zwrotny w historii Polski po 1989 roku.

   Strategów tej miary? Czym oni się wyróżniają? Doświadczeniem w prowadzeniu ogromnych wojen, czy może hermetyczną wiedzą dostępną tylko dla wybranych osób? Niczym. Są pewnie tysiące młodszych "adeptów", bystrych i doskonale wykształconych w strategiach.

   Tak, czy owak, nawet mistrz strategii, bez dużej zawodowej armii i sprzętu nic nie zrobi, a my tej armii ani sprzętu nie mamy. Jakby Rosja chciała nas zaatakować to i tak śmierć paru dowódców jej nie robi żadnej różnicy. Polityków tej miary? Buehehhe, np. Putry, którego jedynym argumentem na każdy temat było "to dla dobra Polski", czy Kaczyńskiego, który, nie oszukujmy się, był znienawidzony i wyśmiewany przez pół narodu. Nie tylko narodu, ale i świata, nie wypowiem się nad resztą dokonań, które jak się domyślam były przeciętne, jednak funkcję prezentacyjną i dyplomatyczną swojej prezydentury zawalił na całej linii.

   Wojny tak jak je rozumiesz skończyły się z 90 lat temu, a może i nawet wcześniej. II WŚ to już nie było to co poprzednio, eksterminacja ludzi na niespotykaną skalę, wojna totalna. Kolejne będą już zupełnie inne. Konflikt między mocarstwem, a takim kraikiem jak Polska, może się zakończyć w ciągu godziny. Samoloty odrzutowe, bomby atomowe, rakiety dalekiego zasięgu, nawet asfaltowe drogi wszystko przyśpieszą.

   Ogólnie wojna w dzisiejszych realiach wydaje się być bezsensu, nikt na niej nie zyska, są setki innych sposobów, by zdobyć środki i ziemię innego kraju. Nawet władzy nie zdobędzie się tak łatwo okupacją jak za pomocą innych metod.

   Można bagatelizować całe zdarzenie, że przecież są zastępcy, inni ministrowie, generałowie itd. To nie tak

   Tak możesz argumentować dla swoich małych dzieci, nie tutaj. Nie tak, to jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Nikt z nas nie wie tak na prawdę jak wszystko wyglądałoby podczas nagłego ataku rakietowego na Polskę. To tylko moja radosna twórczość jak mogłoby to wyglądać i tyle.

   Podkreślam, że uważam tę katastrofę za zwykły wypadek i ABSOLUTNIE nie doszukuję się tutaj jakiś spiskowych teorii czy zamachów. To ogromna tragedia i niepowetowana strata.

   To tragiczny dzień o którym będą pamiętać przyszłe pokolenia Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: glupoty pier**** o jakis butlach, tak samo jak prawdopodobnie trafi w ciebie piorun niz rozbijesz sie samolotem, he ? dzis piorun trafil w 96 osobowa rodzine.

  •  

   pokaż komentarz

   Rany, ludzie, weżcie się wkońcu ogarnijcie. Jaka wojna??? Jaki spisek? Osoby, które wypisują tu swoje dziwne refleksje na temat rosyjskiego spisku chyba powinny odstawic prochy...
   Niech to do was dotrze: TO BYŁ WYPADEK. Po prostu. Zdarza się. Mimo, że jest to ogromna tragedia nie ma żadnego powodu do paniki. Rosjanie nie są na tyle głupi, aby w rocznicę ludobójstwa w Katyniu, gdy na Rosję są zwrócone oczy całego świata, robic małą powtórkę z historii. I to by było na tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie ruscy maczali w tym palce.

 •  

  pokaż komentarz

  czy cos takiego/podobne zdaerzyło się już gdzies w świecie?

 •  

  pokaż komentarz

  Z całym szacunkiem dla ofiar, ale w polskiej armii zapewne nie brakuje dobrych specjalistów na te stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: co nie zmienia faktu, że cała "góra" naszej armii nie powinna lecieć JEDNYM I TYM SAMYM samolotem.

  •  

   pokaż komentarz

   @adaszy: Wiemy, już z 5 osób napisało to w komentarzach przed Tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   co sie martwicie ... pare dni temu Putin wymieial usmiechy i usciski z liskiem chytruskiem (Tusk) to pewnie podesle paru wybitnych rosyjskich generalow i bedzie jak za starych "dobrych" czasow

   tylko czemu w tym samolocie nie bylo premiera ani nikogo z PO ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: Bo premier, ma własny samolot, być może by nie popełnić błędu, o którym mówił adaszy. Być może także, ma ważniejsze rzeczy do robienia, niż zaszczycanie jakiś uroczystości swoją obecnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @adaszy: Nie powinna, nie powinna. Powinności.
   Ale poleciała. Tak samo jak generałowie z Casy która się rozbiła jakiś czas temu. Wtedy straciliśmy najważniejszych strategów a teraz najważniejszych dowódców.

   To nie jest tak, że wejdzie zastępca do biura generała którego już nie ma i wszystko będzie cacy. OTÓŻ NIE BĘDZIE! A dlaczego? A dlatego, że każdy człowiek jest inny, ma inne spojrzenie na kierowaną przez siebie instytucję. To jest dokładnie ta sama zasada co w biznesie "under new managment Ten sam sklep który kiepsko prosperował po zmianie właściciela i innym zarządzaniu może rozkwitnąć i przynosić zyski a przecież paradoksalnie to wciąż ten sam budynek i nawet Ci sami pracownicy (sprzedawcy, magazynierzy itd) pozostali. Zmienia się kierownictwo i zmieniają się cele, wchodzą inne wartości, inna polityka itd. Czyli wszystko, co jest ludzkie po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: Specjalistów (jak ja nie lubię tego słowa) u nas w armii nie brakuje, ale co z tego, liczy się lizanie dupy generałom, półkownikom a a nie umiejętności i doświadczenie. Co się stało z naszymi siłami szybkiego reagowania? Skandaliczne obniżenie poziomu naboru i przeszkolenia zamieniło wybitną jednostkę w pierwszą lepszą. Dzięki Bogu mamy paru sprawnych ludzi w wojsku którzy nie bacząc na sprzeciwy rządzących szkolą po cichu ludzi na miarę GROMU.

   Liczy się ziemia bo jej tylko brakuje a reszta to szopka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: zginęli ludzie i z PiS (najwięcej i najważniejsi), z SLD, z PSL i z PO też. poczytaj listę ofiar, swoją drogą, po co tam się Anna Walentynowicz pchała?