•  

  pokaż komentarz

  O ile nie byłam na obchodach Dnia Bastylii w Paryżu, ani na Marszu Niepodległości w Warszawie, byłam jednak na obchodach belgijskiego odpowiednika w Brukseli.

  Taki dzień to jest tam radosne święto, jest masa sprzętu wojskowego i prezentacji różnych jednostek, np. można zobaczyć makiety narkotyków i sterydów, a dosłownie kilka metrów obok jest makieta jakiejś torpedy, są specjaliści, są ulotki, śmigłowce, etc.

  Najważniejsze jest jednak, że ludzie są szczęśliwi, radośni, nawet nie będąc obywatelką, przez chwilę można się nią poczuć, taki to jest klimat. Nikt się nie smuci, nie wypomina historii, nie rozpacza, nie jest spięty, ot, jest to święto Belgów dla Belgów z racji tego, że Belgami własnie oni są. To jest niesamowite.

 •  
  G......L

  +57

  pokaż komentarz

  Dla przypomnienia tak wygląda typowa prowokacja na marszu. Żaden patriota w dresie nie może przejść bezczynnie w obec tak bezczelnie prowokującej kostki brukowej.

  źródło: prawy.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Dziś w radiu usłyszałem że w Warszawie maszerować będzie 150 tys ludzi z czego 100 tys na marszu KOD XD

 •  
  w.........k

  +27

  pokaż komentarz

  Wchodzę do internetu, na wykop i czuję się jak bym żył w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Na mirko pełno jakiś karaczanów wyśmiewa się że będzie rzucanie kostką czy inne cyrki na marszu. Wydaje mi się że żadna z tych osób nigdy tam nie była.

  Mogę śmiało stwierdzić że ułamek procenta osób idzie tam zrobić awanturę ale na każdym większym zgromadzeniu są takie osoby i nie wolno przypisywać dziesiątkom tysięcy osób które idą w tym marszu ich ideologii, zachowania ułamka procenta. Czy możemy postrzegać wykop czy mirko przez pryzmat kilku idiotów którzy tam piszą? A przecież są. Społeczność wykop to w większości oczytani i inteligentni ludzie jednak zakrzyczani często przez idiotów czy jakiś płatnych propagandzistów.

  Chodzę na marsz z moją dziewczyną od lat i przeważająca część osób to rodziny, studenci, pary, normalni ludzie. Z drugiej strony wchodzę na TVN i widzę że gdzieś z boku ktoś się bił z policją. Jasne, tylko dlaczego przypisywać to marszowi? Przecież tacy ludzie biegają wszędzie gdzie można pobić się z policją, przede wszystkim mecze.

  W 2014 roku, policja lała gazem prosto na ludzi idących mostem, no to nawet moją spokojną dziewczynę rozsierdziło. Kilka minut potem musieliśmy uciekać bo biegł na nas po ciemku oddział prewencji, a szliśmy najnormalniej w świecie pod stadion. Wydaje mi się że to był pokaz siły ówczesnej władzy, całe zejście z mostu przy rondzie Waszyngtona było z prawej strony wypełnione przez "białe kaski" z tarczami, wozy policji i zagrodzone barierkami. Wiecie natomiast jak wyglądał marsz kiedy PO zostało (na całe szczęście) wypędzone? Nie widać było ani jednego policjanta, jeżeli byli to w odwodzie, zapewne w parku skaryszewskim. Żadnych barierek, pał, tarcz. Wiecie co się wtedy działo? Nic! Był to najspokojniejszy marsz na jakim byłem. W tłumie natomiast byli przepychający się i zamaskowani prowokatorzy, popychający ludzi, bluźniący. Najbardziej zdziwiła mnie scena pod narodowym. Za nami z tłumu wyłonił się fotograf i machnął do jakiegoś zakominiarkowanego typa, ten wyjął z kieszeni race, odpalił, ustawił się w agresywnej pozie do zdjęcia, fotoraf zrobił kilka zdjęć i rozpłynęli się. Wyglądało to jak by dobrze się znali. Nie wiem, może przesadzam. W każdym razie wyglądąło to bardzo podejrzanie.

  Na pewno prosto się pisze "hehe narodowcy bendo dżewka i koske wyrywać głópki" w kapciach popijając herbatkę od mame przy zadaniu domowym z pszyry. Natomiast kiedy czujesz się Polakiem i chcesz wziąć udział w marszu, pokazać że w Polsce władza jest w rękach obywateli i nasz głos jest najważniejszy, a obstawiony jesteś ze wszystkich stron przez wozy policyjne i białe kaski, no to coś tu jest nie tak. Nie czujesz się bezpieczenie. Nie popieram tego i mam nadzieje że w tym roku będzie równie spokojnie jak w poprzednim.

  Najfajniej się patrzyło jak gazeta i tvn silili się na wszelkie sposoby żeby znaleźć COKOLWIEK złego na tym marszu. No nie poszło.

  https://www.youtube.com/watch?v=2stNE3FXZO8 A tutaj świetne wystąpienie księdza na marszu 2015

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: Oczywiście nie wszyscy na marszu to ONRowcy, ale ten kto się tam wybiera powinien wiedzieć, jakie idee przyświecają organizatorom (o czym pisałem w poście wyżej). Poza tym, niekiedy organizacja marszu ma inne zdanie o prowokatorach, niż przeciętny uczestnik marszu: https://www.youtube.com/watch?v=p8K0xZIAlY8

  •  
   w.........k

   -7

   pokaż komentarz

   @pabel:

   Nie do końca dowodzący tą strażą zrozumiał intencje wbiegających – to jest jedna możliwość. Druga to jest taka, że nie chcieli dopuścić, aby tłum był zamknięty. Psychologia tłumu jest tak, że ludzie w takiej sytuacji zachowują się nieracjonalnie - mówił na antenie TVP wiceszef Polskiej Izby Ochrony Beniamin Krasicki.

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: Jakie intencje mieli wbiegający? Straż marszu patrzyła przed siebie cały czas, więc widzieli co robili ci wbiegający. Co to znaczy "zamknięty" tłum? Jakie to są nieracjonalne zachowania? Czy dobrze rozumiem, że straż bała się, że przestraszeni policją prowokatorzy ich "nieracjonalnie" pobiją, żeby dostać się do środka?

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: mówił też o tym Max Kolonko, gdzie to 'jak jest' zbiegło się z tym jak myślą on i jemu podobni na marszu niepodległości
   https://youtu.be/mDRW1LOLEAI?t=41s
   a wynika z tego, że marsz to manifestacja polityczna, a nie świętowanie niepodległości Polski

   no jak tu nie lać
   ~Max Kolonko

  •  
   w.........k

   -3

   pokaż komentarz

   @pabel: przestań wrzucać wszystkich do jednego worka, jedni idą pobić się z policją, inni dlatego że jest święto narodowe, inni żeby zamanifestować swoją opinię polityczną a jeszcze inni z ciekawości.

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: Ale marsz w zamierzeniu ma uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę? Po co iść na takie wydarzenie, jeżeli ma się zamiar robić co innego? Czy ma sens iść na paradę równości, żeby np. przeglądać mirko w tym czasie? Wyobrażam sobie, jak spiker na takiej paradzie mówi: "zalegalizować małżeństwa homoseksualistów!", a obok stoi koleś który w duchu myśli: "dobrze że przyszedłem tu robić do innego, bo się z tym zupełnie nie zgadzam".

  •  
   w.........k via iOS

   -6

   pokaż komentarz

   @pabel: No i co z tego. Jedni chodzą do kościoła żeby się modlić ze wszystkimi, inni samemu, inni żeby przemyśleć w spokoju a inni bo tradycja. Rozumiesz co chce powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: Modlenie się to nic złego, tak samo świętowanie niepodległości. Natomiast bijatyka z policją czy zapraszanie takich osób jak Milan Mazurek (członek partii-spadkobiercy partii Jozefa Tiso) już tak. Pójście z takimi ludźmi ramię w ramię podczas marszu (a nawet akceptacja i wspomaganie, jak w filmiku który wrzuciłem wyżej) nie jest w porządku. Co z tego, że w duchu uważam swoje, skoro idąc razem z takimi ludźmi na zewnątrz manifestuję co innego. Rozumiesz co chcę powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik:

   Wchodzę do internetu, na wykop i czuję się jak bym żył w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Na mirko pełno jakiś karaczanów wyśmiewa się że będzie rzucanie kostką czy inne cyrki na marszu. Wydaje mi się że żadna z tych osób nigdy tam nie była.

   Mogę śmiało stwierdzić że ułamek procenta osób idzie tam zrobić awanturę ale na każdym większym zgromadzeniu są takie osoby i nie wolno przypisywać dziesiątkom tysięcy osób które idą w tym marszu ich ideologii, zachowania ułamka procenta.

   Nie wiem co ty na ten temat sądzisz, ale może też jesteś przeciwnikiem imigrantów, ale..

   Czy taka sama sytuacja nie jest z imigrantami? Pełno karaczanów wyśmiewa Niemcy i kraje zachodne za ich podejście do imigrantów, a nigdy tam nie mieszkali. Mogę stwierdzić (w sumie nie mogę, bo też się nie znam), że ułamek procenta robi burdy i przyjeżdża do Europy robić awanturę, ale zawsze są takie osoby i nie wolno przypisywać milionom osób które przybywają do Europy ideologii i zachowania ułamka procenta.

   Jeżeli nie masz nic przeciwko imigrantom, to przepraszam :)
   Tak czy siak, miłego dnia :)

  •  
   w.........k

   0

   pokaż komentarz

   @michal015: nie mam nic przeciwko temu żeby to było nadzorowane i przeprowadzone z głową: rejestrowaniem, badaniami, zaplanowaną edukacją i innymi warunkami które zobowiązują się bezwzgldnie spełnić.

  •  
   P..........k

   -4

   pokaż komentarz

   @wysprzeglik: on już zdaje się nie jest ksiedzem

 •  

  pokaż komentarz

  W TYM ROKU PROWOKACJI ZE STRONY MILICJI RACZEJ NIE BĘDZIE TO I SPOKOJNIE POWINNO BYĆ.

Dodany przez:

avatar A.....I dołączył
430 wykopali 85 zakopali 3.9 tys. wyświetleń
Advertisement