•  

  pokaż komentarz

  Czyste brednie wybielające tego idiotę. Ten podczłowiek ma na rękach krew tysięcy spadochroniarzy.
  Szlak bojowy? Zasługi? Zasługą jest perfekcyjna ucieczka z dunkierki....
  A potem 2 długie lata siedzenie na dupie na wyspach jako kadrowiec. Za włażenie w dupę dostał generała. Nawet idiota churchil miał go za tłuka. Ale jak pojechał na wizytację do afryki północnej i zobaczył ten burdel i fakt, że brytole nie są w stanie pogonić garstki szwabów odciętych od zaopatrzenia, to odwołał dowódcę i w jego miejsce dał gen. Gotta który po drodze zginą w katastrofie lotniczej więc został mu jeden głąb którego miał pod ręką. Dorzucili mu 2 razy tyle sprzętu i po wielkich bólach udało mu się wygrać II bitwę pod El-Alamein. Bitwę z niedobitkami odciętymi od zaopatrzenia. Każdy by wygrał w takiej sytuacji, zwłaszcza mając 2 razy liczniejsze siły.
  Inna sprawa, że plan ataku na szwabów nie należał do niego, tylko do poprzednika któremu brakowało tylko sprzętu i ludzi.
  Ale nasz przygłup wymyślił sobie, że to jego zasługa i że jest bogiem.
  A z Pattonem mieli kosę o Husky. Przegrał ze starym i wspaniałym dowódcą wyścig i go odwołali.
  A potem to już kanonada idiotycznych pomysłów pod szyldem Overlord. Desant na plażę? Spoko, ale poczytajcie sobie ile swoich żołnierzy dostało własnymi bombami po głowach pod Caen. Jak długo mu to zajęło. Totalize to była jedna wielka klapa, która nie tylko opóźniła natarcie względem hamburgerów, ale też przyniosła niewspółmierne straty. O market garden to nawet szkoda szczempić ryja jak mawia zbysiu. Goodwood? Fajne zwycięstwo tracąc 2 razy więcej żołnierzy i sprzętu. Nawet sztab chciał go wywalić na zbity pysk, ale już wtedy gazetki wypromowały go bohatera narodowego bo pogonił niemców z afryki. Prawda jest taka, że jakby dali niemcom święty spokój, to sami by się stamtąd prędzej czy później wynieśli.

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
10 wykopali 1 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement