•  

  pokaż komentarz

  Nareszcie! Powoli bo powoli ale w końcu pisory zaczynają się między sobą gryźć. Historia lubi się powtarzać...na wybory przedterminowe pójdę...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jarezz: o nie nie, niech porządzą całą kadencję by w następnych wyborach osiągnęli góra kilkanaście %, inaczej skończy się jak poprzednim razem

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: ja na tamte 8 lat nie narzekałem i nie narzekam... więc mi to nie robi. Za to po całej kadencji tych czubów to mam lęki, że inflacja będzie taka, że spływające faktury nie starczą mi na paczkę szlugów a 500+ będę musiał odrabiać sprzątając menelom ich chlewy, które nazywają domami.
   Bo przecież zasadą solidaryzmu k@#@a mać kierować będą nas...

   By k@#@a ich zagonili nierobów do roboty, żeby solidarnie z resztą ludzi pracowali... ch?% mnie tej niedzieli strzeli... najpierw koronacja króla wszechświata na króla Polski, a teraz sobie o pasożytach znów przypomniałem (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @jarezz: niestety większość naszych rodaków nie jest taka jak Ty. Też mnie szlag trafia na te coraz "mądrzejsze" pomysły naszych rządzących, ale zobacz co się działo w 2015 r. Ludzie byli tacy naiwni i uwierzyli, że Duda taki "ładny, amerykański" i czytający bez kartki będzie dużo lepszym prezydentem niż ten "wieśniak" i "notariusz Tuska" Komorowski i co ? Duda jest pacynką Kaczyńskiego bez własnego zdania podpisuje dla niego wszystkie ustawy jak leci, dla niego też łamie jawnie konstytucję. Dalej ludzie uwierzyli w to, że Kaczyński usunie się w cień, a Szydło obejmie rządy i zostanie taką polską Merkel, że Gowin zostanie ministrem obrony, a Ziobro i Macierewicz nie wejdą do rządu i co ? Szydło jest zwykłym słupem Kaczyńskiego, Gowin jest mało znaczącym ministrem nauki i tak jak 4 lata temu lizał tyłek Tuskowi tak teraz robi to Kaczyńskiemu. Macierewicz ma pod sobą wojsko i jeszcze stworzył sobie swoją gwardię, a Ziobro ręcznie steruje prokuraturą, a za chwilę pewnie i sądami. Niestety przeciętny wyborca nie ma pamięci słonia, następnym razem wybiorą pewnie koalicję PO/Nowoczesna, potem znowu przestaną im się podobać to wybiorą znowu PiS czy tam innych populistów, którzy pojawią się na ich miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: To nie wina łatwowierności ludzi, tylko kara za ich i moje lenistwo. Olałem, bo nie chciało mi się i mówiłem sobie, że tych "aspirujących" jest dużo i pójdą... byłem tak głupi, że o tych dziwkach za pięć setek zapomniałem... Za to ich liczba, która nagle "obywatelski obowiązek" poczuła przeraża. Do tego stopnia, że już żadnych wyborów nie opuszcze.

   Mam nadzieję, że Kaczor znowu na tylnym siedzeniu nie wytrzyma jak w 2006 i obejmie rząd... potem już tylko chwilka i gabinet jak domek z kart mu jebnie. Historia lubi się powtarzać, a on czego się nie dotknął to zj!!#ł patrząc na życiorys.

   Niestety przeciętny wyborca nie ma pamięci słonia, następnym razem wybiorą pewnie koalicję PO/Nowoczesna, potem znowu przestaną im się podobać to wybiorą znowu PiS czy tam innych populistów, którzy pojawią się na ich miejscu.

   @galicjanin: Dlatego w do biernego prawa wyborczego dodałbym cenzus majątkowy. Bogaci ludzie trzymają z bogatymi i zależy im na tym, żeby "normalni" żyli godnie, bo to oni dają im pieniądze za usługi/produkty, żeby byli bogaci jeszcze bogatsi. A zwierzętom, tfu, zwierzęta biorą sprawy we własne łapy, tym zarazkom gangreny w zdrowym społeczeństwie doj!!#ł kartki zamiast kasy i kontrole czy nie sprzedają pomocy z talonów - tak dla mnie mogą gnić po melinach swoich. Niestety Kaczor jako karakan wybrał łatwiejszą drogę - równa w dół.

   pokaż spoiler Za komuny - mawiają - było lepiej! wszyscy byli biedni i nie było tak niesprawiedliwie jak teraz. O - inny doda - i praca była dla wszystkich!


   pokaż spoiler Tak k#%@a nikt nie miał z nich, a partia żyła w luksusie... Kaczor chce tego samego. Tylko teraz nie wypaliłoby bo ludzie widzieliby co stracili i k#%@a burdel nastałby na ulicach koszmarny jeśli chodzi o prawo i porządek. No ale on z kotem byliby bezpieczni w twierdzy oblężonej. k#%@a krew mnie zalewa jak pomyślę ile mi odpada co miesiąc z konta na te łajzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarezz: Na wybory zawsze trzeba chodzić. Ja odkąd ukończyłem 18 rok życia nie opuściłem żadnych, nawet tych do PE gdzie mało kto chodzi. 500 +, wk#$@ienie Platformą oraz nadmierna pewność siebie lewicy dała PiS samodzielną władzę. Aspirujący jak ich nazwałeś też w dużej części byli może nie wk#$@ieni ale zmęczeni PO, ile razy można było wybierać ich jako mniejsze zło ? Kaczyński fotel premiera obejmie albo i nie obejmie. Pamiętaj, że jeleni w PiS nie brakuje. Jakiś czas temu dużo mówiło się o Morawieckim jako następcy Szydło. Ale fakt Kaczyński jako premier szybko stanie się najbardziej znienawidzonym politykiem i szybko pokłóci się z całym światem. Tylko z kim wewnątrz rządu miałby się pokłócić, jak PiS rządzi samodzielnie, a jedyny w tej partii w miarę niezależny Ujazdowski siedzi w Brukseli ? Solidarna Polska i Polska Razem w imię koryta wyrzekły się niezależności i stały się pisowskimi satelitami. Ziobro dostał od Kaczyńskiego swoją zabawkę - prokuraturę, Gowin raz, że nie ma jaj, dwa spalił poza PiS wszystkie mosty, w PO z powrotem już go nie przyjmą, a dla jego partii nie ma miejsca na poważnej scenie politycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: z PiS już nie raz najbliżsi odchodzili (np. Marek Jurek). Poczekaj cierpliwie... kropla drąży skałę. Myślisz, że wszystkich ustawili swoich? Przez Misiewicza na pewno wielu musi czekać, a im cierpliwość się skończy. Co do PO czy Nowoczesnej czy kogokolwiek kto pamięta PRL jako dorosły albo młodych, którzy przy tamtych dziadkach się rozwijali - z nimi w tym kraju nigdy nie będzie nawet "w miarę dobrze". To samo tyczy się sfery budżetowej (nie tylko biurw). Niestety taka jest prawda. Dopóki ze dwa pokolenia nie wymrą, a do władzy nie dojdą do władzy 40 - 50 latkowie z dorobkiem ekonomicznym czy inaczej osiągniętym prestiżem, to będziemy mieli tylko szyldy partii zmieniane. Można byłoby to przyspieszyć zabierając subwencje z budżetu - ale na to tam prawie nikt nie pójdzie. Dlatego mówiłem o cenzusie majątkowym (choćby nieformalnym, wywołanym ekonomią kampanii przy ordynacji z JOWami). Jak pisałem - bogaci muszą się wtedy dogadać, żeby stać się jeszcze bogatsi... IMHO Od nich coś zawsze skapnie w dół - to jedyna droga, żeby kraje się bogaciły. Jeśli politykiem jest ktoś, kto idzie nachapać się, to zawsze będą wierne szeregi anonimowych potakiwaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko z kim wewnątrz rządu miałby się pokłócić,

   @galicjanin: Mam wrażenie, że powoli rysuje się konflikt Kaczyński-Macierewicz (o ile Kaczyński jeszcze oklapł zupełnie, nie zniesie takiej konkurencji). Ale pożyjemy zobaczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   nie dojdą do władzy 40 - 50 latkowie z dorobkiem ekonomicznym czy inaczej osiągniętym prestiżem

   @jarezz: Toż to przecież .Nowoczesna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: czytaj ze zrozumieniem... 40 - 50 latkowie z dorobkiem... ale nie współcześni. Nie wybieraj co ci pasuje tylko wróć do tego o czym pisałem wcześniej...

   Dopóki nie wymrą ze dwa pokolenia (...)

   Teraz też na Nowoczesną 40 - 50 latkowie, którzy jeszcze nie przyszli na świat, wyglądają czy już się posypała twoja interpretacja moich słów?

  •  

   pokaż komentarz

   Toż to przecież .Nowoczesna.

   @Andreth: te bencwały co programu partii nie potrafią napisać? Czy też dotacji rozliczyć zgodnie z prawem?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby ktoś nie wiedział, cała informacja brzmi:

  Wyniki badań sekcji zwłok pary prezydenckiej jednoznacznie wskazują na to, że samolot Tu-154M, którym leciała delegacja do Katynia 10 kwietnia 2010 r., uderzył w ziemię kołami, a nie jak podaje wersja MAK-u i raport Jerzego Millera, w pozycji odwróconej.

  I... tyle. Nie wiadomo co to ma być. Zero szczegółów, nie wiemy kto i dlaczego tak sądzi. Ba, nie wiemy nawet czy to nie opinia pana Rysia spod monopolowego :) Czyli zasadniczo informacją jest to, że jest jakaś informacja. Warto wykopać, bo #bekazpisu konkretna. Sakiewicz odlatuje tak bardzo, że nawet partyjni funkcjonariusze nie chcą mu sekundować. I to chyba nie przypadek, a chodzi o to by pokazać Prezesowi kto tu jest najwierniejszy, kto nie będzie się wahał przed zmyślaniem i k#@!ieniem logiki w imię obrony prawd sekty smoleńskiejł. I to już jest nie tylko śmieszne, ale straszne, bo dowodzi, że Naczelnikiem Państwa jest osoba zaburzona psychiczne w takim stopniu, że jest w stanie uwierzyć w COKOLWIEK byle dało się dzięki temu czemuś potrzymać wiarę zamach

 •  

  pokaż komentarz

  Ta walka o to by Wiadomości TVP był pluralizm

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Taki ładny #pojedynekpacanow na twitterze a ja czipsów nie mam :(