•  

  pokaż komentarz

  hehe, jak WP wyzywa ludzi od głupich foliarzy, którzy dali się nabrać na "fake news" trolli z 4chana to szala przechyla się na stronę tego, że #pizzagate to prawda.

  Czekamy na więcej dowodów. Artykuł z natemat i wyborczej wyśmiewający pizzagate będzie pomocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @patrykgit: moim zamiarem nie było przechylanie żadnej szali, wydaje mi się, że autor całkiem obiektywnie podchodzi do sprawy. Jedyne co można mu zarzucić to że pominął sporo wątków, ale jest ich tak wiele, że to nic dziwnego. A to że wojna informacyjna trwa to osobna sprawa:)

  •  

   pokaż komentarz

   @emjot86: rozumiem Twoje podejście. Moje zdanie na ten temat wygląda dokładnie jak w artykule, który zalinkował @Foliarz http://www.wykop.pl/link/3462039/artykul-o-pizzagate-na-wirtualnej-polsce/#comment-41049681 - W sprawie jest sporo bzdur, wróżenia z fusów i nadinterpretacji, a z drugiej strony istnieje bardzo duża liczba zbiegów okoliczności i generalnie podejrzana jest ta pizzera i jej właściciel.

  •  
   B.....f

   +21

   pokaż komentarz

   moim zamiarem nie było przechylanie żadnej szali

   @emjot86: To trzeba było zamieścić to z neutralnym/informacyjnym opisem, a nie zacząć od słów Rzeczowy artykuł...

   Pizzagate. Dziwaczna teoria spisku wymyka się spod kontroli
   Teoria spiskowa dotycząca działaczy z otoczenia Hillary Clinton zatacza coraz szersze kręgi


   Dwa pierwsze zdania z tego "rzeczowego" artykułu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boewulf: póki nie ma dowodów to nie wiem czy można tę aferę inaczej nazwać.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @patrykgit: ważne, że zaczyna się to przedzierać do głównego nurtu. Wiadomo, że każdy jest ostrożny z wysuwaniem tak mocnych wniosków, sprawa jest delikatna. Internet zrobi swoje, wszystko się zindeksuje i nie będzie osoby, która o tym nie usłyszała.

  •  

   pokaż komentarz

   wydaje mi się, że autor całkiem obiektywnie podchodzi do spraw

   @emjot86:
   Tak obiektywnie, że nawet nie wiemy czy autor czy autorka bo sie nie podpisał nawet psudonimem na wypadek gdyby wyszło że bronił pedofili.

  •  
   B.....f

   +10

   pokaż komentarz

   póki nie ma dowodów to nie wiem czy można tę aferę inaczej nazwać

   @emjot86: W artykule nie ma rozważań na temat dowodów. Jest tylko dezawuowanie wszelkich hipotez, które nie pasują do określonej wizji świata. Gdyby to miało być rzetelne, to oczekiwałbym rzeczowych argumentów za i przeciw, a nie zbitek słownych, którymi zwykle się zbywa wszelakiej maści oszołomów. Jeżeli swojego oponenta traktuje się a priori jako wariata, to nie ma szans na obiektywność.

  •  
   f....r

   +1

   pokaż komentarz

   @zielonek1000: stwierdzenie, że "dowody" są naciągane jest bronieniem pedofilii?

  •  

   pokaż komentarz

   @patrykgit:
   Media się wypowiedziały:
   Artykuł w New York Times i dailymail (kopia artykułu NYT) W skrócie:
   Mr. Alefantis bardzo się zdziwił bo znalazł wiele artykułów w internecie w których Clintonowa miała wykorzystywać dzieci z tyłu restauracji:
   "He found dozens of made-up articles about Mrs. Clinton kidnapping, molesting and trafficking children in the restaurant’s back rooms." - New York Times
   "They made untrue allegations Hillary Clinton used to abuse children there" - DailyMail

   Tak sobie przeglądałem różne stronki i nie mogę znaleźć info gdzie ktoś oskarżał Clintonową bezpośrednio że robiła tam w tej restauracji takie niecne rzeczy? Ktoś mi pomoże znaleźć?

   Dezinformacja zaczęła się kiedy WikiLeaks upubliczniło maile Podesty. 4Chan zauważył że Podesta koresponduje z Alefantisem o zbiórce kasy na rzecz Clintonowej. 4 Chanowcy od razu zaczęli szukać korelacji między restauracją a partią demokratyczną. Niektórzy wymyślili że restauracja to część większej grupy pedofilów z partii demokratycznej.

   "The misinformation campaign began when John Podesta’s email account was hacked and his emails were published by WikiLeaks during the presidential campaign. Days before the election, users on the online message board 4Chan noticed that one of Mr. Podesta’s leaked emails contained communications with Mr. Alefantis discussing a fund-raiser for Mrs. Clinton.
   The 4Chan users immediately speculated about the links between Comet Ping Pong and the Democratic Party. Some posited the restaurant was part of a larger Democratic child trafficking ring, which was a theory long held by some conservative blogs. "

   Czyli wychodzi na to że się Trumpowcy uwzięli na nich bo byli za Clintonową. Dwuznaczne posty szefa lokalu wraz z dziwnymi komentarzami przeszły przez media niezauważone. Tak jak maile.
   Inne info z artykułu:
   - Fejkowe newsy trzeba zatrzymać, to plaga i trzeba z nią walczyć. Google, twitter, facebook, reddit już walczą
   - Aferę wymyślili wyborcy trumpa a oliwy do ognia dorzucają jakieś fejkowe strony z fejkowymi newsami
   - Alefantis, artysta, stworzył super pizzerię przyjazną dzieciom i dużo ludzi tam przychodzi
   - Nawet muzykom się dostało. Amanda Kleinman jest gnojona że aż usunęła konto na Youtube. Szok.
   - Fejk
   - Fejk, wszystko fejk..

   Zdaję sobie sprawę że sprawa jest wyolbrzymiona i niewinni też ucierpieli, ale tam nie ma ani słowa dlaczego to ludzie tak się ich uczepili. Dlaczego to ludzie mogli tak pomyśleć.
   Pozdro z Comet Ping Pong. Miejsca przyjaznego dzieciom:

 •  
  F.....z

  +58

  pokaż komentarz

  Najsensowniejszy artykuł i tak chyba wysmarował bezprawnik:
  https://bezprawnik.pl/john-podesta-pizzagate/

  •  

   pokaż komentarz

   @Foliarz:

   Fajnie, że przetłumaczyłeś i zebrałeś do kupy to co tam się wyprawia. Nie korzystający z 4chan czy nie czytający reddita mogą zapoznać się z tym co się dzieje. Wiadomo, że trzeba odsiać w swojej głowie różne teorie jak np. z wizyta Podesty w Portugalii i związek z porwaniem tej dziewczynki. Ale nawet czytając tu, na wykopie niedobrze się robi jak się pomyśli, że może to być częściowo prawda. Kuźwa, już same te obrazy co oni tam mieli dają do myślenia.
   Szkoda tylko , że przy tej okazji na wykopie robi się polowanie na czarownice i wkręca niektórych userów wykopu w pedofilię. Nie śledzę wątku z wielką uwagą ale za wrzucenie zdjęcia pizzy już co niektórzy wyroki wydawali. W tym wątku sprzed 11 miesięcy. Psy wieszali na mirku co pizzę wrzucił zamiast pomyśleć kto założył wątek na mirko z jakimiś pedo filmikami.
   Trochę spokojniej niech niektórzy do tematu podchodzą, bo łatwo rzucać oskarżenia.
   I jeszcze to, że zamiast piętnować takich podludzi jak pedofile to niektórzy robią wojenki polityczne. Nie ważne czy jest lewicowy czy prawicowy. Pedofil to pedofil.
   Osobiście zawsze podziwiałem Drasiusa Kedysa. http://natemat.pl/14991,corka-litewskiego-msciciela-zabrana-z-domu-dziadkow-afera-z-pedofilska-mafia-wraca-na-czolowki-gazet

  •  

   pokaż komentarz

   @Foliarz: temat ruszyl w mainstreamie, sumienie gryzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Foliarz: o nasz mainstream pytam, czasem mam wrazenie, ze zamknelismy sprawe wraz z chorem i paetzem.

  •  
   F.....z

   +27

   pokaż komentarz

   @ggg937: Stonoga próbował ruszyć temat ale robił to nieudolnie i on nawet nie wie czym jest pedofilia. Bo nie jest nią umawianie się z 15-16 latkami... No ale teraz może temat ruszy z kopyta i pedofile nie będą czuli się bezkarni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Foliarz: widze, ze cos tam wiesz, to zaryzykuje gniew spolecznosci. bylo o filipinach i paypalu albo jak wyglada temat w judaizmie?

  •  
   F.....z

   +7

   pokaż komentarz

   paypalu

   @ggg937: O co chodzi?

   O Filipinach wiem, bo to powszechna wiedza że tam się odbywa dziecięca seks-turystyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Foliarz: nie chodzi o turystyke. w mainstream (tv/net czytalem) bylo o tym, ze bieda na filipi, ze wielu z nich pracuje poza krajem i przez pp wiadomo lekko slac grosz. pedofile weszli do raju, placili by pp za filmiki/filmiki live za sex w roznych konfiguracjach (dzieci/rodzice-dzieci/wujkowie nie wspomnieli drastyczniejszych), sprawa na tyle narosla ze wystosowano prosbe do pp o zablokowanie platnosci na fili. Pisze z pamieci, bylem ciekaw czy cos zrobiono.

  •  
   B.....f

   +1

   pokaż komentarz

   @ggg937: Wg artykułu, który zalinkowałeś, proceder trwał (trwa?) latami. Mam nadzieję, że służby Filipin mają dane kont PP, z których szły przelewy. I mam nadzieję, że obecny prezydent się do tego dobierze. Jaki jest, taki jest, ale zboczeńcom życzyłbym spotkania z nim. Zapewne tak się nie stanie, ale doskonałym pomysłem byłoby upublicznienie tych danych w taki sposób, żeby nie dało się tego zignorować w krajach, z których pochodzą zboczeńcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boewulf: raczej trwa, pytalem bo tam byl artykul, ale nic co dalej.. odnalazlem pierwszy z brzegu. Byl tez artykul o Polaku, ktory siostre 'uzywal', ciezki artykul..
   Co do Duerte fajnie, ze zwalcza.. ale jak slysze, ze na wiadomosc o gwalcie, gdze burmistrzowal, chce pozywac gwalcicieli, bo on powinien miec pierwszenstwo jako burmistrz.. to sie nie broni..

  •  
   B.....f

   +2

   pokaż komentarz

   @ggg937: Ja rozumiem, że się nie broni, przynajmniej w naszych realiach. On tam odgrywa macho i może stąd te debilowate teksty? Może tak tam wygląda macho? Nie wiem, nie znam ich mentalności. Jestem daleki od jakiegokolwiek pochwalania Duerte, ale dewianci na lepszy los nie zasłużyli. Im się należy obóz koncentracyjny i nie znaczy to, że w jakikolwiek sposób popieram pomysł obozów koncentracyjnych. Mam nadzieję, że trafią do najniższego kręgu piekła, ale jego przedsmak powinni poczuć już na tym świecie. Potwornie mnie ta sprawa rozwaliła, a szczególnie zdjęcia tych dzieci z CPP, ta dziewczynka unieruchomiona przy stole, te grafiki... Mam już trochę lat, widziałem różne rzeczy, wiedziałem, że takie potworności się dzieją, ale wiedzieć, a zobaczyć to dwie zupełnie różne rzeczy. Po prostu zabrakło mi wyobraźni na niektóre potworności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boewulf: Dobrze się wyraziles, może chaotycznie, ale jasno. Jak zminusuja to wiadomo lub idioci.
   Większości trudno o brak emocji.

  •  

   pokaż komentarz

   @walter-pinkman: mnie przykładowo wyzywano od podpalacza po zakopaniu artykułu o takowym...

 •  
  D......o

  +134

  pokaż komentarz

  Blue pillsy też wyśmiewali się z tego, że prezydentowa kraju należy do jakieś szajki kultystów, a tu bum. Prezydentowa Korei okazała się być pacynką szarlatana.

  #pizzagate nie musi być prawdą w 100%, ale jest tyle "dziwnych zbiegów okoliczności", że coś w tym jest, a nawet jeśli jest to mało to patrząc po skali to i tak za dużo....

  Po prostu ludzie są źli.

  •  
   l...........k

   -16

   pokaż komentarz

   @Dawidino:

   #pizzagate nie musi być prawdą w 100%

   Nie szkodzi. Na wykopie poleciały już pierwsze oskarżenia w stronę konkretnych użytkowników, bo wkleili zdjęcie pizzy z ekstra serem albo z oliwkami. Razem z prawdziwym pedofilami (bo mamy tu kółko tych p!?%$ów na mirko i nikt z moderacji ani wymiaru sprawiedliwości im nie robi, spoko) oberwało się niewinnym osobom. Nakręcajcie to dalej, zobaczymy na czym stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   też wyśmiewali się z tego

   @Dawidino:
   Z reptilian też się wyśmiewano a przecież... a nie zaraz...

   ale jest tyle "dziwnych zbiegów okoliczności", że coś w tym jest

   Tak dokładnie, jak wskaże Ci się tor myślenia, którym masz się posługiwać przy analizie tekstu, jak zaczniesz postępować wg tego wzoru to wszystko zacznie się zazębiać. Nie ważne, że całość nie będzie się kupy trzymać, to tylko dowód na "spryt" spiskujących.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawidino: Każda afera na początku była wyśmiewana. Poczytajcie co się działo jak zanim wyszła Watergate. Przestałem czytać te liberalnie uparte lemingi. Im i tak nie przemówisz do rozumu. Jak afera wyjdzie to skomentują to tak jak skomentował Podesta aferę pedofilską

   "Moi kumple to pedofile, no i co z tego?"

   źródło: i.redd.it

  •  

   pokaż komentarz

   Blue pillsy też wyśmiewali się z tego, że prezydentowa kraju należy do jakieś szajki kultystów, a tu bum. Prezydentowa Korei okazała się być pacynką szarlatana.
   @Dawidino: Tylko, że nikt chyba nie wyśmiewa pomysłu pedofili u władzy (zwłaszcza, że parę afer tego typu wyszło na jaw), lecz jedynie dowody na tę rzekomą pedofilię, które w tym wypadku po prostu są dość słabe. To kompletnie różne rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  "Rzeczowy artykuł"? Rzeczowy, k?#?a, artykuł?

  Ja p%!!#@?ę, żeby taką sprawę spłycić do tak żenującego artykułu wysmiewajacego wszystko i wszystkich którzy chociażby spróbują uwierzyć że coś rzeczywiście jest tutaj nie w porządku. WP to j@#!ne dno i ściek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nawo:

   Rzeczowy artykuł o #pizzagate na wp.pl
   O to to. Przypominam ze wp.pl to odnoga wyborczej, wystarczy sprawdzic kto w zarzadzie siedzi.

  •  
   t............o

   +1

   pokaż komentarz

   @Nawo: to jest normalny sposób na robienie sieczki ludziom we łbach. Stara technika manipulacji.

   Pamiętam jak zaraz po wypadku samolotu ukazywały się artykuły które rozważały co się stało w smoleńsku.

   Nie jestem jakimś fanem teorii spiskowych ale jak zestawia się źle przeprowadzone badanie techniczne porwaniem przez ufo to coś jednak jest nie tak.

   Włączyć TVN lub TVPis i czekać na rzetelną informację nieprzerobioną pod swoją sieczkę....