•  

  pokaż komentarz

  I bardzo fajnie. Uważam, że tak wartościowe kanały powinny być dodatkowo opłacane przez YT

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dla mnie gościu to człowiek orkiestra. Doktor chemii, twórca filmów na youtubie i bardzo dobry gracz w kosza.

 •  

  pokaż komentarz

  Słuchajcie. Widzę, że clickbaitowy tytuł o pieniądzach rozbudza hipotezy, więc mogę sprecyzować kilka rzeczy odnośnie zarobków z youtube. Teoretycznie nie mogę podawać konkretnych kwot, ale na chwilę obecną trzeba wiedzieć, że:

  1. nie każdy film ma taką samą stawkę podstawową - edukacyjne są najwyżej płatne, czyli moje 1000 wyświetleń reklamy to większa kasa niż 1000 wyświetleń gamera czy lifestylowca.

  2. od jakiegoś czasu filmy dłuższe niż 10 minut mogą mieć dodatkowe reklamy "w środku". Ja z tego korzystam. Youtube naciska na czas oglądania a nie wyświetlenia w ten sposób. Odkąd pojawiła się możliwość dodawania tych reklam moje zarobki się podwoiły.

  3. Najlepiej płatne są reklamy pod koniec roku - firmy wszystko co im zostało na 2016 z budżetu reklamowego mogą zainwestować w reklamy displayowe. Analogicznie początek roku jest najgorszy - dopóki nie wykrystalizują się budżety itp. Jaka to różnica? Ciężko mi ocenić, bo mój kanał urósł o połowę od marca i na dodatek pojawiły się te reklamy w środku filmu, ale mówi się, że może to być nawet 40% różnicy styczeń do grudnia.

  4. Polska ma jedne z najniższych stawek na świecie. Na 64 kraje w których moje filmy przynoszą zyski zysk z 1000 wyświetleń reklamy w Polsce jest 10. od końca. 5-10 razy niższe stawki niż np. Japonia, Australia czy USA. Na dodatek w Polsce jest bardzo duży odsetek AdBlocków itp.

  Tak jak mówię - nie za bardzo mogę podać konkretnych kwot, ale koniec końców około 1mln wyświetleń filmów to mniej niż połowa tego co mogę wypłacić co miesiąc z Patronite. Natomiast widzę rosnący trend i może w grudniu przebiję tę wartość.
  Narzekać nie mam podstaw, ale pozwalam sobie też przez to na coraz większe inwestycje w kanał.

  Jak są inne pytania to odpowiem, jeśli będę umiał.

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: Patrząc na Twoje filmy, mógłbym dać Ci dobrą radę: unikaj przekazywania poglądów politycznych na swoich kanałach. Ogólnie raczej tego nie robisz, choć były filmiki w których byłeś blisko. VSauce jest dobrym przykładem kanału neutralnego, natomiast nasz Polski SciFun kilkakrotnie ingerował w politykę zrażając do siebie część widzów ("Czy żyjemy w symulacji", "Krótki film o prawdzie i fałszu", czy wpisy na jego fanpage). Nie ma to najmniejszego sensu według mnie, jeśli contentem youtubera są ciekawostki naukowe, niech skupi się na tym a nie przekazuje "misji" pomiędzy wierszami. Oczywiście to nie jest zarzut do Ciebie, mówie ogólnie :) I gratuluje wspaniałego contentu na youtube.

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: czy działasz jeszcze w środowisku akademickim?

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: co ze statystykami demograficznymi, możesz je zamieścić czy regulaminy zabraniają? Kiedyś taka opcja była ogólnodostępna teraz do takich danych ma dostęp wyłącznie twórca kanału...

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: Skoro Polska ma niskie stawki to może warto znaleźć chętne osoby do pisania napisów do filmików, żeby dotrzeć za granicę?

  •  

   pokaż komentarz

   @DoDoLot: A nawet nie wiem czy mogę. U mnie 85% widzów to mężczyźni. 70% w wieku 18-34.

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: rozumiem, że jak ktoś używa adblocka to yt nie płaci za takie wyświetlenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: Chcesz mi powiedzieć, że aż tyle ludzi w internetach nie posiada adblocka i ogląda reklamy?

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: i ponawiam pytanie. Ile firma musiałby Ci zaproponować hajsu żebyś przeszedł na etat 8h, 5x w tygodniu? Praca oczywiście w chemii, może w jakimś laboratorium...

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: podsumowując Dawidzie - 4000 z Patronite + 2000 z YT, czyli 6000 PLN co najmniej, a jest jeszcze współpraca z Asusem (+2000?). Robisz to, co lubisz i zapodajesz dobry content, za który zgarniasz bardzo przyzwoity hajs. Szanuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: Przecież Polska jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem używania AdBlocka!

  •  

   pokaż komentarz

   @jigsaw96: > Skoro Polska ma niskie stawki to może warto znaleźć chętne osoby do pisania napisów do filmików, żeby dotrzeć za granicę?
   To byłby lepszy pomysł, niż zostaianie pustego filmu, żeby k t o ś dodał napisy, aczkolwiek myślę, że taka ewentualna osoba pojawiłaby się po zaliczeniu ostatniego progu na Patronite :)

  •  

   pokaż komentarz

   @larvaexotech: > Polski SciFun kilkakrotnie ingerował w politykę zrażając do siebie część widzów ("Czy żyjemy w symulacji", "Krótki film o prawdzie i fałszu", czy wpisy na jego fanpage).
   Weź podaj mi jakieś przykłady na jego fanpage.
   Bo gdzie jest polityka w jego filmach? Symulacja to polityka? Serio? Czyja? Korwina, Sorosa? Lewicy, Prawicy?
   Krótki film był bardzo apolityczny, krytykował obydwie strony sporu. Polityka była tam obustronna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tom_Ja: Możliwe, że jest tak jak piszesz w przypadku krótkiego filmu, oglądałem go dosć dawno ale miałem wrażenie że autor niekoniecznie chce mi przekazać tylko filmik o weryfikacji źródeł i manipulacjach.

   Odnośnie fanpage:
   https://www.facebook.com/darek.hoffmann.3/posts/794874580641029?pnref=story

   Niestety nie mogę teraz na szybko poszukać fragmentu w "Czy żyjemy w symulacji" (możliwe też że mnie pamięć zawodzi i było to w innym filmiku) ale brzmiało to coś w stylu że "ludzie nadal toczą wojny dlatego że drugi człowiek ma inny kolor skóry".

   SciFun to lewicowiec i na podstawie jego wpisów i filmów stwierdzam że idzie tym samym nurtem co zachodnia lewica, czyli "hurr durr przyjmować uchodźców i trzeba szanować ich wspaniałą religię, a tak pozatym katolicy to debile". Ja osobiście jestem w 100% za wolnością słowa, za tolerancją, za wolnością przekonań. Potępiam rasizm, potępiam szykanowanie kogokolwiek ze względu na religię. Wierzę w globalne ocieplenie i sens oszczędzania wody. Ale uważam, że dzisiejsza lewica przesadza bardzo bardzo mocno na wielu płaszczyznach a ruchy równości przestały dążyć do równości a do jakiegoś niezrozumiałego dla mnie gloryfikowania mniejszości i szukania problemów na siłę. W dodatku bardzo wybiórczej i przepełnionej hipokryzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: Spokojnie możesz publikować jakiekolwiek dane ze swojego kanału, żaden regulamin YT tego nie zabrania. Dla porównania rzucę, że w przypadku gier/rozrywki średnia stawka w roku to 1000zł / 1 milion wyświetleń.

  •  

   pokaż komentarz

   @larvaexotech: Jak u jakubiaka w kawalerce pojawił się komorowski to od razu posypała się fala hejtu, że to niby agent PO itp. Polityką można zrazić jedynie do siebie widzów. Tak samo z aktorami angażującymi się w politykę. Polityka może zrazić fanów do danego aktora.

  •  

   pokaż komentarz

   @larvaexotech: To nie jest wpis na fanpage, tylko na jego prywatnym profilu. A to różnica, trudno, żeby tam nie wrzucał swoich poglądów.
   Czy ludzie nie toczą wojen ze względu na kolor skóry? W mniejszym stopniu, ale wciąż. Nie bycie rasistą wciąż jest lewicowe?

   na podstawie jego wpisów i filmów stwierdzam że idzie tym samym nurtem co zachodnia lewica, czyli "hurr durr przyjmować uchodźców i trzeba szanować ich wspaniałą religię, a tak pozatym katolicy to debile".
   Ktoś kto ogląda kanały naukowe rozumuje w ten sposób, wyolbrzymia? Naprawdę? Pierwszy okaz.

   Wierzę w globalne ocieplenie
   Ja nie wierzę. Wiem, że jest.

   Ale uważam, że dzisiejsza lewica przesadza bardzo bardzo mocno na wielu płaszczyznach a ruchy równości przestały dążyć do równości a do jakiegoś niezrozumiałego dla mnie gloryfikowania mniejszości i szukania problemów na siłę. W dodatku bardzo wybiórczej i przepełnionej hipokryzją.
   No ok, ale jak ma to się do SciFuna i treści jego filmów, w których przemyślenia są ta nowoczesne, jak były w XX wieku, lub do obiektywnej krótkiej prawdy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie tak

   @dkm17: ups... sorry chłopie :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Co do Asusa, to od dogadania warunków do realizacji upłynęło tak dużo czasu, że na chwilę obecną mogę powiedzieć, że sprzedałem się za bezcen. :) ale też nauczyłem się jak negocjować takie deale.

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: kurna, chłopie, ale takie rzeczy jak add block i kasa to trzeba było pisać szybciej, no nic, będę miał przeglądarkę specjalnie do oglądania Twojego kanału. (tak tak wiem, to oczywiste że yt nie wypłaca, ale w natłoku codziennych rzeczy do zrobienia nie zwraca się na to uwagi jak ktoś nie przypomni ;) )

   A tak przy okazji, to świetna robota, Ty jasny punkcie polskich internetów ;]

   Swoją drogą zorganizuj kiedyś jakiś mecz charytatywny w kosza, albo uświetnij swoją osobą któryś z turniejów w Trójmieście =]

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest wpis na fanpage, tylko na jego prywatnym profilu. A to różnica, trudno, żeby tam nie wrzucał swoich poglądów.

   @Tom_Ja: No właśnie ma i to bardzo. Niestety Darek jest w pewnym sensie osobą publiczną i to co robi w życiu prywatnym ma bezpośrednie odzwierciedlenie w jego oglądalności. Nie oceniam czy to dobrze, czy to źle, tak po prostu jest. Trochę skrajny przykład, ale Max Mosley, prezydent FIA miał aferę w której PRYWATNIE zabawiał się z prostytutkami przebranymi za nazistki w jakimś sado-maso czy coś takiego. Ktoś nakręcił to ukrytym nagraniem i Mosley został odwołany ze stanowiska. Dlaczego? Przecież robił to prywatnie? Jak ktoś jest osobą publiczną to takie rzeczy niestety mają znaczenie.

   Nie bycie rasistą wciąż jest lewicowe?

   Nie wiem czy przeczytałeś co napisałem, ale ja potępiam rasizm. Wiem nie rozumiem po co to napisałeś, ale to nie są moje słowa.

   Ktoś kto ogląda kanały naukowe rozumuje w ten sposób, wyolbrzymia? Naprawdę? Pierwszy okaz.

   Ale wyolbrzymiam co? Nie jest tak? Katolicy są jechani równo z góry na dół przez lewactwo, ale muzułmanów musimy szanować bo to ich kultura, bla bla bla. Ja nie mam nic do tego że ktoś toleruje religię, ale k%$!a bądźmy w tym konsekwentni. I nie chodzi tu o lewice ogólnie, bo ja nic do lewicy nie mam, co więcej uważam że we wielu kwestiach jest ona słuszna. Po prostu obecny nurt, moda, myśl to coś co jest robione z hipokryzją i na pokaz.

   Chciałbym się mylić, ale operując tylko na tym co widziałem na fanpage Darka to dla mnie wygląda to jak wyznawanie tej "modnej" ideologii pełnej hipokryzji. Danych mam mało, dlatego mam nadzieję, że się mylę, ale: tak jak inni neguje patriotyzm i poczucie przynależności do naszej ojczyzny, drwi z katolików, popiera przyjmowanie uchodźców. Darek nazwał swoich rodaków, w tym mnie, cytuję "Tchórzliwa rozjuszona tłuszcza, pełna uprzedzeń, morderczego szału i najniższych instynktów.". Lubię bardzo filmy Darka, uważam, że tworzy jeden z najbardziej wartościowego contentu, ale mnie, jako patriotę to uraziło i po prostu nie mam ochoty patrzeć na jego twórczość. Ten wpis mnie niestety uraził a jak potem w filmiku usłyszałem przekaz podprogowy z tym rasizmem to po prostu filmik wyłączyłem. Do SciFuna przychodzę oglądać ciekawostki naukowe a nie ideologię która mówi mi jak mam żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tom_Ja:

   No ok, ale jak ma to się do SciFuna i treści jego filmów, w których przemyślenia są ta nowoczesne, jak były w XX wieku, lub do obiektywnej krótkiej prawdy?

   Chodzi o to że ja jestem na skrajności uczulony, bo one z definicji są głupie. Dam Ci przykład:

   Jako społeczeństwo mierzymy się z pewnymi problemami, takimi jak np aborcja kobiet, publiczna służba zdrowia, dostęp do broni dla obywateli, przyjmowanie imigrantów, tolerancja wobec rasy, tolerancja wobec religii.

   Uważam, że to powinno być decyzją kobiety czy chce dokonać aborcji, czy nie, każda kobieta ma swoją moralność i musi sama zdecydować.

   Uważam, że publiczna służba zdrowia jest dobra, ale powinna zostać przebudowana, żeby nie funkcjonowała jak zaślepka a obywatel nie był traktowany jak petent.

   Uważam że społeczeństwo powinno mieć dostęp do broni, bo zabić człowieka można na milion sposobów, jak się uprzesz to nawet widelcem kogoś zabijesz. Jak ktoś chce zrobić coś złego, to ma całą masę narzędzi do tego. Nie wspomnę o tym, że broń może pozyskać nielegalnie. Natomiast gdy mnie ktoś zaczepi, jestem zupełnie bezbronny bo nie mogę sobie kupić głupiego pistolecika, bo Państwo wie lepiej odemnie.

   Uważam, że imigrantów nie powinniśmy przyjmować. Po pierwsze, dlatego że to jest wp%%@%#%anie apapu w momencie gdy z ręki tryska nam krew. Napływ imigrantów jest bezpośrednim skutkiem tego, że nasze ukochane USA zrobiło na bliskim wschodzie totalny rozp%$!%!?, tylko że o tym mało kto wspomina. Lewica twardo broni USA, Obamy i Clintonowej, osób które rozpętały tam piekło, przyczyniły się do powstania ISIS, dozbrajały ich i spowodowały kryzys imigracyjny oraz zamachy terrorystyczne w Europie. Tego samego Obamy i Clintonowej którzy są partnerami z krajem w którym kobieta nie ma żadnych praw obywatelskich.

   Uważam że człowieka nie powinno się oceniac ze względu na rasę i że każda rasa powinna miec takie same prawa i powinna być traktowana równo w społeczeństwie. Natomiast nie uważam, żeby mówienie o naturalnych różnicach rasowych było czymś złym.

   Uważam, że religię powinno się tolerować dopóki nie szkodzi ona w mocnym stopniu innym obywatelom. I jako ateista, nie czuje się prześladowany przez katolików. Nie przeszkadza mi p%$!%!?ony krzyż w sejmie, traktuje go jako element naszej kultury i nie wnikam dalej. Natomiast przeszkadza mi religia która nawołuje do takich rzeczy jak nierówność społeczna kobiety i mężczyzny, zabijanie niewiernych czy możliwość uprawiania seksu z dziećmi. I proszę nie p%$!%!?cie że w biblii też są takie rzeczy, bo katolicy nie traktują Chrześcijaństwa tak dosłownie jak muzułmanie Islamu. W krajach arabskich prawo duchowe jest jednocześnie prawem świeckim, u nas nie.

   W mojej opinii Darek spłycił skomplikowany temat uchodźców jak typowy ideolog lewicowy, stwierdząc dokładnie to samo co pierdylion osób powtórzyło przed nim i co pierdylion osób powtórzy za nim, że Polska to biedota umysłowa, ksenofobia, zacofanie i że nie chcemy tutaj tych biednych muzułmanów.

   Ja natomiast mam wyj!%#ne czy mój pogląd na daną sprawę jest prawicowy czy lewicowy, bo świat nie jest binarny, a do każdego problemu trzeba podejść z osobna. Sam wyrabiam opinie na poszczególne problemy starając się edukować w różnych tematach, zamiast otworzyć japę do rury z napisem "LEWICA" lub "PRAWICA" i czekać aż przerobiony produkt spłynie mi do żołądka bez większego zastanawiania się nad tym. Czy to świat jest szalony, czy tylko ja?

  •  

   pokaż komentarz

   @dkm17: tego nie wiedziałem, wyłączam adblocka i włączam wszytkie twoje filmy od początku :)

 •  

  pokaż komentarz

  I nie potrzebne były żadne prawa autorskie, cenzura, geoblocking, exclusive i inne korpo-voodoo. Jak materiał jest wartościowy, to ludzie sami po niego sięgną i dadzą zarobić autorowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Poza ogólna wartością kanalu, podoba mi się też to że nie bierze udziału w tych pseudo dramach na yt a zachowuje neutralność. Z resztą ogólnie szanuje jak poj#?#ny, bo każda wiadomość jest poparta badaniami lub innym źródłem :D

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna