•  

  pokaż komentarz

  Tepsa w grudniu'09 zrobiła to samo, nie ma się o co pieklić, używasz zamiast 25 - 587 albo 465 i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Bezsens... a co jeśli zechcę użyć portu 25 dla jakiejś innej usługi?

 •  
  S........u

  -3

  pokaż komentarz

  I dobrze że blokują. Może ludzie się w końcu nauczą korzystania z SSL.

 •  

  pokaż komentarz

  do dyspozycji masz 65534 innych portów więc nie płacz o jedną 25 jeśli ma to zmniejszyć ilość spamu o 0,005 % to jest warte zachodu

 •  
  b......2

  -2

  pokaż komentarz

  @Do autora: Ich kable, ich routery, ich modemy dlatego moga blokowac co chca. Oni maja udostepnic ci internet w taki sposob aby nie przeszkadzal ci w pracy. Zablokowanie niezabezpieczonego sslem portu nie przeszkodzi ci w zaden sposob twojej pracy. W sumie to wydaje mi sie ze taki ISP moze oskarzyc uzytkownika o wykorzystywanie ich lacz w nielegalnych celach (poprzez rozsylanie spamu). To nie ich problem ze to nie twoja wina porownujac z twoim Czy ISP ma prawo blokować jakikolwiek port bez pytania z powodów które mnie, przepraszam, gówno obchodzą?

  •  
   m.....i

   -1

   pokaż komentarz

   Ich kable, ich routery, ich modemy dlatego moga blokowac co chca.
   Aha, a warunki podpisywanej umowy są dla picu?

  •  
   b......2

   -1

   pokaż komentarz

   @milordi: Jakie warunki? My tylko dzierzawimy ich kable i jesli doprowadzamy do uniemozliwienia dostarczania uslugi dla innych to maja prawo nas odlaczyc. Podobnie jest z hostingami typu Home.pl czy Nazwa.pl, zapytaj tych ktorzy przeginali z obciazaniem serwerow jak home.pl reaguje. Dlatego ISP maja prawo zablokowac port aby odciazyc lacza.

  •  
   m.....i

   0

   pokaż komentarz

   @bumfank2:
   1) W tym przypadku masz blokowanie prewencyjne, więc przytoczone przez ciebie porównanie jest bez sensu. Odetną ci Wykop bo z danego zakresu IP ludzie trollowali to też powiesz "ich łącza, to nie mam nic do gadania"?
   2) W hostingach masz wyraznie napisane w regulaminie:
   "Zabronione jest korzystanie ze stron NetArt w sposób sprzeczny z prawem, zasadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami oraz Netykietą. Za działanie takie można uznać w szczególności:
   1. masowe wysyłanie pakietów do stron NetArt,
   2. masowe pobieranie całości lub części zawartości stron NetArt,
   3. wszelkie inne działania obniżające sprawność stron NetArt.

   "

  •  
   b......2

   -2

   pokaż komentarz

   @milordi: Inea Poznan
   § 21
   1.Dostawca usług może zawiesić świadczenie usług Abonentowi, jeżeli:
   e) z innych względów, w szczególności technicznych, Dostawca usług utraci możliwości świadczenia Usług.

   www.inea.pl/att/1/regulaminy/Regulamin_INEA.pdf

   Nie wiem o co sie klocimy? O fakt ze my jestesmy dzierzawcami lacz nalezacych do ISP? Chyba normalnym jest to ze jesli uniemozliwiamy swiadczenie uslug innym uzytkownikom to ISP moze nam wypowiedziec umowe. Dlatego uwazam ze ISP ma pelne prawo zablokowac port 25 i kazdy inny aby moc swiadczyc uslugi w sposob nieprzerwany.

   Inny przyklad:
   Wynajmujesz pokoj w mieszkaniu studenckim, placisz - wymagasz. Ale jesli zaczniesz robic syf to myslisz ze wlasciciel co zrobi? Wyrzuci cie z mieszkania i tyle, zero gadania...

  •  
   k.......n

   +2

   pokaż komentarz

   @bumfank2: Tutaj to raczej pasowałoby:
   Wynajmujesz pokój w mieszkaniu studenckim. Płacisz - wymagasz. Nagle właściciel mieszkania całkowicie uniemożliwia Tobie dostępu do toalety, mimo że nic nie zrobiłeś, bo przecież wiele imprez młodzieżowych kończy się wymiotowaniem do wanny, wyszczerbioną umywalką, etc. A Ty przecież nadal możesz sikać do butelek czy pampersów.

  •  
   b......2

   -1

   pokaż komentarz

   @konradwan: zagiales mnie :D nie mam wiecej pytan :D