•  

  pokaż komentarz

  to wszystko od początku było bardzo zastanawiające. ktoś zebrał fakty, wątpliwości i zrobił to bardzo dobrze. sprawa śmierdzi na kilometr. jeżeli to był wypadek skąd pojawiły się takie wątpliwości? przy okazji poparte mocnymi faktami? skąd tyle sprzeczności z tym co mówią media? dlaczego od razu wykluczono możliwość zamachu? i tak panicznie się jej wszyscy boicie? a najbardziej dobija szybkość działania ludzi z PO odnośnie zmian na stanowiskach, przeszukania i pośpiech z jakim to się dzieje. czy to nie wydaje się wam podejrzane? chciał bym wierzyć że ten ciąg przyczynowo- skutkowy to wypadek ale niestety większość racjonalnych argumentów przychyla szalę na stronę ''spisków'' czyli zamachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Może coś w tym jest, a może nie. W każdym razie ma człowiek rację, że nie powinniśmy od razu łykać wszystkiego co nam mówią. Powinniśmy być nieufni, zastanawiać się i dociekać. Wymagać rzetelnie przeprowadzonego śledztwa. Podstawowym błędem było tak szybkie wykluczenie innych możliwości. Gdy uprzątnięto już wrak, niemożliwe stało się odtworzenie niektórych faktów i zebranie dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods:
   Po pierwsze tytuł wykopu jest idiotyczny, przecież to są szokujące niejasności, wątpliwości, napewno nie prawdy objawione.

   Ja w takim razie samolot mógł się znaleźć aż 70 metrów z boku pasa do lądowania?
   montażysta TVP powiedział że widział nienaturalnie przechylony samolot. Czy pilot, na tak niskiej wysokości wykonywał by tak ryzykowny manewr bez powodu?
   jedno tłumaczy drugie, po zahaczeniu o maszt lub wysokie drzewo obok urwał najprawdodpodobniej lewy kawałek skrzydła i w tym momencie przechyliło go na lewo, potem przekoziołkował
   jeśli jednak podchodził idealnie prosto na pas lądowania to urwałby prawy kawałek skrzydła, wtedy też mogło go obrócić w lewo (mógł uszkodzić statecznik, tracić paliwo z prawo skrzydła stracił rónowagę), lewe skrzydło było więc dużo niżej i zahaczyło o drzewa, samolot zakoziołkował i runął
   gdyby podchodził prosto jest duża szansa, że wielu by przeżyło

   Zastanawiający jest jednak ten słynny film
   http://borish.salon24.pl/171232,film-z-youtube-po-katastrofie-podsumowanie-tropow
   las wygląda na ten sam, ale wrak - ktos porównywał wygląd samolotu, dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot, jednak świadkowie którzy byli na miejscu nie potrafią jednoznacznie wykluczyć prawdziwość filmu (a co do tego co przedstawia film, jest to zastanawiające, ale ludzie widzą co chcą widzieć i słyszą co chcą słyszeć, widzą klekajace postacie, broń i wystrzały, błagania o litość, jęki, ja tam tego nie widzę, nie wykluczam jednak prawdziwości filmu)

   W tej liście nie napisano, że miejsce katastrofy było źle zabezpieczone, kto jechał drogą mógł wysiąść i wziąć sobie pamiątkę... Reporteży CNN to pokazali.

   Czy to była bomba? czy urządzenie które wprowadziło w błąd pilotów i obniżyło lot? nie ma żadnych dowodów, nagranie czarnych skrzynek nie potwierdza tego

   Skąd wzięła się informacja o 3 rannych? podawały ją wszystkie media..

   Przy około 200km/h i lądowaniu w lesie, każde kolejne złamane drzewo obniżało prędkość, trudno uwierzyć, że nikt nie przeżył. Jeśli jednak samolot koziołkował i rozpadał się w ogromnym pędzie to tak jak wrzucić do reklamówki dwa mendle jajek, delikatnie położyć tam jeszcze kilka ciężkich metalowych narzędzi, młotki, kamienie i zrzucić z 4 piętra... czy chociaż jedno żółto będzie całe? wątpie... ale zdarzyć się może
   zastanawiające jest, że skoro ludzi porozrywało na miejscu powinno być widać dużo kawałków ciał, krwi itd. To w końcu prawie 100 osób każda, może to makrabryczne, ale w przypadku rozerwania ciała te 5 litrów krwi wypływa...

   Mam nadzieję, że wszystkie wątpilwości wyjaśni śledztwo, jeśli nie to teoriom spiskowym nie będzie końca. I prawidłowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Tak to jest jeden wielki spisek Donalda i Putina, a 9/11 zorganizowali Żydzi.
   Powołujesz sie na racjonalne argumenty ? Hah, te twoje argumenty to w wiekszosci relacje swiadkow a wszyscy wiedza ze te sa niepodwazalne tak jak istnienie UFO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grouch:
   po zastanowieniu trzeba przyznać rację, że to w 100% sprawka Rosjan

   koronne dowody:
   - maszt był rosyjski
   - drzewa była rosyjskie
   - lotnisko było rosyjskie
   - samolot był rosyjski

   te dowody to czysta, niewygodna i szokująca ale prawda,
   jeszcze jakieś wątpliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   Niech gimbusy przestaną wreszcie wykopywać takie shitowe pseudoartykuły. Poczytajcie, co o tym piszą specjaliści, a nie jakiś laik. Koleś w życiu żadnego wypadku nie widział, a wypowiada się jak expierd do spraw wypadków lotniczych. Żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: te drugi film (nakręcony telefonem) wygląda na autentyczny, świadczy o tym rozmieszczenie szczątków - podwozia (wysunięte podwozie, do góry kołami, w jednym kawałku) oraz kabiny pilotów (20-30 metrów od podwozia, w jednym kawałku, ustawiona mniej więcej w stronę podwozia). Ten sam motyw pojawi się na zdjęciach z agencji prasowych.

   Najbardziej niezrozumiałe są te sprzeczne doniesienia, a w szczególności:
   najpierw była wersja że samolot uderzył w wieżę, a teraz że w drzewo
   na początku rosyjski kontroler mówił że nie mógł się dogadać z pilotami, potem, że nie było problemów z komunikacją
   przyjęcie, przez stronę rosyjską jednej wizji (wina Kaczyńskiego bo wymusił lądowanie, pilota bo popełnił błędy oraz zła pogoda), którą powtarzają wszystkie polskie media. Nawet prokuratura nie bierze pod uwagę działania osób trzecich, a taka hipoteza jest stawiana przy każdym wypadku lotniczym.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co wykopujecie ten shit?

  •  

   pokaż komentarz

   To jest cuchnąca sprawa, na miarę WTC

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż faktycznie można się zastanowić na paroma rzeczami:

   - Problemy z jakoby dogadaniem się po rosyjsku : Z tego co czytałem to piloci znali bardzo dobrze język rosyjski, poza tym na pokładzie samolotu był tłumacz języka rosyjskiego - Aleksander Fedorowicz ,który w razie problemów mógł przecież pomóc.

   -Wrak samolotu jest niesamowicie zniszczony. Też nie jestem żadnym ekspertem ale trochę zdjęć widziałem na podstawie ,których każdy może dojść do podobnych wniosków co autor bloga.

   -Nie widać ciał, krwi, członków. Krótko po katastrofie pojawia się informacja ,że nikt nie przeżył - jak możliwe jest stwierdzenie tego tak szybko ? Do tej pory nie odnaleziono kilku ciał a do identyfikacji niektórych potrzebne są badania DNA...

   - Na filmie z komórki słychać wystrzały. Niektórzy mówią ,że gdyby ruscy mieli dobijać polaków to użyli by tłumików... Ale to nie "specjalni agenci" strzelali tylko wojskowi z pobliskiej bazy...

   - Nie wykonano sekcji zwłok

   - To ruscy badali czarne skrzynki

   Dziwnie się to wszystko układa...

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo niepokojące są te informacje. Szkoda, że wieksze media nie zainteresowały się tą sprawą.

  •  

   pokaż komentarz

   słynny film [..] dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot

   @McAxe masz jednak rację, ten film jest autentyczny, przedstawia ten sam wrak tu154 (trudniej ocenić ścieżkę dźwiękową ze strzałami).
   http://pokazywarka.pl/strzaly/

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: _jeżeli to był wypadek skąd pojawiły się takie wątpliwości? _

   Co druga większa katastrofa tworzy teorie spiskowe. Nawet kataklizmy naturalne bywają interpretowane jako efekt działania HAARP, czy złych szamanów.

   Prezydent + politycy + Rosja + uroczystość wywołująca spięcia dyplomatyczne, taka mieszanka na 100% musi wywołać spiskowe teorie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy:
   To NIE ruscy badali czarne skrzynki. Polacy przy tym byli, w dodatku trzecią czarną skrzynkę otworzono dopiero w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Wg Ciebie ten ktoś zebrał FAKTY. Wg mnie ma takie same urojenia jak Ty i parę innych nastolatków z wykopu.
   "(...)niestety większość racjonalnych argumentów przychyla szalę na stronę ''spisków'' czyli zamachu."
   RACJONALNYCH? Chyba nie wiesz co to słowo oznacza.
   Wstrzymajcie się z robieniem z siebie idiotów przynajmniej do ujawnienia zapisu z czarnych skrzynek. Nie widzisz, że dałeś się zmanipulować jakiemuś fanowi X files? Zobacz co jeszcze jest na tej stronie. Same bzdury. KAŻDY argument tego "racjonalisty" można bez wysiłku podważyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocoJumbo: Dokładnie, nie wiem po co się tak czepiać tych skrzynek, przecież Rosjanie czekali z otwarciem ich na przyjazd polskich ekspertów.

   Co do pkt. 8 to jeśli ktoś ma wątpliwości, jak powinien po takim wypadku wyglądać wrak samolotu niech weźmie szklankę albo pomidora i rzuci z małej wysokości o ziemię pod małym kątem i z dużą prędkością.

  •  

   pokaż komentarz

   Też mam nadzieję na wyjaśnienie sprawy. Wygląda to jednak na katastrofę. W amatorskich rekonstrukcjach wynikających z obserwacji terenu i zdjęć satelitarnych wynika, że samolot podchodził do lądowania prawidłowym kursem ale leciał za nisko. Najpewniej zaczepił lewym skrzydłem o drzewo i stracił jego część. Dlatego wytracił prawidłową trajektorię lotu i siłę nośną, przechylił się na lewy bok i zaczął schodzić w dół. Pracujące silniki dopięły złego.

   http://www.youtube.com/watch?v=XZfQwqlSnVA

   Samolot spadł "na plecy" dlatego był tak zmiażdżony. Zauważcie, że koła są w idealnym stanie. Gdyby spadł "na brzuch" to koła byłyby zniszczone. Większe byłoby też prawdopodobieństwo ocalenia części pasażerów, bo oprócz wypuszczonego podwozia amortyzację zapewniłby "brzuch samolotu", luki bagażowe, które amortyzują strefę zgniotu i siedzenia pasażerów, które też chronią ich ciała. Chociaż samolot nie leciał tak szybko to pamiętajcie że to kilkadziesiąt ton żelaza. To nie bez znaczenia dla rozmiaru zniszczeń i zmiażdżenia kadłuba.
   Ci, którym udało się wedrzeć na teren katastrofy jeszcze przed zamknięciem terenu podkreślali, że teren był lekko podmokły i stąd wiele części samolotu ugrzęzła. Jednocześnie kadłub nie rozleciał się na kawałki a został zmiażdżony.
   Oczywiście zbieram tylko szczątkowe informacje.

   http://www.tvn24.pl/-1,1652081,0,1,centymetr-po-centymetrze-rosjanie-przeszukuja-wrak,wiadomosc.html

   Pozostaje jednak duży niesmak, bo podobno światła na lotnisku były niesprawne.

   http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100417/KATASTROFA_SAMOLOTU_PREZYDENCK/444042875

   Wcześniej był tam Putin z Tuskiem....

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: "Zastanawiający jest jednak ten słynny film
   http://borish.salon24.pl/171232,film-z-youtube-po-katastrofie-podsumowanie-tropow
   las wygląda na ten sam, ale wrak - ktos porównywał wygląd samolotu, dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot, jednak świadkowie którzy byli na miejscu nie potrafią jednoznacznie wykluczyć prawdziwość filmu (a co do tego co przedstawia film, jest to zastanawiające, ale ludzie widzą co chcą widzieć i słyszą co chcą słyszeć, widzą klekajace postacie, broń i wystrzały, błagania o litość, jęki, ja tam tego nie widzę, nie wykluczam jednak prawdziwości filmu)" a jednak co potwierdzają nawet oficjalne media ten filmik jest rzeczywiste z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem naszego samolotu

 •  

  pokaż komentarz

  Zupełnie nie rozumiem, czemu ludzie to zakopują. Oczywiste, że jest to kolejna teoria spiskowa, ale nad niektórymi informacjami można by się pochylić i sprawdzić, czy aby coś nie jest na rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: też mnie zastanawia łatwość z jaką ludzie oburzają się i zakopują takie rzeczy. dali się omotać mediom czy co? nie wiem co jest słuszne ale tutaj śmierdzi i to bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: http://www.youtube.com/watch?v=vdCsqr0bZRw&feature=related ten film jest wstrząsający, zdaję sobie sprawę, że coś takiego można sfabrykować (film autentyczny, ale dźwięk strzałów "dołożono" do ścieżki dźwiękowej) Wykop zrzesza bardzo wielu ludzi, w tym fachowców i znawców. Mógłby się ktoś nad tym pochylić?

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: temat tego filmiku był już poruszany na wykopie: http://www.wykop.pl/link/347733/film-po-katastrofie-podsumowanie-tropow/ np. ten. Jedni twierdzą też że strzały to z broni BORowców pod wpływem wysokiej temperatury, ale nie był bym tego taki pewien zwłaszcza patrząc na to tłumaczenie krzyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: zakopują bo psuje im to uładzony obraz po tej katastrofie.

   1)Dzięki katastrofie okazało się że ostatnio mieliśmy najlepszego prezydenta wszech czasów.
   2)Dzięki katastrofie okazało się że rosjanie to nasi najlepsi sojusznicy i przyjaciele , że Katyń kwestionowali dla jaj a wojna w Gruzji to taki głupi kawał.
   3) Dzięki katastrofie okazało się że rosjanie tak naprawdę lubili naszego najlepszego z prezydentów ale głupio było się do tego przyznać.
   4)Bo wydaje im się że niemożliwe jest by KGB stać było na coś takiego (w kontekście zamachu na Papierza brzmi więcej niż głupio) .

   A przede wszystkim dlatego że ludzie w masie są potwornie głupi i łatwo nimi sterować co widać już po prawie tygodniu żałobnej propagandy .
   Poraża mnie szczególnie w kontekście komentarzy na wykopie - gdy nasz prezydent za sprawą żałoby przetransformował się medialnie z gąsienicy w motyla.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods:
   Człowieku, miała miejsce KATASTROFA lotnicza, wiele elementów wraku się dopala - w wyniku wysokiej temperatury każdy pojemnik z zawartością pod ciśnieniem może wybuchnąć. To może być choćby zwykła puszka z lakierem do włosów jednej z tragicznie zmarłych pasażerek... ostatnio co poniektórzy twierdzili, że ogon tupolewa to kabina pilotów... N/C

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra:
   Powiem tyle, w moim przekonaniu katastrofa pod Smoleńskiem jest Ruskom wyjątkowo nie na rękę. Dzięki niej przeciętny obywatel państwa zachodniego dowiedział się co to jest Katyń i dlaczego to tak Polacy Rusków nie lubią. Władze Rosji, żeby zachować resztki wiarygodności chcąc, nie chcąc musiały zacząć mówić o przeszłości - przyznając między innymi, że za śmiercią 20 tys. oficerów polskich stoi stalin.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips:
   Wystarczy poczytać wątek na forum

   http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem.html

   Ponad 30 stron, wielu piszących to zawodowi lotnicy. Na podstawie najpierw filmów z miejsca tragedii, a później zdjęć satelitarnych odtworzyli ostatnie sekundy lotu - o co zawadził, gdzie co odpadło, dlaczego się przechylił... wszystko!

   Czyli już pierwszy punkt w tym blogu to bullshit!

  •  

   pokaż komentarz

   @pegasus_sis: może i bullshit, może ktoś niejasno zinterpretował albo miał inny punkt widzenia lub brak wiedzy fachowej. Co nie zmienia faktu że ilość pojawiających się wątpliwości jest większa niż być powinna

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Nie musi być tak, że wystrzały zostały wmontowane. Pamiętajmy, że oficerowie BOR mieli broń. Wystrzały mogły pochodzić od wybuchającej amunicji.

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny tekst. Autor zapomina jednakże o jednej ważnej kwestii. KTO posadził drzewo? To, że rosło akurat na trasie polskiego samolotu, nie jest przecież przypadkiem. Druga sprawa - krople wody, które wisiały wtedy w powietrzu, a które media nazwały mgłą. KTO je powiesił? Czemu wisiały właśnie w tak wczesnych godzinach porannych?

  Już widzicie wzór? Powietrze i woda, a następnie ziemia i ogień. Żywioły!!! Natura!!! Moim zdaniem podejrzenia należy skierować na grupy ekologów. Pójdźmy tym tropem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz7:
   Analiza dendrologicza drzewa może powiedzieć kiedy drzewo zostało posadzone. Może się okazać że posadzono je 60 lat temu na terenie ZSRR, którym dziwnym zbiegiem okoliczności rządził Stalin. Byłby to jednoznaczny dowód na to, że Sowieci od 60 lat planowali zamach na polskiego prezydenta.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie interesuje natomiast pewien ciekawy fakt, na który nikt do tej pory nie zwrócił uwagi. Mianowicie, skoro do tej pory jeszcze nie odnaleziono wszystkich ciał, to czemu już kilkadziesiąt minut po wypadku ogłoszono, że nikt nie przeżył ... Potrafi mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer: takie było założenie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer: Widziałeś wrak i jeszcze pytasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer:
   Czyli jak według Ciebie było? Ktoś przeżył i pobiegł schować się do lasu by się nie wydało że "dziennikarz" lub polityk mówił nieprawdę?

   A teraz wytłumaczenie dla tumanów którzy nie pojmują istoty rzeczy (różnicy między "zgineli bo prawie nic z nich nie zostało" a "zidentyfikowano/znaleziono").
   Leci sobie rakieta i zahaczając o satelitę urywa silnik następnie wpadając w słońce. Normalny komunikat również byłby oczywisty..."wszyscy zginęli". No i oczywiście znalazłby się jakieś bloger pragnący sławy który by twierdził że skoro ich nie odnaleziono to pewnie polecieli do czarnej dziury czy inne wakacje a media w komunikatach tylko kłamią:)

   Przepraszam za może dla niektórych przerysowany przykład ale naprawdę trzeba być niezłym optymistą by patrząc na szczątki pozostałe po samolocie jeszcze domniemywać że ktoś mógł to przeżyć biorąc pod uwagę fakt że ludzkie ciało w porównaniu do kadłuba samolotu jest jak galaretka do cegły.. Te kilkadziesiąt minut to chyba tez wystarczająco dużo czau by stwierdzić że wśród setek kawałków różnych niewielkich NIEZIDENTYFIKOWANYCH szczątków nie ma CAŁEJ ŻYWEJ osoby.

 •  

  pokaż komentarz

  "Szokująca prawda o tragedii w Smoleńsku!" - szokująca jest - ale psychika autora tych wypocin. Aż dziwne, że koleś jeszcze ze sobą nie skończył; przecież może się okazać, że trawa spiskuje przeciwko niemu a komary planują zamach przy użyciu broni biologicznej. Rozpacz....

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna