•  

  pokaż komentarz

  @bouncer-traveller: To trochę słabo, to ty 1600 a pani z 3 dzieci i konkubentem który pracuje na czarno na budowie dostaje za nic 1500zł, nie denerwowało Cie to?

 •  

  pokaż komentarz

  @bouncer-traveller: najbardziej patologiczny/roszczeniowy petent który zapadł na dobre w pamięci?

  •  

   pokaż komentarz

   @pralin: np. pani z ósmym dzieckiem w brzuchu, kłócąca się dlaczego nie dostała świadczeń, podczas gdy pozostałą siódemkę miała już w domach dziecka

   Bądź dłużnik alimentacyjny, który z samego rana przychodzi po alkoholu i pyta kiedy na koncie jego konkubiny będą świadczenia za dzieci, na które on nie płaci. Oczywiście w tym momencie się wkopał :)

 •  

  pokaż komentarz

  Cześć!

  1. Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że patologia jest dziedziczna? Jaki procent dzieci z patologicznych rodzin wyszedł na prostą (mam na myśli brak pobierania zasiłków, normalna praca i IQ>85)
  2. Jaka jest typowa historia klienta MOPS? Bo zakładam że większość trafia tam z podobnych do siebie przyczyn.
  3. Jaki procent pracuje w szarej strefie? Obstawiam 75%
  4. Czy wg. Ciebie pomoc społeczna jest w ogóle potrzebna? Uważam że w większości trafia do ludzi którzy i tak nie przydadzą się społeczeństwu (mówię tutaj o permanentnej patoli a nie osobach np. niepełnosprawnych)
  5. Czy uważasz darmową służbę zdrowia dla niepracujących (z wykluczeniem rent) za dobry pomysł?
  6. Co byś zmienił w sposobie pracy MOPS i przyznawania zasiłków.

  Dzięki!

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kos:

   1. Tak, zgadzam się. Od 2004 roku odkąd weszły świadczenia rodzinne w Polsce są całe wielopokoleniowe rodziny pracą nieskalane, kolejne już pokolenia osiągają wiek produkcyjny, ale podzielają wzorce swoich rodziców i np. w wieku 16 lat rodzą dzieci, wychowują je samotnie (ojciec nieznany), nie pracują, wszyscy mieszkają razem "na kupie" i niestety dzieci często rodzą się niepełnosprawne (zarówno FAS jak i np. (!!!) bardzo często dzieci z kazirodczych związków).

   2. Niezaradność życiowa przekazana z pokolenia na pokolenie, alkohol i używki, a nierzadko skutkiem tego jest niepełnosprawność dzieci w kolejnym pokoleniu.

   3. Minimum 60%, ale możesz mieć rację :)

   4. Wg mnie pomoc społeczna jest bardzo potrzebna, tylko niestety cwaniactwo sporej części ludzi sprawia, że pomoc nie trafia tam gdzie trzeba. A ci ludzie, którym ta pomoc by się przydała nierzadko nie przyjdą i nie po proszą o nią.

   5. Nie. Za dużo jest dla nich wszystkiego za darmo.

   6. Za dużo jest biurokracji i wszystkich różnych kryteriów przyznawania świadczeń. Nierzadko jeden pracownik zajmuje się jednym przypadkiem cały dzień. Trzeba to wszystko uprościć.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki według Ciebie odsetek beneficjentów podaje fałszywe dochody (szara stefa, wynagrodzenie płacone "pod stołem", etc.)?