•  

  pokaż komentarz

  Najbardziej smutne jest to, że tak potrzebne rozwiązanie prawne uchwalono dopiero teraz i to jeszcze przez PiS. Nie znam szczegółów ale chętnie widziałbym w ciężkiej fizycznej pracy także największych zbójów. W łańcuchach na nogach.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Smutne jest to, ze calosc nie pojdzie na utrzymanie tylko alimenty, komornika, a ci bez obciazen?

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: Na miejscu kobiety z dzieckiem czekającej na alimenty uznałbym to za korzystne. Mimo wszystko lepiej tak niż 24h luzik bez obowiązków.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: A czy alimenty i tak nie beda szly z fuduszu alimentacyjnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: 90 godzin pracy darmowej:)

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: bo co? Bo nawet jak PIS zrobi coś dobrego to i tak jest złe, bo to PIS a nie korwin?

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: slowo klucz: "mogli". Nie musieli. To wlasciwie tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: pis uchwalił bo na +500 nie ma ;(

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: A skąd biorą się we funduszu alimentacyjnym?

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Ciekaw jestem jakby było z odbijaniem ludzi z większymi wyrokami. Jeżeli ktoś ma 15 lat to bardzo opłaca się uciec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: Ale ja uważam, że to dobre rozwiązanie. Napisałem "i to jeszcze przez PiS" ponieważ uważam, że działania PiSu w gospodarce są fatalne i dobrze sie to nie zakończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: mi się wydaje, że i tak wygrają następne wybory

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: Oczywiście, że mogli i chwała im za to. Czekam na mający ujrzeć światło dzienne aneks WSI.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: ale to nie jest zadna ceizka praca i wiezniowie sami sie do niej garna.
   Sila nikt nikogo do pracy nie zmusi.
   Takze masz calkowicie bledne wyobrazenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: ale potem dłużnik musi spłacić fundusz

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Kiedy dochód kobiety nie przekracza jakiegoś progu alimenty są wypłacane z funduszu alimentacyjnego. Po przekroczeniu tego progu matka jest zmuszona do ubiegania się o wpłaty bezpośrednio . Wtedy jedyne co można zrobić to naslac komornika. Ale co z tego skoro ktoś ucieka przed alimentami komornik w Wielkiej Brytanii go nie scignie...

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: @Dzonzi: @kaziu12: Trochę pierdzielicie, bo przy tej ustawie ZA głosował cały rząd poza jednym (!) posłem z Kukiza, który się wstrzymał. Wczoraj było na głównej.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Ale wiesz, że to nie jest dla nich kara tylko przywilej, bo daje możliwość wyjścia poza celę i zawsze chętnych jest więcej niż miejsc a dyrekcja więzienia używa takiej pracy jako nagrody za dobre zachowanie.
   No i pewnie wiesz, że koszt dowożenia i pilnowania tych więźniów jest wyższy niż to co wypracują więc więzienie do tego jeszcze dopłaca.
   Nie żyjemy w czasach kiedy fizyczna praca ludzka jest cokolwiek warta. Tysiące skutych więźniów tłukących kamienie to już przeszłość, za którą zresztą nie ma co tęsknić bo bardzo często wtrącano ludzi do więzień tylko po to żeby mieć darmową siłę roboczą. Teraz wszystkie proste prace taniej zrobią maszyny.

   Czekam na mający ujrzeć światło dzienne aneks WSI.

   @benzene: Ja też. I na wyniki audytu rządu PO, i na analizę grafologiczną podpisu Wałęsy, i na dowody strasznych nadużyć w Ministerstwie Obrony, które wykrył Macierewicz i jeszcze na kilka obiecanych publikacji.Miesiące lecą, przechodzą w lata, ale na pewno dostarczą, przecież by nie kłamali.

  •  

   pokaż komentarz

   bo co? Bo nawet jak PIS zrobi coś dobrego to i tak jest złe, bo to PIS a nie korwin?

   @Dzonzi: A co ma do tego korwin? Piszesz jakby to była jakaś opozycja do PiSu.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro ich praca będzie darmowa, to w jaki niby sposób będą spłacać zadłużenie u komornika ?

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Naprawde w takiej sprawie ma dla ciebie znaczenie ,ze to PIS zrobil ?
   Dla mnie to kompletnie obojetnie i cieszylbym sie gdyby to bylo uchwalone nawet przez pajacow z Razem czy jakis tam ekologow.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene te łańcuchy na nogach trochę bezsensowne... Nie róbmy obozów pracy, bo nasze Państwo wtedy już totalnie stanie się totalitarnym... Obowiązek meldunku, praca skazancow z łańcuchami na nogach etc.

   Pls. Nie popadajmy w skrajnosci.

   Niech pracują, jestem za. Dla nich to i tak nagroda. Każdy więzień chce pracować, ale nie ma tyle miejsc. Inaczej czas płynie. Szczególnie Ci co siedzą na zamkniętym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Islanderx wątpię że się opłaca. Na 90% i tak go złapią (ukryj się w świecie komórek, internetu, kamer etc. Nie da się, powiesz że nie będzie używał telefonu. W końcu będzie musiał a i będzie musiał też skorzystać gdzieś ze swojej tożsamości. Dziś ukrycie się graniczy z cudem. Musiałby wyjechać z UE) i przywala jeszcze więcej.

   Opłaca się tylko jeśli masz dożywocie. I tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene PiS w ogóle jest fatalne. Ale nasz naród jest tępy. Został kupiony za 500 zł ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Wydaję mi się że wcześniej samorządy też korzystały z usług więziennictwa (znam przykłady z mojej okolicy).

   Możliwe że teraz będzie to prostsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin- ty myślisz że tych więźniów będą strażnicy że strzelbami pilnować jak na filmach?xD będą wychodzić normalnie jak na przepustki, tyle że do roboty, koszt pilnowania będzie żaden.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage: "Dziś ukrycie się graniczy z cudem." Sporo osób jednak skutecznie ukrywa się przed listami gończymi. Nie każdemu potrzbny jest FB, urząd skarbowy, czy konieczność rejestrowania karty SIM na siebie, więc spokojnie. Można.

  •  

   pokaż komentarz

   @szeryfe: Po pierwsze strażnicy muszą być być, są przepisy, które to nakazują. Może nie z ostrą amunicją, ale trzeba do tego stworzyć dodatkowe etaty w więziennictwie z naszych podatków oczywiście. Dodaj do tego koszt pilnowania żeby w ogóle pracowali skoro nie dostają za to złamanego grosza i nie robili wszystkiego maksymalnie na odp?%@$%$.

  •  

   pokaż komentarz

   @tixe_ list gończy jest wypuszczany i nie angażuje się zastępów policji do ścigania/szukania takiego człowieka. Inaczej w przypadku gdy skazaniec ucieknie.

   Albo gdy media naglosnia sprawę ;) wystarczy spojrzeć na Kajtena P. Ile... 2tyg. Im zajęło?

   Reszta wpada najczęściej przy rutynowej kontroli.

  •  

   pokaż komentarz

   @szeryfe transport - czyli samochód plus waha i przynajmniej dwóch gości ze służby więziennej. Do ogarnięcia, policzenia i przypilnowania.

   To nie jest żaden koszt.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin- dozór nie równa się strażnik. Wystarczy zaskoczyć opaskę na nogę i już masz dozór. Jaki koszt pilnowania. Jeśli ktoś nie będzie pracował, to mu cofną wyjścia i tyle. Już sam fakt że nowa o splatach alimentów masz sugestię dla kogo to będzie praca - dla osadzonych z powodów zadłużen, alimenciarzy itp żadnych groźnych przestępców bo takich raz ze strach wypuścić, dwa - szans na resocjalizację przez pracę (i spłatę zadłużenia) brak. W zasadzie nic się nie zmieni - praca będzie nagrodą, jest DOWOLNA, czyli pozostanie przywilejem, nie będzie Ci zależało to co stracisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage: Jeżeli nie ściga ich Interpol, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie siedział w Polsce. Poza tym ile znasz przypadków poza Kajetanem P. ?

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage lol że wy myślicie że będą ze straznikami jeździć xD
   Wiecie że skazani wychodzą normalnie na przepustki? Bez strażników? Mają datę i miejsce gdzie mają się stawić i tyle. I wiecie co? Obu wracają! xD bo wpuszcza się tylko tych co chcą się resocjalizowac i kartę odbyć. za dużo filmów xD

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy zaskoczyć opaskę na nogę i już masz dozór. Jaki koszt pilnowania.

   @szeryfe: Jesteś zabawny. Myślisz, że jak puścisz tych facetów z opaskami na nogach bez żadnego nadzoru do roboty to oni nie siądą na murku i nie zapalą sobie papierosków. Nawet ja bym tak zrobił i ty też byś pewnie nie zapierdzielał za nic i po nic skoro nikt nie patrzy.Oczywiście coś tam machną dla pozoru, ale w praktyce to będzie najbardziej niewydajna praca ever.

  •  

   pokaż komentarz

   A dozór dla kogoś na przepustce to często właśnie czas miejsce gdzie mają się stawić i to wszystko

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin- beka z was. Do kamieniolomow ich wyślą? Usiądą sobie, zapalą -oczywiście. Potem zrobią na lajcie co mają zrobić i fajrant. Dla kogoś kto siedzi w murach takie coś jest nagrodą i namiastka normalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @szeryfe dobrze wiem jak wygląda praca ze wskazanymi, przepustki (najważniejsze to to żeby wrócił na czas i nie był pod wpływem alkoholu/narkotykow).
   Przez pierwsze trzy miesiące dostaje przepustkę raz na miesiac - na dobę. Potem jeśli jest wszystko ok, dostaje na dłużej np. Na trzy dni. W ciągu roku przysługuje mu 2 tyg. do wykorzystania jako "urlop" od paki, ale może to wydłużyć jeśli się dobrze zachowuje i zaklad karny może mu jako nagrode przyznać jakieś dodatkowe dni.

   Nie musisz mi tego tłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I fakt faktem że strażnicy z nimi jeżdżą ale tak jak mówię, jest ich dwóch, cały okres "pilnowania" mają wyj!!%ne. Jedzą, palą fajki, śpią etc. A skazaniec nie ucieknie bo mu sie nie opłaca, co nie zmienia faktu że strażnicy z nimi jeżdżą.

   Znam nawet przypadek skazanego, który naprawiał bramę więzienia na Rakowieckiej. Zepsuła się a mial przyjechac biskup ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Znam też przypadek (pewna sędzia mi opowiadała) jak więzień pracował w sądzie, przyszła do niego konkubina żeby wykorzystac moment i się zabawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś sie pokłócili i ją zlał. I wplynelo pismo do sądu "tego i tego dnia zostałam pobita i zgwałcona w Sądzie Rejonowym..." :)

   Teraz będzie ciekawie. Na prace poza więzieniem jeżdżą tylko Ci co mają R2 (pol otwarty) i R3 (otwarty). Teraz skoro wszyscy będą musieli pracować, to co zrobią z tymi R1 (zamknięty)? Tych z R1 faktycznie trzeba w większości pilnować. Wiec koszty będą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Dowożenie ludzi do pracy jest mniej warte od pracy co za bełkot

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: ej ale wiesz ze jak koles nie placi alimentow to alimenty placi panstwo a typ bedzie musial to splacac

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage xD w którym miejscu masz że: 1) praca będzie obowiązkowa, 2) praca będzie dla wszystkich?
   Masz nawet wskazówkę, że to możliwość odpracowania długów, więc już z tego tytułu nie każdy się kwalifikuje

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron: Dowożenie ludzi do takiej gównopracy, w której nic nie będą robić albo będą tylko pozorować pracę bo kto ich zmusi na pewno więcej kosztuje niż ta praca. Zwłaszcza, że będzie musiała przyjechać po nich prawdziwa ekipa sprzątająca żeby naprawdę posprzątać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: Smutne jest to, że wszyscy już byli u władzy i każdy wali polaka w dupe :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin- @szeryfe

   Inna sprawa że żeby mogli mieć opaskę to musi przyjść technik w dane miejsce, zamontować urządzenie które będzie kontaktować się z opaska i nadawać. W większości przypadków nie ma zasięgu i nie zdaje to egzaminu (albo jest zasięg a oni tak mowia ( ͡° ͜ʖ ͡°) z jakiegoś powodu unikają opasek. Po prostu bardziej im się opłaca czesać kasę z więźnia w pace, niż trzymać gościa na wolności z opaska. ). Mój ojciec prowadzi firmę no i jeden z jego pracowników został zawinięty z budowy za niepłacenie pełnych alimentów. Firma ojca starała się mu pomóc, no bo facet płacił alimenty, niepełne ale placil. Plus bardzo dobry pracownik.
   Sąd go wsadził do paki. No to firma starała się zalatwic opaskę, załatwili nawet mieszkanie dla niego. Przyszedł technik i mówi że tu nie ma zasięgu. No to inne mieszkanie, to samo i znów - to samo. W końcu go wyciągnęli z paki. Apelacja i drugi sąd uznał ze to głupota zamykać pracującego faceta, placacego podatki i splacajacego chociaż w części alimenty - skazując w tym momencie też skarb państwa i biorce alimentów na zero złotych od niego. Ale przykład pokazuje że opaski to gowno i tylko bajka o tym jak bardzo są wykorzystywane w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @szeryfe: @gosiage: @marcin-

   § 74. Zatrudnienie osadzonych może być realizowane:

   1) w pełnym systemie konwojowania;
   2) w zmniejszonym systemie konwojowania;
   3) bez konwojenta.

   § 75. W pełnym systemie konwojowania w szczególności:
   1) rejon zatrudnienia zabezpiecza się ogrodzeniem ochronnym;
   2) wewnątrz rejonu zatrudnienia wyznacza się wyłącznie stanowiska nieuzbrojone;
   3) wzdłuż linii ogrodzenia ochronnego można wyznaczyć stanowiska uzbrojone.

   § 76. W zmniejszonym systemie konwojowania:
   1) konwojenta można wyposażyć w broń palną;
   2) grupa robocza może być podzielona na podgrupy.

   § 77. Zatrudnienie bez konwojenta organizuje się w grupach lub na pojedynczych stanowiskach pracy.

   W tym pełnego systemu konwojowania się nie używa w Polsce ze względu na pieniądze, dlatego też do pracy wychodzą osadzeni z ZK typu otwartego lub półotwartego, nie wliczając to osadzonych z "hal produkcyjnych" czy przywięziennych zakładów pracy, bo są one lokowane przy zakładach karnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevarion pisze pewna pracę, która wymaga ode mnie wizyt w ZK. Zawsze jak czekam na wejście - widzę więźniów odsniezajacych chodnik przed więzieniem i posypujacych go piaskiem. Strażnicy śpią w samochodzie :)

   Albo jadą na pracę, normalnie ubrani, nikt by się nie zorientował że więzień - wbijają do busika, jeden strażnik i jadą.

   Ogólnie to co napisałeś, napisalam już wyżej. I wlasnie Ci R1, ciekawa jestem jak ich zmusza do darmowej pracy. Im nie zależy, i tak mają wysokie wyroki, i jeszcze mieliby pracować za darmo? A koszt przewiezienia ich? Zabezpieczenia? To totalnie nie miarodajne i kolejny raz pokazuje jak bardzo posłowie nie potrafia się przygotować do głosowania i kierują się emocjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage po prostu im sie nudzi, albo pracuja nad awansem do zk typu polotwartego/otwartego, zbieraja wnioski nagrodowe lub tez pracuja nad wpz - a przeciez tez maja szanse, po 2/3, 3/4 lub innym przedziale odbytej kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @szeryfe ci z R1 prawie zawsze mają długi :) wystarczy że im sąd wlepil kilka tysi kosztów sądowych. Bo ekspertyza tyle, a to tyle, śledztwo kosztowało tyle itd. Wystarczy że mieli nielegalną bron, to koszt badań takiej broni jest potezny. A trzeba sprawdzić czy nie byla użyta do morderstwa :) odciski butów w miejscu przestępstwa? I masa innych rzeczy. Zawsze się coś znajdzie aby dodatkowo ukarać więźnia i wyciagnac z niego hajs dla skarbu państwa. A oni prawie zawsze nie chcą płacić.
   Wiezien chce pracowac, ale najlepiej odpłatnie. W 9/10 przypadkach dostaje za to gowno pieniądze (czyli wychodzi na to samo, bo to prawie jakby pracował za darmo) ale przynajmniej w więziennej kantynie może sobie kupić fajki, czy kartę telefoniczna i zadzwonić do bliskich etc.

   I wlasnie z tego komornik ściąga mu pieniądze na alimenty czy inne długi.

   Czyli znów, wychodzi na to samo.

   Uważam że przyjęta ustawa jest gowniana, niedopracowana (jak wszystko w tym rządzie) robiona na kolanie i ma zagrać na emocjach, dając w ten sposób przewagę w kolejnych wyborach.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevarion awans to se można nawet szybciej załatwić :) po 1/2 kary to można załatwić sobie warunkowe. Chyba ze podwójna recydywa to dopiero po 3/4.

   Ale o całej reszcie przeważnie decyduje dyrektor więzienia. A to takie Państwo w Państwie. Za kaske też można sporo załatwić

  •  

   pokaż komentarz

   @Tarec: no to co? Zagłosować to jest moment a nad taką nowelizacja trzeba pracować. Zagłosować każdy głupi może.

  •  

   pokaż komentarz

   @majkelus: chodziło mi o to że na wykopie każdy jest przeciwko PiS a taki Korwin czy Kukiz ma większe poparcie

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage: pisałem wyłącznie w kontekście recydywy kodeksowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Lepiej późno niż wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: >na wykopie każdy jest przeciwko PiS

   XDDDDDDDDDDDDDDD PROSZĘ CIĘ. Tu się kocha PiS xD Wystarczyło wykopkom dać +500 i zostali kupieni xD

   Teraz w świetle ostatni numerów PiSu coś zaczynają zmieniać zdanie, ale to w większości populizmy. Nic merytorycznego nie wpływa na ich zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage: Jest zupełni na odwrót. W całym serwisie jest hejt na PIS. Większość wykopków nie ma nawet dzieci, a ci co maja to nie wszyscy biorą 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi:

   większość wykopków nie ma nawet dzieci

   Jakoś z tego śmiechłam xD Ciekawe czy kiedykolwiek będą mieli

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Oni powinni pracować na swoje utrzymanie, a nie na swoje zaległości finansowe...

  •  

   pokaż komentarz

   Najbardziej smutne jest to, że tak potrzebne rozwiązanie prawne uchwalono (...) przez PiS

   @benzene: Że co? Jak PiS uchwali coś dobrego to jest to smutne? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5 będą musieli. Zmienia się też obowiązek

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: 1 rzecz dobra na 10 złych ;/, najbardziej boli mnie 500+ i inne socjale oraz duże obciążenia dla firm no i ta akcyza jak wejdzie, wolałbym coś innego niż mniejsze zło :)

  •  

   pokaż komentarz

   @brusse: np. PO lub .N? Inne partie nie istnieją

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: no tak, ale wolałbym knp lub korwina jednak zobaczyć czy by coś zmienili i tak w dupie jesteśmy w większej juz byc nie mozemy ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @brusse: Jak PO lub .N wygra wybory to Ci udowodnią, że możemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosiage: nie do każdej pracy trzeba dojeżdżać, może wymyślą im coś w więzieniu na miejscu? Choćby i składanie długopisów :P

  •  

   pokaż komentarz

   @benzene: Taa do sądu woziło ich AT, a do pracy łańcuchy? Koszty przewiezienia niebezpiecznych skazanych są niewspółmierne do przychodów z ich pracy. Pomijam fakt zagrożenia dla AT i brak odpowiedniej ilości grup AT. PS. Koszty logistyki można pominąć( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ewwwel nie ma warunków :p a pracy w samym więzieniu jak nie ma zakładu to jest mało :P

  •  

   pokaż komentarz

   Niech pracują, jestem za. Dla nich to i tak nagroda. Każdy więzień chce pracować, ale nie ma tyle miejsc. Inaczej czas płynie. Szczególnie Ci co siedzą na zamkniętym.

   @gosiage: Tu masz pełną rację, tylko trzeba znaleźć niszę rynkową lub produkcję ograniczoną np. tablice rejestracyjne w USA państwo ma na nie monopol i jest to opłacalne. Z drukowaniem znaków akcyzy w ZK bym się wstrzymał.....

  •  

   pokaż komentarz

   @ewwwel: Taaa składanie długopisów we więźniu. Przecież to polega na zakupie zestawu startowego. Chcesz wsadzić SW za kraty . Organizacja tego procederu jest średnio legalna. PS Długopisy przyjeżdżają spakowane w kartonikach z Chin. Drobna część jest składana po nadrukowaniu logo ale to robią firmy reklamowe.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej boli mnie 500+

   @brusse: W doopie mam PIS, dzieci też nie mam ale lichwa zamyka swoje oddziały we Wrocławiu. To mnie akurat cieszy. Widzę także niebogato ubrane rodziny na wycieczce do ZOO. Radość dzieci z głupiej waty cukrowej jest warta tego. PS. bilety nie są tanie i ZOO na tym zarobi. W sumie to tylko napędza rynek ale jest niedopracowane. Lepszy rydz niż nic. Jak pamiętam to na dziecko było z 50 zł rodzinnego.

  •  

   pokaż komentarz

   praca będzie obowiązkowa

   @szeryfe: Nie te czasy!!!! Z niewolnika nie będzie pracownika. Po nim trzeba naprawiać. Dziś praca to przywilej. Raczej rozrywka. Ktoś policzy ile trzeba pracować w ZK na zwrot zadłużenia alimentacyjnego np. 30 000 zł?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: To był tylko przykład, chodziło mi o to, że nie do każdej pracy trzeba wychodzić gdzieś i być dodatkowo pilnowanym, można im znalexć coś, co będą robili na miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   Na miejscu kobiety z dzieckiem czekającej na alimenty uznałbym to za korzystne. Mimo wszystko lepiej tak niż 24h luzik bez obowiązków.

   @benzene: To się zadziwi kobieta. Alimenty z Funduszu, ojciec w ZK a długi jak rosły tak rosną. Komornik zaciera ręce...(╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @ewwwel: "To był tylko przykład, chodziło mi o to, że nie do każdej pracy trzeba wychodzić gdzieś i być dodatkowo pilnowanym, można im znaleźć coś, co będą robili na miejscu" Ale co mają robić na miejscu? Kiedyś sam woziłem pręty do pocięcia do ZK, wszystko na fakturę + herbata kupiona w kantynie do ręki osadzonych. Ale dla ilu to była praca? Dziesięciu? Przycieli dokładnie i taniej niż na zewnątrz, ale skala... Dodatkowo to mocno upierdliwe, wjazd na teren ZK kontrola, wyjazd kontrola odbiór pracy czas. kupię gotowe pocięte na wymiar w sumie zapłacę mniej. NIESTETY

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie tylko, czy koszt upilnowania ich nie będzie większy niż to, co wypracują?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: Przecież nie bedą tam pracować mordercy dzieci tylko pewnie niepłacąxy alimentów, jeżdzący po alko, złapani z drobnymi ilościami mocniejsztch dragów. W skrócie ludzie którzy mogli być ukarani w zupełnie inny efektywniejszy sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: to może powinni w pierwszej kolejności odpracować koszty swojej pracy a pózniej dopiero alimenty

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: Na więźnia idzie ponad 2 koła (W teorii). Jak pójdzie do sensownej roboty to się zwróci i jeszcze premia motywacyjna. Popieram, lepsze to niż gwałcenie się nawzajem i granie na playstation. 15 godzin dziennie będzie ok (Tyle co przeciętny kucharz). Po takiej robocie czas szybciej mija no i człowiek nabiera innego podejścia do życia. Może wyłapią zdolniejszych np. do pozycjonowania stron czy cuś w tym stylu. Zawsze będzie doświadczenie do CV.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: oczywiście, że będzie większy. Jak czymś zajmuje się państwo to to po prostu musi zostać sp$$!%?%one xD

  •  

   pokaż komentarz

   to może powinni w pierwszej kolejności odpracować koszty swojej pracy

   @fipa: A co jak godzina pracy więźnia kosztuje więcej niż wypracowuje w godzinę? Może wtedy pracować w nieskończoność :D

  •  

   pokaż komentarz

   @VodkaDestroyer: Możliwe. Wypadałoby żeby każdy odwalał robotę zależną od umiejętności. Np. artyści by malowali obrazy - zakład karny sprzedawałby za najwyższą możliwą cenę i gitara. Obraz może kosztować np. kilka tysięcy to w miesiąc fajnie wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Możliwe. Wypadałoby żeby każdy odwalał robotę zależną od umiejętności. Np. malarze by malowali obrazy - zakład karny sprzedawałby za najwyższą możliwą cenę i gitara. Obraz może kosztować np. kilka tysięcy to w miesiąc fajnie wychodzi.

   @elswirro: "nagle zadziwiająco wzrosła przestępczość wśród wysoko opłacanych specjalistów. Państwo zwiększa 500+ do 1000+. Populacja królestwa zwiększa się." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Może nie dawajmy państwu monetarnych zachęt do zamykania ludzi w więzieniach, bo się skończy jak z mandatami. Paragraf na każdego się przecież znajdzie aktualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_umre_za_ciebie: Trochę niesprawiedliwe, że ci którzy popełnili lekkie przestępstwa będą zmuszani jeszcze do pracy, a mordercy dalej będą się op$$!%$@ać. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj: Kwestia kasy za organizacje, pilnowanie, dowóz. Znam gościa który był w więzienii za handel to sam robił co się tylko dało żeby nie paść z nudy - przygotowywał ludzi do matury z angielskiego (wpadł w UK), pomagał w bibliotece, uczył się japońskiego i następnie sam uczył innych więźniów. Sam narzekał że nie ma możliwości pracy tylko niepotrzebnie traci sie czas. On sam za wyżej wymienione otrzymał przedterminowe a gdyby była możliwość odpracowania jeszcze większej części wyroku pracowałby ile by się dało.

  •  

   pokaż komentarz

   A co jak godzina pracy więźnia kosztuje więcej niż wypracowuje w godzinę?

   @bozezbozewborze: Prywatnie uważam, że mogą nawet przenosić kamienie z jednego miejsca na drugie i nie będzie to przynosić żadnych dochodów, a będzie spełniać swe odstraszające dla potencjalnych następców pensjonariuszów ZK. Obecnie jako społeczeństwo fundujemy im "wczasy" w warunkach niejednokrotnie lepszych niż mieli na wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj z tego, co czytałem parę razy, to brak takiej pracy jest dla samych osadzonych karą.

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatnie uważam, że mogą nawet przenosić kamienie z jednego miejsca na drugie i nie będzie to przynosić żadnych dochodów, a będzie spełniać swe odstraszające dla potencjalnych następców pensjonariuszów ZK. Obecnie jako społeczeństwo fundujemy im "wczasy" w warunkach niejednokrotnie lepszych niż mieli na wolności.

   @videon: Wydaje mi się, że głupio uważasz. Wiele osób w komentarzach już mówiło: więcej więźniów chce pracować niż jest pracy i jeśli cokolwiek, to ta praca tylko polepszy ich warunki pobytu. W co mi w sumie łatwo uwierzyć, bo sam bym wolał sobie pozamiatać na świeżym powietrzu niż gnić w ciasnej celi.

   Praca ma wartość resocjalizacyjną i z tego punktu widzenia fajnie, że będzie. Traktowanie tego jako dodatkowy odstraszacz czy doj%%?nie więźniom nijak nie przystaje do tego, co wiemy o całym systemie karania i resocjalizacji, nawet gdyby pracowanie faktycznie było pogorszeniem warunków.

  •  

   pokaż komentarz

   więcej więźniów chce pracować niż jest pracy i jeśli cokolwiek, to ta praca tylko polepszy ich warunki pobytu.

   @bozezbozewborze: Dlaczego ma polepszać?! Płacisz w podatkach na bandziorów, niejednokrotnie na tych co Ciebie okradli. Pobyt w ZK powinno być karą, a nie izolacją od społeczeństwa by nie popełnili kolejnych przestępstw. Jak codziennie przerzucili by parę ton kamieni z miejsca na miejsce, to z pewnością przyjdzie refleksja "Nie chcę tu drugi raz wracać".

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ma polepszać?

   @videon: No nie wiem dlaczego, tylko mówię, że polepszy. Ty byś chciał, żeby im było gorzej, a oni chcą pracować i im będzie lepiej.

   to z pewnością przyjdzie refleksja "Nie chcę tu drugi raz wracać"

   Teraz też nikt nie chce wracać :D. Przestępcy (ani ludzie ogólnie), nie myślą statystyką. Nikt nie myśli "Ukradnę sobie 1000 zł, jak mnie złapią (szansa 1%) to dostanę 1000 tygodni więzienia. Wychodzi ileś tam złotych za tydzień, to się opłaca albo nie opłaca" - przy takim myśleniu zwiększanie kary ma sens. Ale człowiek myśli raczej "aha, szansa że mnie złapią 1%, czyli mnie nie złapią, a 1000 zł za darmo hehe". Zaostrzanie kary nie ma sensu jako odstraszacz, bo nie działa zwyczajnie.

   Teraz piszesz, że to niby zadziała resocjalizacyjnie, też wątpię. To, że nie chcą tam wracać już jest załatwione. Poza najbardziej zatwardziałymi recydywistami, którzy mają układy i żyją sobie dobrze na czubku piramidy pokarmowej. Guess what, oni nie będą pracować i tak (bo koszty pilnowania, bo mają układy).

  •  

   pokaż komentarz

   To, że nie chcą tam wracać już jest załatwione.

   @bozezbozewborze: Poczytaj autentyczny dialog jaki usłyszałem swego czasu - wątek dalej.

   którzy mają układy i żyją sobie dobrze na czubku piramidy pokarmowej

   Klawisze do wymiany, proste - bez praw do emerytury, to jest służba mundurowa, nie etat w biurze. Zatwardziały bandzior z siłą Terminatora po 10 latach przerzucania paru ton dziennie wymięknie, jak nie jego umysł, to jego kręgosłup - anatomii nie przeskoczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   Zatwardziały bandzior z siłą Terminatora po 10 latach przerzucania paru ton dziennie wymięknie, jak nie jego umysł, to jego kręgosłup - anatomii nie przeskoczysz.

   @videon: Czyli w sumie tortury?

   Poczytaj autentyczny dialog jaki usłyszałem swego czasu - wątek dalej.

   Dowód anegdotyczny, bez kontekstu (co, oni nie dali rady się ustawić? Tak trudno się dostać do więzienia? Może jednak nie do końca serio to mówili) i nie do końca statystycznie sensowny (w sensie, jeśli traktować to serio, to dotyczy takiego marginesu społeczeństwa, że nie ma o czym rozmawiać - ludzi, którzy z jednej strony są bezdomni, z drugiej nie mają się szansy załapać do noclegowni, bo piją, a z trzeciej są dość dobrze połączeni i przystosowani do życia w więzieniu, że tam będą se mogli dalej pić - czyli w sumie porażek resocjalizacyjnych. Czyli dla nich w sumie oferujesz tortury (umysł wymięknie albo kręgosłup) zamiast zamarznięcia na chodniku. No ok, ale to jest promil promila spoleczeństwa.. I dalej zostanie problem, że skoro się umieją tak w tym więzieniu ustawić, to w tym Twoim wymarzonym dalej będą umieli).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: być może nie, jeśli to dobrze rozegrać.

   Widziałem na którymś amerykańskim filmie, sposób dobry. Strażnik ma prawo odstrzelić więźnia jeśli ten zrobi niekontrolowany ruch. I tak jeden strażnik pilnował około 20 typa. Gdy więźniowie chcieli zrobić nieprzewidziany ruch, np. wytrzeć pot z czoła (czy cokolwiek co nie było wbiciem szpadla w ziemię i odrzucenie kawałka ziemi) to musieli oznajmić "szefie wycieram czoło", "szefie coś" a on wydawał pozwolenie słowami "ok".
   Taki model dla największych zwyroli byłby świetny

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli w sumie tortury?

   @bozezbozewborze: Nazwij sobie to jak chcesz, ja nie mam empatii do osób co z zimną krwią zabijali - taki bydlak jest poza normami społecznymi jakie są przyjęte dla wszystkich obywateli. Nie rób z przestępcy ofiary, może wstaw się w rolę poszkodowanego lub jego najbliższych. Jak jakiś bydlak zgwałci Ci córkę, następnie zamorduje i poćwiartuje to zasługuje na parę lat odosobnienia ...

  •  

   pokaż komentarz

   Nazwij sobie to jak chcesz, ja nie mam empatii do osób co z zimną krwią zabijali - taki bydlak jest poza normami społecznymi jakie są przyjęte dla wszystkich obywateli.

   @videon: Tacy nie będą na pewno pracować przecież, na sto procent nie zarobią na siebie a i tymi kamieniami, które będą przenosić w kółko zaatakują strażnika. Będą pracować tacy, co z zimną krwią mieli grama zioła w kieszeni, z zimną krwią nie płacili alimentów, bo nie mieli z czego albo z zimną krwią jechali rano po imprezie do swojego korpo.

  •  

   pokaż komentarz

   Tacy nie będą na pewno pracować przecież, na sto procent nie zarobią na siebie a i tymi kamieniami, które będą przenosić w kółko zaatakują strażnika.

   @bozezbozewborze: Tak, mamy go przeprosić i puścić wolno. Najcięższe kary należy stosować dla sprawców najcięższych przestępstw. Na marginesie dobrze że wspomniałeś o pijanych kierowcach, przypomnij sobie sprawę z Kamienia Pomorskiego jak pijany i pod wpływem narkotyków kierowca zabił 6-osób, osierocił i okaleczył dwójkę dzieci. Dostał 15 lat, teraz pytanie, dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków. Czy ja, Ty lub inne wykopki byliśmy oskarżeni o współudział, skoro to nas ukarano finansowo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj:
   Znajomy był w więzieniu i pracował. Pierwsza sprawa, że w większości przypadków nikt ich nie musi pilnować bo im samym zależy na pracy i dobrym sprawowaniu. Druga sprawa, że raz pracował przy budowie jakiegoś mostu, "zarobił" ponad dwa klocki, z czego jemu wpadło z 200 PLN, a reszta poszła na poczet zakładu.
   @videon:
   Ja Ci tylko napiszę, że dla każdego jest nadzieja. Znam gościa, który przesiedział z pół życia w więzieniu o zaostrzonym rygorze, ale się chłop nawrócił i jest przykładnym chrześcijaninem.

  •  

   pokaż komentarz

   Na marginesie dobrze że wspomniałeś o pijanych kierowcach, przypomnij sobie sprawę z Kamienia Pomorskiego jak pijany i pod wpływem narkotyków kierowca zabił 6-osób, osierocił i okaleczył dwójkę dzieci.

   @videon: Oh, przypomnij mi bardziej. Czy to ten, co jechał dzień po imprezie do pracy w porannym korku mając 0.6?

   Dostał 15 lat, teraz pytanie, dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu

   Bo nie chcemy, żeby zabił więcej, bo to dodatkowe koszta (utracone wypracowane przez nich w przyszłości podatki).

   płacić na rehabilitację osób które przeżyły

   Bo opłaca się ich rehabilitować bardziej niż pozwolić im zgnić i umrzeć, bo gdyby to na Ciebie trafiło, to też byś się spodziewał, że Państwo Ci pomoże.

   będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

   Bo zapłacą Twoje emerytury.

  •  

   pokaż komentarz

   @bozezbozewborze: Powtórzę, bo kompletnie sedna nie zrozumiałeś:

   Dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

   @videon: Zrozumiałem. Bo społeczeństwo ma z tego wymierne zyski. Za usługi się płaci elo.

  •  

   pokaż komentarz

   Zrozumiałem.

   @bozezbozewborze: Nie sądzę. Lewactwo chroniące interes przestępców a nie ich ofiar, najlepiej kosztem całego społeczeństwa nie rozumie podstawowych zasad. Wolę płacić na szkoły, służbę zdrowia a nie na zwyrodnialców, dla których pojęcie człowieczeństwo jest pustym słowem.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie sądzę. Lewactwo chroniące interes przestępców a nie ich ofiar, najlepiej kosztem całego społeczeństwa nie rozumie podstawowych zasad.

   @videon: A jednak, doskonale rozumiem. Chcesz rozwiązać swój problem cudzymi pieniędzmi i mnie wyzywasz od lewacta :D

   Więzienia:
   Problem: chcemy odizolować przestępców
   Beneficjenci rozwiązania: Społeczeństwo
   Źródło problemu: przestępcy
   Płacą: przestępcy jako źródło problemu

   Komunikacja miejska:
   Problem: nie chcemy mieć korków
   Beneficjenci rozwiązania: społeczeństwo
   Źródło problemu: Kierowcy
   Płacą: Wg. Twoich zasad kierowcy powinni płacić za moją karte miejską :D. Ale nie, ja jestem lewakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Płacą: przestępcy jako źródło problemu

   @bozezbozewborze: Jak? Widziałeś choć złotówkę wpłaconą do budżetu przez skazanego na dożywocie?!

   Z tymi kierowcami jako źródłem problemu to pojechałeś jak typowy lewak, może napisz człowiek, za dużo ich, to do komór ...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak? Widziałeś choć złotówkę wpłaconą do budżetu przez skazanego na dożywocie?!

   @videon: Nie wiem jak, w Twojej wizji idealnego świata.

   Z tymi kierowcami jako źródłem problemu to pojechałeś jak typowy lewak, może napisz człowiek, za dużo ich, to do komór ...

   A to co jest źródłem korków?

  •  

   pokaż komentarz

   A to co jest źródłem korków?

   @bozezbozewborze: Pomyśl, jak dojdziesz do konstruktywnych wniosków to zawołaj.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomyślałem, doszedłem, #czarnolisto

   @bozezbozewborze: Jeden półgłówek piszący do mniej - tak trzymaj !

 •  

  pokaż komentarz

  BEZPŁATNEJ pracy, a nie DARMOWEJ, redaktorzyny.

 •  

  pokaż komentarz

  darmowej pracy
  Ci będą mogli w ten sposób spłacać alimenty i komornika.


  to w końcu darmowa czy nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Super jakby mało był rozwalony rynek pracy w Polsce to teraz z robotnikami będą konkurować darmowi więźniowie.

  Zresztą w takim USA już od dawna nie używa się więźniów do pracy poza więzieniem bo koszty pilnowania są wyższe zyski. Zresztą siłą nikogo do pracy nie zmuszą. Myślę że dla większości więźniów to będzie coś w rodzaju rekreacji bo ile można siedzieć w 4 ścianach z kilkoma typami przez całe dnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Tak źle, tak nie dobrze. Zawsze się znajdzie jakiś narzekający.

  •  

   pokaż komentarz

   robotnikami będą konkurować darmowi więźniowie.

   @KochanekAdmina: Ukraincy już zdominowali ten rynek

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: ale ludziom nie przetłumaczysz, że praca prawie niewolnicza zniszczy każdego normalnego pracownika, który do tej pory wykonywał taką samą pracę. Najciekawsze jest to, że wykopki się naczytały jaki to high life jest w więzieniach, co jest bardzo często g prawdą, szczególnie w Polskich warunków (info z pierwszej renki) i jęczą, że bardzo dobrze. Widocznie dla nich też praca jest karą ( ͡° ͜ʖ ͡°) A do wszystkich, którzy uważają, że u nas w więzieniach jest jak SPA mam pytanie - dlaczego was tam jeszcze nie ma na darmowym turnusie, skoro tam tak zajebiście?

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego was tam jeszcze nie ma na darmowym turnusie

   @eveeoU: Bo większość ma lepsze warunki niż oferuje im ten turnus.
   Byłem świadkiem rozmowy dwóch żulów na dworcu:
   -"Tee, a Władek gdzie jest?"
   -"Siedzi."
   -"Ten to zawsze na zimę potrafił się ustawić."

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: porządne źródło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   porządne źródło

   @eveeoU: raczej śmierdzące, łazienki nie widzieli miesiącami.

  •  

   pokaż komentarz

   @eveeoU: byłeś, że wiesz czy tylko tak piszesz bo palce swędzą?

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Podej źródło, że się nie używa.

  •  

   pokaż komentarz

   @el_molocco: nie byłem, informacje od kogoś kto tam pracuje mogą być?

  •  

   pokaż komentarz

   @eveeoU: również takowe posiadam i mam zgoła inne zdanie na ten temat.
   Z tego co mi wiadomo to wielu więźniów chce pracować by móc przełamać rutynę jak również przystosowanie do ponownego powrotu do społeczeństwa. Niech odpracują trochę tego co na nich wydajemy. Cały czas trzeba pamiętać, że to są więźniowie a nie pensjonariusze domu opieki. 90 godzin pracy to średnio 4.5h pracy dziennie a jeśli dla Ciebie to dużo no to sorry winetu.

   Śmieszą mnie wypowiedzi niektórych tutaj jak czytam, że niewinni również będą musieli pracować! Masakra a czy ta praca jest temu winna czy błąd leży po stronie sądu/prawnika lub kogoś innego?

  •  

   pokaż komentarz

   @eveeoU: No właśnie. połowa ze skazanych to ci co uwierzyli w sanatorium o nazwie ZK. PS. Gdyby zrobić gimbusom wycieczkę do ZK o złagodzonym rygorze, to efekt byłby lepszy niż opowiadanie bzdur. Ale.... jak się nie przewrócisz... tylko czasem tatuś będzie za cienki.