•  

  pokaż komentarz

  Najbardziej smutne jest to, że tak potrzebne rozwiązanie prawne uchwalono dopiero teraz i to jeszcze przez PiS. Nie znam szczegółów ale chętnie widziałbym w ciężkiej fizycznej pracy także największych zbójów. W łańcuchach na nogach.

 •  
  B............j

  +53

  pokaż komentarz

  Pytanie tylko, czy koszt upilnowania ich nie będzie większy niż to, co wypracują?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: Przecież nie bedą tam pracować mordercy dzieci tylko pewnie niepłacąxy alimentów, jeżdzący po alko, złapani z drobnymi ilościami mocniejsztch dragów. W skrócie ludzie którzy mogli być ukarani w zupełnie inny efektywniejszy sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: to może powinni w pierwszej kolejności odpracować koszty swojej pracy a pózniej dopiero alimenty

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: Na więźnia idzie ponad 2 koła (W teorii). Jak pójdzie do sensownej roboty to się zwróci i jeszcze premia motywacyjna. Popieram, lepsze to niż gwałcenie się nawzajem i granie na playstation. 15 godzin dziennie będzie ok (Tyle co przeciętny kucharz). Po takiej robocie czas szybciej mija no i człowiek nabiera innego podejścia do życia. Może wyłapią zdolniejszych np. do pozycjonowania stron czy cuś w tym stylu. Zawsze będzie doświadczenie do CV.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: oczywiście, że będzie większy. Jak czymś zajmuje się państwo to to po prostu musi zostać sp$$!%?%one xD

  •  

   pokaż komentarz

   to może powinni w pierwszej kolejności odpracować koszty swojej pracy

   @fipa: A co jak godzina pracy więźnia kosztuje więcej niż wypracowuje w godzinę? Może wtedy pracować w nieskończoność :D

  •  

   pokaż komentarz

   @VodkaDestroyer: Możliwe. Wypadałoby żeby każdy odwalał robotę zależną od umiejętności. Np. artyści by malowali obrazy - zakład karny sprzedawałby za najwyższą możliwą cenę i gitara. Obraz może kosztować np. kilka tysięcy to w miesiąc fajnie wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Możliwe. Wypadałoby żeby każdy odwalał robotę zależną od umiejętności. Np. malarze by malowali obrazy - zakład karny sprzedawałby za najwyższą możliwą cenę i gitara. Obraz może kosztować np. kilka tysięcy to w miesiąc fajnie wychodzi.

   @elswirro: "nagle zadziwiająco wzrosła przestępczość wśród wysoko opłacanych specjalistów. Państwo zwiększa 500+ do 1000+. Populacja królestwa zwiększa się." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Może nie dawajmy państwu monetarnych zachęt do zamykania ludzi w więzieniach, bo się skończy jak z mandatami. Paragraf na każdego się przecież znajdzie aktualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_umre_za_ciebie: Trochę niesprawiedliwe, że ci którzy popełnili lekkie przestępstwa będą zmuszani jeszcze do pracy, a mordercy dalej będą się op$$!%$@ać. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj: Kwestia kasy za organizacje, pilnowanie, dowóz. Znam gościa który był w więzienii za handel to sam robił co się tylko dało żeby nie paść z nudy - przygotowywał ludzi do matury z angielskiego (wpadł w UK), pomagał w bibliotece, uczył się japońskiego i następnie sam uczył innych więźniów. Sam narzekał że nie ma możliwości pracy tylko niepotrzebnie traci sie czas. On sam za wyżej wymienione otrzymał przedterminowe a gdyby była możliwość odpracowania jeszcze większej części wyroku pracowałby ile by się dało.

  •  

   pokaż komentarz

   A co jak godzina pracy więźnia kosztuje więcej niż wypracowuje w godzinę?

   @bozezbozewborze: Prywatnie uważam, że mogą nawet przenosić kamienie z jednego miejsca na drugie i nie będzie to przynosić żadnych dochodów, a będzie spełniać swe odstraszające dla potencjalnych następców pensjonariuszów ZK. Obecnie jako społeczeństwo fundujemy im "wczasy" w warunkach niejednokrotnie lepszych niż mieli na wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj z tego, co czytałem parę razy, to brak takiej pracy jest dla samych osadzonych karą.

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatnie uważam, że mogą nawet przenosić kamienie z jednego miejsca na drugie i nie będzie to przynosić żadnych dochodów, a będzie spełniać swe odstraszające dla potencjalnych następców pensjonariuszów ZK. Obecnie jako społeczeństwo fundujemy im "wczasy" w warunkach niejednokrotnie lepszych niż mieli na wolności.

   @videon: Wydaje mi się, że głupio uważasz. Wiele osób w komentarzach już mówiło: więcej więźniów chce pracować niż jest pracy i jeśli cokolwiek, to ta praca tylko polepszy ich warunki pobytu. W co mi w sumie łatwo uwierzyć, bo sam bym wolał sobie pozamiatać na świeżym powietrzu niż gnić w ciasnej celi.

   Praca ma wartość resocjalizacyjną i z tego punktu widzenia fajnie, że będzie. Traktowanie tego jako dodatkowy odstraszacz czy doj%%?nie więźniom nijak nie przystaje do tego, co wiemy o całym systemie karania i resocjalizacji, nawet gdyby pracowanie faktycznie było pogorszeniem warunków.

  •  

   pokaż komentarz

   więcej więźniów chce pracować niż jest pracy i jeśli cokolwiek, to ta praca tylko polepszy ich warunki pobytu.

   @bozezbozewborze: Dlaczego ma polepszać?! Płacisz w podatkach na bandziorów, niejednokrotnie na tych co Ciebie okradli. Pobyt w ZK powinno być karą, a nie izolacją od społeczeństwa by nie popełnili kolejnych przestępstw. Jak codziennie przerzucili by parę ton kamieni z miejsca na miejsce, to z pewnością przyjdzie refleksja "Nie chcę tu drugi raz wracać".

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ma polepszać?

   @videon: No nie wiem dlaczego, tylko mówię, że polepszy. Ty byś chciał, żeby im było gorzej, a oni chcą pracować i im będzie lepiej.

   to z pewnością przyjdzie refleksja "Nie chcę tu drugi raz wracać"

   Teraz też nikt nie chce wracać :D. Przestępcy (ani ludzie ogólnie), nie myślą statystyką. Nikt nie myśli "Ukradnę sobie 1000 zł, jak mnie złapią (szansa 1%) to dostanę 1000 tygodni więzienia. Wychodzi ileś tam złotych za tydzień, to się opłaca albo nie opłaca" - przy takim myśleniu zwiększanie kary ma sens. Ale człowiek myśli raczej "aha, szansa że mnie złapią 1%, czyli mnie nie złapią, a 1000 zł za darmo hehe". Zaostrzanie kary nie ma sensu jako odstraszacz, bo nie działa zwyczajnie.

   Teraz piszesz, że to niby zadziała resocjalizacyjnie, też wątpię. To, że nie chcą tam wracać już jest załatwione. Poza najbardziej zatwardziałymi recydywistami, którzy mają układy i żyją sobie dobrze na czubku piramidy pokarmowej. Guess what, oni nie będą pracować i tak (bo koszty pilnowania, bo mają układy).

  •  

   pokaż komentarz

   To, że nie chcą tam wracać już jest załatwione.

   @bozezbozewborze: Poczytaj autentyczny dialog jaki usłyszałem swego czasu - wątek dalej.

   którzy mają układy i żyją sobie dobrze na czubku piramidy pokarmowej

   Klawisze do wymiany, proste - bez praw do emerytury, to jest służba mundurowa, nie etat w biurze. Zatwardziały bandzior z siłą Terminatora po 10 latach przerzucania paru ton dziennie wymięknie, jak nie jego umysł, to jego kręgosłup - anatomii nie przeskoczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   Zatwardziały bandzior z siłą Terminatora po 10 latach przerzucania paru ton dziennie wymięknie, jak nie jego umysł, to jego kręgosłup - anatomii nie przeskoczysz.

   @videon: Czyli w sumie tortury?

   Poczytaj autentyczny dialog jaki usłyszałem swego czasu - wątek dalej.

   Dowód anegdotyczny, bez kontekstu (co, oni nie dali rady się ustawić? Tak trudno się dostać do więzienia? Może jednak nie do końca serio to mówili) i nie do końca statystycznie sensowny (w sensie, jeśli traktować to serio, to dotyczy takiego marginesu społeczeństwa, że nie ma o czym rozmawiać - ludzi, którzy z jednej strony są bezdomni, z drugiej nie mają się szansy załapać do noclegowni, bo piją, a z trzeciej są dość dobrze połączeni i przystosowani do życia w więzieniu, że tam będą se mogli dalej pić - czyli w sumie porażek resocjalizacyjnych. Czyli dla nich w sumie oferujesz tortury (umysł wymięknie albo kręgosłup) zamiast zamarznięcia na chodniku. No ok, ale to jest promil promila spoleczeństwa.. I dalej zostanie problem, że skoro się umieją tak w tym więzieniu ustawić, to w tym Twoim wymarzonym dalej będą umieli).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj: być może nie, jeśli to dobrze rozegrać.

   Widziałem na którymś amerykańskim filmie, sposób dobry. Strażnik ma prawo odstrzelić więźnia jeśli ten zrobi niekontrolowany ruch. I tak jeden strażnik pilnował około 20 typa. Gdy więźniowie chcieli zrobić nieprzewidziany ruch, np. wytrzeć pot z czoła (czy cokolwiek co nie było wbiciem szpadla w ziemię i odrzucenie kawałka ziemi) to musieli oznajmić "szefie wycieram czoło", "szefie coś" a on wydawał pozwolenie słowami "ok".
   Taki model dla największych zwyroli byłby świetny

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli w sumie tortury?

   @bozezbozewborze: Nazwij sobie to jak chcesz, ja nie mam empatii do osób co z zimną krwią zabijali - taki bydlak jest poza normami społecznymi jakie są przyjęte dla wszystkich obywateli. Nie rób z przestępcy ofiary, może wstaw się w rolę poszkodowanego lub jego najbliższych. Jak jakiś bydlak zgwałci Ci córkę, następnie zamorduje i poćwiartuje to zasługuje na parę lat odosobnienia ...

  •  

   pokaż komentarz

   Nazwij sobie to jak chcesz, ja nie mam empatii do osób co z zimną krwią zabijali - taki bydlak jest poza normami społecznymi jakie są przyjęte dla wszystkich obywateli.

   @videon: Tacy nie będą na pewno pracować przecież, na sto procent nie zarobią na siebie a i tymi kamieniami, które będą przenosić w kółko zaatakują strażnika. Będą pracować tacy, co z zimną krwią mieli grama zioła w kieszeni, z zimną krwią nie płacili alimentów, bo nie mieli z czego albo z zimną krwią jechali rano po imprezie do swojego korpo.

  •  

   pokaż komentarz

   Tacy nie będą na pewno pracować przecież, na sto procent nie zarobią na siebie a i tymi kamieniami, które będą przenosić w kółko zaatakują strażnika.

   @bozezbozewborze: Tak, mamy go przeprosić i puścić wolno. Najcięższe kary należy stosować dla sprawców najcięższych przestępstw. Na marginesie dobrze że wspomniałeś o pijanych kierowcach, przypomnij sobie sprawę z Kamienia Pomorskiego jak pijany i pod wpływem narkotyków kierowca zabił 6-osób, osierocił i okaleczył dwójkę dzieci. Dostał 15 lat, teraz pytanie, dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków. Czy ja, Ty lub inne wykopki byliśmy oskarżeni o współudział, skoro to nas ukarano finansowo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bode_Nie_Manuj:
   Znajomy był w więzieniu i pracował. Pierwsza sprawa, że w większości przypadków nikt ich nie musi pilnować bo im samym zależy na pracy i dobrym sprawowaniu. Druga sprawa, że raz pracował przy budowie jakiegoś mostu, "zarobił" ponad dwa klocki, z czego jemu wpadło z 200 PLN, a reszta poszła na poczet zakładu.
   @videon:
   Ja Ci tylko napiszę, że dla każdego jest nadzieja. Znam gościa, który przesiedział z pół życia w więzieniu o zaostrzonym rygorze, ale się chłop nawrócił i jest przykładnym chrześcijaninem.

  •  

   pokaż komentarz

   Na marginesie dobrze że wspomniałeś o pijanych kierowcach, przypomnij sobie sprawę z Kamienia Pomorskiego jak pijany i pod wpływem narkotyków kierowca zabił 6-osób, osierocił i okaleczył dwójkę dzieci.

   @videon: Oh, przypomnij mi bardziej. Czy to ten, co jechał dzień po imprezie do pracy w porannym korku mając 0.6?

   Dostał 15 lat, teraz pytanie, dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu

   Bo nie chcemy, żeby zabił więcej, bo to dodatkowe koszta (utracone wypracowane przez nich w przyszłości podatki).

   płacić na rehabilitację osób które przeżyły

   Bo opłaca się ich rehabilitować bardziej niż pozwolić im zgnić i umrzeć, bo gdyby to na Ciebie trafiło, to też byś się spodziewał, że Państwo Ci pomoże.

   będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

   Bo zapłacą Twoje emerytury.

  •  

   pokaż komentarz

   @bozezbozewborze: Powtórzę, bo kompletnie sedna nie zrozumiałeś:

   Dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego społeczeństwo ma się składać na jego pobyt w więzieniu, płacić na rehabilitację osób które przeżyły i będzie łożyć na wychowanie tych dzieciaków.

   @videon: Zrozumiałem. Bo społeczeństwo ma z tego wymierne zyski. Za usługi się płaci elo.

  •  

   pokaż komentarz

   Zrozumiałem.

   @bozezbozewborze: Nie sądzę. Lewactwo chroniące interes przestępców a nie ich ofiar, najlepiej kosztem całego społeczeństwa nie rozumie podstawowych zasad. Wolę płacić na szkoły, służbę zdrowia a nie na zwyrodnialców, dla których pojęcie człowieczeństwo jest pustym słowem.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie sądzę. Lewactwo chroniące interes przestępców a nie ich ofiar, najlepiej kosztem całego społeczeństwa nie rozumie podstawowych zasad.

   @videon: A jednak, doskonale rozumiem. Chcesz rozwiązać swój problem cudzymi pieniędzmi i mnie wyzywasz od lewacta :D

   Więzienia:
   Problem: chcemy odizolować przestępców
   Beneficjenci rozwiązania: Społeczeństwo
   Źródło problemu: przestępcy
   Płacą: przestępcy jako źródło problemu

   Komunikacja miejska:
   Problem: nie chcemy mieć korków
   Beneficjenci rozwiązania: społeczeństwo
   Źródło problemu: Kierowcy
   Płacą: Wg. Twoich zasad kierowcy powinni płacić za moją karte miejską :D. Ale nie, ja jestem lewakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Płacą: przestępcy jako źródło problemu

   @bozezbozewborze: Jak? Widziałeś choć złotówkę wpłaconą do budżetu przez skazanego na dożywocie?!

   Z tymi kierowcami jako źródłem problemu to pojechałeś jak typowy lewak, może napisz człowiek, za dużo ich, to do komór ...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak? Widziałeś choć złotówkę wpłaconą do budżetu przez skazanego na dożywocie?!

   @videon: Nie wiem jak, w Twojej wizji idealnego świata.

   Z tymi kierowcami jako źródłem problemu to pojechałeś jak typowy lewak, może napisz człowiek, za dużo ich, to do komór ...

   A to co jest źródłem korków?

  •  

   pokaż komentarz

   A to co jest źródłem korków?

   @bozezbozewborze: Pomyśl, jak dojdziesz do konstruktywnych wniosków to zawołaj.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomyślałem, doszedłem, #czarnolisto

   @bozezbozewborze: Jeden półgłówek piszący do mniej - tak trzymaj !

 •  
  j.............k

  +26

  pokaż komentarz

  BEZPŁATNEJ pracy, a nie DARMOWEJ, redaktorzyny.

 •  

  pokaż komentarz

  darmowej pracy
  Ci będą mogli w ten sposób spłacać alimenty i komornika.


  to w końcu darmowa czy nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Super jakby mało był rozwalony rynek pracy w Polsce to teraz z robotnikami będą konkurować darmowi więźniowie.

  Zresztą w takim USA już od dawna nie używa się więźniów do pracy poza więzieniem bo koszty pilnowania są wyższe zyski. Zresztą siłą nikogo do pracy nie zmuszą. Myślę że dla większości więźniów to będzie coś w rodzaju rekreacji bo ile można siedzieć w 4 ścianach z kilkoma typami przez całe dnie.