•  

  pokaż komentarz

  nie powinni nic dostawać, banda szmaciarzy. Niech zdychają...

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 nie żebym miał coś przeciwko ale to chyba obrazuje jak ludzie ich pokroju myśleli o tych drugich ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @egonszef: nie jestem Chrystusem i pewnych rzeczy wybaczyć nie potrafię.
   Te gnoje przez ponad 27 lat śmiały się w twarz ludziom którzy walczyli o wolną Polskę.
   Więc niech zaznają choć odrobiny tego, co sami fundowali innym.
   Nie powinni nic dostawać, niech żyją z tego co przez tyle lat nakradli.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc niech zaznają choć odrobiny tego, co sami fundowali innym.

   @szopa123: A wiesz, że ta ustawa dotyka nie tylko "oprawców" (oni są tak na prawdę w mniejszości) ale informatyków, tych którzy pracowali przy systemie PESEL, sekretarki czy szefa BOR który na emeryturę przeszedł w 2015 roku?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: trudno.. niech ci 'niewinni' udowadniają swoją niewinność. To dla tych niech zostanie te 2 tys. zł. Jakby nie patrzeć pracowali dla systemu który gnębił i prześladował Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   trudno.. niech ci 'niewinni' udowadniają swoją niewinność.

   @szopa123: Ta ustawa nie przewiduje trybu "udowadniania niewinności" no i w normalnym państwie prawa to winę trzeba udowodnić, a nie "udowadniać niewinność" (tu się chyba ze mną zgodzisz, prawda?). Poza tym część z tych ludzi już raz za niewinnych została uznana (podczas weryfikacji).

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: też nie przewiduje, że zabiorą wszystko. Więc i tak większość z nich wyjdzie z tego obronną ręką.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Tym którzy pracowali tylko w PRL (pewnie do dzisiaj dożyli nieliczni) zabiorą wszystko. W wypadku tych drugich każdy rok służby liczony do emerytury jako 0.0% przy czym to się tyczy tak katujących opozycję SBków jak i informatyka czy sekretarki pracujących przy systemie PESEL i to jest w mojej ocenie bezczelność. Czas pracy dla wolnej Polski liczony jako 2.6%, ale z tego wypłacane max jakieś 1600 - dla szefa BOR z 2015 zostanie jakieś 10-15% tego co miał emerytury i to też jest w mojej ocenie niegodziwe i bezczelne.

   Swoją drogą przypuszczam że na kremlu już strzelają korki od szampanów na wizję tego ilu byłych BORowców którzy ochraniali wszystkie rządy po 1989 będzie miało problem by choćby opłacić mieszkanie kupione w czasach służby.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: czytałeś ustawę? Jest tam wzmianka o IPN i weryfikacji. Więc nie ma co biadolić. Zresztą ustawę można będzie poprawić/zmienić. Tak czy siak nikt nie zostanie bez pieniędzy, co wg. mnie i tak jest dosyć łagodnym sposobem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Niech tym komuszkom ruscy wypłacają emerytury, nie można utrzymywać tych komórek rakowych tylko dlatego, że między nimi znajdzie się kilka zdrowych tkanek. Wszystko wyciąć, a jeśli ktoś ma jakieś dowody na swoją obronę to wtedy można zrobić wyjątek.

   Jak słyszę w TV żalących się szkolonych w KGB generałów jak Dukaczewski, który czuje się źle, bo mu obniżą emeryturę do 2tyś. z pewnie nie mniej niż 15-tu, to nie mam wątpliwości, że to dobra zmiana.

  •  

   pokaż komentarz

   czytałeś ustawę? Jest tam wzmianka o IPN i weryfikacji. Więc nie ma co biadolić. Zresztą ustawę można będzie poprawić/zmienić. Tak czy siak nikt nie zostanie bez pieniędzy, co wg. mnie i tak jest dosyć łagodnym sposobem.

   @szopa123: Tak. Czytałem. IPN jest tylko narzędziem które ma przygotować listę. Nie będzie nic weryfikowane. Byłeś studentem nieodpowiedniej uczelni i nigdy nie podjąłeś służby w SB? Nic nie szkodzi, na liście się znajdziesz i Ci obetną. Trafiłeś do BOR dzień przed pierwszymi wolnymi wyborami? Nic nie szkodzi, też Ci obetną. Leczyłeś zęby BORowcom? Też Ci obetną. Pracowałeś w sekretariacie PESEL? Również. Tak jest skonstruowana ta ustawa.

   Niech tym komuszkom ruscy wypłacają emerytury

   @moooka: Tyle, że nie o "komuszków" chodzi. Ta ustawa prawie ich nie dotknie - i tak już większość wymarła. Ta ustawa odbiera emerytury wypracowane w wolnej Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Służbom specjalnym, wywiadowi, z których tworzyła się mafia w Polsce. Nie żal mi ich ani trochę. Tak jak powiedziałem, jeśli ktoś jest wyjątkiem to powinna być możliwość wykazania swoich dowodów i obrony. Ale jeśli ktoś będzie próbował wyłudzić emeryturę jakimiś lewymi papierami lub innymi nieuczciwymi metodami to powinno się mu zabrać emeryturę całkowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: czyli jestes kolejnym ktory zamiast udowadniac winy woli by czlowiek udowadnial niewinnosc. Problem polega na tym ze w swietle tej ustawy nie sa sie udowodnic ze nie jestes wielbladem. Nie przewiduje takiego trybu. Tak jak pisalem lapia sie w nia lekarze, sekretarki, informatycy, wymienia nawet sluchaczy i studentow. Lapie sie tez szef bor ktory przeszedl na emeryture w 2015. Jemu tez odbiora prawie cala emeryture bo do bor trafil w 1985 majac 23 lata czyli o 4 lata za wczesnie.

   Uwazam odbieranie emerytur wypracowanych w wolnej Polsce za niegodziwe. A Ty?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Ja czytałem, że według tej ustawy jest przewidziana możliwość obrony i wierzę, że każdy kto czuje się pokrzywdzony będzie miał możliwość odwołania się.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: nie ma. Jest tylko mozliwosc napisania prosby do ministra o ulaskawienie a minister wedle wlasnego uznania moze podjac decyzje jaka mu sie podoba. To nie jest mozliwosc obrony bo zarzutow tutaj nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Wybacz, nie będę szukał źródeł, jeśli swoją wiedzę czerpałeś z wyborczej lub pokrewnych to może po prostu taką informację pominęli. Tak czy inaczej uważam, że ta ustawa musi być koniecznie przeprowadzona.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: swoja wiedze czerpalem z projektu ustawy i z obserwacji prac komisji nad nia (druk sejmowy 1061 jak chcesz sprawdzic).

   Mhm za konieczne uwazasz odebranie emerytury wypracowanej w sluzbie wolnej Polsce i to jest dla Ciebie ok?!

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż. Pora zatem umierać. Może wyborcza zrobił promocję na nekrologi to koledzy po fachu zrzucą się.

 •  

  pokaż komentarz

  A co mają powiedzieć uczciwi ludzie, ciężko pracujący którzy zap%%$$%#ają cały miesiąc po 8 godzin żeby dostać mniej niż te 2 tys? to są JAWNE kpiny. Te protesty jasno pokazują gdzie jest niegdysiejsza komuna - ona nie zniknęła.

 •  
  A..............i

  +24

  pokaż komentarz

  Bezczelni...

  •  

   pokaż komentarz

   @Autor_Butaforski: A wiesz, że to dobry sposób by do czegoś dojść w tym kraju? Jak sobie sam nie wydrapiesz to nic nie dostaniesz, chyba że należysz do patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Autor_Butaforski: Bezczelnością jest odebranie emerytury wypracowanej w wolnej Polsce. Dobrym przykładem jest szef Biura Ochrony Rządu który startując od szeregowego pracownika przez 26 lat ochraniał wszystkie rządy od upadku komuny (od Mazowieckiego, przez Suchocką, Kaczyńskiego do Kopaczowej). Człowiek spodziewa się że będzie miał emeryturę określoną emeryturę. Ma pewnie większy dom, jakiś większy kredyt co jest uzasadnione jego zarobkami i tym do czego doszedł pracą w wolnej Polsce. Potem przychodzi taki rząd jak ten i piszę ustawę wedle której liczą mu emeryturę jak wszystkim innym mundurowym, ale wypłacają mu z niej 1600zł. To jest dopiero bezczelność.

 •  

  pokaż komentarz

  Wzruszyłem się. Szkoda że nie w 1989 roku, ile to kasy by się oszczędziło.