•  

  pokaż komentarz

  Ludzie! Kiedy się w końcu nauczycie, że [b]takie petycje są g... warte[/b]?! Imię, nazwisko, zawód (sic!) i adres e-mail [b]nie są danymi wystarczającymi do stwierdzenia autentyczności podpisu[/b], a więc cała petycja wraz z "podpisami" nadaje się jedynie do wyrzucenia do kosza.
  A patrząc na listę "podpisów" (a raczej na pole "zawód") wydawać by się mogło, że to ludzie inteligentni...

 •  

  pokaż komentarz

  @puck: nie dotyczy ale wkrótce może i owszem, po to właśnie jest ten list żeby temu zapobiec
  @bajer: to idź i popraw - pamiętaj: "śmiało edytuj strony!" to jedno z gł. haseł wikipedii :)

 •  

  pokaż komentarz

  @toszcze: ty to wiesz, ale my nie mamy aż tak mądrych ministerstw ;)

 •  

  pokaż komentarz

  to nie ejst petycja tylko list. nikt z ministerstwa (ani ktokolwiek inny kto dostanie to do ręki z podpisami) nie będzie po kolei sprawdzał czy dane osobowe x się zgadzają, a wiarygodność tego można z grubsza stwierdzić biorąc pod uwagę, że [b]każdej osobie odpowiada włąsny, unikalny adres e-mail[/b]

  czy to ma sens? myślę, że jak najbardziej. przykłem niech będą [b]patenty na oprogramowanie[/b], wtedy również niektórym się wydawało, że lobby wielkich korporacji jest zbyt silne, żeby coś zdziałać - a jednak rozsądek zwyciężył.

  tutaj też celem tego listu jest zmuszenie ludzi pracujących nad tą ustawą do spojrzenia na problem z naszej strony, wywołanie dyskusji w mediach itp., a więc im więcej podpisów - tym lepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  re_set: "każdej osobie odpowiada włąsny, unikalny adres e-mail" - daj spokój... Sam posiadam kilkanascie kont e-mail, których używam, co daje kilkanaście podpisów pod "listem". Gdzie tu wiarygodność?...

  kkll: może i racja, ale z dwojga złego to wolałbym DRM i mądrzejszy rząd. ;)