•  

  pokaż komentarz

  SZOK !!!
  31 tys z podatkiem i ZUS'em czyli około 17k m-c dla wiceprezesa, granda !!! Niech lepiej dostaje najniższą krajową, a resztę dorabia po cichu ustawiając przetargi publiczne !!!
  Wykop przynajmniej żenujący.

  •  

   pokaż komentarz

   @fafal: człowieku... są ludzie, którzy wyjechali z Polski na 10 lat i zap%#%#%%ali jak woły, wrócili z własnym kapitałem i założyli firmy. Dziś mają 3000/miesiąc, bo tak ich podatki i obowiązkowe ubezpieczenia dupią. Tamci ludzie zostali prezesami państwowych spółek bez jakiegokolwiek wkładu własnego i mają krotność tej pensji ciężko pracujących przedsiębiorców... właśnie z ich podatków.
   REWE k!#!a LACJA !

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Teraz porównaj dochody tej firmy o której wspomniałeś z dochodami KGHM. Zresztą w porównaniu do bankowców tam i tak niewiele zarabiają :)

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: ale ja nie o tym mówię. Ludzie, o których wspominam swoją ciężką pracą przyczynili się do rozwoju naszej gospodarki, dają miejsca pracy. KGHM nawet jeśli nie dopłacamy dziś do niego, to i tak powstało za pieniądze naszych dziadków. Co takiego robią ci prezesi, w czym są tacy wyjątkowi, że nie mogą zostać zastąpieni przez ludzi robiących to samo za niższe pieniądze ? Mnóstwo wykwalifikowanych osób mogłoby to robić za 5000, a nie 17000! Zaoszczędzone pieniądze przekazać na emerytury!

   Dziś emerytury spoczywają na naszych barkach, a przedsiębiorstwa państwowe, tworzone za pieniądze dzisiejszych emerytów nie mają zobowiązań. Równie dobrze można by uznać, że to my dopłacamy do KGHM'u, a on wypłaca winne emerytury!

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: To co cie bulwersuje wypłata wiceprezesa, czy sposób wybierania i konkurs na stanowiska Państwowe, bo się trochę pogubiłem. Jak to drugie to gdzie jest napisane w artykule, że koleś który dostał 31 tys. to pierdoła i nic nie umie ??
   Jak dla mnie artykuł, żerujący na nostalgii części społeczeństwa do komunistycznego po równo każdemu !!
   Ale żałoba się skończyła, temat golfa Obamy przerobiony wszędzie czas szukać innych metod na sprzedaż gazet, co zrobić jak w Polsce nuda, bo politycy na 2 dni sie uspokoili .... i pojawia się nieśmiertelny KGHM i legendy o zarobkach !!

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Aż się zalogowałem, aby odpisać na twój komentarz.

   Mnóstwo wykwalifikowanych osób mogłoby to robić za 5000, a nie 17000!

   Nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków, ale zapewniam Cie, że żaden człowiek z odpowiednimi kwalifikacjami nawet by nie spojrzał na takie stanowisko przy pensji 5000 - to są śmieszne pieniądze. Ten, który by taką ofertę zaakceptował w szybkim tempie doprowadziłby taką spółkę do bankructwa.

   Fakt, porównując ze średnią krajową 17k to ogromna kwota, ale pamiętaj że w 2008 roku średnie wynagrodzenie członka zarządu (nie prezesa czy v-ce prezesa) polskiej spółki giełdowej wynosiło 420 tys. PLN. Mamy 2010, sam sobie odpowiedz czy 17k to aż tak dużo?

   źródło: http://kut.as/01mj

  •  

   pokaż komentarz

   @zestolicy: Spoko po co wydawać 420k na człowieka kompetentnego, któremu będzie się coś chciało jak nargil wyjedzie na 10 lat do UK, wróci i zrobi to za 3k m-c.
   Chyba, że fachura za 5k sp!$$$$#i wszystko i będziemy dopłacać do KGHM tak jak do innych spółek surowcowych... ups tego chyba nie przewidzieliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Życie nie jest sprawiedliwe. Jak to sobie wyobrażasz, że ktoś będzie mierzył "ciężar" dotychczasowych wysiłków i na tej podstawie dawał pieniądze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: poprzez prywatyzację z licytacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: uspokoj sie bo piana mi sie toczy z ekranu

   jesli tak strasznie zle pracuja, kradna i zle sie sprawuja to wyjasnij mi jakim cudem pracownikom ma sie tam swietnie, spolka jako jedna z niewielu w Polsce naprawde niezle zarabia, daje miejsca pracy, wspiera cala galaz przemyslu (nie chce klamac ale KGHM jest chyba 2gim na swiecie producentem srebra)
   A i wolny rynek , prywatni zwykli ludzie dobrze sie maja dzieki KGHM, wyplacaja dywidendy i sam popatrz na kurs akcji :
   http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=KGHM&format=chart&period=1Y&size=B

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil:
   "powstało za pieniądze naszych dziadków" za te same pieniadze ty mogles sie wychowac, wyksztalcic i robisz to co robis wiec powdz nam w jaki sposob "oddajesz" to co dostales? zatrudniasz ludzi? dajesz prace? wytwarzasz cos dla gospodarki? bo kghm tak

   "Dziś emerytury spoczywają na naszych barkach" ano tu sie zgodze ale nie laczylbym tych 2ch faktow. co jak co ale to wlasnie dobrze zarzadzane firmy ktore przynosza zyski kiedys zapracuja na nasze emerytury

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Super !! Nargil widzę slogany opanowane masz do perfekcji.
   Pewnie, że też jestem, za prywatyzacją, licytacja giełda etc. ale są spółki strategiczne, których Państwo w całości oddawać nigdy nie powinno w prywatne ręce i jedną z nich jest KGHM.

   PS. Kandydujesz z jakiejś listy ?? Bo na polityka się nadajesz !

  •  

   pokaż komentarz

   @zestolicy:
   Prawda jest taka że w KGHM pensje są sporo podbite. A robota "TAKA SAMA".
   Doświadczony górnik z jakiejkolwiek spółki węglowej za prace dostanie ok 3000zł. W KGHM pensja sięga do 5000zł. A robi to samo.
   Górnik strzałowy KGHM zarabia do 10 000 zł. (zwykła kopalnia ok 5000). Również ryzyko jak i obowiązki porównywalne.

 •  

  pokaż komentarz

  Państwowe ciepłe posadki zawsze spoko! Niezmiernie mnie cieszy, że dzięki moim podatkom ci biedni ludzie, którzy inaczej wylądowaliby na bruku, mają się tak dobrze! Dzięki socjalizmowi jest sprawiedliwie... społecznie !

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Akurat KGHM przynosi państwu( nie tylko:) spore zyski. Nawet pomimo tego, że średnia pensja tam to 7 tys zł. Dlatego nic tylko iść na górnictwo a następnie do KGHM-u :)

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: ciekawe jakim "twoim podatkom"? to, że jest to spółka skarbu państwa (skomercjalizowana zresztą) nie oznacza, że wypłaty członków zarządu pochodza ze środków budżetu państwa albo gminy... Najczęściej wynagrodzenia, premie czy odprawy naliczane są od wypracowanego zysku, a że jest to przedsiębiorstwo, które siłą rzeczy (póki co) musi zyski przynosić to inna sprawa. Poza tym artykuł przekłamany, bo pensje wyżej postawionych osób w kghm oscylują wokół 60 tysięcy zł., zwykła sprzątaczka zarabia tam ok 2500 zł na rękę, i nie są to najwyższe pensje jakie dostaje się za pracę "najemną"...

  •  

   pokaż komentarz

   @portnojek: KGHM powstało za pieniądze dzisiejszych emerytów. Jest winne tym ludziom emerytury! Tymczasem to na mnie i moich podatkach spoczywa ten ciężar!

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Człowieku ochłoń trochę.
   Ja wiem, że to może boleć bo jakim prawem ktoś ma zarabiać 31k miesięcznie a Ty 2k ledwo dociągasz...
   Niestety (dla Ciebie) takie już są prawa na tym świecie. Ciekawe czy gdybyś np. był prezesem własnej, dużej firmy i miał na miesiąc tak z 40k to czy tak bardzo przeszkadzałyby Ci zarobki prezesa KGHM. Ahh ta mentalność polaczka-biedaczka...

   Nie wspomnę już o profitach jakie przyniosła ta spółka.

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: ja dzisiaj wygrywam 10 mln w totka i jade jutro dookola swiata

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Lepiej zainteresuj się poziomem zarobków KGHM`owych związkowców. To jest dopiero szok. Nic nie robić i zarobić jak jasna cholera...

  •  

   pokaż komentarz

   Co wy chrzanicie? Oni wykopują spod ziemi NASZĄ miedź i zysk powinien trafiać do NASZEJ kieszeni a nie jakiejś uprzywilejowanej grupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil:

   Prezesem w wielkich korporacjach jest się 24h / dobę, przeciętny człowiek miewa problemy jak musi pracować w 5 osobowej grupie i mu ta grupa "nie przypasi", wyobraź sobie zarządzanie kilku tysiącami osób, ogarnięcie sieci powiązań i miliona czynników które wpływają na to że zyski są takie a nie inne. To nie jest ciepła posadka tylko życie w nieustannym stresie, do którego normalny człowiek nie jest przyzwyczajony, co więcej uważam iż 30k to nie jest jakaś olbrzymia kwota. Głupia maszyna górnicza może kosztować kilka milionów zł.

   Ludzie dzielą się na 2 typy, permanentnych pracowników i permanentnych menedżerów, są rzeczy których nauczyć się nie da, albo można je osiągnąć tylko w praktyce. Przysłowiowa osoba która pracuje na zmywaku i wydaje się jej, że sama mogłaby zostać prezesem firmy o zasięgu międzynarodowym, nie zdaje sobie sprawy iż jedyne decyzje jakie podejmuje w swoim życiu to "co zje na śniadanie" lub "w co się ubierze", ewentualnie co bardziej ambitni „za co wyżywię rodzinę”, „kiedy uzbieram na samochód”. Przykro to pisać ale to jest „nieporadność życiowa”, ja rozumiem że niektórzy mieli ciężkie życie i zawsze pod górkę, no ale bądźmy szczerzy, gdy od naszych kompetencji zależy PKB Polski, stabilność GPW, los tysięcy rodzin pracowników firmy to nie można sobie pozwolić na zatrudnienie osoby niekompetentnej. Nie wiem kim są ludzie w ścisłym kierownictwie, ale jestem pewien że są to specjaliści najwyższej klasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hefi123: Wytłumacz w takim razie dlaczego spółki skarbu państwa obsadzane są zazwyczaj ludźmi z nadania politycznego i zazwyczaj przypadku.
   Najlepszym przykładem były kompetencje śp. prezesa NBP.
   Zastanawiam się ponadto jak są kalkulowane opłaty za korzystanie ze złóż które są nieodnawialnym dobrem narodowym skoro opasła porośnięta związkami firma z rozbuchanym systemem płac przynosi jeszcze zyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: 7 tys. srednia płaca? licząc z prezesami chyba...
   Średnio zarabia sie tam 3.5k, plus wiele bonusów. Dieta, karnety na baseny, dopłaty na obozy/kolonie, pakiet szpitalny za 10ł, barborki, bonusy od dochodu rocznego i wiele wiele wiecej.
   Ale co z tego, jak sie żyje do 60tki?

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra:

   Chciałem tylko przedstawić swój punkt widzenia na zarobki, są one wg. mnie w 100% adekwatne. Co do kompetencji kierownictwa to nie mam o nich zielonego pojęcia, wiem tylko że firma funkcjonuje bardzo dobrze, przynosi ogromne dochody - jest to równoznaczne z tym że jest dobrze zarządzana.

   Ogólnie rzecz biorąc, masz rację, dobrze przeprowadzona prywatyzacja, niemal zawsze niesie korzyści dla firmy. Niestety tutaj mówimy o "surowcu strategicznym" i naprawdę nie chciałbym aby KGHM stał się własnością jakiegoś wielkiego funduszu inwestycyjnego. Wiele polskich firm uległo wrogiemu przejęciu. Dobrze funkcjonujące zakłady zostały wydojone, a zyski zamiast być przeznaczanymi na dalszy rozwój zostały wyprowadzone z państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrubyKociol: Kiedyś widziałem statystyki o płacach w tym kombinacie. Poniżej 4,5 zarabiało cos koło 25% ;)

 •  

  pokaż komentarz

  to wcale nie tak duzo, zobacz ile zarabiaja szefowie z gazpromu albo Goldman Sachs... don't be jealous, bitch!

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie rozumiem, jak na prezesa takiej spółki to nie tak dużo. Pomijając już zdanie "191 tys. zł brutto (średnio 21 tys. zł miesięcznie).". Wcześniej pisali o zarobkach za 2009 więc nie wiem jak oni tę średnią policzyli.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest dużo?
  To jest spółka, która za sam 2009 rok odprowadziła do budżetu 544mln zł podatku dochodowego i wypłaci za 2009 rok samemu tylko skarbowi państwa prawdopodobnie 190mln zł ( za 2008 było 742mln zł).

  Osoby na wysokich stanowiskach tak ogromnych firm (w dodatku naprawdę dobrze prosperujących) powinny być przecież odpowiednio wynagradzane, a nie dostawać średnią krajową.

  •  

   pokaż komentarz

   Zjadłem słowo, a za późno już na edycję. W drugiej części zdania chodziło oczywiście o wypłacenie dywidendy:)

  •  

   pokaż komentarz

   @TerroD: ""(w dodatku naprawdę dobrze prosperujących) ""
   Każda kopalnia by dobrze prosperowała gdyby wydobywała tak cenne surowce.KGHM oprócz dobrze stojącej cenowo miedzi, wydobywa również 1000ton srebra i 900kg złota. Ogromne pieniądze pod ziemią.