•  

  pokaż komentarz

  Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?
  A może ktoś słyszał o takich przypadkach jak one się kończyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: to się nazywa stalking. Walić policję, złóż doniesienie bezpośrednio na prokuraturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: I zmień numer.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: a stalking został w końcu w Polsce uznany za przestępstwo?
   @aabbkk: załozę się, że to ktoś, kogo znasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: Hmm, nie reagowałabyś w ogóle w koncu by mu się to znudziło. A Ty reagujesz, a to go rajcuje :D Ot to cała filozofia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KredaFreda:
   Tia, coś jak karmienie trolla ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: jeżeli numery się powtarzają użyj oprogramowania na komórkę, do blokowania połączeń/smsów z tego numeru.

  •  

   pokaż komentarz

   @KredaFreda:
   To, rzeczywiście wygląda jak jakiś trolling rodem z chana.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: "ty falszywa p$%!a ty" sorry nie mogę sie przestać śmiać :) Moze byly pracownik?

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatnio miałem telefon - jakaś kobieta chciała abym zgodził się na krótki wywiad w sprawie "nękania". Zgodziłem się, ale nie rozumiałem do końca o co chodzi... :P Dopiero teraz rozumiem, że to się naprawdę zdarza :)

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Kobieto, jak to nie jest ściema to idź do szefa, powiedz, że musisz zniknąć na dwa dni z tym numerem, na stronie i klientom daj numer do swojego telefonu na biurko w pracy - nawet jak psychol będzie dzwonić, to do twojej roboty, a komórkę wyłącz w cholerę.

   A jak szef się nie zgodzi to p%%%!$%nij komórka o ścianę, a szefowi powiedz że spadła Ci na zakupach i tym samy zyskasz trochę czasu, będziesz niewidoczna parę dni w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:
   Szkoda Mi Cię. ale CSI Wykop Ci pomoże ! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Właśnie wyłączaj telefon, zmień kartę, co to kurna za problem? Poniesiesz koszta owszem, ale to chyba lepsze niż użeranie się ze świrem i nic nie potrafiącą, mogącą zrobić policją czy operatorem.

   Coś czuje, że to ściema tak jak z tym kolesiem co w totka wygrał i chciał się kasą podzielić.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: ja uporałem się tak: otworzyłem google.pl i wpisałem "jedi" w zakładce grafika. Następnie otwarłem pierwsze lepsze zdj. i skopiowałem dłuuuugi link. Następnie bramka sms, ctrl+v i wysłałem maksymalną, dopuszczalną, dzienną liczbę darmowych sms na nękający numer :] po tygodniu zaprzestałem :]

   pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Jest opcja typu sms bombing, automatyczne wysylanie spamujacych smsow na podany numer telefonu, az do zapchania pamieci trzeba tylko odszukac dzialajacy program i wyslac wikipedie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Możliwe, że jest jakiś schemat w numeracji kart prepaid i od jego usługodawcy możesz wyciągnąć informację typu "Numery zaczynające się na xxx, xxy, xzy, zyx itp. to są numery prepaid, do których nie mamy możliwości identyfikacji właściciela". Jeśli nie będą chcieli to może da radę nakłonić prokuraturę aby jednak chcieli.
   Mając takie dane, znajdź sobie telefon z aplikacją, która pozwala blokować numery w nieco bardzie zaawansowany sposób, tj. wyrażeniem regularnym + ewentualnie możliwość ustawienia czegoś w rodzaju automatycznej sekretarki dla każdej blokady, tak aby było wiadomo dlaczego nie da się dodzwonić (powiedzmy klient firmy gdzie pracujesz dzwoni z prepaida). Ilość operatorów jest raczej mocno ograniczona, więc w ten sposób powinien bardzo szybko wykorzystać pulę numerów z których może bezkarnie dzwonić.

   Oczywiście jest tutaj sporo założeń, ale jeśli musisz publikować ten numer, to w obecnym systemie (anonimowe prepaidy) nic lepszego się nie wymyśli... no teoretycznie, bo jak kiedyś można było przeczytać - przy współpracy jakiejś szwajcarskiej firmy dało radę namierzyć terrorystów korzystających właśnie z prepaida i teraz podobno już ich nie używają.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:
   Odezwał się mężczyzna mówiący z wyraźnie niemieckim akcentem.

   Musisz go zrozumieć, bo może to jego jedyny kontakt z ładną kobietą. Nawet nauczył się polskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   A mnie ciekawi, czy od strony operatora jest możliwość blokowania połączeń/SMS-ów z danych numerów?
   Na logikę - powinno być.
   Tymczasem w Plusie można zablokować numery zastrzeżone (w abonamencie, w Sim+ nic mi o tym nie wiadomo). Jak to wygląda w innych sieciach?

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Podaj swój numer, zaraz to załatwimy :P

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do swojego operatora. Spotkalem sie z podobnym problemem chociaz nie tak natarczywym, polaczenia od tego numeru juz nie przychodzily.

  •  

   pokaż komentarz

   @pocketkocurek:
   nie mogę nie upubliczniać numeru w internecie bo jest to również mój numer służbowy który dostępny jest na firmowej stronie internetowej, w wielu ofertach, ogłoszeniach. Nawet jeśli zmienię numer telefonu, stary numer MUSZĘ zastąpić nowym. Nie mam pewności, że nie będę miała tego samego na każdym kolejnym numerze.

   Czytajcie komentarze! PROSZĘ WAS. Już pisała kobietka na ten temat..

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: rozumiem Twoją sytuację, tez kiedyś byłem nękany i sama świadomość tego że się nie wie kto jest po drugiej stronie jest psychicznie męcząca. Po prostu zacznij to ignorować, może po paru dniach ten/ta zboczeniec się znudzi.
   A swoją drogą za takie nękanie powinny być bardzo surowe kary - np. 20 lat więzienia, to by się odechciało zboczeńcom których bawi cudzy strach.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: kontynuując z komentarza http://www.wykop.pl/link/352490/od-kilku-dni-jestem-ofiara-telefonicznego-nekania-pomocy/#comment-2263317
   Mam obecnie w telefonie zainstalowaną aplikację "CallFilter", która umożliwia zablokować numery zastrzeżone, z budek telefonicznych oraz coś co nazwali "unknown calls". Nie wiem czy odnosi się to do połączeń z telefonów spoza listy, czy może coś innego. Można ustawić to tak, aby blokował połączenia, lub je ignorował. Jest też możliwość blokowania pojedynczych numerów, numerów zaczynających się od podanej wartości, numerów nie będących na liście kontaktów, numeru który ostatnio dzwonił, numeru z listy odebranych/nieodebranych rozmów. To jest na telefonie z Androidem i moim zdaniem jest stosunkowo wygodne. Niestety nie ma możliwości zostawienia "wiadomości" z powodem blokady czy inną informacją.

   Być może są inne aplikacje, nie tylko na androida. Symbian to o wiele starsza platforma, a iPhone ma znacznie większy wybór aplikacji, aczkolwiek nie wiem czy można na nim robić takie rzeczy (bardzo restrykcyjny).

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie wpadł na to, że gość ma własną bramkę VOIP i robi sobie co chce. Świadczyć o tym może "lag", który słyszałaś w słuchawce. Skoro wiesz czym są logi na serwerze, to będziesz wiedzieć czym jest ping i lag. Tak więc może bawić się w nieskończoność, a dzwonić do Ciebie może nawet numer "D.U.P.A.", którego oczywiście nie masz w swojej liście.
   Czarna lista w Samsungach działa bardzo fajnie, ale niestety trzeba dodawać do niej numery. Jeśli gość ma "automat" do generowania numerów, na nic się (czarna lista) tutaj przyda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: ACR blokada połączeń anonimowych, to chyba jest już na tyle popularne, że każdy operator posiada. Inny rodzajem blokady jest blokada na typy połączeń: komórkowe, audiotele, zagraniczne. Ale jeszcze nigdy się nie spotkałem z możliwością blokady konkretnego numeru. No! Może poza BOK Orange, gdzie, żeby nie dostawać SMSów premium trzeba podać im numer jaki mają POPROSIĆ o nie wysyłanie do mnie wiadomości. "Proszę Pani ja proszę o zablokowanie numerów: 8000, 8001, 8002, 8003, ...

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: No właśnie brak blokad konkretnego numeru od strony operatora jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Technicznie to przecież żaden problem, skoro nawet niektóre telefony posiadają taką opcję. Kurczę, z tego co pamiętam, nawet anachroniczne GG może blokować nadawców ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:
   sorry, że się podpinam, ale po zadzwonieniu na numer 663547335 czemu odebrała jakaś kobieta?

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:
   Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?
   A może ktoś słyszał o takich przypadkach jak one się kończyły.

   http://forum.gazeta.pl/forum/f,529,Bezpieczenstwo_kobiet.html
   Przejrzyj to forum i może napisz tam z pytaniem do eksperta. On jest nie tylko psychologiem, ale też prowadzi w Warszawie kursy samoobrony przed przemocą fizyczną i psychiczną. Na forum wypowiada się często i sensownie.

  •  

   pokaż komentarz

   @blunch: przeczytaj komenty wyzej.. te numery to BYC MOZE fake'i.. tak jak sms mozesz wyslac przez odpowiednie bramki od dowolnego numeru (sam tak robilem kiedys dla testow, mialem 6 smsów za darmo jednorazowo na takiej stronce)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jaki telefon masz ale w większości samsungów i simensów da się zablokować połączenia tylko do tych z książki telefonicznej sms'y tak samo albo tak jak pisali wyżej zainstalować aplikację. Pozdrawiam

   pod 663864183 się dodzwoniłem odebrała jakaś kobieta reszta prawie wszystko to sekretarki...

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: skoro numery się powtarzają idź do sklepu operatora pokaż listę numerów i powiedz żeby Ci zablokował te numery i po problemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: ustawi sobie pocztę głosową tak, żeby od razu się uaktywniała. wyłącz telefon na parę godzin. zeżre mu całą kasę raz dwa. może mu się znudzi wywalanie pieniędzy w błoto.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Nie ważne jak nie ważne co - ważne że staram się pomóc.

   Tak więc do powiązanych dodałem lokalizację numeru: 663864183

   Pozostałe numery z Plusa, które wymieniasz, tzn. 609071701 - nie odpowiada, 609074701 - nie można namierzyć. Masz inne (koniecznie z plusa)?

   Pewnie to adres jakiejś firmy udostępniającej numery - nie znam się na tej działce.

   Mam nadzieję, że pomogłem...

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: W którejś sieci było że za 2 sekundy odebrane masz sekunde gratis :P Autoodbieranie i mozesz zbic niezly interes :D

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Jest jedno, trochę czasochłonne wyjście jak dla mnie. Jeśli to ktoś znajomy, możesz kupić kilka kart pre paid, dać jednej grupie znajomych jeden numer, drugiej drugi itp, z zastrzezeniem zeby nikomu nie dawali bo masz taka sytuację. Jeśli na jeden z podanych numerów zaczną przychodzić smsy to zawęzisz grupe do kilku-kilkunastu osób, z niej drogą dedukcji kilka osób odpadnie, kilku pozostałym dasz na nowo inne numery. Jesli to ktoś znajomy to mozesz w ten sposob dojsc kto. jesil to jednak ktoś obcy to raczej nie poskutkuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: w przypadku posiadania iPhone, iBlacklist załatwia sprawę

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: a może w pracy macie jakieś wirusy na smartfonach? Sprawdźcie bilingi telefonów...

  •  

   pokaż komentarz

   Tu się podpinam i robie to z premedytacją. Przeraża mnie obojętnośc "organów państwowych". Jestem pewien...... a nawet wiem to na pewno że przy współpracy z sieciami komórkowymi (możliwe że również zagranicznymi) jak i z dostawcami pewnych usług internetowych można by podejść do kolesia naprawdę blisko.

  •  

   pokaż komentarz

   609 071 701 - movistar.es / Hiszpania. :D Może to jakis latynosek do ciebie dzwoni ? :D Może to tłumaczyć akcent, błedy w smsach itp. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pomocnyGSM:

   Ja zas mam nadzieje, ze trolujesz albo chcesz nielubianemu sasiadowi zrobic "kolo piora". Jesli zas nie to mam nadzieje, ze skonczysz z wilczym biletem na cala Europe. Jesli te namiary to nie fake to jestes glownym kandydatem do nagrody kretyna roku miesiecznika "p!%!#%%nieci sa wsrod nas". Skad d$%%$u mozesz wiedziec do czego naprawde zostana wykorzystane te informacje, kto i w jakim celu ich potrzebuje?!!! Nekana przez zboka panienka - nic k###a jego mac bardziej wiarygodnego byc nie moze! Oby nikt przez to nie zginal kretynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @diabeu666: na iphone'a jest aplikacja ktora namierza numer telefonu i podaje lokalizacje oczywiscie w ramach bts'a testowalem nie dziala to wysmienicie ale czasami strzaly byly dosyc bliskie. nie wiem czy z tego softu korzystal kolega ale mozliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: "Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?" mam: "Sasza i Wania robótki ręczne" Spółka z o.o. W ofercie namierzanie i likwidowanie natrętów.

  •  

   pokaż komentarz

   @udarr: Nawet jakby skorzystal z jasnowidzenia to nie zmienia to faktu, ze jest to szczyt glupoty. Bialoglowa w tarapatach prosi Internet o ratunek - to nie moze byc sciema :> White Knigh'ci sa gorsi od faszyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @flashgordon: "wiecie co z nim zrobić!"

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Nie zdziwił bym się, jak by konkurencja komuś zapłaciła :) W końcu jeżeli każdego pracownika waszej firmy atakuje, to może coś oznaczać. Klienci nie będą mogli się z wami skontaktować, to a nóż wybiorą konkurencje :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @amz: to trafne spostrzeżenie z tym +1h i pasuje do niemieckiego akcentu.
   Czyli jakiś porąbaniec obcy zapewne. To tym bardziej policja nic z tym nie zrobi.
   Jest jeszcze jeden fakt iż do szefowej dzwonił z numerów pracowników. Jeśli to numery stacjonarny z biura to zapewne włamał się do centralki w firmie (nie jest to ciężka sprawa jeśli było to zakładane po kosztach).
   Lecz zważając na inne numery to musi być jakiś specjalista od telekomunikacji, każdy system ma swoje luki i zawsze da się włamać na centrale telefoniczne, w dzisiejszych czasach jest to prostsze niż kiedykolwiek gdyż teraz wszystko stoi na komputerach i można zdalnie się zabawić, zaś pracownicy (nawet administratorzy o pełnych uprawnieniach) są dość naiwni i mogą zawsze wirusa/trojana odpalić załączonego w mailu.

   Jedyny sposób to kompletnie olać, mu też się to w końcu znudzi, poszuka łatwiejszej ofiary. Po dłuższym czasie olewania oczywiście zmienić numer gdyż może on jednak zostawić gdzieś program który dalej będzie nękał mimo iż on sam będzie maił to już głęboko gdzieś.

   Można też zasięgnąć rady psychologa który może znajdzie sposób na złamanie "umysłowych zabezpieczeń" delikwenta i przekona go żeby zaprzestał takich działań (przy okazji będzie można mieć plusik na sumieniu że pomogło się jakiemuś choremu psychicznie człowiekowi).

   Podstawowe narzędzie dobrego hakera to nie komputer lecz psychologia właśnie, komputer może być nieugięty zaś na człowieka zawsze znajdzie się sposób i często to właśnie człowiek jest najsłabszym ogniwem systemów zabezpieczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   OOOOOOO K##rwa ale czytania :O

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Informuj co się udało zrobić w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Mam pomysł co można z tym zrobić.
   Zmien swoj numer firmowy, a na stronie zamiast go podawac zastosujcie polaczenie VoiP, np coś takiego:
   www.clickandcall.pl
   Dziala to w ten sposob, ze na stronie nie podajecie numeru, tylko guzik "zadzwon" i sie dzwoni z komputera, rozmowe chyba mozna przekierowac tak, aby trafiala do Ciebie na komorke.

   Poza tym slusznie ci radza wykopowicze, zebys w ogole do niego nie odpisywala, nie dzwonila i nie odbierala. Zero interakcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: w moim SE W200i mam taka mozliwość: W ustawieniach profili, np: domyslny, spotkanie, samochod, dom itp. mam opcje: akceptuj polaczenia (czy cos takiego). I jest: wszystkie, tylko z listy, zadne. Ty tez masz SE, wiec powinnas miec taka opcje. Znajdz i ustaw "tylko z listy".

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: zacznij od olania troglodytów ze służb mundurowych i idź do prokuratury, trollom płacą za siedzenie na dupach a nie pracę więc po co się wysilać? tym bardziej kiedy jeszcze trzeba ruszyć głową? zgłoś to do prokuratury to dostaną odgórne polecenie zajęcia się sprawą i nie będą mieli wyjścia, zawiadomienie najlepiej złożyć w formie pisemnej dołączając związane z tym wszystkie materiały jakie masz, możesz też po prostu iść do prokuratury odpowiedniej dla Twojego miejsca zamieszkania i złożyć bezpośrednio u prokuratora zawiadomienie ustne na protokół (jak CI będą mówili że masz sama napisać a będziesz wolała opowiedzieć prokuratorowi to się upieraj nie mogą odmówić), spokojnie można to podciągnąć pod złośliwe nękanie a to już nie tylko wykroczenie dla policji tylko sprawa dla prokuratury

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:

   Jedyne rozwiązanie to dotrzeć do osób, które pracują u operatora, u którego gość ma komórkę. I chodzi mi tu o technicznych z działu bilingu. Taki gość z dostępem do danych operatora jest w stanie namierzyć gościa w nie dłużej niż dobę.
   Następnie ..., no wiesz, na policje nie ma co liczyć. Prokuratura też niewiele wie o bilingu i namierzaniu (to z mojej własnej praktyki).

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk:

   Jedyny sensowny to zaprzyjaźnić się z technicznym u operatora, który ma dostęp do bazy danych (rekordów bilingowych). Taki osobnik jest w stanie namierzyć komórkę w nie dłużej niż dobę.

   A potem ... hm... na policję nie ma co liczyć, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @aabbkk: Typ albo nie z polski albo obca mu gramatyka ,lepiej tłumaczy translate.google niż on pisze ;O .. I tez na twoim miejscu bym poszedł odrazu do prokuratury ,albo na pochybel - zmienił numer telefonu lub co zadzwoni to go łap ;d kasa wkońcu mu się musi skończyć.. Albo jak wchodzi na wszystkie strony jakie mu dasz ,to na każdy wirus/keylogger się pewnie też skusi ten typ ;>

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety mail nie wystarczy. 90% odpowiedzi od klientów dostaję telefonicznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Do mnie od kilku lat co jakiś czas piszą jakieś dzieci, które chcą "poklikać". Taki osobnik zapytany, skąd ma mój numer, twierdzi że znalazł wypisany na budce w parku w jakimśtam mieście (zapomniałem nazwy) po drugiej stronie Polski. Nigdy tam nie byłem. Co tam robi mój numer? Cholera go wie.
  Ach i wg. moich rozmówców nazywam się "Gosia" i jestem chętny (-a?) do rozmów. Czy mi jakiś znajomy dla żartu na wakacjach w jakiejś odległej miejscowości napisał mój numer z podpisem "gorąca Gosia czeka na twój telefon!"? Cholera go wie.

 •  

  pokaż komentarz

  nie mogę nie upubliczniać numeru w internecie bo jest to również mój numer służbowy który dostępny jest na firmowej stronie internetowej, w wielu ofertach, ogłoszeniach. Nawet jeśli zmienię numer telefonu, stary numer MUSZĘ zastąpić nowym. Nie mam pewności, że nie będę miała tego samego na każdym kolejnym numerze.

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie internety bo za miesiac uslyszymy ze koles zalozyl se petle na szyje.

1 2 3 4 5 6 7 ... 45 46 następna